Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες σορυ που σας το χαλάω αλλά δεν νομίζω να ισχύει ο διπλασιασμός για άνω των 10Ε κάρτα... Μπορεί αν ανανεώσεις με 30Ε απλά να σου διπλασιάσει μόνο τα 10Ε που είναι το μάξιμουμ των καρτών του βάτραχου...Δεν ξέρω απλά εικασίες κάνω...Εμένα μου βρωμάει μήπως το πάνε για κλείσιμο το μαγαζάκι...και όχι τίποτε άλλο αλλά έχω και 85Ε υπόλοιπο στην κάρτα! Παρεπιπτόντως να επιβεβαιώσω και γω ότι ισχύει κανονικά το 3Ε/60' με τον διπλασιασμό! Πρώτα έβαλα το πακετάκι και μετά ανανέωσα και μου το διπλασίασε κανονικά! Πολύ καλό combo αυτό μακάρι να το κρατήσουν για εμάς τους παλιούς!! :) :)

 

Μα απο την αρχη ετσι ηταν με τον διπλασιασμο η πρωτη καρτα καθε μηνα. Μονο 5 και 10 ευρω καρτες υπηρχαν/υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε θα ισχύει ο διπλασιαμός της 1ης κάρτας κάθε μήνα (για όσους ισχύει ακόμα) για κάθε ποσό ανανέωσης με κοσμοκάρτα?:blink:

 

Αν ισχύει για ανανέωση με κάρτα 30€ είναι πολύ καλή εξέλιξη!!!:happy:

 

Αν το επιβεβαιωσει καποιος αυτο, ας ενημερωσει. Πολυ καλο θα ειναι αν ισχυει αλλα ας κραταμε και μικρο καλαθι σε αυτα που λενε στο facebook. Δεν θα ειναι ουτε οι πρωτοι αλλα ουτε και οι τελευταοι εκπροσωποι των εταιριων που εχουν κανει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρώτησε στο fb αν ισχύει για κάρτα των 30Ε και του απάντησαν "φυσικά και ισχύει"! Μα τι ακριβώς τους συνέβη εκεί στην κοσμοτέ; Πώς και τόσο "άνοιγμα";; Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρώτησε στο fb αν ισχύει για κάρτα των 30Ε και του απάντησαν "φυσικά και ισχύει"! Μα τι ακριβώς τους συνέβη εκεί στην κοσμοτέ; Πώς και τόσο "άνοιγμα";;

 

Κατσε να το δουμε πρωτα αυτο και μετα να τους πουμε μπραβο. :p Εχω χασει και το διπλασιασμο ρε ****το. :lol:

 

Edit: λογοκριθηκε η λεξη "γaμωτο"; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι...

 

1) αν δεν ήξεραν οι διαχειριστές, δεν θα απαντούσαν "φυσικά". Δεν θα απαντούσαν τίποτα ώσπου να ρωτήσουν τους από πάνω τους και να μάθουν στανταρ τι ισχύει. Για να απάντησαν με τόση σιγουριά, πιστεύω δεν τίθεται αμφισβήτηση και

2) πολύ πιθανό η κοσμοτέ να είδε "φευγιό" στο φρογκ προς άλλη εταιρία και να προσπαθεί να κρατήσει όσους παλιούς μπορεί. Άλλωστε ο διπλασιασμός δεν ισχύει για νέους συνδρομητές, ισχύει ενδεχομένως για ένα μικρό ποσοστό παλιών συνδρομητών (άρα μικρή η ζημιά) και ας μην ξεχνάμε ότι ακόμη λιγότεροι συνδρομητές έχουν τη δυνατότητα οικονομικά να βάλουν 20 ή 30Ε κάρτα (άρα ακόμη πιο μικρή ζημιά) οπότε με πολύ λίγη ζημιά χρυσώνει το χάπι σε ένα ποσοστό παλιών συνδρομητών ώστε να μη φύγουν. Στην ουσία κερδισμένη θα βγει η κοσμοτέ και όχι χαμένη. Δεν τίθεται θέμα κουβαρντοσύνης (αλίμονο!).

Link to comment
Share on other sites

Πολυ βολικο να μη χρειαζεται να ψαχνει ο κοσμος καρτες φρογκ. Σωστη κινηση της κοσμοτε. Ελπιζω να δω και αλλη υποστηριξη και γιατι οχι ενα VS με το κιου (συμφερει τους συνδρομητες και των 2 στρατοπεδων).
Link to comment
Share on other sites

Αν το επιβεβαιωσει καποιος αυτο, ας ενημερωσει. Πολυ καλο θα ειναι αν ισχυει αλλα ας κραταμε και μικρο καλαθι σε αυτα που λενε στο facebook. Δεν θα ειναι ουτε οι πρωτοι αλλα ουτε και οι τελευταοι εκπροσωποι των εταιριων που εχουν κανει λαθος.

