Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θυμάμαι χρονολογία αλλά υπήρξε μία περίοδος που δεν είχαν βάλει ακόμη όρια στην πισσα-νικοτίνη όμως αναγράφονταν στο πακέτο. Εκείνη την περίοδο λοιπόν υπήρχε μια μάρκα που λεγόταν 'Ξάνθη' και είχε πίσσα 28mg. Το θυμάμαι χαρακτηριστικά!

 

Ναι, έχεις δίκιο. Τα καπνίζαμε μαζί με τον Κολοκοτρώνη αυτά, όταν ήμασταν φαντάροι !!! :lol::lol::lol:

Sorry αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά δεν έχω την υπομονή να το ψάξω... Εδώ ένα ενδιαφέρον μπλογκ που βρήκα ψάχνοντας τα "Ξάνθη". :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο. Τα καπνίζαμε μαζί με τον Κολοκοτρώνη αυτά, όταν ήμασταν φαντάροι !!! :lol::lol::lol:

Sorry αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά δεν έχω την υπομονή να το ψάξω... Εδώ ένα ενδιαφέρον μπλογκ που βρήκα ψάχνοντας τα "Ξάνθη". :)

 

δεν το λες και καπνισμα... γιατι οταν το ρουφουσες δεν το ενιωθες τοσο σαν αεριο... πιο πολυ σαν στερεο θα λεγα..!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Επειδή δε καπνίζω καθημερινά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν πακέτα των 10 τσιγάρων. Επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο καλό ποιοτικό τσιγάρο; Έκανα νταβιντοφ γκολντ αλλά έχω την εντύπωση ότι ακόμα και μετά από 2 τσιγάρα ενοχλείται ο λαιμός μου.. (όχι προτάσεις για καπνούς στριφτού- μου αρέσει αλλά μπορεί να κάνω πολλές μέρες να καπνίσω κι έτσι θα ξεραθεί και θα τον πετάξω)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Επειδή δε καπνίζω καθημερινά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν πακέτα των 10 τσιγάρων. Επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο καλό ποιοτικό τσιγάρο; Έκανα νταβιντοφ γκολντ αλλά έχω την εντύπωση ότι ακόμα και μετά από 2 τσιγάρα ενοχλείται ο λαιμός μου.. (όχι προτάσεις για καπνούς στριφτού- μου αρέσει αλλά μπορεί να κάνω πολλές μέρες να καπνίσω κι έτσι θα ξεραθεί και θα τον πετάξω)

 

Πάντως, αν είσαι στη σκέψη για καπνό και αυτό που σε εμποδίζει είναι η περίπτωση να ξεραθεί, υπάρχει ο Golden Virginia που κλείνει αεροστεγώς και μπορείς να τον κρατήσεις άνετα για κάμποσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Επειδή δε καπνίζω καθημερινά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν πακέτα των 10 τσιγάρων. Επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο καλό ποιοτικό τσιγάρο; Έκανα νταβιντοφ γκολντ αλλά έχω την εντύπωση ότι ακόμα και μετά από 2 τσιγάρα ενοχλείται ο λαιμός μου.. (όχι προτάσεις για καπνούς στριφτού- μου αρέσει αλλά μπορεί να κάνω πολλές μέρες να καπνίσω κι έτσι θα ξεραθεί και θα τον πετάξω)

 

Golden Virginia, παρά αυτών που είπες .. Επειδή κλείνει αεροστεγώς και μόνο, μια φίλη κρατάει έναν 50άρη και για 4 μήνες χωρίς να πάθει τίποτα απολύτως ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μια ερωτηση παιδια :)

οσο αναφορα τα Prince ειναι διαφορετικα τα κοκκινα και τα mellow taste?

και αν ναι τα τελευταια πως τα ζηταμε?

 

Εγώ τα Prince τα κόκκινα τα λατρεύω, αυτά με την μπλε λωρίδα (τα μέλλοου τέιστ) τα απεχθάνομαι ...

Αν θες αυτά με την μπλε λωρίδα, απλά ζητάς τα κόκκινα με την μπλε λωρίδα ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

oκ ευχαριστω αλλα ποια η διαφορα τους ξερουμε?

 

Στην γεύση τα mellow taste σου αφήνουν κάτι περίεργο που τα απλά Prince δεν έχουν ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλησπέρα.

