Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει δεν υπάρχει 4τζι χρονοχρέωση με 3 ευρώ 60 λεπτά προς όλους και δώρο αλλά 60 και 1 γιγα με την πρώτη ανανεωση το μόνο που θέλω τώρα είναι να γίνουν μόνιμα
Link to comment
Share on other sites

To "μονιμο" στα καρτοκινητα ειναι μονο για ανεκδοτο.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον θα δινει 500MB και με ανανεωση των 5€! Respect στη frog!! :up:

 

"ΔΩΡΕΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ FROG

 

Τώρα με το FROG, στην 1η ανανέωση του μήνα, έχεις επιπλέον ΔΩΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ στο κινητό σου

 

ΔΩΡΟ 1GB, για 1 μήνα με ανανέωση 10€ και άνω

ΔΩΡΟ 500ΜΒ, για 1 μήνα, με ανανέωση 5€

 

Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα για παλιούς και νέους συνδρομητές FROG, ανεξάρτητα άλλων προσφορών που έχουν επιλέξει, χωρίς κάποια επιπλέον διαδικασία εγγραφής.

Τα δωρεάν MB αποδίδονται στους συνδρομητές μία φορά ανά ημερολογιακό μήνα και ανά αξία ανανέωσης.

Δηλαδή ένας συνδρομητής που θα ανανεώσει με μία κάρτα 10€ και στον ίδιο μήνα με μία κάρτα 5€, θα πάρει δώρο και 1GB από την ανανέωση10€ και στη συνέχεια θα πάρει και δώρο 500ΜΒ από την ανανέωση 5€.

Ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που θα πραγματοποιηθούν μέχρι 31/3/2015.

"

Link to comment
Share on other sites

Πλεον θα δινει 500MB και με ανανεωση των 5€! Respect στη frog!! :up:

 

"ΔΩΡΕΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ FROG

 

Τώρα με το FROG, στην 1η ανανέωση του μήνα, έχεις επιπλέον ΔΩΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ στο κινητό σου

 

ΔΩΡΟ 1GB, για 1 μήνα με ανανέωση 10€ και άνω

ΔΩΡΟ 500ΜΒ, για 1 μήνα, με ανανέωση 5€

 

Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα για παλιούς και νέους συνδρομητές FROG, ανεξάρτητα άλλων προσφορών που έχουν επιλέξει, χωρίς κάποια επιπλέον διαδικασία εγγραφής.

Τα δωρεάν MB αποδίδονται στους συνδρομητές μία φορά ανά ημερολογιακό μήνα και ανά αξία ανανέωσης.

Δηλαδή ένας συνδρομητής που θα ανανεώσει με μία κάρτα 10€ και στον ίδιο μήνα με μία κάρτα 5€, θα πάρει δώρο και 1GB από την ανανέωση10€ και στη συνέχεια θα πάρει και δώρο 500ΜΒ από την ανανέωση 5€.

Ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που θα πραγματοποιηθούν μέχρι 31/3/2015.

"

 

Το ίδιο μήνυμα πήρα κι εγώ πριν από λίγο! :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάρτες των 5€ μόνο από τα καταστήματα Cosmote διατίθενται, σωστά;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, με το πρωτο 10αρικο δινει και 1500' προς φρογκ, συν το 1 γιγα. Ενταξει, ξεπερασε και το κιου!

 

Επιπλεον με των 5€ δίνει και 600' προς frog! Εβαλε τα γυαλια στη Q.

Κάρτες των 5€ μόνο από τα καταστήματα Cosmote διατίθενται, σωστά;

 

Αν εχεις (αν μπορεις) εγγραφει στο cosmote.gr μπορεις και απο εκει να ανανεωσεις με 5€.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν παω από κόσμοκάρτα σε βατραχο χάνω κάτι; δεν χρησιμοποιώ το 1' ανά λεπτό

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη απορία.

Είχα σύνδεση cosmote και επειδή μένω σε υπόγειο που δεν έχω σήμα, έχω το cosmote τέλειο σήμα.

Κόβω τη σύνδεση, το κάνω κοσμοκάρτα, έχω κανονικά σήμα με το "τέλειο" σήμα.

ΑΝ το γυρίσω από κοσμοκάρτα σε frog, δεδομένου ότι χρησιμοποιεί το δίκτυο της cosmote, θα έχω σήμα, θα αναγνωρίζει τον αριθμό εκείνη εκεί η συσκευή (δηλώνεις στην cosmote αριθμούς που θες να "πιάνουν") ή θα φάω άκυρο; Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δε με νοιάζει βασικά γιατί δεν την έχω τη συσκευή "τέλειο σήμα" στο όνομα μου.

ΑΑΑ τώρα εξηγείται όταν έκανα ανανέωση συμβολαίου και μου άλλαξαν κάρτα ΣΙΜ στην κοσμοτέ, δε μου έβρισκε σήμα.

Οπότε, αν κάνω φορητότητα από κοσμοκάρτα σε frog, θα μου αλλάξουν την κάρτα; Αν γίνει φορητότητα χωρίς να μου αλλάξουν την κάρτα, θα έχω σήμα κανονικότατα έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

...και γινεται χωρις αλλαγη της sim. Με ενα απλο μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δε με νοιάζει βασικά γιατί δεν την έχω τη συσκευή "τέλειο σήμα" στο όνομα μου.

ΑΑΑ τώρα εξηγείται όταν έκανα ανανέωση συμβολαίου και μου άλλαξαν κάρτα ΣΙΜ στην κοσμοτέ, δε μου έβρισκε σήμα.

