Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Τυπικοί στο fasttech, σήμερα μου έστειλαν τα πράγματα.

Θα πάρω και μια 4αδα από αυτά, το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω με το σήμα της ΑΕΚ :)

Σοβαρά τώρα..... κανε μου μια ανάλυση για τις ποσότητες της νικοτίνης, όπως καταλαβαίνει είμαι εντελώς άσχετος.

Να σου δώσω να καταλάβεις τώρα καπνίζω στριφτά old κίτρινο 10 με 15 την ημέρα χωρίς φίλτρο

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα υγρά αναπλήρωσης βγαίνουν σε διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης, συνήθως 0 (χωρίς νικοτίνη),

3, 6, 9, 12, 18 & 24mg/ml.

 

Αναλογία με βάση το τι τσιγάρα κάπνιζες ή πόσο, δεν υπάρχει. Απλά πρέπει να βρεις την νικοτίνη που σου ταιριάζει

και με βάση και το πόσο θες να ατμίζεις. ΔΕΝ μπορείς να το υπολογίσεις με βάση "έκανα τόσα τσιγάρα την μέρα, τόση νικοτίνη έχει το καθένα, έχω σκοπό να κάνω π.χ. 3 ml την μέρα" και να πεις άρα θέλω 6άρα π.χ.

 

Απλά ξεκινάς με μια περιεκτικότητα και βλέπεις πως σου κάθεται. Αν σου πέσει πολύ/λίγο, κατεβαίνεις ή ανεβαίνεις ανάλογα.

 

Συνήθως όταν κάποιος ξεκινάει, ξεκινάει με υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη ώστε να τον καλύπτει και να μην του λείπει το τσιγάρο. Από 'κει και πέρα όμως, δεν σου δίνει το ίδιο χτύπημα ένα υγρό σε όλους τους ατμοποιητές.

 

Έχει κάποιους που αν βάλεις μέσα 12άρι υγρό μπορείς να ατμίζεις όλη μέρα χωρίς πρόβλημα, έχει άλλους που με μια τζούρα από 12άρι θα σου γδάρει τον λαιμό και θα σε πιάσει πονοκέφαλος.

 

Πέρα από αυτό, πρέπει να ξέρεις ότι 2 πράγματα δίνουν το λεγόμενο "χτύπημα" στον λαιμό: Η περιεκτικότητα σε νικοτίνη και το ποσοστό PG του υγρού.

 

Όλα τα υγρά αναφέρουν πάνω αναλογία vg/pg, αυτά τα 2 είναι τα βασικά συστατικά ενός υγρού αναπλήρωσης. Π.χ. γράφουν ότι είναι 50/50, 70/30, 80/20, κτλ. Όσο περισσότερο pg, τόσο περισσότερο χτύπημα. Όσο περισσότερο vg, τόσο μεγαλύτερο ντουμάνι και φυσικά λιγότερο χτύπημα.

 

Για τον ατμοποιητή που πήρες, εγώ θα πρότεινα 9άρι υγρό για αρχή MAX. Ακόμα και αυτό ίσως είναι υπερβολή. Παραπάνω σίγουρα θα σου θερίσει τον λαιμό. Επίσης θα πήγαινα σε 70/30 υγρό και όχι σε 50/50 για να μειώσουμε πάλι το χτύπημα.

 

Πρόσεξε τέλος, μην δοκιμάσεις κανά 12άρι π.χ. υγρό 50/50 σε κανέναν αρχαίο ατμοποιητή που έχουν στα καταστήματα για τις δοκιμές και πεις "α, μια χαρά είναι, το έχω άνετα". Θα το βάλεις μετά σπίτι στο δικό σου και θα πεις "τι παίχτηκε εδώ, δεν παλεύεται".

 

Όλα αυτά σε γενικές γραμμές, έχει και άτομα τρελά χαρμάνια που κάνουν 18άρα νικοτίνη σε drippers, λίγοι, αλλά υπάρχουν.

Μιλάω πάντα για τον μέσο χρήστη και τι θα έκανα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα υγρά αναπλήρωσης βγαίνουν σε διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης, συνήθως 0 (χωρίς νικοτίνη),

3, 6, 9, 12, 18 & 24mg/ml.

