Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να γίνει online ανανέωση μέσω winbank, όπως και σε cosmote; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Επίσης, ψάχνοντας για online ανανέωση, βρήκα το παρακάτω

http://www.connectphone.gr/topup.php

που δίνει και τη δυνατότητα για ανανέωση 5Ε. Τώρα που δεν υπάρχουν πια κάρτες των 5Ε, φαίνεται ενδιαφέρον. Αν το έχει δοκιμάσει κανείς, ας μας πει εντυπώσεις ;)

---

Ψάχνοντας λίγο καλύτερα, όντως με winbank μπορούμε να ανανεώσουμε, αλλά από 10Ε και πάνω:

http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/e-banking/dimofileis-ilektronikes-trapezikes-synallages/ananeosi-xronou-omilias-winbank

 

Δεν λειτουργεί το connectphone για ανανέωση αυτή τη στιγμή. Άσε που είναι διαδικασία. Για φρογκ και 5ευρη ανανέωση, η πιο εύκολη λύση είναι να πας σε κατάστημα κοσμοτε-οτε-γερμανός. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει online ανανέωση μέσω winbank, όπως και σε cosmote; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Επίσης, ψάχνοντας για online ανανέωση, βρήκα το παρακάτω

http://www.connectphone.gr/topup.php

που δίνει και τη δυνατότητα για ανανέωση 5Ε. Τώρα που δεν υπάρχουν πια κάρτες των 5Ε, φαίνεται ενδιαφέρον. Αν το έχει δοκιμάσει κανείς, ας μας πει εντυπώσεις ;)

---

Ψάχνοντας λίγο καλύτερα, όντως με winbank μπορούμε να ανανεώσουμε, αλλά από 10Ε και πάνω:

http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/e-banking/dimofileis-ilektronikes-trapezikes-synallages/ananeosi-xronou-omilias-winbank

Ακόμα καλύτερο ειναι το viva.gr που έχει και εφαρμογή για κινητά το viva wallet. Συνιστώ και το My Cosmote που έχει και 5€ κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το connectphone για ανανέωση αυτή τη στιγμή. Άσε που είναι διαδικασία. Για φρογκ και 5ευρη ανανέωση, η πιο εύκολη λύση είναι να πας σε κατάστημα κοσμοτε-οτε-γερμανός. ;)

 

Και η πιο ακριβή κάποιες φορές...:blink:

Πριν λίγες μέρες πήγε ο πατέρας μου σε κατάστημα "Γερμανός" για ανανέωση frog 5€ και του είπαν ότι "το μικρότερο ποσό που μπορεί να επιλέξει είναι 10€", το οποίο κι έκανε ενώ δεν το χρειαζόταν με βάση την χρήση που κάνει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι κόλπο που το κάνουν τα καταστήματα ακόμα και των άλλων εταιρειών, λένε ότι η πεντάρα καταργήθηκε για να σε αναγκασουν να βάλεις δέκα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και η πιο ακριβή κάποιες φορές...:blink:

Πριν λίγες μέρες πήγε ο πατέρας μου σε κατάστημα "Γερμανός" για ανανέωση frog 5€ και του είπαν ότι "το μικρότερο ποσό που μπορεί να επιλέξει είναι 10€", το οποίο κι έκανε ενώ δεν το χρειαζόταν με βάση την χρήση που κάνει.:mad:

 

Μπορείτε να πάτε μαζί και να τους "μιλήσετε"... Άκου το μικρότερο ποσό είναι 10€.. Πολύ μ' αρέσουν αυτές οι "πρακτικές" των εδώ εταιρειών και ειδικά του Γερμανού/Cosmote...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και η πιο ακριβή κάποιες φορές...:blink:

Πριν λίγες μέρες πήγε ο πατέρας μου σε κατάστημα "Γερμανός" για ανανέωση frog 5€ και του είπαν ότι "το μικρότερο ποσό που μπορεί να επιλέξει είναι 10€", το οποίο κι έκανε ενώ δεν το χρειαζόταν με βάση την χρήση που κάνει.:mad:

 

