Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει αναγκη το καιζερ απο τετοια πραγματα!ειναι τερας αξιοπιστιας και σταθερης αποδοσης :)

μετα απο 2 χρονια περιπου,ειναι ακομη στα χερια μου και καλα κρατει :)

 

δεν δινονται τετοιες συσκευες ακομη;)

 

Καλα για αυτο δεν υπαρχει αμφιβολια, και εγω δυο χρονια τωρα ειναι καλος συνεργατης!:)

 

Αληθεια, κανενας κατοχος καισερ εχει πιασε στα χερια του το pro2 να μας πει πως ειναι η ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με το καισερ?

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1 κι από μένα στο Kaiser! Το έχω από αρχές 2008 και δεν με έχει απογοητεύσει ούτε μια φορά. Πραγματικό εργαλείο, σκυλί μαύρο. Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με νέα gadgets κτλ. Μετά από 2-3 χρονάκια βλέπουμε... :lol: Αφού κάνει αυτό ακριβώς που θέλω και το κάνει καλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αλλάξω. :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μετα απο πολυυυ καιρο.

Εχω το καισερ αλλα επειδη δεν προλαβαινς να ασχολειθω ειχα παρει και το Iphone και αφησα για λιγο στην ακρη το Kaiser.

Ποια ρομ μου προτεινετε να βαλω ωστε να το ανανεωσω λιγο και ποιο radio?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι απο μένα.

και γώ μόλις το πήρα μετ/νο το kaizer και ψάχνομαι γενικά.

έχει επάνω wm6 ελληνικά άλλα μου κάνει κάτι περίεργα κόλπα κάπου κάπου.

πάω να το ανοίξω και μου βγάζει μία οθόνη με χρώματα που απο κάτω γράφει serial και δεν κάνει τίποτα μέχρι να βγάλω την μπαταρία.

Γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει αυτό?

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε περάσει την έκδοση 6,1 άλλα απ'ότι μου είπε δεν του άρεσε και γύρισε στην 6.0 .

ααα και κάτι ακόμα, αν κάνω αναβάθμιση σε wm6.1 απο την htc θα συνεχίσει να είναι ελληνικό το μενού?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

τον Σεπτέμβριο κλείνω 2 χρόνια .....και είμαι με 11 October 2008 - HyperDragon III Opal OS 5.2.19971 B. 19971.1.2.6 rom από τότε..... χωρίς κανένα πρόβλημα....επειδή η χρήση είναι πολύ μεγάλη κατά την διάρκεια της ημέρας έχω στο τσεπάκι του πορτοφολιού μου πάντα 2 μπαταρίες τις οποίες και εναλλάσσω με αυτή του τηλεφώνου...http://img200.imageshack.us/img200/884/dsc09482n.th.jpg' alt='dsc09482n.th.jpg'>

αν έχει να προτείνει κάποιος καμιά καλύτερη rom ......

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα οτι υπαρχει τοση αναζητηση εδω περα..

λοιπον ριξτε μια ματια εδω για WM6.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533617

 

και μια ματια εδω αν θελετε να μεινετε στα WM6.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=485643

 

θα χαρω να σημετασχετε ολοι μαζι..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ανεπιφύλακτα θα πρότεινα την έκδοση 02/Jun/09 AthineOS v2 Lite (windows 6.1) μετά από εγκατάσταση όλων των roms του Athinaios. Πολύ πιο γρήγορη rom με λιγότερη κατανάλωση μπαταριάς (ένα από τα αρνητικά που έχω παρατηρήσει σε όλες τις 6.5 εκδόσεις)
Link to comment
Share on other sites

Ανεπιφύλακτα θα πρότεινα την έκδοση 02/Jun/09 AthineOS v2 Lite (windows 6.1) μετά από εγκατάσταση όλων των roms του Athinaios. Πολύ πιο γρήγορη rom με λιγότερη κατανάλωση μπαταριάς (ένα από τα αρνητικά που έχω παρατηρήσει σε όλες τις 6.5 εκδόσεις)

Χμμ... την δοκίμασα από περιέργια και έχω πάθει πλάκα :X Εξωπραγματική ταχύτητα:!::!::!: b16b έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια να ειστε καλα..

 

η συνεχεια νομιζω πως ειναι πλεον στα WM6.5 πολυ πιο γρηγορα και απο την εκδοση 23022 και μετα εχουμε τρομερες βετιωσεις το προβλημα ειναι οτι για QVGA εχουμε μερικα προβληματα και χρειαζομαστε να κανουμε resize σε μερικα πραγματα.. Happy Flashing :D

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω χαθεί πραγματικά από αυτό το forum και γενικά από το myphone εδώ και αρκετό καιρό λόγω αρκετών υποχρεώσεων.

Ένα γεια σε όλους και τους παλιούς γνωστούς.

