Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτό βλέπω. Αλλά να ξέρεις ότι χωρίς ανανεώση στο τρίμηνο θα μπει φραγή.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σφάλμα της εταιρείας και ΠΡΕΠΕΙ να κανετε παράπονο, αλλά γιατι το αφηνετε στο τελευταίο 5λεπτο και το διακινδυνεύετε;

Τωρα το εκανα επιτηδες, για να τσεκαρω, την προηγουμενη φορα μου "ξεφυγε". Αλλα γενικα προσπαθω να ειμαι πολυ κοντα στην ωρα ληξης, γιατι ουσιαστικα συσωρευονται λεπτα, που καποια στιγμη θα τραβηξουν την ανανεωση τις "μικρες ωρες".

 

Λογικα η επομενη εβδομαδα θα πρεπει να ειναι διπλασιασμου. Σωστα;

Edited by dimlar
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει αυτό το sms , πατάω το link Ανοίγει η εφαρμογή της frog και η προσφορά πουθενά ...

Στέλνω μήνυμα στο messenger καμία απάντηση ...

 

1e96c7548fadc71b521409de60401b74.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκεί να δεις τα ΄΄ζωα μου αργα΄΄ , έχω στείλει μήνυμα εδώ και 8 ημέρες για να μου πουν που βρίσκω κάρτα 1.png.a96e188659fcdc34467ff94ce494db85.png μου απάντησαν στα ethnic shops ( ποια ????? ) και στην ερώτηση που /ποια είναι αυτά τα μαγαζιά ακόμα περιμένω

 

 

 

Για κάθε ενδιαφερόμενο :

 

ethnic shops τα οποία διαθέτουν data vouchers στην Αθήνα:

 

1. INNOTEL ΕΕ Σοφοκλέους 52-54, Αθήνα

 

2. AL-KARIM Πατησίων 224, Αθήνα

 

3. INNOFON ΕΕ Φιλάρετου 78, Καλλιθέα

 

4. SHOMUN HASAN Αγίου Μελετίου 179, Αθήνα

 

5. SOFIA AKHTER Αγίου Μελετίου 190, Αθήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ ενώ τα πακέτα των 2gb που βάζουμε κρατάνε 25 ημέρες τώρα όταν βάζεις κάρτα σου δίνει δώρο 1.5gb για 30 ημέρες αλλά αφού έχει λήξη μετά τρώει πρώτα των 25 ημερών που μαζεύεις και των 30 δεν τα ακουμπάει.
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Για να ανανεώσεις ώστε να χρησιμοποιήσεις τα δωρεάν mb. Έτσι είναι οι εταιρείες..

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ ενώ τα πακέτα των 2gb που βάζουμε κρατάνε 25 ημέρες τώρα όταν βάζεις κάρτα σου δίνει δώρο 1.5gb για 30 ημέρες αλλά αφού έχει λήξη μετά τρώει πρώτα των 25 ημερών που μαζεύεις και των 30 δεν τα ακουμπάει.
Βαζε πέντε μέρες νωρίτερα την κάρτα και μετά ενεργοποιείς το πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι στο όριο της απάτης. Είχανε τα 4gb 4 euro πριν 3 χρόνια. Μετά τα βάλανε διπλή τιμή και 25 μέρες αντί για 30 και ζούμε στο 2021. Τώρα σου λένε με ανανέωση σου δίνω 1.5gb αλλά θα είναι για 30 μέρες ώστε να σου είναι άχρηστο
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι στο όριο της απάτης. Είχανε τα 4gb 4 euro πριν 3 χρόνια. Μετά τα βάλανε διπλή τιμή και 25 μέρες αντί για 30 και ζούμε στο 2021. Τώρα σου λένε με ανανέωση σου δίνω 1.5gb αλλά θα είναι για 30 μέρες ώστε να σου είναι άχρηστο

 

