Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκ που ήμουν Βουλγαρία με σήμα Globul ούτε εγώ είχα αναγνώριση κλήσεων... Πέρσι ωστόσο θυμάμαι ότι είχα... Επίσης 2 νούμερα που με κάλεσαν ήταν και τα 2 κοτε αν έχει αυτό καμία σχέση.. Επίσης κάτι που με ξενέρωσε αφάνταστα, είναι ότι όταν άλλαξε το σήμα από κοτε σε Globul δεν μου έστειλε σε μήνυμα τις χρεώσεις που έχω για Ελλάδα και για τοπικές κλήσεις, όπως στέλναν πάντα... Δεν γίνεται κάθε φορά να ψάχνεις τις χρεώσεις στο σάιτ τους... Άσε που πήγαν να μου κάνουν λαμεριά και με το που έπεσε το χρηματικο υπόλοιπο κάτω από τα 10Ε μου στείλαν σμσ που έλεγε : "παρακαλείστε να ανανεώσετε το υπόλοιπο σας άμεσα, μετά από αυτήν την κλήση, γιατί ενδέχεται να τελειώσει..." Ενώ με χρέωση 0,117 €/30 δευτερόλεπτα (για Ελλάδα) και με υπόλοιπο 9,6€ κάνεις πολλές μικρές κλήσεις... Επίσης και μία ερώτηση για όσους ξέρουν.. Πέρσι αν θυμάμαι καλά καλούσα κατευθείαν το ελληνικό νούμερο χωρίς να βάζω το πρόθεμα 0030 μπροστά... Φέτος το έβαζα κανονικά γιατί αλλιώς δεν έκανε κλήση! Ξέρετε αν πρέπει να βάζω το 0030 και όταν στέλνω σμσ σε ελληνικό νούμερο??

 

καλο ειναι να αποθηκυσεις τις επαφες σου στο κινητο σου με 0030 μπροστα ή με +30 το ιδιο ειναι . απλα για να μην το ξεχνας καντο ετσι. απο οσο ξερω και οταν παρνεις τηλεφωνο και οταν στελνεις μυνημα πρεπει να υπαρχει το νουμερο μαζι με το προθεμα τις χωρας αυτο ξερω για το εξωτερικο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχετικά με την αλλαγή πακέτου, μέσω sms, υπάρχει κάποιος περιορισμός; Δηλαδή, μπορούμε να το κάνουμε ένα συγκεκριμένο αριθμό "φορών" για κάθε αριθμό; Επίσης, πρέπει να περνάει κάποιο χρονικό διάστημα μεταξύ των αλλαγών;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχετικά με την αλλαγή πακέτου, μέσω sms, υπάρχει κάποιος περιορισμός; Δηλαδή, μπορούμε να το κάνουμε ένα συγκεκριμένο αριθμό "φορών" για κάθε αριθμό; Επίσης, πρέπει να περνάει κάποιο χρονικό διάστημα μεταξύ των αλλαγών;

 

Μία φορά μπορείς. Οι υπόλοιπες χρεώνονται 7Ε. Επίσης αλλαγή από φρογκ σε whatsup/cosmokarta χρεώνεται και την πρώτη φορά 7Ε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει η δυνατότητα φορητότητας, από frog σε what's up; Αν ναι, υπάρχει κάποια χρέωση και πόσες μέρες χρειαζονται για την αλλαγή;

 

Τα 7 ευρώ που αναφέρονται στο προηγούμενο post, ισχύουν και στην περίπτωση της φορητότητας;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σημαίνει να πας σε άλλο δίκτυο .

Αν πας την δευτέρα στην WIND , μετά μπορείς να πας σε whats up δωρεάν.

Αλλιώς παραμένοντας στο ίδιο δίκτυο θα πληρώσεις 7 ευρώ για την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σημαίνει να πας σε άλλο δίκτυο .

Αν πας την δευτέρα στην WIND , μετά μπορείς να πας σε whats up δωρεάν.

Αλλιώς παραμένοντας στο ίδιο δίκτυο θα πληρώσεις 7 ευρώ για την αλλαγή.

