Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, albiz said:

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

 

αν πας σε καταστημα nova για φορητοτητα δεν σου ζητανε τιποτα

εμενα τουλαχιστον δεν μου ζητησαν λεφτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gpapas640 said:

Και όλα αυτά για να κρατήσουν στο δίκτυο τους ένα καρτοκινητό; Κουφό μου ακούγεται!

Το δικό μου σταθερό το μετέφερα από βονταφον με 31,5€ πήρα, 2Χ10€ σε δυο καρτοκινητά και ,3 GB κάθε μήνα για 2 χρόνια  

100€ στο δικό μου κινητό και 100€ δωροεπιταγή να ψωνίσω στο Γερμανό,

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αίτηση φορητοτητας απο CU την Πέμπτη. Παρασκευη παρελαβα sim , εγιναν οι απαραίτητες ενέργειες μεσω της εφαρμογής (αίτηση, ταυτότητες, σελφι κλπ) και απο τότε σιγή ασυρμάτου είμαι ακόμα Vodafone, ενώ υποτίθεται οτι θα εξυπηρετουνταν σε 1 μερα. Είναι λογικό;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

αν πας σε καταστημα nova για φορητοτητα δεν σου ζητανε τιποτα

εμενα τουλαχιστον δεν μου ζητησαν λεφτα

Καλά τα γράφεις ολλά ο φίλος αναφέρθηκε για φορητότητα προς Vodafone CU.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, alteisei said:

Συνδυασμος με σταθερο τηλεφωνο ισχυουν τα παραπανω.

Αυτα που εκανε με αντιπροσφορα στα καρτοκινητα της η Cosmote το 2017 ξεχαστε τα.... Για να αναγκαστει να τα κανει "αυτα" πρεπει να συντρεχουν σοβαροι λογοι, οπως το 2017. Αυτη τη στιγμη ΔΕΝ συντρεχουν.

Τι σοβαροί λόγοι συνέτρεχαν το 2017; Εγώ θυμάμαι κάτι 30αρια που ζητούσαν τότε για να κάνεις φορητότητα.

4 ώρες πριν, opmgls said:

Από που το επιλέγεις αυτό;

Δυνατότητα σαφούς δήλωσης επιλογής της έμμεσης φορητότητας υπάρχει μόνο στην φορητότητα προς κοσμοτέ. Για όλη εταιρία μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στην αντίστοιχη εξυπηρέτηση.

4 ώρες πριν, albiz said:

Οκ. Ο σκοπός είναι να ζητήσεις φορητότητα ώστε να σου κάνει η cosmote αντιπροσφορά. Αν είναι να πληρώσεις 13€ για κάθε αριθμό, πως θα επιστραφούν τα χρήματα όταν τελικά ακυρώσεις;

 

Όντως είναι ένα θέμα, εφόσον πλέον η πληρωμή στη φορητότητα της Vodafone γίνεται αναγκαστικά μέσω κάρτας. Δεδομένου βέβαια ότι πρόκειται για αγορά εξ αποστάσεως έχεις δικαίωμα 14 ημερών να αλλάξεις γνώμη και να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω.

Βέβαια υπάρχει και η επιλογή της Nova που έχει ακόμη δυνατότητά για αντικαταβολή στην φορητότητα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geopapa123 said:

Έγινε αίτηση φορητοτητας απο CU την Πέμπτη. Παρασκευη παρελαβα sim , εγιναν οι απαραίτητες ενέργειες μεσω της εφαρμογής (αίτηση, ταυτότητες, σελφι κλπ) και απο τότε σιγή ασυρμάτου είμαι ακόμα Vodafone, ενώ υποτίθεται οτι θα εξυπηρετουνταν σε 1 μερα. Είναι λογικό;

Από 1 έως 2 εβδομάδες. Ζητάει το φρογκ σελφι; 🤔

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Από 1 έως 2 εβδομάδες. Ζητάει το φρογκ σελφι; 🤔

Είναι ο νέος τρόπος ενεργοποίησης της καρτοκινητής Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Τι σοβαροί λόγοι συνέτρεχαν το 2017; Εγώ θυμάμαι κάτι 30αρια που ζητούσαν τότε για να κάνεις φορητότητα.

ο μόνος σοβαρός λόγος για να προβεί ο πάροχος σε ακραίες προσφορές σχετίζεται με τα τα μερίδια αγοράς του στη σταθερή και κινητή τηλεφωνία. Στις αρχές κάθε έτους η ΕΕΤΤ δημοσιεύει την "Επισκόπηση Αγορών" η οποία αφορά το αμέσως προηγούμενο έτος.

Αν η Cosmote έχει απώλειες συνδέσεων... προφανώς πέφτουν στο τραπέζι (ή πιο σωστά κάτω από το τραπέζι) οι τρελές προσφορές. Αν πάλι έχει φορτώσει νέους πελάτες μαγικά δεν υπάρχουν νέες sim για φορητότητες καρτοκινητών ενώ τα συμβόλαια βγάζουν φτερά και πετούν σε δυσθεώρητα ύψη.
 

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Δυνατότητα σαφούς δήλωσης επιλογής της έμμεσης φορητότητας υπάρχει μόνο στην φορητότητα προς κοσμοτέ. Για όλη εταιρία μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στην αντίστοιχη εξυπηρέτηση.

όλες οι φορητότητες διέπονται από τους ίδιους κανόνες.