 

Αναλογία με βάση το τι τσιγάρα κάπνιζες ή πόσο, δεν υπάρχει. Απλά πρέπει να βρεις την νικοτίνη που σου ταιριάζει

και με βάση και το πόσο θες να ατμίζεις. ΔΕΝ μπορείς να το υπολογίσεις με βάση "έκανα τόσα τσιγάρα την μέρα, τόση νικοτίνη έχει το καθένα, έχω σκοπό να κάνω π.χ. 3 ml την μέρα" και να πεις άρα θέλω 6άρα π.χ.

 

Απλά ξεκινάς με μια περιεκτικότητα και βλέπεις πως σου κάθεται. Αν σου πέσει πολύ/λίγο, κατεβαίνεις ή ανεβαίνεις ανάλογα.

 

Συνήθως όταν κάποιος ξεκινάει, ξεκινάει με υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη ώστε να τον καλύπτει και να μην του λείπει το τσιγάρο. Από 'κει και πέρα όμως, δεν σου δίνει το ίδιο χτύπημα ένα υγρό σε όλους τους ατμοποιητές.

 

Έχει κάποιους που αν βάλεις μέσα 12άρι υγρό μπορείς να ατμίζεις όλη μέρα χωρίς πρόβλημα, έχει άλλους που με μια τζούρα από 12άρι θα σου γδάρει τον λαιμό και θα σε πιάσει πονοκέφαλος.

 

Πέρα από αυτό, πρέπει να ξέρεις ότι 2 πράγματα δίνουν το λεγόμενο "χτύπημα" στον λαιμό: Η περιεκτικότητα σε νικοτίνη και το ποσοστό PG του υγρού.

 

Όλα τα υγρά αναφέρουν πάνω αναλογία vg/pg, αυτά τα 2 είναι τα βασικά συστατικά ενός υγρού αναπλήρωσης. Π.χ. γράφουν ότι είναι 50/50, 70/30, 80/20, κτλ. Όσο περισσότερο pg, τόσο περισσότερο χτύπημα. Όσο περισσότερο vg, τόσο μεγαλύτερο ντουμάνι και φυσικά λιγότερο χτύπημα.

 

Για τον ατμοποιητή που πήρες, εγώ θα πρότεινα 9άρι υγρό για αρχή MAX. Ακόμα και αυτό ίσως είναι υπερβολή. Παραπάνω σίγουρα θα σου θερίσει τον λαιμό. Επίσης θα πήγαινα σε 70/30 υγρό και όχι σε 50/50 για να μειώσουμε πάλι το χτύπημα.

 

Πρόσεξε τέλος, μην δοκιμάσεις κανά 12άρι π.χ. υγρό 50/50 σε κανέναν αρχαίο ατμοποιητή που έχουν στα καταστήματα για τις δοκιμές και πεις "α, μια χαρά είναι, το έχω άνετα". Θα το βάλεις μετά σπίτι στο δικό σου και θα πεις "τι παίχτηκε εδώ, δεν παλεύεται".

 

Όλα αυτά σε γενικές γραμμές, έχει και άτομα τρελά χαρμάνια που κάνουν 18άρα νικοτίνη σε drippers, λίγοι, αλλά υπάρχουν.

Μιλάω πάντα για τον μέσο χρήστη και τι θα έκανα εγώ.

 

Νατά μας....τώρα αρχίζουν τα δύσκολα........

και πως θα τεστάρω τι υγρό θα πάρω ? Αναγκαστικά με ατμοποιητή που θα μου δώσουν στο μαγαζί.....

Κάτι ακόμα, δώσε κανά 2 μάρκες για υγρά, σχετικά δημοφιλή που μπορώ να τα βρω εύκολα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νατά μας....τώρα αρχίζουν τα δύσκολα........

και πως θα τεστάρω τι υγρό θα πάρω ? Αναγκαστικά με ατμοποιητή που θα μου δώσουν στο μαγαζί.....

Κάτι ακόμα, δώσε κανά 2 μάρκες για υγρά, σχετικά δημοφιλή που μπορώ να τα βρω εύκολα

 

Αναγκαστικά, ναι. Και μην περιμένεις να καταλάβεις και πολλά, με τους αρχαίους ατμοποιητές που χρησιμοποιούν για δοκιμές πολύ δύσκολα να καταλάβεις γεύση αν δεν το πάρεις και το δοκιμάσεις με την ησυχία σου σπίτι. Αλλά από το τίποτα...

