Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζήτησε μια ανάλυση κλήσεων, όπου θα φανεί αν η διάρκεια των κλήσεων είναι διαφορετική από τη χρεώσιμη διάρκεια, γιατί αλλιώς δεν φαίνεται να μπορεί να βοηθήσει κανείς.

Ναι αυτό θα κάνω.

Ήθελα να δώ αν τυχόν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι για αλλαγή πακέτου από κοσμοκάρτα σε frog η χρέωση είναι 10€ για την αλλαγή μετα σε κάθε ανανέωση frog τι δωρα δίνει η frog?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι για αλλαγή πακέτου από κοσμοκάρτα σε frog η χρέωση είναι 10€ για την αλλαγή μετα σε κάθε ανανέωση frog τι δωρα δίνει η frog?

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή είναι 10€,καλό είναι να το επιβεβαιώσεις στελνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314 δωρεάν και θα σου έρθει απάντηση με τη χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο cosmote app το οποίο δουλεύει κανονικά με frog και σου δείχνει τα υπόλοιπά σου.

Το θέμα δεν είναι μόνο πόσο χρόνο μετράει η συσκευή, αλλά πόσο χρόνο σου αφαιρεί η εταιρεία...

 

Αφου αυτό που μετράει η συσκευή είναι το ίδιο με αυτό που μετράω εγώ ως χρόνο κλήσης γιατί να το κάνω χειροκίνητα η με χαρτί και μολύβι και ένα χρονόμετρο στο χέρι που μπορεί να το κάνω και λάθος;;; Αφού η συσκευή μετράει το σωστό χρόνο, έχω διαπιστώσει ότι το cosmote app δεν ξεφεύγει καθόλου από ότι έχει υπολογιστεί, άρα δεν κλέβει. Ακόμα και τώρα που το κοίταξα μετά από 3 σημερινές κλήσεις όλα οκ στη χρέωση. Επίσης ανέφερα το Call Log Analyzer γιατί κάνει την ίδια δουλειά πολύ πιο εύκολα ειδικά αν έχεις πολλές κλήσεις να προσθέσεις. Όλα συμφωνούν μεταξύ τους, χρόνοι κλήσεις που έκανα και εν τέλλει τι χρεώθηκε στο cosmote app.

Όπως είπαν τα παιδιά, επειδή μάλλον είναι τεχνικό θέμα μόνο η εξυπηρέτηση πελατών μπορεί να το δει αυτό. Εγώ διαπιστώνω ότι δε κλέβει το σύστημα, θα ήταν και παράλογο εδώ που τα λέμε να γίνεται κάτι τόσο προφανές. Πάντως είναι κουλό αυτό που αντιμετωπίζεις.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σε εβδομάδα διπλασιασμού.

Τα 60' που δίνονται σαν δώρο (στο πακέτο 60'/3€) αφαιρούνται και αυτά ανά δευτερόλεπτο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σε εβδομάδα διπλασιασμού.

Τα 60' που δίνονται σαν δώρο (στο πακέτο 60'/3€) αφαιρούνται και αυτά ανά δευτερόλεπτο ή όχι?

 

Ναι, και για τα 120 λεπτά ισχύει το ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος φεύγει αυριο με frog για παρισι θα μπορεί να μιλάει με το πακετο των 60 λεπτών προς ολους, ή πρεπει να βάλει πακετο για το εξωτερικο?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορεί να μιλάει με όλη την Ε.Ε. εφόσον θα βρίσκεται σε περιαγωγή

Τα πακέτα εξωτερικού δεν λειτουργούν σε περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 12 το βράδυ έληγε ο δωρεάν χρόνος ομιλίας που είχα (1300') μαζεμένα απο τα πακέτα των 60+60.

 

Ξέχασα να ανανεώσω πριν τις 12 και μου αφαίρεσε ολο τον δωρεάν χρόνο που είχα. Η εφαρμογή στις 00:05 έγραφε 0'.

 

Στις 00:10 έβαλα το πακέτο των 60+60 και με μεγάλη μου έκπληξη είδα οτι μου επιστράφηκε όλος ο δωρεάν χρόνος που μου ειχε αφαιρεθεί επειδή δεν ανανέωσα στην ώρα μου.

 

Το ξέρατε αυτό οτι γίνεται; Αν ναι πείτε μου απο την στιγμή που λήγει ο δωρεαν χρόνος τι περιθώριο εχω για να μην τα χάσω οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα αυτό έχει συμβεί και σε εμένα , αλλά και άλλοι το έχουν αναφέρει , αλλά δεν ξέρω πόσο είναι το περιθώριο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 12 το βράδυ έληγε ο δωρεάν χρόνος ομιλίας που είχα (1300') μαζεμένα απο τα πακέτα των 60+60.

 

Ξέχασα να ανανεώσω πριν τις 12 και μου αφαίρεσε ολο τον δωρεάν χρόνο που είχα. Η εφαρμογή στις 00:05 έγραφε 0'.

 

Στις 00:10 έβαλα το πακέτο των 60+60 και με μεγάλη μου έκπληξη είδα οτι μου επιστράφηκε όλος ο δωρεάν χρόνος που μου ειχε αφαιρεθεί επειδή δεν ανανέωσα στην ώρα μου.

