Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφίσες βρίσκουμε, κάρτες δεν βρίσκουμε :lol::lol:

 

το έψαξες και εσύ στην γειτονιά ? Εγώ δεν βρήκα-είδα ούτε αφίσες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το έψαξες και εσύ στην γειτονιά ? Εγώ δεν βρήκα-είδα ούτε αφίσες

 

Εκεί όχι ακόμα. Έχω ψάξει στα άλλα σημεία καθώς και αλλού που είδα αφίσες. Αλλά μέχρι στιγμής μόνο αφίσες...

Επόμενη στάση Αγ Παντελεήμων:lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/maps/@38.0399187,23.7555875,3a,75y,221.12h,90.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1srkJQOgpmWKxfk9qCMlhpNQ!2e0!7i13312!8i6656

Αγ. Γεωργίου 37 Νέα Ιωνία - Απέναντι ψιλικατζίδικο. Δεν έχω ρωτήσει μέσα. Κολλημένη η αφίσα στην κολόνα απ'έξω και 30 μέτρα πιο πριν σε ένα καρτοτηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/maps/@38.0399187,23.7555875,3a,75y,221.12h,90.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1srkJQOgpmWKxfk9qCMlhpNQ!2e0!7i13312!8i6656

Αγ. Γεωργίου 37 Νέα Ιωνία - Απέναντι ψιλικατζίδικο. Δεν έχω ρωτήσει μέσα. Κολλημένη η αφίσα στην κολόνα απ'έξω και 30 μέτρα πιο πριν σε ένα καρτοτηλέφωνο.

 

Eνημερωτικά , το συγεκριμένο είναι κλειστό, πέρασα σήμερα .

Οποιος βρει ας ποστάρει περιοχή κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κλειστό;

Λουκέτο; τέλος; ή κλειστό για σήμερα;

Το Σάββατο ήταν ανοιχτό.

 

2 φορές πέρασα , το μεσημέρι και το απόγευμα και ήταν κλειστό, κατεβασμένα τα ρολα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Έχουν κόψει τα μηνύματα αλλά κ την ενημέρωση από το app τους;

Δέν ξέρω αν την έκοψαν τελείως την ενημέρωση μέσω sms, πάντως μύνημα ΔΕΝ ήρθε!Το έμαθα μέσω του 1330 και μέσω της εφαρμογής Cosmote όπου στην ενεργοποίηση των 60λεπτών λέει +60, δηλαδή 60" επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κλειστό;

Λουκέτο; τέλος; ή κλειστό για σήμερα;

Το Σάββατο ήταν ανοιχτό.

 

το συγκεκριμένο λοιπόν δεν έχει τέτοιες κάρτες και άλλο ένα στο σταθμό, κατάστημα κινητής αλλοδαπού επίσης δεν είχε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω αν την έκοψαν τελείως την ενημέρωση μέσω sms, πάντως μύνημα ΔΕΝ ήρθε!Το έμαθα μέσω του 1330 και μέσω της εφαρμογής Cosmote όπου στην ενεργοποίηση των 60λεπτών λέει +60, δηλαδή 60" επιπλέον.

 

Και εγώ το άκουσα στο 1330 τον διπλασιασμό όμως δεν κατάλαβα μέχρι πόσο καιρό ισχύει η προσφορά... Στο μήνυμα SMS από την Cosmote το έλεγε αυτό...

Ξέρει κανείς να μας πει?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την κυριακή 10/1 και μετά σύμφωνα με τα όσα ξέρουμε, θα ξαναδώσει την μεθεπόμενη εβδομάδα ή την 3η εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το άκουσα στο 1330 τον διπλασιασμό όμως δεν κατάλαβα μέχρι πόσο καιρό ισχύει η προσφορά... Στο μήνυμα SMS από την Cosmote το έλεγε αυτό...

Ξέρει κανείς να μας πει?