Καθόλου άχρηστα

Βάζεις κάρτα

Σου δίνει τα δωρεάν

Τα τελειώνεις και μετά βάζεις πακέτο

Που είναι το παραξενο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι στο όριο της απάτης. Είχανε τα 4gb 4 euro πριν 3 χρόνια. Μετά τα βάλανε διπλή τιμή και 25 μέρες αντί για 30 και ζούμε στο 2021. Τώρα σου λένε με ανανέωση σου δίνω 1.5gb αλλά θα είναι για 30 μέρες ώστε να σου είναι άχρηστο
Αν καταναλωνεις πολυ λιγότερο απο 1,5gb το μηνα ετσι ωστε να σου είναι αχρηστο, τοτε πολυ πιθανον να σου ειναι αχρηστο και το smartphone

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ή έχεις wifi
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι να καταναλώνει αυτό που λήγει πρώτο. Και αυτό συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ένα SMS από Φρογκ που λέει "Μόλις ενεργοποίησες το Message+ & Call+ & έλαβες δωρεάν 500MB για 7 ημέρες". Φυσικά δεν έκανα καμία ενεργοποίηση κάπου, ξέρει κανείς τι είναι αυτό, από που ήρθε και γιατί ήρθε; Το κυριότερο, έχει κάποια χρέωση και αν ναι πως απενεργοποιείται; Τα 500ΜΒ πάντως ήρθανε ως δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου ενεργοποιήθηκε στην υπηρεσία RCS. Να μην το απενεργοποιήσεις, δωρεάν είναι και πολύ βολικό.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ https://www.cosmotemessageplus.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις εάν αλλάξω πρόγραμμα από what's up σε φρογκ (αλπακ 10€) θα λάβω τα μπόνους;

 

Αν είναι η πρώτη φορά που γίνεται frog θα τα λάβεις. Έκανα 2 αριθμούς έτσι πριν 2-3 μήνες και ήρθαν κανονικά τα δώρα. Λογικά αν ήταν και πριν frog δεν τα λαμβάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ.

Να ρωτήσω θέλω, τί πακέτα είναι τώρα διαθέσιμα για αγορά είτε μέσω εφαρμογής είτε με SMS που να έχουν αρκετά data.

 

Και τί είναι αυτές οι κάρτες που δείχνετε στη φωτογραφία;

 

Στο myFrog δεν μπορώ να μπω εκτός Ελλάδος (εκτός Ε.Ε.), στην εφαρμογή Cosmote μπορώ.

 

Ζητώ συγνώμη αλλά γυρίζω Ελλάδα μετά από 1μιση χρόνο (λόγω πανδημίας) και έχω χάσει επεισόδια... οπότε όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη ας με διαφωτίσει, θα βοηθήσει πολύ. 19c1ba31e527025fe9a1c7a58b616594.jpg

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωσή σας, το ίδιο που είχα αναφέρει πιο πάνω με τα ΜΒ έγινε σήμερα με τα λεπτά ομιλίας προς Βουλγαρία.

Πιο συγκεκριμένα είχα πάρει το πακέτο των 2 GB + 500' ομιλίας προς Βουλγαρία, για να "σπρώξω" τα ΜΒ που είχα, μαζί με τα 2, για ένα μήνα και όχι για 25 ημέρες (κάτι για το οποίο ευχαριστώ την κοινότητα εδώ που μου το έμαθε).

 

Τα λεπτά ομιλίας προς Βουλγαρία έληγαν σήμερα στις 12:00 το μεσημέρι.

Στις 11:49 έρχεται sms που με ενημερώνει ότι τα λεπτά έληξαν.

Μπαίνω στην εφαρμογή του Frog και τα λεπτά ομιλίας εμφανίζονταν ότι ισχύουν κανονικά.

 

Οπότε προσοχή όσοι έχετε τέτοιο πακέτο και το χρησιμοποιείτε.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

ξημερώνει διπλασιασμός παίδες;

 

Ναι έχουμε εβδομάδα διπλασιασμού.

Μου ήρθε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

ξημερώνει διπλασιασμός παίδες;

Ναι έχουμε διπλασιασμό ως και την Κυριακή.

Σόρυ δεν είδα το παραπάνω μήνυμα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...