Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από τόσες μέρες, σήμερα τελικά πιστώθηκαν τα 600' που πήρα με την ανανέωση που έκανα την 1η του μήνα. Η απάντηση που μου έστειλαν σήμερα, αναφέρει τα εξής: Σχετικά με το αίτημα σας , θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατόπιν διενέργειας τεχνικού ελέγχου για την καρτοκινητή σας σύνδεση με αριθμό 69ΧΧΧΧΧ, διαπιστώθηκε συστημική δυσλειτουργία και σας ζητούμε συγνώμη για την αναστάτωση. Για αυτό το λόγω υπήρξαν διορθωτικές κινήσεις με απόδοση των 600 λεπτών της προσφοράς.

 

Κάλλιο αργά παρά ποτέ θα πει κάποιος, αλλά δεν είναι έτσι. Μέσα σε 6 μέρες, ο καθένας θα χρειαζόταν τα δωρεάν λεπτά για να μιλήσει. Δεν μιλάμε για 1-2 μέρες που θα μπορούσαν να δικαιολογηθούν. Ας υποθέσουμε ότι έχουν τεράστιο φόρτο εργασίας εκεί στο frog...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ το καθυστέρησαν, ας ελπίσουμε ότι ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ το καθυστέρησαν, ας ελπίσουμε ότι ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό...

 

Κοίτα, το email το έστειλα μεσάνυχτα Παρασκευής. Αν υποθέσουμε ότι σ-κ δεν τα διαβάζουν και δεν εξυπηρετούν, τη Δευτέρα θα έπρεπε να το είχαν διαβάσει, να τσέκαραν αν πιστώθηκαν και αν όχι, να τα πίστωναν την ίδια μέρα. Το ότι τα πίστωσαν σήμερα Πέμπτη είναι αδικαιολόγητο αλλά τι συνέχεια να δώσω... Να τους στείλω και δεύτερο που θα τους τα χώνω για την τραγική τους καθυστέρηση; Άσε που μέχρι να το διαβάσουν με το καλό, να το επεξεργαστούν και να απαντήσουν, θα το έχω ξεχάσει!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το email το έστειλα μεσάνυχτα Παρασκευής. Αν υποθέσουμε ότι σ-κ δεν τα διαβάζουν και δεν εξυπηρετούν, τη Δευτέρα θα έπρεπε να το είχαν διαβάσει, να τσέκαραν αν πιστώθηκαν και αν όχι, να τα πίστωναν την ίδια μέρα. Το ότι τα πίστωσαν σήμερα Πέμπτη είναι αδικαιολόγητο αλλά τι συνέχεια να δώσω... Να τους στείλω και δεύτερο που θα τους τα χώνω για την τραγική τους καθυστέρηση; Άσε που μέχρι να το διαβάσουν με το καλό, να το επεξεργαστούν και να απαντήσουν, θα το έχω ξεχάσει!

 

Τουλάχιστον λήγουν σε ένα μήνα από σήμερα που σου τα πίστωσαν?? 'Η έχουν την ημερομηνία λήξης την παλιά όταν έκανες ανανέωση??

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χτες μπήκαν τα 500ΜΒ...

Κάλλιο αργά παρά ποτέ, που λένε.... :)

 

[/i]

 

Κάλλιο αργά παρά ποτέ θα πει κάποιος, αλλά δεν είναι έτσι. Μέσα σε 6 μέρες, ο καθένας θα χρειαζόταν τα δωρεάν λεπτά για να μιλήσει. Δεν μιλάμε για 1-2 μέρες που θα μπορούσαν να δικαιολογηθούν. Ας υποθέσουμε ότι έχουν τεράστιο φόρτο εργασίας εκεί στο frog...

 

Φυσικά και δεν είναι έτσι! Χιούμορ ήταν αυτό που έγραψα! 10 μέρες έκαναν να μου δώσουν τα 500ΜΒ.....

Να φανταστώ ότι θα έχουν πολλές εκκρεμότητες να διορθώσουν σε συνδρομητές και μπαίνουμε σε αναμονή.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον λήγουν σε ένα μήνα από σήμερα που σου τα πίστωσαν?? 'Η έχουν την ημερομηνία λήξης την παλιά όταν έκανες ανανέωση??

 

Ναι, ισχύουν από σήμερα ως 7/12. Έτσι και ήταν μέχρι 1/12 δεν θα τη γλύτωναν!

 

Φυσικά και δεν είναι έτσι! Χιούμορ ήταν αυτό που έγραψα! 10 μέρες έκαναν να μου δώσουν τα 500ΜΒ.....