 

Πάντα Δευτέρα με Κυριακή είναι η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τα data που δίνει ο βάτραχος δώρο με κάθε ανανέωση (που αυτόν τον καιρό είναι ενάμιση γκίγκα) μπορούν να μεταφερθούν χρονικά εάν κάνουμε νέα ανανέωση πριν λήξουν;

 

Δηλαδή: βάζω 10 ευρώ στο λογαριασμό μου σήμερα, παίρνω 1,5GB data. Στις (πχ) 20 μέρες μου έχει μείνει 1GB, βάζω ξανά 10 ευρώ στο λογαριασμό μου: θα έχω 2,5GB για ένα μήνα από το δεύτερο 10ευρο;

Link to comment
Share on other sites

Τα data που δίνει ο βάτραχος δώρο με κάθε ανανέωση (που αυτόν τον καιρό είναι ενάμιση γκίγκα) μπορούν να μεταφερθούν χρονικά εάν κάνουμε νέα ανανέωση πριν λήξουν;

 

Δηλαδή: βάζω 10 ευρώ στο λογαριασμό μου σήμερα, παίρνω 1,5GB data. Στις (πχ) 20 μέρες μου έχει μείνει 1GB, βάζω ξανά 10 ευρώ στο λογαριασμό μου: θα έχω 2,5GB για ένα μήνα από το δεύτερο 10ευρο;

 

Χθες έκανα ανανέωση, και μεταφέρθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος, υπάρχει τρόπος να τρέξω την εφαρμογή του frog για άλλο νούμερο πέρα το δικό μου ώστε να μπορώ να βάζω τα επιπλέον 600' προς φρογκ; Χειρίζομαι της μητέρας μου το φρογκ και έχω και τις 2 εφαρμογές, τη κλασική της κοσμοτε που εκεί έχω μπορέσει να δουλέψω και το δικό μου κινητό και της μητέρας μου αλλά δε βλέπω κάτι αντίστοιχο στην εφαρμογή του φρογκ.

Δυστυχώς η μητέρα μου δε κατέχει από αυτά και το κινητό της είναι απλό, δε τρέχει εφαρμογές και κρίμα είναι να πάνε χαμένα τα 600'. Της βάζω μια κάρτα κάθε 2 μήνες, ο πρώτος μήνας έχει το bonus 600', τον άλλο μήνα θα ενεργοποιούσα τα επιπλέον 600' τη 30στή ημέρα και στην ουσία θα μιλούσαμε δωρεάν όταν με παίρνει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της frog δεν προσφέρει ανάλογη υπηρεσία όπως της cosmote.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι το εξής :

Reset την εφαρμογή σου από τα settings του κινητού (διαγραφή δεδομένων), ώστε στο επόμενο άνοιγμα να σου ζητήσει να εισάγεις το νούμερο της μητέρας σου.

Θα στείλει ένα κωδικό επιβεβαίωσης στο κινητό της μητέρας σου, τον οποίο πρέπει να εισάγεις στην εφαρμογή.

Έπειτα θα πρέπει να το ξανακάνεις αυτό για το δικό σου νούμερο. Εάν μπορείς να χειριστείς το τηλέφωνο της μητέρας σου είναι ένα λεπτό δουλειά.

Κάτι άλλο δεν μου έρχεται στο μυαλό.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατεβάσει twin app;
Και έτσι γίνεται αλλά και πάλι περίπου μία φορά τον μήνα (ή και μετά από κάθε update της εφαρμογής) ζητάει ξανά επιβεβαίωση με κωδικό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε και 400χλμ μακρυά και δεν ξέρει να χειρίζεται ούτε μηνύματα και δεν υπάρχει και κανείς να μπει στη διαδικασία. Αν γίνεται να το κάνω κάπως εξ'ολοκλήρου χωρίς να χρειάζεται να κάνει τίποτα καλώς, αλλιώς το ξεχνάω. Ούτε και γω μπορώ να σκεφτώ κάτι δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος, υπάρχει τρόπος να τρέξω την εφαρμογή του frog για άλλο νούμερο πέρα το δικό μου ώστε να μπορώ να βάζω τα επιπλέον 600' προς φρογκ; Χειρίζομαι της μητέρας μου το φρογκ και έχω και τις 2 εφαρμογές, τη κλασική της κοσμοτε που εκεί έχω μπορέσει να δουλέψω και το δικό μου κινητό και της μητέρας μου αλλά δε βλέπω κάτι αντίστοιχο στην εφαρμογή του φρογκ.