 

Μάρκες δεν έχει νόημα να σου πω, όλα τα μαγαζιά πάνω κάτω τα ίδια έχουν. Επίσης κάτι που κάποιον τον ξετρελαίνει, ο άλλος το βρίσκει αηδία. Είναι τελείως υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα. Αν αγχώνεσαι πως κάποια μάρκα δεν είναι καλή ή ποιοτική ή ο,τιδήποτε, μην αγχώνεσαι, δεν παίζει σε ελληνικό κατάστημα. Ξεκίνα με κανά-δυο απλά καπνικά, μάλλον στην τύχη, και ο Θεός βοηθός. Όπως και να 'χει μέχρι να βρεις κάτι που θα σου ταιριάζει, έχεις να δοκιμάσεις (και αγοράσεις) ΠΟΛΛΑ υγρά.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις πρώτες δοκιμές σου, αν έχεις όρεξη βάλε και το RY4 της Flavour Art. Απ'τα πρώτα καπνικά που είχα κάνει το 13'

Επίσης το Prime και το Torque της Halo.

Δεν είναι σίγουρο ότι θα σου αρέσουν αλλά είναι τα μόνα καπνικά που μπόρεσα να κάνω προσωπικά γιατί προτίμησα τα φρούτα, σαφέστα ισχύει αυτό που λέει ο Baator ότι κάτι που μου αρέσει εμένα εσένα μπορεί να σου φέρνει αηδία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, και εγω με RY4 ξεκινησα, θα ελεγα και εγω να το δοκιμασεις.

 

Κατι αλλο, δεν θα βρεις σε ενα καταστημα ολα τα υγρα και ολες τις μαρκες υγρων. Εγω εδω που ειμαι πηγαινω σε δυο διαφορετικα καταστηματα για να παρω 4-5 διαφορετικα υγρα που κανω.

Οταν παω και δοκιμαζω υγρα δοκιμαζω το πολυ μεχρι τρια διαφορετικα γιατι μετα ''χανω'' τη γευση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες δοκιμες τελικα κατεληξα σε ενα ωραιο υγρο στα γουστα μου με ωραιο αρωμα μαλακο δροσερο φραουλα απο γερμανια... 11 ευρω τα 50 ml με αγορα πανω απο 3 στα 10... ΄δεν εχω βρει πουθενα καλυτερο και φθηνοτερο... ειδικα στα μαγαζια Χανια που ειναι 2-3 αλλα τα 10 ml ξεκινανε απο 6 μεχρι 10 ευρω.!!

Νικοτηνη 0,3 οτι δοκιμασα με παραπανω νικοτινη μου επεφτε βαρυ στο λαιμο !

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό ξαναπηρα Καμελ σκληρό σκέτη απογοήτευση.. Μου βγάζει μια απίστευτη πίκρα και είναι κάτι που συμβαίνει τους τελευταίους μήνες.Τελευταια φορά που θυμάμαι ότι κάπνισα πολύ ωραίο καμελ ήταν από τον Μάρτιο του 2015 μέχρι και τον Ιούλιο.Τοτε ήμουν στρατό και έκανα 2 πακέτα την μέρα.Μετα το χάλασαν και έψαχνα να βρω μάρκα αλλά χωρίς να ξέρω το γιατί είμαι δεμένος με τα Καμελ.Ξερει κανείς γιατί τόσα σκαμπανεβασματα από παρτίδα σε παρτίδα?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό ξαναπηρα Καμελ σκληρό σκέτη απογοήτευση.. Μου βγάζει μια απίστευτη πίκρα και είναι κάτι που συμβαίνει τους τελευταίους μήνες.Τελευταια φορά που θυμάμαι ότι κάπνισα πολύ ωραίο καμελ ήταν από τον Μάρτιο του 2015 μέχρι και τον Ιούλιο.Τοτε ήμουν στρατό και έκανα 2 πακέτα την μέρα.Μετα το χάλασαν και έψαχνα να βρω μάρκα αλλά χωρίς να ξέρω το γιατί είμαι δεμένος με τα Καμελ.Ξερει κανείς γιατί τόσα σκαμπανεβασματα από παρτίδα σε παρτίδα?

 

Αν φίλε μου υπήρχε η δυνατότητα να καπνίσεις CAMEL της δεκαετίας του 80 ή και παλαιότερο θα νόμιζες ότι κάπνιζες άλλο τσιγάρο καμία σχέση με τα σημερινά.

Όλα τα τσιγάρα έχουν γίνει πλέον άχυρα λόγο των αυστηρών προδιαγραφών τουλάχιστον στην Ευρώπη.

Ακόμα και τα πακέτα τα φλόρεψαν!

