Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 2GB σε απλό πακέτο πωλούνται περίπου 2€. Άρα κακή η εξέλιξη αυτή σε σχέση με το 0,7 που κερδίζεις.

Επίσης τα 2GB προηγούνται στην κατανάλωσή αφού διαρκούν μόνο μία βδομάδα άρα σχεδόν σε κανέναν δεν θα περίσσευαν. 

Link to comment
Share on other sites

κακή εξέλιξη θεωρώ....για κάποιον που ήθελε απλά να έχει ανοιχτά τα δεδομένα, να λαμβάνει τα μηνύματα απο viber κλπ και να κάνει μερικές αναζητήσεις μια χαρά ήταν τα 2GB.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαι επισης πληττει ολους οσους παιρνουν καθε μηνα,αυτοματη ανανεωση 10ευρω επειδη συνδυαζουν το σταθερο με 2 καρτοκινητα τους.Πλεον το κερδος του cosmote one θα ειναι μονο τα 1000 λεπτα μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

άντε να δείτε πότε θα το κόψει τελείως να ησυχάσετε όλοι μαζί😜cu liquid rules

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GPOWER said:

Kαι επισης πληττει ολους οσους παιρνουν καθε μηνα,αυτοματη ανανεωση 10ευρω επειδη συνδυαζουν το σταθερο με 2 καρτοκινητα τους.Πλεον το κερδος του cosmote one θα ειναι μονο τα 1000 λεπτα μεταξυ τους.

Ειδικά στο frog όποιος ανανέωνε 1 φορά το δίμηνο, ΤΩΡΑ την πίνει.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Τα 2GB σε απλό πακέτο πωλούνται περίπου 2€. Άρα κακή η εξέλιξη αυτή σε σχέση με το 0,7 που κερδίζεις.

Επίσης τα 2GB προηγούνται στην κατανάλωσή αφού διαρκούν μόνο μία βδομάδα άρα σχεδόν σε κανέναν δεν θα περίσσευαν. 

Κερδίζουν όσοι βάζουν πάνω από 15€/ μήνα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μονο μη κοψει το πιο σταθερο πακετο καρτοκινητης μεσα σε τοσα χρονια διαρκειας,  που καλλιεργησε την εμπιστοσυνη σε αυτη την εταιρια.

Υ.Γ. Η το αλλαξει. Πχ με 4€ τα 60' (η 120') δε φτανουν τα 10€ καθε 3μηνο.

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, elkons said:

Μετά από αυτή την κίνηση μερικοί πχ από What's Up θα ξεμένουν πιο γρήγορα..θα κάνει ο κόσμος παράπονα και θα αναγκαστούν να βάλουν παραπάνω gb στα πακέτα ή στα tokens

Αυτό είναι ένα επιχείρημα.

Υπάρχει όμως και το άλλο:

ΑΥΡΙΟ μεθαύριο αυξάνει την τιμή της ανανέωσης και καλύπτει σε χρόνο dt το διάφορο.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι τους τζαμπατζήδες δεν τους συμφαιρει 

που δεν έβαζαν καθόλου κάρτα 

Ενώ άμα βάζεις κάποιος 20 ευρώ κάρτα θα γλείτωνει 2 ευρώ δεν είναι καθόλου άσχημα 

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2024 at 2:15 ΠΜ, opmgls said:

Έχω την εντύπωση πως δεν θα τα δίνει γιατί μη βάζοντας αυτά τα λίγα ευρώ στο τακτό χρονικό διάστημα που έχει ορίσει η εταιρεία, με έναν τρόπο αθετείς την άτυπη επιδότηση της, οπότε και εκείνη διακόπτει τα "δώρακια".

Τα δίνει κανονικά τα δώρα με μηδενικό υπόλοιπο αλλά όταν μπει φραγή στο τρίμηνο, δεν γίνεται να χρησιμοποιηθούν.

Αλλά μπαίνουν κανονικά και όταν γίνει ανανέωση μπαίνουν στην κατανάλωση. 

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία το έκανε προσδοκώντας οφέλη και λογικό είναι.

ΑΛΛΟΙ θα κερδίσουν και ΑΛΛΟΙ θα χάσουν.

ΕΓΩ όπως το βλέπω ΤΩΡΑ είμαι στο 50-50

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, akalos said:

άντε να δείτε πότε θα το κόψει τελείως να ησυχάσετε όλοι μαζί😜cu liquid rules

Εσύ δεν έκραζες το liquid; 😂

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GREGORYMO said:

Η εταιρεία το έκανε προσδοκώντας οφέλη και λογικό είναι.