Ενδιαφέρομαι να κάνω τη δοκιμή μετάβασης σε ηλεκτρονικό τσιγάρο, μιας και είναι της μόδας και έχω ακούσει σχετικά καλά σχόλια από αυτούς που δοκίμασαν. Έχει να προτείνει κάποιος κάποιο που η μπαταρία του να βγάζει άνετα μία μέρα και να είναι αξιόπιστο; Να αναφέρω ότι καπνίζω αρκετά και ενδεικτικά ο μεγάλος Old Holborn κίτρινος μου βγάζει 2.5-3 μέρες max. Επίσης σε υγρά αναπλήρωσης έχει να προτείνει κάποιος κάτι που να φέρνει σε κανονικό καπνό και να πλησιάζει κάπως τον κίτρινο Old Holborn τον οποίο καπνίζω χρόνια και δεν αλλάζω με κανένα άλλο συμβατικό τσιγάρο;

Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

E-kapnisma.gr

 

Αν τώρα θέλεις να κάνεις μια αρχή γρήγορα πριν αρχίσεις το διάβασμα

 

Μοντ = istick 30w

Υγρό = primo Verde 16mg από t-juice

Ατμοποιητής = nautilus mini

Link to comment
Share on other sites

E-kapnisma.gr

 

Ατμοποιητής = nautilus mini

Τα coils για το nautilus mini εχουν 3,5ευρω η πενταδα ή το τεμαχιο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eχουνε κυκλοφορηση στα νησια τα L&M Forward 3.50 € & τα Μarlboro fuse beyond 4,00 € σε Ελληνικη συσκευασια απο την Παπαστράτος Α.Β.Ε.Σ !!! Ειναι για τους τουριστες λεη και δυστηχως στην Θεσσαλονικη δεν τα βρηκα , ειχα παρη καμια 15ρια πακετα απο Σαντορινη αλλα μου τελειωνουνε που θα μπωρουσαμε να βρουμε ξερη καποιος ? Μου ειπανε ισως Χαλκιδικη το marlboro ! καποιος να ξερη κανενα τηλ η ονομα απο χονδρεμπορο ??? Ειναι για μενα πολυ καλα καπνιζα τα CAMEL activate αλλα ειναι πιο βαρια ενω αυτα και τα 2 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ελαφρια και πιο γευστικα !! :worry:
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
λεω να αρχιζω στριφτα,εδω και ενα μηνα κανω Camel ετοιμα και ελεγα να δοκιμασω στριφτα,μηπως εχετε να προτινετε κανα καλο καπνο?Επισης απο χαρτακια εχω ακουσει οτι τα πρασσινα Rizzla ειναι καλα για αρχαριους στο στριψιμο,και φιλτρακια Old Holborn εχω ακουσει οτι ειναι μια χαρα,επισης επειδη δεν νομιζω να τα καταφερνω με το στριψιμο λεω να παρω και μια ταμπακιερα και να στριβω απο κει,μηπως ξερετε κανα μαγαζι στο μοναστηρακι που να εχει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λέω να ξεκινήσω στριφτα τσιγάρα και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για τον καπνό gold της Marlboro. Καπνίζει κάνεις για να μου πει δυο λόγια?

Επιπλέον μπορείτε να μου πείτε τι χαρτάκια και φιλτρακια να επιλέξω άλλα και το πιο σημαντικο ένα καλο μηχανηματακι για να στριβω τα τσιγάρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδω κ μήνες καπνίζω καπνό Καμελ ενω μέχρι πριν έκανα Καμελ μαλακό.Ξαναπηρα πακέτο μαλακό και κυριολεκτικά ειναι σάπιο (σορρυ για την λέξη).Οχι οτι πριν καιρό ήταν καλό αλλα πρέπει να έχει χαλάσει τελείως.Εκανα 1 πακέτο να μην πάει χαμένο και του έδωσα αλλη μια ευκαιρία και πήρα 2ο.Τα ίδια...οποτε πάω πάλι καπνο
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γεια χαρά παιδιά καπνιζω καιρό τώρα virginia πράσινο αλλά πλέον δεν μπορώ να τον κάνω πλέον μου φαίνεται βαρυς!! Κάτι πιο ελαφρύ έχει να προτείνει καποιος? Ο virginia ο κίτρινος είναι πιο ελαφρύς?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα, από έτοιμα άφιλτρα τι μάρκες υπάρχουν στα περίπτερα ;; Και αν υπάρχουν, σε τι τιμές, για κάτω από 4€ ενδιαφέρομαι....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...