Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στείλτε surf στο 1256 για 1gb για 15 ημέρες.

 

Απο οτι διαβαζω για να ισχυει πρεπει να εχεις ενεργοποιησει καποιο πακετο internet τους τελευταιους 2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο και μου το φτιάξανε, να ρωτήσω κάτι άλλο τα 60 ΛEΠTA ΠPOΣ όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο που φαίνεται? Γιατί με το υ στο 1330 μου μετράει λεπτά μόνο και δευτερα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό , η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο και όχι ανά τριτο...λεπτο.

Για αυτό τον λόγο δεν ακούς μικρώτερη μονάδα χρόνου παρά μόνο λεπτά και δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,το υπολοιπο που μαθαινεις ειναι μονο τα λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,το υπολοιπο που μαθαινεις ειναι μονο τα λεπτα.

 

Δηλαδή μου στέλνει μηνύματα με λεπτά στο υπόλοιπο αλλά μετράει και τα δευτερόλεπτα στο ανεπίσημο ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου στέλνει μηνύματα με λεπτά στο υπόλοιπο αλλά μετράει και τα δευτερόλεπτα στο ανεπίσημο ?

 

Aκριβώς. Μετράει κανονικά ανά δευτερόλεπτο, απλά δεν ακούς ενημέρωση για αυτά.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να μετακομίσω στον βάτραχο απο κοσμοκαρτα μιας και με βολεύει η χρέωση ανα δευτερόλεπτο. καθως και τα 500mb με την 10ευρη καρτα ειναι μια χαρα. ρωταω αν με την αλλαγη πακέτου θα μεταφερθεί το υπάρχον χρηματικό υπολοιπο-mb-χρονος ομιλίας, που εχω τωρα στην κοσμοκαρτα.
Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφερθεί ολόκληρο

Η αντίστροφη μεταφορα από frog σε άλλο πακέτο στοιχίζει 7 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφερθεί ολόκληρο

Η αντίστροφη μεταφορα από frog σε άλλο πακέτο στοιχίζει 7 ευρώ

7 ευρώ ε; ελεος. ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να μετακομίσω στον βάτραχο απο κοσμοκαρτα μιας και με βολεύει η χρέωση ανα δευτερόλεπτο. καθως και τα 500mb με την 10ευρη καρτα ειναι μια χαρα. ρωταω αν με την αλλαγη πακέτου θα μεταφερθεί το υπάρχον χρηματικό υπολοιπο-mb-χρονος ομιλίας, που εχω τωρα στην κοσμοκαρτα.

 

Κατά 99%, έχω την εντύπωση ότι το μόνο που μεταφέρεται είναι το χρηματικό υπόλοιπο. Mb και λεπτά ομιλίας όχι.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99%, έχω την εντύπωση ότι το μόνο που μεταφέρεται είναι το χρηματικό υπόλοιπο. Mb και λεπτά ομιλίας όχι.

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι μεταφέρεται σίγουρα το υπόλοιπο. Έκανε γνωστός μου τη μετάβαση από κοσμοκάρτα σε frog.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99%, έχω την εντύπωση ότι το μόνο που μεταφέρεται είναι το χρηματικό υπόλοιπο. Mb και λεπτά ομιλίας όχι.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι μεταφέρεται σίγουρα το υπόλοιπο. Έκανε γνωστός μου τη μετάβαση από κοσμοκάρτα σε frog.

οπότε καθομαι στ αυγα μου για κανα μηνα μεχρι να εξαντλησω οτι εχω +το 1gb της προσφορας(δεν ξερω αν κάνω την αλλαγη αν θα το δικαιουμαι) και παω μετά. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99%, έχω την εντύπωση ότι το μόνο που μεταφέρεται είναι το χρηματικό υπόλοιπο. Mb και λεπτά ομιλίας όχι.

 

Απο βατραχο σε What's up μεταφέρονται και τα Mb...τωρα για το αντίστροφο ή για Κοσμοκαρτα δεν γνωριζω!