 

Αλλά μια και είναι το αγαπημένο μου thread εδώ και πάνω από 2,5 χρόνια ήθελα να ποστάρω εδώ και την πρώτη μου εφαρμογή για pocketpc.

Λέγεται GPS Location και την έχω ποστάρει στο XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549517

για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Καλές διακοπές. Εγώ θα συνεχίσω για μια βδομάδα ακόμα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου highway και συγχαρητήρια για την πρώτη σου εφαρμογή, η οποία φαίνεται όμορφη και ενδιαφέρουσα.

 

Ασχολούμαι κι εγώ με Pocket PC programming με το Visual Studio (σε .NET Compact Framework) και μάλιστα αναπτύσσω μια αντίστοιχη εφαρμογή με τη δική σου. Κάτι που είχα σκεφτεί να κάνω αλλά τελικά το εγκατέλειψα είναι να έφτιαχνα ένα μικρό και όμορφο Today Plug-In που να δείχνει longitude/latitude, ταχύτητα, υψόμετρο και άλλες χρήσιμες μετρήσεις και πληροφορίες απ' το GPS. Το εγκατέλειψα γιατί δυστυχώς το .NET CF (managed code) δεν επιτρέπει την ανάπτυξη Today Plug-Ins... Χρειάζεται ανάπτυξη σε περιβάλλον unmanaged code όπως C++ και θέλει δουλίτσα και χρόνο που δυστυχώς δεν έχω αρκετό.

 

Το ρίχνω σαν ιδέα, αν έχεις όρεξη και κουράγιο ανέπτυξέ το εσύ στη δική σου εφαρμογή. Πιστεύω θα είναι πολύ χρήσιμο και sexy στο Today screen του PPC.

 

Και πάλι well-done! :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πηρα το at&t tilt και δεν εχει καμερα μπροστα για βιντεοκλησεις. Ξερει κανεις γιατι?
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πηρα το at&t tilt και δεν εχει καμερα μπροστα για βιντεοκλησεις. Ξερει κανεις γιατι?

Τα AT&T Tilt δεν έχουν κάμερα μπροστά! Έτσι ήταν ανέκαθεν! :(

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες πηρα το at&t tilt και δεν εχει καμερα μπροστα για βιντεοκλησεις. Ξερει κανεις γιατι?

Στην Αμερικη η ΑΤ&Τ δεν μας προσφερει videocalls as far as i know ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω χαθεί πραγματικά από αυτό το forum και γενικά από το myphone εδώ και αρκετό καιρό λόγω αρκετών υποχρεώσεων.

Ένα γεια σε όλους και τους παλιούς γνωστούς.

 

Αλλά μια και είναι το αγαπημένο μου thread εδώ και πάνω από 2,5 χρόνια ήθελα να ποστάρω εδώ και την πρώτη μου εφαρμογή για pocketpc.

Λέγεται GPS Location και την έχω ποστάρει στο XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549517

για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Καλές διακοπές. Εγώ θα συνεχίσω για μια βδομάδα ακόμα.

 

δυστυχως εμένα δεν λειτουργει ενώ destinator 7 και google maps δεν εχω κανένα προβλημα......

δεν μου κλειδωνει κανενα δορυφόρο.....

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Guyz μερικες ερωτησεις επειδη διαβαζω τις σελιδες αλλα επειδη εχω χασει το touch με τα ppc εδω και 2 χρονια εχω αποριες.

 

Η custom rom ειναι απαλλαγμενη απο bloatware αλλα ενσωματωνει διαφορα προγκς που εκρινε ο δημιουργος οτι ειναι χρησιμα,right?

Η ποιο ελαφρια και σταθερη ποια ειναι?

Επισης ποιο ραδιο βαζουμε?

Ακομα, προγραμμα πλοηγησης ποιο εχει ελληνικους χαρτες, ποιο παιζει καλυτερα και αν υπαρχει καποιο με χαρτες βουνων κλπ off road διαδρομων.

Ευχαριστω.

 

το spl τι υποτιθεται οτι ειναι? (εκτος απο το οτι δινει τη δυνατοτητα να περασεις καστομ ρομ)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Guyz μερικες ερωτησεις επειδη διαβαζω τις σελιδες αλλα επειδη εχω χασει το touch με τα ppc εδω και 2 χρονια εχω αποριες.

 

Η custom rom ειναι απαλλαγμενη απο bloatware αλλα ενσωματωνει διαφορα προγκς που εκρινε ο δημιουργος οτι ειναι χρησιμα,right?

Η ποιο ελαφρια και σταθερη ποια ειναι?

Επισης ποιο ραδιο βαζουμε?

Ακομα, προγραμμα πλοηγησης ποιο εχει ελληνικους χαρτες, ποιο παιζει καλυτερα και αν υπαρχει καποιο με χαρτες βουνων κλπ off road διαδρομων.

Ευχαριστω.