 

Πίστευα ότι και η αλλαγή μέσα στο ίδιο δίκτυο λεγόταν φορητότητα. Σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Ήσουν κατατοπιστικότατος!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες ανανέωσα με 10€ και δεν μου έδωσαν τα 500ΜΒ, που όπως λένε για την 1η ανανέωση του μήνα και μέχρι τις 30/11 θα τα δίνουν. Ισχύει;

Ρωτάω γιατί προχτές ενεργοποίησα τα δεδομένα και μου ήρθε μήνυμα για χρέωση 1€ για internet day Pass...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες ανανέωσα με 10€ και δεν μου έδωσαν τα 500ΜΒ, που όπως λένε για την 1η ανανέωση του μήνα και μέχρι τις 30/11 θα τα δίνουν. Ισχύει;

Ρωτάω γιατί προχτές ενεργοποίησα τα δεδομένα και μου ήρθε μήνυμα για χρέωση 1€ για internet day Pass...

 

Ναι τα δίνουν κανονικά! Όταν ανανεώνεις σου στέλνει σμσ ότι πήρες δώρο τα 500ΜΒ, και εναλλακτικά μπορείς να στείλεις Υ στο 1330 μετά από λίγη ώρα για να δεις αν πιστώθηκαν στον λογαριασμό σου! Εμένα μια φορά, ενώ μου τα πίστωσαν, δεν μου έστειλαν το σμσ ότι πιστώθηκαν... Αν δεν σου ήρθαν καθόλου, πάρ'τους τηλ να τους τα ζητήσεις! ;)

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email που δεν απάντησαν και μετά από 2 μέρες τους πήρα τηλέφωνο. Εκεί μου είπαν πως θα πρέπει να περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο αφού διαβάσουν το email να μου πουν τι θα γίνει! Πότε; :rolleyes:

Δηλαδή και μόνο που τους λέω τι έχει συμβεί δεν έπρεπε να το διορθώσουν; Τι πάει να πει θα διαβάσουν το email;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν έχουν μπει.Παρέλειψα να αναφέρω πως το επιβεβαίωσε και η υπάλληλος και αρχικά το δικαιολόγησε πως είμαι παλιός συνδρομητής! Φυσικά εξήγησα πως έχει η κατάσταση το κοίταξε και με επιβεβαίωσε. Όμως θα πρέπει όπως ανέφερα να περιμένω να διαβάσουν το email....
Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν έχουν μπει.Παρέλειψα να αναφέρω πως το επιβεβαίωσε και η υπάλληλος και αρχικά το δικαιολόγησε πως είμαι παλιός συνδρομητής! Φυσικά εξήγησα πως έχει η κατάσταση το κοίταξε και με επιβεβαίωσε. Όμως θα πρέπει όπως ανέφερα να περιμένω να διαβάσουν το email....

 

Γενικότερα υπάρχει αρκετή γραφειοκρατεία.. Αν έχουν κάνει λάθος οι ίδιοι όπως λες, δεν υπάρχει περίπτωση από το να δικαιωθείς! Και σε μένα μια φορά που δεν μου είχαν πιστώσει κάτι σμσ που έπρεπε από ενεργοποίηση πακέτου, μετά από μια βδομάδα μου πήραν και μου τα πίστωσαν...Το κακό βέβαια ήταν ότι τα σμσ έληγαν την ημέρα που τα είχα αγοράσει αντί για μια βδομάδα μετά, μιας και για μια βδομάδα δεν μπορούσα να στείλω.. Ωστόσο έτσι για αντίποινα και γω, τα έστειλα όλα, ενώ ως συνήθως περισσεύουν καμία δεκαριά!! :lol: :lol: :p

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όντως να υπάρχει θέμα με το φρογκ. Πριν μισή ώρα ανανέωσα με 5Ε και τα 600' δώρο δεν πιστώθηκαν ποτέ, όπως θα έπρεπε με την πρώτη ανανέωση του μήνα. Έστειλα αμέσως email. Ωραία δουλειά. Να πρέπει να ζητάς τα αυτονόητα και μετά να σου τα δίνουν!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όντως να υπάρχει θέμα με το φρογκ. Πριν μισή ώρα ανανέωσα με 5Ε και τα 600' δώρο δεν πιστώθηκαν ποτέ, όπως θα έπρεπε με την πρώτη ανανέωση του μήνα. Έστειλα αμέσως email. Ωραία δουλειά. Να πρέπει να ζητάς τα αυτονόητα και μετά να σου τα δίνουν!