Μίλησα σήμερα το πρωί με το cc της frog και μου επιβεβαιώσανε οτι ισχύει ο διπλασιασμός και για τις κάρτες των 30 ευρώ, σε ερώτησή μου αν υποστηρίζεται η μεταφορά χρημάτων απο το συμβόλαιο της cosmote, μου απάντησε πρός το παρόν όχι

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.frogmobile.gr γράφει τα εξής:

Τώρα το FROG σου προσφέρει ακόμα περισσότερα Στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα, το FROG διπλασιάζει την αξία της κάρτας σου, για να μιλας με όλους, σε κινητά & σταθερά, Ελλάδα & Εξωτερικό.

Η συγκεκριμένη προσφορά ισχύει για ανανεώσεις με κάρτες frog και cosmote όλων των αξιών καθώς και για ανανεώσεις μέσω καταστημάτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές στο φρογκ, αν και οι περισσότερες έχουν να κάνουν με παλιούς συνδρομητές. Κρατώ το ότι μετά από πολλά χρόνια η κοσμοτέ έπαψε να βλέπει το φρογκ σαν αποπαίδι της και οι κάρτες ανανέωσης θα είναι ίδιες για όλα τα καρτοκινητά. Θα δούμε βέβαια αν ισχύει αυτό ή αν θέλει σταδιακά να καταργήσει το φρογκ ή να δημιουργήσει κάτι άλλο στη θέση του.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές στο φρογκ, αν και οι περισσότερες έχουν να κάνουν με παλιούς συνδρομητές. Κρατώ το ότι μετά από πολλά χρόνια η κοσμοτέ έπαψε να βλέπει το φρογκ σαν αποπαίδι της και οι κάρτες ανανέωσης θα είναι ίδιες για όλα τα καρτοκινητά. Θα δούμε βέβαια αν ισχύει αυτό ή αν θέλει σταδιακά να καταργήσει το φρογκ ή να δημιουργήσει κάτι άλλο στη θέση του.

 

Κυρίως σε μετανάστες δεν απευθύνεται σαν πακέτο; Γιατί να θέλει να το καταργήσει;

Πάντως εγώ δεν ξέρω κανέναν που να το ξέρει ακόμα και σήμερα...

Και εντάξει τι να τον κάνεις τον διπλασιασμό πάνω από 10+ ευρώ το μήνα;

4 φορες ενεργοποιείται το πακέτο των 3 ευρώ

πες + 1 πακέτο σμς 4 ευρώ

πες + ίντερνετ στα 5 ευρώ

Σύνολο 19 ευρώ υπόλοιπο με το διπλασιασμό 9,5 ευρώ δηλαδή κάτι πάνω από 10 ευρώ.

Τελικά οι κάρτες πάνω από 10 ευρώ σίγουρα απευθύνονται σε μετανάστες γιατί αυτοί θα χαλάσουν πάνω κάτω πάνω από 10 ευρώ αφού χρειάζονται και άλλα λεφτά για τα πακέτα τους...:happy:

Edited by LG1
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως σε μετανάστες δεν απευθύνεται σαν πακέτο; Γιατί να θέλει να το καταργήσει;

Πάντως εγώ δεν ξέρω κανέναν που να το ξέρει ακόμα και σήμερα...

Και εντάξει τι να τον κάνεις τον διπλασιασμό πάνω από 10+ ευρώ το μήνα;

4 φορες ενεργοποιείται το πακέτο των 3 ευρώ

πες + 1 πακέτο σμς 4 ευρώ

πες + ίντερνετ στα 5 ευρώ

Σύνολο 19 ευρώ υπόλοιπο με το διπλασιασμό 9,5 ευρώ δηλαδή κάτι πάνω από 10 ευρώ.