Να φανταστώ ότι θα έχουν πολλές εκκρεμότητες να διορθώσουν σε συνδρομητές και μπαίνουμε σε αναμονή.... :confused:

 

Μωρέ ξέρω τι τους χρειάζεται... Επειδή γράφω και σε γνωστή σελίδα ενημέρωσης, δεν φαντάζεσαι πόσο κρατιέμαι να μην τους κράξω δημόσια. Είναι και το μόνο που θα τους πειράξει και θα νιώσουν λίγο στο πετσί τους, αλλά αν δεν το κάνεις με προσοχή στο τι θα γράψεις, μπορεί να υποστείς συνέπειες. :X :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα λογαριασμό στο mycosmote για έλεγχο του καρτοκινητού μου.....

Επειδή έχω άλλα δυο που θα ήθελα να κάνω το ίδιο, πρέπει να κάνω διαφορετικούς λογαριασμούς για αυτά, ή μπορώ να κάνω προσθήκη των αριθμών στον ίδιο λογαριασμό?

Εννοείται ότι είναι όλα στο ονομα μου......

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα λογαριασμό στο mycosmote για έλεγχο του καρτοκινητού μου.....

Επειδή έχω άλλα δυο που θα ήθελα να κάνω το ίδιο, πρέπει να κάνω διαφορετικούς λογαριασμούς για αυτά, ή μπορώ να κάνω προσθήκη των αριθμών στον ίδιο λογαριασμό?

Εννοείται ότι είναι όλα στο ονομα μου......

 

Θα πας εκεί που λέει Προφίλ , και θα κάνεις προσθήκη αριθμού

Όσους αριθμούς θέλεις βάζεις αρκεί να είναι με την ίδια ταυτότητα .

Αλλά για FROG δεν άνοιγε μέχρι τώρα ( εκτός αν ήσουν comsokarta- Whats Up στο παρελθόν)

Link to comment
Share on other sites

Θα πας εκεί που λέει Προφίλ , και θα κάνεις προσθήκη αριθμού

Όσους αριθμούς θέλεις βάζεις αρκεί να είναι με την ίδια ταυτότητα .

Αλλά για FROG δεν άνοιγε μέχρι τώρα ( εκτός αν ήσουν comsokarta- Whats Up στο παρελθόν)

 

Παιδιά μπορείτε να με κατατοπίσετε λίγο, όσο αναφορά το mycosmote?? Εκτός από το υπόλοιπο της κάρτας, βλέπεις και πόσα ΜΒ λεπτά ομιλίας και σμσ σου έχουν απομείνει?? Το νούμερο φρογκ που έχω, ήταν παλιά συμβόλαιο, και μετά κοσμοκάρτα.. Μπορώ να ανοίξω τώρα λογαριασμό?? Ευχαριστώ :)

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να με κατατοπίσετε λίγο, όσο αναφορά το mycosmote?? Εκτός από το υπόλοιπο της κάρτας, βλέπεις και πόσα ΜΒ λεπτά ομιλίας και σμσ σου έχουν απομείνει?? Το νούμερο φρογκ που έχω, ήταν παλιά συμβόλαιο, και μετά κοσμοκάρτα.. Μπορώ να ανοίξω τώρα λογαριασμό?? Ευχαριστώ :)

 

Δεν είναι σίγουρο ότι θα δεχτεί τον αριθμό. Κι εμένα ήταν παλιά κοσμοκάρτα αλλά δεν τον δέχεται στο mycosmote. Δοκίμασε όμως πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος τελικά.. Βρήκα τους παλιούς κωδικούς που είχα στο mycosmote από όταν ήμουν στο συμβόλαιο, και ενώ συνδέεται, δεν μου βγάζει τίποτα από αυτά που έχω μέσα στην κάρτα, με την δικαιολογία ότι έχω αλλάξει πιθανότατα σύνδεση... Επίσης δεν το κόβω να μπορώ να ξαναμπώ στο mycosmos.gr γιατί λογικά θα μου πουν την ίδια δικαιολογία ότι πλέον δεν είμαι κοσμοτες!!! Πολύ μεγάλο φάουλ από την cosmote να μην υποστηρίζει την θυγατρική της, και να την θεωρεί σαν ξένο δίκτυο.... Στο κεφάλι τους θα γυρίσει κάποια στιγμή :mad: :kill: :rocket:
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

το mycosmos ισχύει στον βάτραχο, το έχω δοκιμάσει και δουλεύει άψογα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί ότι σε μερικούς δούλεψε (κατάφεραν να εγγράψουν τον αριθμό) ενώ σε μερικούς όχι. Ούτε κι εγώ έχω βρει άκρη με τον αριθμό φρογκ, λέει ότι ο αριθμός δεν είναι κοσμοτέ και δεν τον δέχεται ενώ αντίστοιχα με 2 whatsup όλα καλά. Δεν ασχολήθηκα όμως παραπάνω γιατί δεν χρησιμοποιώ το φρογκ ιδιαίτερα και μια στο τόσο θα στείλω Υ στο 1330.

