Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Θα ηθελα να ερθω στη φρογκ με τα αντιστοιχα χρηματα. Χρειάζομαι οπωσδήποτε τα 3gb , 300 προς ολους, 300 προς φρογκ...

 

Ακολούθησε το πλάνο:

 

frog_nodouble600_300_3gb.png

 

Πακέτο 60' προς όλους: ενεργοποιείς εναλλάξ 3 πακέτα - 2 πακέτα για να έχεις 300' προς όλους κάθε μήνα (χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το 1ο δευτερόλεπτο)

Δωρεάν 600' προς FROG κάθε μήνα με ανανέωση χρηματικού υπολοίπου (αρχική χρέωση 3' και εν συνεχεία ανά δευτερόλεπτο)

Πακέτο internet 2GB: ενεργοποιείς εναλλάξ 2 πακέτα - 1 πακέτο για να έχεις 3GB ανά μήνα

 

για ενεργοποίηση:

sms 60M στο 1330 για 60' προς όλους με 3,02€

sms 17317 στο 1330 για internet 2GB/25 ημέρες με 4,44€

κλήση χωρίς χρέωση στο 1317 για ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ FROG

 

το μέσο μηνιαίο κόστος σου θα διαμορφωθεί στα 16,67€, αρκετά κοντά στην απαίτησή σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βοήθεια παρακαλω γιατι μπερδευτικα..Ειμαι στη wind καρτοσυνδεσης και με 15 ευρώ το μηνα εχω τα παρακατω: 600 λεπτα προς ολους, 1000λεπτα προς wind, 100sms , 3Gb , ομως. το 4g σημα τους ειναι χαλια στη Θεσσαλονικη. Θα ηθελα να ερθω στη φρογκ με τα αντιστοιχα χρηματα. Χρειάζομαι οπωσδήποτε τα 3gb , 300 προς ολους, 300 προς φρογκ.Εαν μπορουσε καποιος αναλυτικά να μου πει τα πακετα χωρις να υπολογιζει τα αρχικα προσωρινα bonus. Ευχαριστω πολυ.

 

Φαίνεται πως στην περίπτωσή σου οι παροχές που ήδη απολαμβάνεις έρχονται σε καλή τιμή. Χρειάζεσαι ταυτόχρονα αρκετά λεπτά ομιλίας και δεδομένα, πράγμα που σε καρτοκινητή δεν έρχεται τόσο εύκολα. Δεν ξέρω καν αν είχε νόημα η περίπτωση του WU (μπλέξιμο με reload it κλπ).

 

Μια άλλη λύση ίσως ήταν να επιδιώξεις μια μείωση της τιμής της καρτοσύνδεσης, προτείνοντάς τους και μείωση των παροχών (βλ. Internet), ώστε να επενδύσεις τη διαφορά στο frog μόνο για data. Αυτό βέβαια μόνο αν έχεις διάθεση για dual SIM...

Link to comment
Share on other sites

Αν τα 300 λεπτά είναι με 3λεπτο βήμα χρέωσης, δηλαδή100 κλήσεις, ας μη συγκρίνονται απευθείας με τα 3€ για 120' ανά δευτερολέπτο χρέωσης του Φρογκ.

Εγώ έχω ακόμη τα 300' στο πρώτο 10ευρω του μήνα σε πολύ παλιό Φρογκ, αλλά δεν μπορώ να αγοράσω τα νέα πακέτα. Πάντως το 4g είναι μέρα με τη νύχτα, στο wind μόνο για messenger...

Κοντά θα είναι σε κόστος με καλύτερη υπηρεσία στο Φρογκ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας , εχω ακομα 2 μηνες καρτοσυνδεση wind και μαλλον θα γυρισω τη wind σε q και θα βαλω στξ δευτερη sim τη frog για. data.
Link to comment
Share on other sites

ΠPOΣΦOPA INTERNET MONO ΓIA ΣENA! 2GB ME 6€, ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ΓIA 1 AKOMA MHNA! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE A(KENO)36 ΣTO 1256 EΩΣ 16/09/2018

 

Αυτό ήρθε τώρα.

Αυξήθηκαν ξανά οι τιμές;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΠPOΣΦOPA INTERNET MONO ΓIA ΣENA! 2GB ME 6€, ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ΓIA 1 AKOMA MHNA! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE A(KENO)36 ΣTO 1256 EΩΣ 16/09/2018

 

Αυτό ήρθε τώρα.

Αυξήθηκαν ξανά οι τιμές;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Αυτό είναι για μήνα δεν πρέπει να είναι το πακέτο των 4,44€.

Link to comment
Share on other sites

ΠPOΣΦOPA INTERNET MONO ΓIA ΣENA! 2GB ME 6€, ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ΓIA 1 AKOMA MHNA! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE A(KENO)36 ΣTO 1256 EΩΣ 16/09/2018

 

Αυτό ήρθε τώρα.

Αυξήθηκαν ξανά οι τιμές;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

δε πάνε καλά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ζητήσει κανείς αναλυτικό λογαριασμό από το frog?

Aπό 3/9 που ήταν ο τελευταίος διπλασιασμός, έως σήμερα τελείωσαν τα 120'.

Όμως αθροίζοντας τις εξερχόμενες κλήσεις ζήτημα να βγαίνουν 50-55'.

Τί παίζει?

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

ΠPOΣΦOPA INTERNET MONO ΓIA ΣENA! 2GB ME 6€, ΓIA NA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ΓIA 1 AKOMA MHNA! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE A(KENO)36 ΣTO 1256 EΩΣ 16/09/2018

 

Αυτό ήρθε τώρα.