Τελικά οι κάρτες πάνω από 10 ευρώ σίγουρα απευθύνονται σε μετανάστες γιατί αυτοί θα χαλάσουν πάνω κάτω πάνω από 10 ευρώ αφού χρειάζονται και άλλα λεφτά για τα πακέτα τους...:happy:

 

Ο διπλασιασμός ισχύει για 1 χρόνο, οπότε ας υπάρχει αυτή η δυνατότητα και όσοι θέλουν την εκμεταλλεύονται...;)

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός ισχύει για 1 χρόνο, οπότε ας υπάρχει αυτή η δυνατότητα και όσοι θέλουν την εκμεταλλεύονται...;)

 

Γιατί για 1 χρόνο? εγώ έχω τόσο καιρό frog και ισχύει κανονικά ο διπλασιασμός.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν με ανανέωση κάρτας 30 ευρώ με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα παίρνει και στη frog δώρο 3 ευρώ; Γιατί έτσι λέει ότι ισχύει για κοσμοκάρτα και whatsup.
Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια μα ματιά στις 'μη εμπορικα διαθεσιμες προσφορες' απο το σαιτ του βατραχου. Εαν εδινε ξανα το 2πλασιασμο και τα 300 προς ολους, θα χτυπουσε ανετα τη κιου!
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν λεπτά προς cosmote που έχει ένας συνδρομητής συμβολαίου, ισχύουν και για κλήσεις προς φρόγκ ή όχι;

 

Ναι ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά, πλέον και όποιος έχει παλιό Frog, εκείνο με τον διπλασιασμό, καθώς και υπόλοιπο μαζεμένο από διπλασιασμούς μπορεί να ενεργοποιεί το πακέτο με τα 3 ευρώ που δίνει 60' προς όλους;

Με τον υπόλοιπο frog τιμοκατάλογο τι γίνεται; Το SMS προς εξωτερικό είναι 0,0644€ για όλα τα Frog;

Για διεθνείς κλήσεις προφανώς ισχύει ο παλιός και ακριβός τιμοκατάλογος για τα frog με διπλασιασμό, δεν άλλαξε κάτι. Με ενδιαφέρουν οι ΗΠΑ που στο παλιό frog με διπλασιασμό οι κλήσεις προς ΗΠΑ γράφει ότι κοστίζουν περίπου 0,44ευρώ/λεπτό. Στο νέο frog χωρίς διπλασιασμό κοστίζουν 0,05ευρώ/λεπτό...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά, πλέον και όποιος έχει παλιό Frog, εκείνο με τον διπλασιασμό, καθώς και υπόλοιπο μαζεμένο από διπλασιασμούς μπορεί να ενεργοποιεί το πακέτο με τα 3 ευρώ που δίνει 60' προς όλους;

Με τον υπόλοιπο frog τιμοκατάλογο τι γίνεται; Το SMS προς εξωτερικό είναι 0,0644€ για όλα τα Frog;

Για διεθνείς κλήσεις προφανώς ισχύει ο παλιός και ακριβός τιμοκατάλογος για τα frog με διπλασιασμό, δεν άλλαξε κάτι. Με ενδιαφέρουν οι ΗΠΑ που στο παλιό frog με διπλασιασμό οι κλήσεις προς ΗΠΑ γράφει ότι κοστίζουν περίπου 0,44ευρώ/λεπτό. Στο νέο frog χωρίς διπλασιασμό κοστίζουν 0,05ευρώ/λεπτό...

Οπότε η λύση είναι μια, παίρνεις έναν νέο αριθμό frog για να κάνεις την δουλειά σου και στον παλιό σου αριθμό με τον διπλασιασμό βάζεις κάθε μήνα μια 10 αρα κάρτα. Όταν μαζέψεις ένα σεβαστό ποσό, τον μετατρέπεις σε νέο forg :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω βρισκω μόνο εναν τιμοκαταλογο στο σαιτ του βατραχου, πού ειναι ο τιμοκαταλογος που λεει 0,44;
Link to comment
Share on other sites

Τιμοκατάλογος -> Χρεώσεις Διεθνών Κλήσεων παλαιότερων προγραμμάτων (τελευταίο link κάτω) -> Ζώνη 2 0,2201 €/30 δευτερόλεπτα

 

Οκ, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε και στο βατράχι!!!

 

http://www.frogmobile.gr/el/media/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7_6_%CE%BC%CE%AE%CE%BD%CE%B5%CF%82.pdf

 

:rocket: :kill: :shoot: :mad:

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε και στο βατράχι!!!

 

http://www.frogmobile.gr/el/media/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7_6_%CE%BC%CE%AE%CE%BD%CE%B5%CF%82.pdf

 

:rocket: :kill: :shoot: :mad:

 

Αναμενόμενη εξέλιξη...:mad::X

Βέβαια, για κάποιον που δεν κάνει σχεδόν καθόλου εξερχόμενες κλήσεις (π.χ.κάποιοι ηλικιωμένοι), μπορεί να έχει μια κάρτα μαζί του και όταν χρειαστεί κάνει ανανέωση (στο διάστημα των 7-13 μηνών από την προηγούμενη ανανέωση).;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...