 

Ειχες κανει και εσυ καβατζα απο 5ευρες καρτες ή ανανεωσες μεσα απο το cosmote.gr μεσω χρεωστικης/πιστωτικης καρτας; Ξερουμε αν ισχυει η ανανεωση με τον δευτερο τροπο και αν δινει και τα bonus παραλληλα;

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε ποιο email θα διαβάσουν πιο γρήγορα το δικό σου ή το δικό μου... :lol:

 

Την τελευταία φορά που τους είχα στείλει για άδικη χρέωση ίντερνετ, θυμάμαι ότι μου είχαν απαντήσει μέσα σε 2 μέρες και μου πίστωσαν και το 1Ε.

 

Ειχες κανει και εσυ καβατζα απο 5ευρες καρτες ή ανανεωσες μεσα απο το cosmote.gr μεσω χρεωστικης/πιστωτικης καρτας; Ξερουμε αν ισχυει η ανανεωση με τον δευτερο τροπο και αν δινει και τα bonus παραλληλα;

 

Δεύτερο τρόπο όταν λες; Από το mycosmote έβαλα, ναι. Τα μπονους δίνονται ανεξάρτητα από τον τρόπο ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο τρόπο όταν λες; Από το mycosmote έβαλα, ναι. Τα μπονους δίνονται ανεξάρτητα από τον τρόπο ανανέωσης.

 

Στο cosmote δεν μπορούν να κάνουν λογαριασμό όλοι οι συνδρομητές frog παρά μόνο όσοι ήταν παλαιότερα κοσμοκάρτα .Τουλάχιστον αυτό ίσχυε, δεν ξέρω αν άλλαξε τώρα. Συνεπώς εκανες ανανέωση με τον δικό σου λογαριασμό ή σου έκανε μεταφορά κάποιος άλλος συνδρομητής Cosmote; Θέλω να δω αν ισχύουν αυτά και στο frog γιατί δεν το έχω επιχειρήσει με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Στο cosmote δεν μπορούν να κάνουν λογαριασμό όλοι οι συνδρομητές frog παρά μόνο όσοι ήταν παλαιότερα κοσμοκάρτα .Τουλάχιστον αυτό ίσχυε, δεν ξέρω αν άλλαξε τώρα. Συνεπώς εκανες ανανέωση με τον δικό σου λογαριασμό ή σου έκανε μεταφορά κάποιος άλλος συνδρομητής Cosmote; Θέλω να δω αν ισχύουν αυτά και στο frog γιατί δεν το έχω επιχειρήσει με αυτό τον τρόπο.

 

Βασικά κανένας συνδρομητής φρογκ δεν μπορεί να εγγραφεί στο mycosmote (από όσα ξέρω). Εμένα ήταν παλιά κοσμοκάρτα αλλά στην εγγραφή δεν το δέχεται. Στην ανανέωση το δέχεται όμως (έχω εγγραφεί με το δεύτερο αριθμό μου που είναι wu). Αν δεν ήταν παλιά κοσμοκάρτα, δεν θα το δεχόταν ούτε εκεί.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κανένας συνδρομητής φρογκ δεν μπορεί να εγγραφεί στο mycosmote (από όσα ξέρω). Εμένα ήταν παλιά κοσμοκάρτα αλλά στην εγγραφή δεν το δέχεται. Στην ανανέωση το δέχεται όμως (έχω εγγραφεί με το δεύτερο αριθμό μου που είναι wu). Αν δεν ήταν παλιά κοσμοκάρτα, δεν θα το δεχόταν ούτε εκεί.

 

Εσυ λες:

Με frog που ηταν παλιοτερα κοσμοκαρτα, δεν μπορεις να κανεις λογιαρασμο.

Με το wu μπορεις να κανεις λογαριασμο στο cosmote.gr.

Στο frog μπορεις να κανεις ανανεωση μεσω του λογαριασμου wu μονο και μονο γιατι παλιοτερα ηταν κοσμοκαρτα.

 

 

Εεεε εγω τα ξερω τελειως αναποδα. :lol:

Με το wu δεν μπορεις να κανεις λογαριασμο στο cosmote.gr. Τα ειχα διαβασει και στις F.A.Q του mycosmote οτι δεν μπορεις να κανεις με wu αλλα μονο με κοσμοκαρτα και το δικο μου frog το δεχτηκε γιατι παλιοτερα ηταν κοσμοκαρτα. Μηπως εχουν γινει αλλαγες;

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο εμενα βρε παιδια:happy:

Η υπηρεσια easy transfer ισχυει μονο από κάποιον συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE προς καρτοκινητο?Απο frog σε frog δεν παιζει ε?Ή απο frog σε καρτοσυμβολαιο?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εσυ λες:

Με frog που ηταν παλιοτερα κοσμοκαρτα, δεν μπορεις να κανεις λογιαρασμο.