 

το spl τι υποτιθεται οτι ειναι? (εκτος απο το οτι δινει τη δυνατοτητα να περασεις καστομ ρομ)

 

το spl ειναι κατι σαν το bios στο pc

 

αμα θες την πιο ελαφρια ρομ βαλε την naked wm 6.1 εχω ποσταρει τα λινκ στην προηγομενη σελιδα

 

ραδιο 1.65.24.36

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

αμα θες την πιο ελαφρια ρομ βαλε την naked wm 6.1 εχω ποσταρει τα λινκ στην προηγομενη σελιδα

Η οποία είναι και η ταχύτερη από όσες έχω δοκιμάσει :D (πίστεψέ με έχω δοκιμάσει πααααααρα πολλές ρομ ;) )

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου highway και συγχαρητήρια για την πρώτη σου εφαρμογή, η οποία φαίνεται όμορφη και ενδιαφέρουσα.

 

Ασχολούμαι κι εγώ με Pocket PC programming με το Visual Studio (σε .NET Compact Framework) και μάλιστα αναπτύσσω μια αντίστοιχη εφαρμογή με τη δική σου. Κάτι που είχα σκεφτεί να κάνω αλλά τελικά το εγκατέλειψα είναι να έφτιαχνα ένα μικρό και όμορφο Today Plug-In που να δείχνει longitude/latitude, ταχύτητα, υψόμετρο και άλλες χρήσιμες μετρήσεις και πληροφορίες απ' το GPS. Το εγκατέλειψα γιατί δυστυχώς το .NET CF (managed code) δεν επιτρέπει την ανάπτυξη Today Plug-Ins... Χρειάζεται ανάπτυξη σε περιβάλλον unmanaged code όπως C++ και θέλει δουλίτσα και χρόνο που δυστυχώς δεν έχω αρκετό.

 

Το ρίχνω σαν ιδέα, αν έχεις όρεξη και κουράγιο ανέπτυξέ το εσύ στη δική σου εφαρμογή. Πιστεύω θα είναι πολύ χρήσιμο και sexy στο Today screen του PPC.

 

Και πάλι well-done! :up:

 

Σε ευχαριστώ DrMobile.

Καλή η ιδέα σου. Θα το δω αργότερα. Πρώτα θέλω να κάνω την εφαρμογή όσο πιο λειτουργική γίνεται.

 

Βλέπεις και η today screen έχει εξαφανιστεί πλέον με όλα τα shells (βλέπε touchflo, spb mobile shell κλπ.). Και για μένα η today screen ήταν ότι πιο καλό και λειτουργικό στα ppc. Αλλά μετά την μόδα του iphone άρχισαν δυστυχώς να ξηλώνουν ότι πιο λειτουργικό έχει το ppc.

Πάντως δεν ξέρω γιατί δεν βάζουν όλοι τους στα shell ένα tab που να φορτώνεις ότι today plugins θέλεις. Εγώ το είχα παλιότερα με το απλοϊκό UltimateLaunch. Και έχω ακούσει πολλούς να το ζητάνε και από την Spb στο Shell της αλλά αυτοί κωφεύουν. Και να φανταστείς ότι σε παλιότερες εκδόσεις το είχαν.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εμένα δεν λειτουργει ενώ destinator 7 και google maps δεν εχω κανένα προβλημα......

δεν μου κλειδωνει κανενα δορυφόρο.....

 

Δοκίμασε να αλλάξεις στα settings com port. Βάλε ότι έχεις και στο dest.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και με GPS Gate. το καιζερ κάποια στιγμή σε κάποιες ρομ δεν έπαιζε gps χωρίς αυτό.

 

(Ηλία, ένα προγραμματάκι που είναι στους Xda, που βρίσκει το που είσαι στο gps Και στέλνει sms εσύ το έχεις φτιάξει?)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και με GPS Gate. το καιζερ κάποια στιγμή σε κάποιες ρομ δεν έπαιζε gps χωρίς αυτό.

 

(Ηλία, ένα προγραμματάκι που είναι στους Xda, που βρίσκει το που είσαι στο gps Και στέλνει sms εσύ το έχεις φτιάξει?)

 

Ναι Θοδωρή.

 

Αυτό εδώ: GPS Location (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549517).

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα οτι υπαρχει τοση αναζητηση εδω περα..

λοιπον ριξτε μια ματια εδω για WM6.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533617

 

και μια ματια εδω αν θελετε να μεινετε στα WM6.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=485643

 

θα χαρω να σημετασχετε ολοι μαζι..

 

παρα πολυ καλη δουλεια φιλε μου :blink:

συγχαρητηρια!!!:clap:

 

ειλικρινα οτι καλυτερο και πιο ομορφο εχω ""φορεσει"" στο καιζερ μου!!:respect:

 

Ναι Θοδωρή.

 

Αυτό εδώ: GPS Location (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549517).

 

Ηλια μηπως χαθηκαμε τελειως??καλα εισαι φιλε μου?:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...