 

Το ξέρατε αυτό οτι γίνεται; Αν ναι πείτε μου απο την στιγμή που λήγει ο δωρεαν χρόνος τι περιθώριο εχω για να μην τα χάσω οριστικά.

 

Έχει συμβεί στης μάνας μου το WU. 2-3 λεπτά αφού έληξε το Combo Call Them All το ενεργοποίησα ξανά και μεταφέρθηκαν και αυτά που τυπικά είχαν λήξει.

 

Λογικά υπάρχει ένα περιθώριο μαξ 5-10 λεπτών, μετά τη λήξη.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα αυτό έχει συμβεί και σε εμένα , αλλά και άλλοι το έχουν αναφέρει , αλλά δεν ξέρω πόσο είναι το περιθώριο.

 

Έχει συμβεί στης μάνας μου το WU. 2-3 λεπτά αφού έληξε το Combo Call Them All το ενεργοποίησα ξανά και μεταφέρθηκαν και αυτά που τυπικά είχαν λήξει.

 

Λογικά υπάρχει ένα περιθώριο μαξ 5-10 λεπτών, μετά τη λήξη.

 

Προφανώς δεν υπάρχει κάποιος προκαθορισμένος χρόνος σαν έξτρα παράταση, που σημαίνει ότι την επόμενη φορά αν αργήσω 15 λεπτά να μην είμαι τυχερός.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα αυτό έχει συμβεί και σε εμένα , αλλά και άλλοι το έχουν αναφέρει , αλλά δεν ξέρω πόσο είναι το περιθώριο.

 

Απο προσωπική εμπειρία...

- ανανέωση στις 3 ώρες αφού έληξε το πακέτο...ΕΧΑΣΑ τα υπολοιπόμενα λεπτά.

- ανανέωση στην 1ώρα και 20λεπτά αφού έληξε το πακέτο...ΜΟΥ ΞΑΝΑΕΔΩΣΕ τα υπολοιπόμενα λεπτά!!!! :-)

 

για ανανέωση 10-20λεπτά πέραν της λήξης.... τα έχουν δώσει ΠΑΝΤΑ...τα "χαμένα-υπολοιπόμενα"!!

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί το αφήνετε για το τελευταίο λεπτό; Το καλό με το 60+60 είναι ότι δεν έχει σημασία ποια στιγμή της τελευταίας μέρας θα γίνει η ανανέωση, πάντα θα λήξει στις 23:59. Πάντα το κάνω το πρωί της τελευταίας μέρας και ξεμπερδεύω.

Και για όσους δεν ξέρουν πόσο θα πάει η λήξη της νέας ανανέωσης, αν υποθέσουμε ότι λήγει το πακέτο στις Χ 23:59 του μήνα, αν ο τρέχων μήνας έχει 30 μέρες θα μεταφερθεί στις Χ+1 23:59 του επόμενου μήνα. Αν έχει 31 μέρες ο τρέχων μήνας θα μεταφερθεί στις Χ 23:59 του επόμενου. +31 μέρες.

Το δώρο 100' παραδόξως είναι +32 μέρες. Αν είστε καινούργιοι χρήστες frog και αγοράζετε πακέτα 60+60, αφήστε 2 μέρες μετά που θα πάρετε το δώρο για να βάλετε πακέτο 60+60 ώστε η λήξη του να πάει μετά τη λήξη του δώρου.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν 2 μέρες ξέχασα να ανανεώσω το πακέτο internet και έχασα 4gb

Παίζει να γίνεται και στα δεδομένα μόλις λήξει να έχει 5-10' προθεσμία για ανανέωση;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε μια ανάλυση κλήσεων, όπου θα φανεί αν η διάρκεια των κλήσεων είναι διαφορετική από τη χρεώσιμη διάρκεια, γιατί αλλιώς δεν φαίνεται να μπορεί να βοηθήσει κανείς.
Γίνεται με τον ίδιο τρόπο που γίνεται στο Whatsup; Δηλαδή με FAX;

 

Ο αριθμός FAX είναι ο ίδιος με του Whatsup;

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός προσπάθησε σήμερα απο whats up να το κάνει μεσω ΑΠΛΑΚ se frog και του ζήτησε 10 ευρώ το σύστημα..........
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της cosmote-το υπογραμμίζω- η αλλαγή από Cosmocarta σε frog κοστίζει 10€, η αλλαγή από whats up σε frog 3€, ενώ η πρώτη αλλαγή από cosmokarta σε whats up είναι δωρεάν...Άρα;
Link to comment
Share on other sites

Και από το wup ζητάει 10 ευρώ για αλλαγή σε frog

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα ζητάει 3 (απο whats up σε φρογκ). Νομίζω ότι ήταν πρωήν φρογκ, αλλά δεν έχει σημασία

Link to comment
Share on other sites

απο whats up να το κάνει μεσω ΑΠΛΑΚ se frog και του ζήτησε 10 ευρώ

 

η αλλαγή από whats up σε frog 3€

 

Και από το wup ζητάει 10 ευρώ για αλλαγή σε frog

 

Εμένα ζητάει 3 (απο whats up σε φρογκ)

 

Τι να ισχύει άραγε?

Μας έχει μπερδέψει αυτή ή κατά τα αλλα συμπαθεστατη εταιρία......

 

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...