Οπότε, αν κάνω φορητότητα από κοσμοκάρτα σε frog, θα μου αλλάξουν την κάρτα; Αν γίνει φορητότητα χωρίς να μου αλλάξουν την κάρτα, θα έχω σήμα κανονικότατα έτσι δεν είναι;

 

Αν η κάρτα sim της Κοσμοκάρτας λειτουργεί με το τέλειο σήμα, δε θα έχεις θέμα. Όπως σου έγραψαν ακριβώς από πάνω, μήνυμα θα στείλεις, από το κινητό σου. ΠΡΟΣΟΧΗ: Αλλαγή πακέτου, μέσω μηνύματος, γίνεται μόνο την ΠΡΩΤΗ φορά δωρεάν. Τις επόμενες φορές έχει κάποια χρέωση, που είναι 3€ (δεν είμαι σίγουρος για το ποσό της χρέωσης).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση :

Πωλούνται καινούργια νούμερα frog ή αναγκαστικά πρέπει να αγοραστεί νούμερο cosmote και ύστερα να γίνει η μετατροπή;

Κάτι είχα διαβάσει ότι δεν βγαίνουν Micro sim σε frog.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση :

Πωλούνται καινούργια νούμερα frog ή αναγκαστικά πρέπει να αγοραστεί νούμερο cosmote και ύστερα να γίνει η μετατροπή;

Κάτι είχα διαβάσει ότι δεν βγαίνουν Micro sim σε frog.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Έχεις ΠΜ. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποιο μήνυμα στέλνεις και που; Γιατί λίγο που το έψαξα, το μόνο που βρήκα ήταν αλλαγή πακέτου από cosmoΚάρτα σε what's up και αντίστροφα...

Άρα μετά μπορώ να ξαναγυρίσω σε κοσμοκάρτα κανονικά; (έστω και με χρέωση)

Επίσης εν πολύ ολίγοις τα πακέτα μηνυμάτων που είδα ήταν ίδια... Τι διαφορές έχουν ουσιαστικές; Το €10 με τα δωρεάν ΜΒ;;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποιο μήνυμα στέλνεις και που; Γιατί λίγο που το έψαξα, το μόνο που βρήκα ήταν αλλαγή πακέτου από cosmoΚάρτα σε what's up και αντίστροφα...

Άρα μετά μπορώ να ξαναγυρίσω σε κοσμοκάρτα κανονικά; (έστω και με χρέωση)

Επίσης εν πολύ ολίγοις τα πακέτα μηνυμάτων που είδα ήταν ίδια... Τι διαφορές έχουν ουσιαστικές; Το €10 με τα δωρεάν ΜΒ;;

 

Δεν το αναφέρουν στην Cosmote κάπου. Δεν τους συμφέρει. Εδώ το έμαθα κι εγώ. Θα κοιτάξω σε λίγο στο άλλο κινητό μου και θα σου πω. :)

 

Και τα 500MB με τα 5€. Εννοείται σε κατάστημα. Και εννοείται ότι τους ρωτάς, για να μην κάνουν τους Κινέζους. Αν βρω και το link, θα κάνω edit.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα!

 

Για να κάνεις αλλαγή πακέτου από What’s Up σε Frog στείλε δωρεάν γραπτό μήνυμα 
με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 και θα λάβεις sms που θα σε ενημερώνει για την
αποστολή 2ου μηνύματος με το λεκτικό F στο 1314. Εάν δεν έχεις πραγματοποιήσει στο παρελθόν
αλλαγή πακέτου τότε είναι δωρεάν διαφορετικά το κόστος είναι 3€

 

Και μια τελευταία ερώτηση που σας έπρηξα.΄

Όταν κάποιος έχει απεριόριστα προς cosmote (πχ η κοπελιά μου που έχει σύνδεση κοσμοτέ) αν το γυρίσω σε frog θεωρούμαι για αυτήν κοσμοτε οπότε μου μιλάει δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα!

 

Για να κάνεις αλλαγή πακέτου από What’s Up σε Frog στείλε δωρεάν γραπτό μήνυμα 
με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 και θα λάβεις sms που θα σε ενημερώνει για την
αποστολή 2ου μηνύματος με το λεκτικό F στο 1314. Εάν δεν έχεις πραγματοποιήσει στο παρελθόν
αλλαγή πακέτου τότε είναι δωρεάν διαφορετικά το κόστος είναι 3€

 

Και μια τελευταία ερώτηση που σας έπρηξα.΄

Όταν κάποιος έχει απεριόριστα προς cosmote (πχ η κοπελιά μου που έχει σύνδεση κοσμοτέ) αν το γυρίσω σε frog θεωρούμαι για αυτήν κοσμοτε οπότε μου μιλάει δωρεάν;

 

Ωραίος! Αυτό ακριβώς (για την αλλαγή πακέτου). Είναι μια διαδικασία 4-5 μηνυμάτων, όλα δωρεάν.

 

Για τα λεπτά δεν ξέρω να σου πω...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία ερώτηση που σας έπρηξα.΄

Όταν κάποιος έχει απεριόριστα προς cosmote (πχ η κοπελιά μου που έχει σύνδεση κοσμοτέ) αν το γυρίσω σε frog θεωρούμαι για αυτήν κοσμοτε οπότε μου μιλάει δωρεάν;

 

Ναι. (10 χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3
http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/prepaid-pricing-change-for-08-03.pdf

Επειδη στο Myphone.gr αργουν στην ενημερωση..

 

Επειδή δεν κατάλαβα, ισχύουν στον νέο τιμοκατάλογο;

  • κλήσεις χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης της κλήσης
  • βήμα χρέωσης ανά δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα, ισχύουν στον νέο τιμοκατάλογο;

  • κλήσεις χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης της κλήσης
  • βήμα χρέωσης ανά δευτερόλεπτο

 

Οι αλλαγές δεν αφορούν το φρογκ. Όλα όπως τα ξέρουμε.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...