Στις ΗΠΑ σε κάποιες πολιτείες ίσως βρεις. από την reynolds tobacco

 

http://i66.tinypic.com/so3akh.jpg

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Αν φίλε μου υπήρχε η δυνατότητα να καπνίσεις CAMEL της δεκαετίας του 80 ή και παλαιότερο θα νόμιζες ότι κάπνιζες άλλο τσιγάρο καμία σχέση με τα σημερινά.

Όλα τα τσιγάρα έχουν γίνει πλέον άχυρα λόγο των αυστηρών προδιαγραφών τουλάχιστον στην Ευρώπη.

Ακόμα και τα πακέτα τα φλόρεψαν!

Στις ΗΠΑ σε κάποιες πολιτείες ίσως βρεις. από την reynolds tobacco

 

http://i66.tinypic.com/so3akh.jpg

 

;)

Δυστυχώς έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα και με όσα έχω ακούσει θα ήθελα πολύ να το δοκιμάσω τότε.Στα σημερινα δεδομένα και στην Ελληνική αγορά,υπάρχει κάποιο τσιγάρο που να του μοιάζει έστω και στο ελάχιστο?Που να είναι παρόμοιο με ένα καλό έστω Κάμελ και να χαίρεσαι να το κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κόψω εντελώς το κάπνισμα για τον παραπάνω λόγο και για άλλους κάπνιζα αυτό το οποίο άξιζε τα λεφτά του.

Δεν ξέρω πως το κατάντησαν και αυτό τώρα.

http://i63.tinypic.com/2wqv4v9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν κόψω εντελώς το κάπνισμα για τον παραπάνω λόγο και για άλλους κάπνιζα αυτό το οποίο άξιζε τα λεφτά του.

Δεν ξέρω πως το κατάντησαν και αυτό τώρα.

http://i63.tinypic.com/2wqv4v9.jpg

 

Απο ότι έχω καταλάβει το έχουν χαλάσει καπως και αυτό.. Εκτος και αν έτυχε στην παρτίδα.Εκανα 2-3 προχθές μετά από μήνες αλλά δεν μου άρεσε.Αραγε το Καμελ μπλε έχει χαλάσει και αυτό?Έχω κάνει μόνο μια φορά το μπλε και δεν θυμαμαι να μου αρεσε όσο το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι έχω καταλάβει το έχουν χαλάσει καπως και αυτό.. Εκτος και αν έτυχε στην παρτίδα.Εκανα 2-3 προχθές μετά από μήνες αλλά δεν μου άρεσε.Αραγε το Καμελ μπλε έχει χαλάσει και αυτό?Έχω κάνει μόνο μια φορά το μπλε και δεν θυμαμαι να μου αρεσε όσο το κανονικό.

Δοκιμασε το camel natural μπλε. Για εμένα έχει το καλύτερο χαρμάνι από όλα τα camel.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το camel natural μπλε. Για εμένα έχει το καλύτερο χαρμάνι από όλα τα camel.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

Κάνω που και που τα καφέ και ειναι πολύ ωραίο απλά 4,20 δεν μπορώ να δίνω κάθε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε αναμονή του 1ου μου ηλεκτρονικού θα ήθελα να διαβάσω εντυπώσεις άλλων χρηστών, χρόνος χρήσης, διαφοροποιήσεις στην καθημερινότητα τους κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω σταματήσει σε καπνό Καμελ αν και ξεραινεται αφού τον κρατάω μέρες...σημερα πήρα και έχει ένα αυτοκόλλητο απ έξω που γράφει "Ο Camel essential θα αλλάξει μέγεθος τσέπης και προειδοποιησεις υγείας,βάσει της νέας Ευρωπαϊκής οδηγίας".Αυτα είναι..θα μπούνε εικόνες παντού.Ηθελα να ρωτήσω..τα χαρτάκια Ριζλα τα μαύρα κάνουν βαρύ το τσιγάρο σε σχέση με τα γαλάζια?Είναι ωραία?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε αναμονή του 1ου μου ηλεκτρονικού θα ήθελα να διαβάσω εντυπώσεις άλλων χρηστών, χρόνος χρήσης, διαφοροποιήσεις στην καθημερινότητα τους κλπ

 