Τα καταστήματα έχουν ανανέωση από 5Ε. Αν σου είπαν έτσι, τότε ή είχε πρόβλημα το σύστημα και εξυπηρετούσαν με χάρτινες κάρτες (συμβαίνει κάποιες φορές) ή όντως ήθελαν να πάρουν περισσότερα χρήματα από τον πελάτη, πράγμα που πρέπει να καταγγελθεί στα κεντρικά της κοσμοτέ αν όντως συνέβη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν καταργήθηκε η ανανέωση των 5€; Απλά δεν βγαίνουν κάρτες και δεν βγάζουν τα μηχανήματα χαρτιά των 5€; Σε καταστήματα ισχύει κανονικά ανανέωση με 5€; Δεν το ήξερα...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν καταργήθηκε η ανανέωση των 5€; Απλά δεν βγαίνουν κάρτες και δεν βγάζουν τα μηχανήματα χαρτιά των 5€; Σε καταστήματα ισχύει κανονικά ανανέωση με 5€; Δεν το ήξερα...

 

Ναι. Μόνο από τα καταστήματα υπάρχει πλέον ανανέωση 5Ε κι αυτό έγινε σε όλες τις εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα έχουν ανανέωση από 5Ε. Αν σου είπαν έτσι, τότε ή είχε πρόβλημα το σύστημα και εξυπηρετούσαν με χάρτινες κάρτες (συμβαίνει κάποιες φορές) ή όντως ήθελαν να πάρουν περισσότερα χρήματα από τον πελάτη, πράγμα που πρέπει να καταγγελθεί στα κεντρικά της κοσμοτέ αν όντως συνέβη.

 

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις!:)

 

Έτσι συνέβη γιατί πήγε ο πατέρας μου μόνος του χωρίς να με ρωτήσει, αν ήμουν μαζί απλά δεν θα συνέβαινε.:!:

 

Η λύση της καταγγελίας στην Cosmote μου φαίνεται η καλύτερη!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Υπάρχει μήπως κάποιος στην παρέα που να ενεργοποιεί το πακέτο ΝΑΤΙΟΝΑL SMS 100 PLUS 250 MB με 7€? Αν υπάρχει κάποιος που να το χρησιμοποιεί συστηματικά ας ενημερώσει λίγο αν το ξαναενεργοποιήσεις πριν την λήξη του, αν μεταφέρονται τελικά τα μηνύματα ή όχι..

 

ΥΓ :

Παλιά τα σκέτα μηνύματα από τα πακέτα sms που αγόραζες μεταφέρονταν αν αγόραζες καινούριο πακέτο πριν την λήξη του προηγούμενου, άλλα τώρα αυτό δεν ισχύει.. Ωστόσο στο site γράφει ότι μεταφέρονται τα sms στο πακέτο ΝΑΤΙΟΝΑL SMS 100 PLUS 250 MB αν αγοράσεις καινούριο πριν την λήξη του προηγούμενου..

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ενημερώνω για όποιον δεν το γνωρίζει πως ισχύει και για το frog η προσφορά της κοσμοτε για τα χριστουγεννιάτικα δώρα.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, ανανέωσα σε κατάστημα Γερμανός με 5€ κανονικά, όπως ειπώθηκε και παραπάνω! Και λόγω της παλαιότερης προσφοράς του διπλασιασμού πήγε σχεδόν 9€ το υπόλοιπο!

Δίνει και με τέτοια ανανέωση δώρο 500ΜΒ; Ή δεν ισχύει για όσους έχουν το διπλασιασμό;

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, ανανέωσα σε κατάστημα Γερμανός με 5€ κανονικά, όπως ειπώθηκε και παραπάνω! Και λόγω της παλαιότερης προσφοράς του διπλασιασμού πήγε σχεδόν 9€ το υπόλοιπο!

Δίνει και με τέτοια ανανέωση δώρο 500ΜΒ; Ή δεν ισχύει για όσους έχουν το διπλασιασμό;

 

Σίγουρα όχι, θέλει 10Ε ανανέωση αλλά δεν ξέρω αν ισχύει η προσφορά για όσους είναι στο διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίνει και με 10 ευρώ σε κάρτα διπλασιασμού τα 500 ΜΒ

μόνο που ο διπλασιασμός είναι ΜΟΝΟ στην πρώτη κάρτα του μήνα.

Άρα τώρα πια αν βάλεις 10 ευρώ θα πάρεις 8,93 και 500 ΜΒ

Σε κάρτα διπλασιασμού δεν πέρνεις τα 1000 λεπτά προς FROG.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίνει και με 10 ευρώ σε κάρτα διπλασιασμού τα 500 ΜΒ

μόνο που ο διπλασιασμός είναι ΜΟΝΟ στην πρώτη κάρτα του μήνα.