Δυστυχώς η μητέρα μου δε κατέχει από αυτά και το κινητό της είναι απλό, δε τρέχει εφαρμογές και κρίμα είναι να πάνε χαμένα τα 600'. Της βάζω μια κάρτα κάθε 2 μήνες, ο πρώτος μήνας έχει το bonus 600', τον άλλο μήνα θα ενεργοποιούσα τα επιπλέον 600' τη 30στή ημέρα και στην ουσία θα μιλούσαμε δωρεάν όταν με παίρνει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω εγώ;

 

Στο app της cosmote εχεις περασει το δευτερο νουμερο παρολο που ανηκει σε άλλο άτομο και κατ'επεκταση σε άλλο αφμ ; To ΑΦΜ η μητέρα σου το έχει δηλώσει στην cosmote;

 

Το τηλ του πατερα μου το εχω περασει σε ενα παλιο δικο μου smartphone αλλα επειδη δεν μπορει να παρει update (παλιο android-βαρύ το νέο app) , θέλω να το περάσω στο δικό μου cosmote app. Απλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται τώρα μιας και έχει καταχωρηθεί σε άλλο cosmote id.

 

Θα ήταν πάντως ιδανικό να το έκαναν όπως στην Q που μπορείς να περνάς και άλλων τηλ στο ίδιο app της frog.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Στο app της cosmote εχεις περασει το δευτερο νουμερο παρολο που ανηκει σε άλλο άτομο και κατ'επεκταση σε άλλο αφμ ; To ΑΦΜ η μητέρα σου το έχει δηλώσει στην cosmote;

 

Ναι, κανονικά συνδέθηκε άλλο ΑΦΜ στην εφαρμογή της cosmote. Η σύνδεση έγινε στην ιστοσελίδα. Εκεί που βλέπεις το λογαριασμό και τα πακέτα και τα λεπτά κτλ στην ιστοσελίδα, κάπου αριστερά έχει την επιλογή να συνδέσεις και άλλο τηλέφωνο. Αν θυμάμαι καλά, στέλνει στο νέο κινητό ένα κωδικό επιβεβαίωσης και μόλις το εισάγεις έχεις τον έλεγχο και του άλλου κινητού μέσα από το λογαριασμό σου. Αυτή τη σύνδεση τη βλέπει αυτόματα η Cosmote εφαρμογή. Αυτό το έκανα πριν 2 χρόνια και τα ελέγχω/παρακολουθώ/βάζω πακέτα από την εφαρμογή. Κάτι τέτοιο ψάχνω και για τα ειδικά πακέτα του frog αλλά η φρογκ εφαρμογή δε καταλαβαίνει ότι διαχειρίζομαι 2 νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks, ελπιζω να μην μου κλειδωσει που το εχω περάσει ήδη σε ένα δικό του cosmote id.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά συνδέθηκε άλλο ΑΦΜ στην εφαρμογή της cosmote. Η σύνδεση έγινε στην ιστοσελίδα. Εκεί που βλέπεις το λογαριασμό και τα πακέτα και τα λεπτά κτλ στην ιστοσελίδα, κάπου αριστερά έχει την επιλογή να συνδέσεις και άλλο τηλέφωνο. Αν θυμάμαι καλά, στέλνει στο νέο κινητό ένα κωδικό επιβεβαίωσης και μόλις το εισάγεις έχεις τον έλεγχο και του άλλου κινητού μέσα από το λογαριασμό σου. Αυτή τη σύνδεση τη βλέπει αυτόματα η Cosmote εφαρμογή. Αυτό το έκανα πριν 2 χρόνια και τα ελέγχω/παρακολουθώ/βάζω πακέτα από την εφαρμογή. Κάτι τέτοιο ψάχνω και για τα ειδικά πακέτα του frog αλλά η φρογκ εφαρμογή δε καταλαβαίνει ότι διαχειρίζομαι 2 νούμερα.

 

Καλημέρα. Αν έχεις συνδέσει δεύτερο ΑΦΜ στο λογαριασμό σου και κάποια στιγμή θέλεις να το αφαιρέσεις μπορείς να το κάνεις μέσα από την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν έχεις συνδέσει δεύτερο ΑΦΜ στο λογαριασμό σου και κάποια στιγμή θέλεις να το αφαιρέσεις μπορείς να το κάνεις μέσα από την εφαρμογή;

 

Η εφαρμογή δεν δίνει τέτοια δυνατότητα, δεν είδα κάτι σχετικό ούτε θυμάμαι να έχει κάτι τέτοιο για αφαίρεση και το cosmote ID στην ιστοσελίδα. Δε ξέρω πως μπορεί να γίνει, ίσως με κλήση στη cosmote στο 13888 να το κάνουν χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγη ώρα πακέτο 60' και ενώ έγραφε +60 δεν τα έδωσε , άρχισαν να τα δίνουν με το ζόρι ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...