Αυξήθηκαν ξανά οι τιμές;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Και σε μένα μου ήρθε αυτό , ότι να'ναι......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είναι εβδομάδα διπλασιασμού αυτή?

 

Γεια σας μολις σημερα ηρθα στην frog τι ειναι η εβδομαδα αναδιπλασιασμου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μολις σημερα ηρθα στην frog τι ειναι η εβδομαδα αναδιπλασιασμου?
Περίπου κάθε 2 βδομάδες στο πακέτο 60' με 3.02€ δίνει άλλα 60' δωρεάν!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν τα 300 λεπτά είναι με 3λεπτο βήμα χρέωσης, δηλαδή100 κλήσεις, ας μη συγκρίνονται απευθείας με τα 3€ για 120' ανά δευτερολέπτο χρέωσης του Φρογκ.

Εγώ έχω ακόμη τα 300' στο πρώτο 10ευρω του μήνα σε πολύ παλιό Φρογκ, αλλά δεν μπορώ να αγοράσω τα νέα πακέτα. Πάντως το 4g είναι μέρα με τη νύχτα, στο wind μόνο για messenger...

Κοντά θα είναι σε κόστος με καλύτερη υπηρεσία στο Φρογκ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ουτε καν,εκτος αν ειναι πιτα το δικτυο.

Για Messenger ειναι οπου εχει E.

Και ισχυει το ιδιο και για τη κοσμοτε.

Χαλκιδικη,Πιερια απο Κατερινη και κατω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτε έχω δει πολύ "κουφιο" 3g σε αντίθεση με το άλλο δίκτυο που αν πιάνει, όσο πιάνει, πιάνει κανονικά..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο με χρέωση χωρίς πακέτο, με αυτήν άλλωστε μιλάς και Γερμανία από όσο γνωρίζω. Πόσο ακριβώς είναι αυτή η χρέωση γύρω στο 0,50 € το λεπτό την υπολογιζω.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μολις σημερα ηρθα στην frog τι ειναι η εβδομαδα αναδιπλασιασμου?

Δεν υπάρχει εβδομάδα αναδιπλασιασμού .

Αναδιπλασιασμός γίνεται μόνο σε λέξεις που αρχίζουν από σύμφωνο

:X

 

https://el.wiktionary.org/wiki/αναδιπλασιασμός

 

Πήρα τηλέφωνο με χρέωση χωρίς πακέτο, με αυτήν άλλωστε μιλάς και Γερμανία από όσο γνωρίζω. Πόσο ακριβώς είναι αυτή η χρέωση γύρω στο 0,50 € το λεπτό την υπολογιζω.

 

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σταθερό 0,0504

Κινητό 0,1680

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΧΡΕΩΣΗΣ/ΒΗΜΑ ΧΡΕΩΣΗΣ 1΄+1΄

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μιλάω 6' κινητό Γερμανία με περίπου 1€;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες δεν ενεργοποιείται το iMessage

Είχα στο iPhone 6 αυτό το θέμα κι εχθές πήρα iPhone se και συνεχίζει το πρόβλημα

Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Πριν 10 μέρες που είχα το iPhone X είχα κανονικά iMessage

 

Όταν γίνεται η ενεργοποίηση δεν πρέπει να σε χρεώνει το μήνυμα που στέλνει για να γίνει η διαδικασία;

Έχω προσπαθήσει 3-4 φορές αλλά δεν μου τρώει καθόλου κάρτα

 

Μήπως καμία ιδέα κανείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες δεν ενεργοποιείται το iMessage

Είχα στο iPhone 6 αυτό το θέμα κι εχθές πήρα iPhone se και συνεχίζει το πρόβλημα

Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Πριν 10 μέρες που είχα το iPhone X είχα κανονικά iMessage

 

Όταν γίνεται η ενεργοποίηση δεν πρέπει να σε χρεώνει το μήνυμα που στέλνει για να γίνει η διαδικασία;

Έχω προσπαθήσει 3-4 φορές αλλά δεν μου τρώει καθόλου κάρτα

 

Μήπως καμία ιδέα κανείς;

 

Όχι, δεν σε χρεώνει, είναι σε whitelist ο αριθμός στον οποίο φεύγει το μήνυμα.

Κατά καιρούς γίνονται τέτοια, είναι θέμα Apple 99%, κατι παίζει με το Apple ID σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν σε χρεώνει, είναι σε whitelist ο αριθμός στον οποίο φεύγει το μήνυμα.

Κατά καιρούς γίνονται τέτοια, είναι θέμα Apple 99%, κατι παίζει με το Apple ID σου.

 

Μίλησα με την apple

Δεν ήταν από αυτούς

Μίλησα με την COSMOTE

Διόρθωσαν ένα πρόβλημα μου είπαν με τα μηνύματα μου και αμέσως έγινε

Όλα καλά τώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από την προσφορά του καλοκαιριού 7gb 7€ μου έχουν περισσέψει αρκετά

Πιο πακέτο φθηνό μπορώ να ενεργοποιήσω για να μην τα χάσω σε 7-8 μέρες που λήγουν το παλιό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από την προσφορά του καλοκαιριού 7gb 7€ μου έχουν περισσέψει αρκετά

Πιο πακέτο φθηνό μπορώ να ενεργοποιήσω για να μην τα χάσω σε 7-8 μέρες που λήγουν το παλιό;

 

120mb με 3,02€ για έναν μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...