Με το wu μπορεις να κανεις λογαριασμο στο cosmote.gr.

Στο frog μπορεις να κανεις ανανεωση μεσω του λογαριασμου wu μονο και μονο γιατι παλιοτερα ηταν κοσμοκαρτα.

 

 

Εεεε εγω τα ξερω τελειως αναποδα. :lol:

Με το wu δεν μπορεις να κανεις λογαριασμο στο cosmote.gr. Τα ειχα διαβασει και στις F.A.Q του mycosmote οτι δεν μπορεις να κανεις με wu αλλα μονο με κοσμοκαρτα και το δικο μου frog το δεχτηκε γιατι παλιοτερα ηταν κοσμοκαρτα. Μηπως εχουν γινει αλλαγες;

 

Επανερχομαι, μιλαω για αυτη την εγγραφη ετσι;

 

https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=MA_Registration

 

Μηπως εσυ μιλας για την παρακατω και ειναι διαφορετικη απο αυτη που λεω εγω;

 

https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=WhatsUp_Registration

 

 

 

Μια ερωτηση κι απο εμενα βρε παιδια:happy:

Η υπηρεσια easy transfer ισχυει μονο από κάποιον συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE προς καρτοκινητο?Απο frog σε frog δεν παιζει ε?Ή απο frog σε καρτοσυμβολαιο?

Σας ευχαριστω

 

Απο frog σε αλλον δεν υφισταται. Δεν ξερω μηπως μπορει να γινει απο συμβολαιο σε frog.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο εμενα βρε παιδια:happy:

Η υπηρεσια easy transfer ισχυει μονο από κάποιον συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE προς καρτοκινητο?Απο frog σε frog δεν παιζει ε?Ή απο frog σε καρτοσυμβολαιο?

Σας ευχαριστω

 

Από frog σε frog δεν γίνεται

Από άλλα καρτοκινητά , καρτοσυμβόλαια και συμβόλαια γίνεται προς όλα τα καρτοκινητά ( και σε FROG) προς καρτοσυμβόλαια και προς internet on the go με κάρτα

Επίσης από internet on the go με κάρτα μόνο προς το ίδιο πακέτο .

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι, μιλαω για αυτη την εγγραφη ετσι;

 

https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=MA_Registration

 

Μηπως εσυ μιλας για την παρακατω και ειναι διαφορετικη απο αυτη που λεω εγω;

 

https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=WhatsUp_Registration

 

Για την ίδια μιλάμε. Το wu γιατί να μην είναι αποδεκτό στην εγγραφή; Όχι ότι είναι λογικό να μην είναι αποδεκτό το φρογκ (και τα δύο, καρτοκινητά της ίδιας εταιρίας είναι). Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Εγώ έκανα εγγραφή περίπου πριν 1,5 χρόνο αλλά το φρογκ δοκίμασα να το κάνω και πρόσφατα και δεν το δέχτηκε. Όμως στο πλαίσιο της ανανέωσης δέχεται κανονικά τον αριθμό!

Link to comment
Share on other sites

Για την ίδια μιλάμε. Το wu γιατί να μην είναι αποδεκτό στην εγγραφή; Όχι ότι είναι λογικό να μην είναι αποδεκτό το φρογκ (και τα δύο, καρτοκινητά της ίδιας εταιρίας είναι). Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Εγώ έκανα εγγραφή περίπου πριν 1,5 χρόνο αλλά το φρογκ δοκίμασα να το κάνω και πρόσφατα και δεν το δέχτηκε. Όμως στο πλαίσιο της ανανέωσης δέχεται κανονικά τον αριθμό!

 

Τι να σου πω, ετσι ελεγαν οι οροι οταν πηγα να κανω την εγγραφη του frog μου (πρωην κοσμοκαρτα) την οποια και τελικα δεχτηκε. Τωρα γιατι εσενα δεν το δεχτηκε, και αυτο περιεργο ειναι. Φετος την εκανα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε ποιο email θα διαβάσουν πιο γρήγορα το δικό σου ή το δικό μου... :lol:

 

Τελικά χτες μπήκαν τα 500ΜΒ...

Κάλλιο αργά παρά ποτέ, που λένε.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...