  • απομακρυσμένη φορητότητα μέσω τηλεφωνου-internet μπορεί να είναι άμεση ή έμμεση (καθυστέρηση 14ων ημερών) με επιλογή του συνδρομητή
  • φορητόττητα απευθείας σε κατάστημα θεωρείται εξ ορισμού άμεση χωρίς δυνατότητα επιλογής
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hercoulis said:

Από 1 έως 2 εβδομάδες. Ζητάει το φρογκ σελφι; 🤔

Εχει επιλογη για αμεση φορητοτητα. Κυριακη βραδυ εκανα τη διαδικασια μεσω Cosmote App (θελει σελφι), Δευτερα μεσημερι ο vodafone αριθμος μου εγινε Frog. 

Αν κανεις εμμεση θελει 14 μερες. Μπορεις να κανεις ακυρωση απο το app και αιτηση απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, GMF80 said:

Εχει επιλογη για αμεση φορητοτητα. Κυριακη βραδυ εκανα τη διαδικασια μεσω Cosmote App (θελει σελφι), Δευτερα μεσημερι ο vodafone αριθμος μου εγινε Frog. 

Αν κανεις εμμεση θελει 14 μερες. Μπορεις να κανεις ακυρωση απο το app και αιτηση απο την αρχη.

Άνοιξα τα pdf που βγαζει στο τελος και είχα τσεκάρει όντως το άμεση. Μήπως φταίει οτι εβαλα την νεα σιμ σε μια άλλη συσκευή; Υπάρχει τρόπος να δώ την πορεία της αίτησης ;

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της εφαρμογης cosmote app πας αιτησεις και την ακυρωνεις.

Στο Frog app εκανα 2 φορες την αιτηση και την ακυρωσα γιατι και στις 2 μου ελεγε 14 μερες. Δεν εβρισκα την επιλογη για αμεση φορητοτητα. Στο coamote app την τικαρεις λιγο πριν βγουν τα pdf.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, hercoulis said:

Συγνώμη το σταθερό φαντάζομαι ότι είναι  οπτική ίνα 100αρα το ελάχιστο. 

Ναι 100αρα με απεριόριστα κινητά σταθερά 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, GMF80 said:

Μεσω της εφαρμογης cosmote app πας αιτησεις και την ακυρωνεις.

Στο Frog app εκανα 2 φορες την αιτηση και την ακυρωσα γιατι και στις 2 μου ελεγε 14 μερες. Δεν εβρισκα την επιλογη για αμεση φορητοτητα. Στο coamote app την τικαρεις λιγο πριν βγουν τα pdf.

Διο φοριτοτιτες μου εφαγε απο 3-4 μερες η καθε συνδεση

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Teiresias_ said:

Παιδιά τα δεδομένα του μπόνους ανανέωσης ισχύουν για ΕΕ;

Όχι. Μόνο ότι αγοράζεις ισχύει και πάλι δες τα ψιλά γράμματα γιατί πχ τα 6gb γίνονται 4.5gb

On 1/8/2024 at 8:24 ΜΜ, emigrant said:

Διο φοριτοτιτες μου εφαγε απο 3-4 μερες η καθε συνδεση

1 βδομάδα κι ακόμα περιμένω. Τους το είπα στο chat προχθές είπαν θα το δουν, τπτ ακόμα. Το θέμα είναι ότι είμαι χωρίς κρεντιτ στo cu , πάλι καλά που έχει εισερχόμενες (ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, geopapa123 said:

Όχι. Μόνο ότι αγοράζεις ισχύει και πάλι δες τα ψιλά γράμματα γιατί πχ τα 6gb γίνονται 4.5gb

1 βδομάδα κι ακόμα περιμένω. Τους το είπα στο chat προχθές είπαν θα το δουν, τπτ ακόμα. Το θέμα είναι ότι είμαι χωρίς κρεντιτ στo cu , πάλι καλά που έχει εισερχόμενες (ακόμα)

οταν περιμενα μου μπλοκαρανε CU, και δεν μπορουσα να ενεργοποιησω sim. Εκανα ανανεωση CU και μετα ζιτησα επιστροφει

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240812-160851_Instagram.jpg

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όποιος ξέρει: Αν γίνει φορητότητα απο voda σε frog σε κατάστημα Γερμανός, παίζουν τα δώρα του 1ου χρόνου (60+60 λεπτά ομιλιας);

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geopapa123 said:

Μια ερώτηση όποιος ξέρει: Αν γίνει φορητότητα απο voda σε frog σε κατάστημα Γερμανός, παίζουν τα δώρα του 1ου χρόνου (60+60 λεπτά ομιλιας);

Ρωτάς επί τόπου αλλά ναι.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, geopapa123 said:

Μια ερώτηση όποιος ξέρει: Αν γίνει φορητότητα απο voda σε frog σε κατάστημα Γερμανός, παίζουν τα δώρα του 1ου χρόνου (60+60 λεπτά ομιλιας);

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Έχει δώσει δωρεάν απεριόριστα η Frog για το τριήμερο; Εμένα δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα. Στο Whats up έχει δώσει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johnnykap1 said:

Έχει δώσει δωρεάν απεριόριστα η Frog για το τριήμερο; Εμένα δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα. Στο Whats up έχει δώσει.

υπάρχει στην εφαρμογή αλλά δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...