Γενικοτερα η αισθηση του καπνισματος εμενα μου φανηκε πιο ωραια.Και το ντουμανι που βγαζει και οτι καπνιζω στο σπιτι μεσα και δεν μυριζει πλεον τιποτα.....Το μονο που πρεπει να βγαλεις απο το μυαλο σου ειναι το τσιγαρο και την παλια συνηθεια και στο ηλεκτρονικο να βρεις την γευση που σου αρεσει ... η πρωτη βδομαδα θα εχει λιγο βηχα .. αλλα θα το συνηθισεις.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα η αισθηση του καπνισματος εμενα μου φανηκε πιο ωραια.Και το ντουμανι που βγαζει και οτι καπνιζω στο σπιτι μεσα και δεν μυριζει πλεον τιποτα.....Το μονο που πρεπει να βγαλεις απο το μυαλο σου ειναι το τσιγαρο και την παλια συνηθεια και στο ηλεκτρονικο να βρεις την γευση που σου αρεσει ... η πρωτη βδομαδα θα εχει λιγο βηχα .. αλλα θα το συνηθισεις.

Έχω φτάσει στην τελική ευθεία, Τρίτη το παραλαμβανω μιας και αύριο Δεν προλαβαίνω να πάω ταχυδρομείο.

Για να δούμε......Έχω μεγάλη περιέργεια και χρειάζεται και λίγο τρέξιμο μιας και δεν έχω αγοράσει υγρά Ακόμα συν ότι θα χρειαστώ κρύο κάποια ώρα εκμάθησης κλπ

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παρέλαβα, ακόμα το κουτί δεν το έχω ανοίξει , αλλά θα το κάνω μέσα στην ημέρα.

Για αρχή λέω να πάρω 2 υγρά καπνικά όπως θα ήθελα και με συμβούλεψαν και οι φίλοι εδώ.

Επειδή έχω μαγαζί εδώ κοντά μου http://www.vapeland.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/Vaporart/vaporart-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82 από αυτά αξίζει να πάρω κάτι ή να μην ασχοληθώ καθόλου ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παρέλαβα, ακόμα το κουτί δεν το έχω ανοίξει , αλλά θα το κάνω μέσα στην ημέρα.

Για αρχή λέω να πάρω 2 υγρά καπνικά όπως θα ήθελα και με συμβούλεψαν και οι φίλοι εδώ.

Επειδή έχω μαγαζί εδώ κοντά μου http://www.vapeland.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/Vaporart/vaporart-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82 από αυτά αξίζει να πάρω κάτι ή να μην ασχοληθώ καθόλου ?

 

Πας, δοκιμάζεις και αν σου αρέσει κάποιο το παίρνεις. Προτίμησε με σχετικά ψηλή νικοτίνη ώστε να μην αποζητάει ο οργανισμός σου το κανονικό τσιγάρο. Στη συνέχεια αν θέλεις τη μειώνεις έως και τη μηδενίζεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πας, δοκιμάζεις και αν σου αρέσει κάποιο το παίρνεις. Προτίμησε με σχετικά ψηλή νικοτίνη ώστε να μην αποζητάει ο οργανισμός σου το κανονικό τσιγάρο. Στη συνέχεια αν θέλεις τη μειώνεις έως και τη μηδενίζεις.

 

η συμβουλή που θα ακολουθήσω είναι 9 mg και 70/30

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μερικά καπνικά στο μαγαζί. Εγώ έχω 2 χρόνια τώρα το bebeca mist(μονο vg) από atmos lab(Ελληνική εταιρεία ). Καλή γεύση που μου ταίριαξε και με ποτό. Δεν έχει ενοχλήσει και κανενα ως τώρα το άρωμα του.

Άλλοι που ίσως κανουν περισσότερες γεύσεις θα σου προτείνουν κι άλλα. Δοκίμασε πριν αγοράσεις όμως . Καλή αρχή.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

η συμβουλή που θα ακολουθήσω είναι 9 mg και 70/30

 

Πάρε μικρό μπουκαλάκι. :)

Εγώ θα ξεκινούσα με 18 η 24 και 50/50.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μικρό μπουκαλάκι. :)

Εγώ θα ξεκινούσα με 18 η 24 και 50/50.

 

ας πιάσω την μέση και ανάλογα κινούμαι :)

Ναι μικρό μπουκαλάκι, 5 ml

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μην κάνεις και τσιγάρο μαζί.

Μάθε τα εργαλεία σου(διάβασε οτι μπορείς για τον ατμοποιητή σου, δες video κλπ). Οτι πρόβλημα και να προκύψει να μπορέσεις να το χειριστείς.

 

Και μην το καπνίζεις σαν τσιγάρο. Κάνε μια δυο τζουρες και άστο. Μετά από μερικά λεπτά πάλι.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...