Άρα τώρα πια αν βάλεις 10 ευρώ θα πάρεις 8,93 και 500 ΜΒ

Σε κάρτα διπλασιασμού δεν πέρνεις τα 1000 λεπτά προς FROG.

 

Αυτό για την πρώτη κάρτα το ξέρω. Μου φτάνει των 5€ (dual sim πια)!

Το ερώτημά μου ήταν αν με 5€ παίρνω και τα 500ΜΒ δωρεάν, γιατί μου ήρθε SMS που λέει "δώρο 500ΜΒ στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα" και δε μιλάει για την αξία της ανανέωσης. Απ' ότι κατάλαβα όμως, χρειάζεται η ανανέωση να είναι τουλάχιστον 10€.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μπορώ να ανοίξω με αριθμό frog λογαριασμό στο mycosmote;

Βασικά με ενδιαφέρει να έχω παρακολούθηση υπολοίπου και ανανέωση online.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μπορώ να ανοίξω με αριθμό frog λογαριασμό στο mycosmote;

Βασικά με ενδιαφέρει να έχω παρακολούθηση υπολοίπου και ανανέωση online.

 

Μπορείς να προσπαθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

 

http://www.pixentral.com/hosted/1Qn7e06x3BE3s7DFMp2KZO6KfcAEJm_thumb.jpg

 

Υπάρχει κάποιος με αριθμό Frog που συνδέεται στο myCosmote;

και αν ναι είναι γιατί τον είχε πριν έρθει στη Frog;

Edited by makisg3
Link to comment
Share on other sites

Αν αρχικά ήταν whatsup ή cosmokarta γίνεται.

Αν αρχικά ήταν FROG και μετά γίνει whatsup ή cosmokarta δεν μπορείς να ανοίξεις myaccount.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το 'χει παρατημένο η κοσμοτέ το φρογκ, δυστυχώς δεν υπάρχει παρακολούθηση υπολοίπου online ή κάτι αντίστοιχο. Μόνος τρόπος για το υπόλοιπο είναι το μήνυμα. Τραγελαφικό σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι «μοδάτος» τρόπος, αλλά στην πράξη έχει πλεονεκτήματα το μήνυμα (ΥΠ στο 1298).

Για όσους επιμένουν να έχουν μια εφαρμογή για την παρακολούθηση του υπολοίπου, μπορούν να εγκαταστήσουν στο κινητό τους το Cosmote my account, το οποίο δεν απαιτεί δημιουργία λογαριασμού.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το 'χει παρατημένο η κοσμοτέ το φρογκ, δυστυχώς δεν υπάρχει παρακολούθηση υπολοίπου online ή κάτι αντίστοιχο. Μόνος τρόπος για το υπόλοιπο είναι το μήνυμα. Τραγελαφικό σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Όσο 'ξεπερασμένο' και αν ακούγεται βολεύει αφάνταστα διότι οποιαδήποτε online εφαρμογή απαιτεί internet, κατά συνέπεια απαιτεί υπολογιστή ή πακέτο δεδομένων στο κινητό δηλαδή κόστος. Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να έχεις πρόσβαση στο internet. Αντίθετα με sms έχεις πιο μεγάλη ευελιξία διότι sms μπορείς να στείλεις και με 2G χωρίς να χρειάζεσαι lap top/desk top/data κτλ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ότι αν ανανεώσω το χρόνο μου μέχρι 31/12, παίρνω δώρο επιπλέον 5000' προς φρογκ για 1 μήνα. Πήγε και σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ότι αν ανανεώσω το χρόνο μου μέχρι 31/12, παίρνω δώρο επιπλέον 5000' προς φρογκ για 1 μήνα. Πήγε και σε άλλους;

 

και σε εμένα ήρθε σημερα

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα ήρθε σημερα

 

Άρα, δεν είναι επιλεκτική. Αν ήταν προς όλους, θα έβαζα κάρτα αμέσως. Τώρα δεν με ψήνει ιδιαίτερα. Αυτό το μήνα την βολεύω με τα δώρα του wu και έτσι θα το πάω ως 7/1. Μέχρι τότε, στην απ' έξω το φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...