ΑΛΛΟΙ θα κερδίσουν και ΑΛΛΟΙ θα χάσουν.

ΕΓΩ όπως το βλέπω ΤΩΡΑ είμαι στο 50-50

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το COSMOTE NEO

με 16 ευρώ που τώρα θα είναι 14:40

εχω απεριόριστη ομιλία και 7GB Ίντερνετ που με την payzy γίνονται 14GB και 2000 μηνύματα 

δεν με

χαλαει καθόλου η έκπτωση αυτή 

Link to comment
Share on other sites

Το δωρο για 7 ημερες μονο ως αστειο θα το χαρακτηριζα. Απο τη στιγμη που βαζεις πακετο για να εχεις MB μεσα στο μηνα, το πακετο θα το πληρωσεις, απλα θα εισαι large μονο τις 7 ημερες του μηνα. Αρα τριχες , σιγα το κερδος.

Αν εχεις αναγκη απο 2GB την εβδομαδα και αρα θελεις 8GB το μήνα, τοτε καποιο λαθος κανεις και εισαι στη frog.

Επισης δεν είναι 0,7€ που γραφετε καποιοι, ειναι 10%!

Link to comment
Share on other sites

Τα 2gb ειναι για 7 μερες, αρα δωρο αδωρο. Το 10% της ανανεωσης μαζευεται και ειναι χρήμα. Επισης τα 2gb κοστιζουν λιγοτερο στην εταιρια απο οτι το 10% της ανανεωσης (αφου ειναι χρηματα, πολλαπλασιαστε το επι τους χιλιαδες συνδρομητες καρτοκινητης και θα δειτε οτι ειναι ενα σεβαστό ποσό). 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sou_d said:

Εσύ δεν έκραζες το liquid; 😂

με επίανε ναυτία! τίποτα το προσωπικό ,ευχή σας δίνω βέβαια  αν δεν το κατάλαβες !🤣

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ΑΛΠΑΚ από neo σε frog και πήρα μόνο τα .... 5gb, λόγω πρώτης χρήσης της εφαρμογής. Ούτε welcome pack εμφανίζονται, ούτε 60+60. Δεν έχω κάνει ανανέωση και ο αριθμός θεωρείται ότι θα μπει σε φραγή σε 2 μήνες. Έκανα αίτηση φορητότητας για δίπλα. Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, sou_d said:

Έκανα ΑΛΠΑΚ από neo σε frog και πήρα μόνο τα .... 5gb, λόγω πρώτης χρήσης της εφαρμογής. Ούτε welcome pack εμφανίζονται, ούτε 60+60. Δεν έχω κάνει ανανέωση και ο αριθμός θεωρείται ότι θα μπει σε φραγή σε 2 μήνες. Έκανα αίτηση φορητότητας για δίπλα. Για να δούμε

Μη σε παρω στο λαιμό μου αλλα τα δώρα welcome pack με την πρώτη ανανέωση δίνονται….  Τώρα δεν ξέρω αν δε γίνει αν ήσουν ηδη φρογκ πριν…

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Natbic said:

Μη σε παρω στο λαιμό μου αλλα τα δώρα welcome pack με την πρώτη ανανέωση δίνονται….  Τώρα δεν ξέρω αν δε γίνει αν ήσουν ηδη φρογκ πριν…

Έτσι πιστεύω πλέον κι εγώ, αλλά επειδή δεν είχα σκοπό να κάτσω ούτως ή άλλως (έκανα πείραμα), το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Natbic said:

Μη σε παρω στο λαιμό μου αλλα τα δώρα welcome pack με την πρώτη ανανέωση δίνονται….  Τώρα δεν ξέρω αν δε γίνει αν ήσουν ηδη φρογκ πριν…

Κι εγώ όταν έκανα αλπακ σε φρόγκ δεν έδωσε τίποτα αλλά μόλις έκανα ανανέωση για να πάρω τα απεριόριστα ήλθαν και τα δώρα.

Δεν ήμουν φρόγκ πρίν. Πήρα ένα Whatsup και το γύρισα.

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2024 at 4:36 ΜΜ, akalos said:

😜cu liquid rules

όχι για πολύ αν δεν το άκουσες τι θα γίνει με το liquιd

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Teiresias_ said:

Να πούμε ότι η προσφορά των unlimited στα καταστήματα frog ΤΕΛΟΣ. πήρα τηλ να ρωτήσω στη Θεσσαλονίκη και έφαγα άκυρο.

😳

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...