Link to comment
Share on other sites

Από 3g κάλυψη στη βόρεια ελλάδα πώς πάει το φρογκ;

 

Όπου έχει κάλυψη η cosmote έχει σήμα και το frog. Σχεδόν παντού

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο βατραχο σε What's up μεταφέρονται και τα Mb...τωρα για το αντίστροφο ή για Κοσμοκαρτα δεν γνωριζω!

 

Από κοσμοκαρτα τα Μβ μεταφέρονται, τα δωρεάν λεπτά ομιλίας όχι, παθον και μαθον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του βάτραχου! Θέλω να κάνω φορητότητα καρτοκινητού άλλης εταιρείας σε frog. Μπορώ να το κάνω και σε κατάστημα "Γερμανός"; Φαντάζομαι παίρνει 3 εργάσιμες, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του βάτραχου! Θέλω να κάνω φορητότητα καρτοκινητού άλλης εταιρείας σε frog. Μπορώ να το κάνω και σε κατάστημα "Γερμανός"; Φαντάζομαι παίρνει 3 εργάσιμες, σωστά;

 

3 εργάσιμες. Σε κατάστημα θα το κάνεις ή τηλεφωνικά με τα κεντρικά της κοσμοτέ και θα σου στείλουν τη σιμ στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Που στέλνουμε για να δούμε αν ένας αριθμός είναι frog?

 

Για να μαθεις αν ειναι frog στείλε δωρεάν το μήνυμα ’frog <αριθμός κινητού>’ στο 1298 (π.χ. frog 6971234567).

Η συγκεκριμένη υπηρεσία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για έως 30 αριθμούς την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σταμάτησαν την προσφορά του να μεταφέρεις τα σμσ που έχεις αγορασμένα από πακέτα, σε μεταγενέστερες ημερομηνίες λήξης αγοράζοντας καινούριο πακέτο σμσ... Αυτή η ηλιθιότητα της κοτε δεν έχει τελειωμό... Ενώ τελευταία αγόραζα πακέτα σμσ κάθε μήνα (σαν μηνιαίο πάγιο 4Ε, χωρίς όμως να τα καταναλώνω όλα, με αποτέλεσμα να προστίθενται όλο και περισσότερα), τώρα δεν πρόκειται να το ξανακάνω μιας και δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα και επειδή κατά μέσο όρο στέλνω λιγότερα από 100 σμσ το μήνα, χωρίς να είναι απόλυτο.. Αν έχει την φαεινή ιδέα να κόψει και την μεταφορά των ΜΒ (γιατί πάλι δεν καταναλώνω 500ΜΒ το μήνα, άρα τζάμπα αγοράζω 5Ε/500ΜΒ το μήνα για να τα μεταφέρω κιόλας), να δούμε πώς θα την φανεί αν το μόνο που θα καταναλώνω (εκτός από τα 3Ε/60' για ομιλία), θα είναι άλλα 3Ε/60ΜΒ που μου φτάνουν για την χρήση που κάνω και από εκεί που κατανάλωνα 5Ε+4Ε=9Ε το μήνα, καταναλώνω μόνο 3Ε!! :angry: :down: :knife: :shoot: :rocket: :kill:
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Εχω το φοιτητικό vodafone cu αλλα λογω προβληματος καλυψης στο σπιτι μου αλλα και στις περιοχές που κινούμαι, θέλω να αλλάξω εταιρία. Η απορία μου είναι να ερθω στο frog ή στην q? Νομιζω τα ιδια πακετα εχουν απ οτι ειδα δεν ξερω αν εχουν καποια αλλη διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Εχω το φοιτητικό vodafone cu αλλα λογω προβληματος καλυψης στο σπιτι μου αλλα και στις περιοχές που κινούμαι, θέλω να αλλάξω εταιρία. Η απορία μου είναι να ερθω στο frog ή στην q? Νομιζω τα ιδια πακετα εχουν απ οτι ειδα δεν ξερω αν εχουν καποια αλλη διαφορά?

 

Μην σε πάρω στον λαιμό μου αλλά πιθανότατα θα έχεις καλύτερη κάλυψη με βάτραχο λόγω cosmote. Φυσικά αν έχεις κάνα φίλο με άλλη σύνδεση μπορείς να τον καλέσεις σπίτι σου να δεις τι σημα έχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...