 

Υπάρχει γενικότερο θέμα πάντως με το mycosmote και η κοσμοτέ θα έπρεπε να το έχει λύσει. Είναι και τραγικό να μην υπάρχει η επιλογή πακέτου από κει, όπως και τα σφάλματα που αντιμετωπίζει συχνά η εφαρμογή ανανέωσης χρόνου. Μιλάμε για μια εταιρία που έχει απίστευτες δυνάμεις και τέτοια προβλήματα θεωρούνται "μικρά". Μάλλον άλλοι είναι οι λόγοι που η κοσμοτε θέλει να επιλέγουμε τα πακέτα με κλήσεις και να τσεκάρουμε υπόλοιπα με μηνύματα. Παράδειγμα: Στο 1330 είναι πολύ εύκολο να πατηθεί ένα λάθος πλήκτρο και να μπει μη επιθυμητό πακέτο. Οι περισσότεροι την έχουμε πατήσει. Σου λέει, σιγά μην πάρει την εξυπηρέτηση για να το διορθωσει. Κι αν του πούμε ότι δεν γίνεται; Να χρεωθεί και 0,19Ε που μπορεί και να μην έχει στην κάρτα; Μπα... Το πιθανότερο είναι να ξαναβάλει κάρτα πριν το μήνα και να βάλει το πακέτο που θέλει. Ακραίο σκεπτικό μεν, όχι απίθανο δε. Εκτός αν κάποιος έχει καλύτερη δικαιολογία για το φτύσιμο που έχει ρίξει στις online υπηρεσίες της τη στιγμή που οι άλλες 2 εταιρίες (σε αυτό τον τομέα) είναι αιώνες μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη, αναφέρω μια καινούργια προσφορά που λογικά θα ισχύσει από αυτές τις μέρες (δεν υπάρχει ακόμα στην επίσημη σελίδα). Με 10Ε κάρτα, εκτός από τα 500ΜΒ και τα 1500' προς φρογκ, θα δίνονται και 100' προς όλους.
Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη, αναφέρω μια καινούργια προσφορά που λογικά θα ισχύσει από αυτές τις μέρες (δεν υπάρχει ακόμα στην επίσημη σελίδα). Με 10Ε κάρτα, εκτός από τα 500ΜΒ και τα 1500' προς φρογκ, θα δίνονται και 100' προς όλους.

 

Taza θυμίζει .

Να δούμε αν θα είναι για πάντα ή μόνο για νέους αριθμούς και 6 μήνες όπως είναι στην Taza

http://www.tazamobile.com/tazamobile/index.php?lang=gr

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη, αναφέρω μια καινούργια προσφορά που λογικά θα ισχύσει από αυτές τις μέρες (δεν υπάρχει ακόμα στην επίσημη σελίδα). Με 10Ε κάρτα, εκτός από τα 500ΜΒ και τα 1500' προς φρογκ, θα δίνονται και 100' προς όλους.

 

Καλη φαση, για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη, αναφέρω μια καινούργια προσφορά που λογικά θα ισχύσει από αυτές τις μέρες (δεν υπάρχει ακόμα στην επίσημη σελίδα). Με 10Ε κάρτα, εκτός από τα 500ΜΒ και τα 1500' προς φρογκ, θα δίνονται και 100' προς όλους.

 

Γνωρίζει κάποιος αν έχει ενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη προσφορά?

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν έχει ενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη προσφορά?

 

Δεν έχει ενεργοποιηθεί. Ήταν πληροφορία εκ των έσω. Άγνωστο το πότε ακριβώς θα ισχύσει, μπορεί μάλιστα και να τροποποιηθεί. Θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενεργοποιηθεί. Ήταν πληροφορία εκ των έσω. Άγνωστο το πότε ακριβώς θα ισχύσει, μπορεί μάλιστα και να τροποποιηθεί. Θα σας ενημερώσω.

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Περιμένουμε τα νεότερα...

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βατράχια,

εγώ έχω διπλασιασμό, αγοράζω και τα 60' με τα 3€.

Στην 10αρα το μήνα μου δίνει 500mb, αλλά δεν μου δίνει χρόνο προς frog.

Στα sms που λαμβάνω από την frog μόνο για τα 500mb γράφουν, όχι χρόνο προς frog.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βατράχια,

εγώ έχω διπλασιασμό, αγοράζω και τα 60' με τα 3€.

Στην 10αρα το μήνα μου δίνει 500mb, αλλά δεν μου δίνει χρόνο προς frog.

Στα sms που λαμβάνω από την frog μόνο για τα 500mb γράφουν, όχι χρόνο προς frog.

 

 

Ε μην είμαστε και πλεονεκτες. Σου δίνει τον διπλασιασμό, για αυτό δεν λαμβάνεις το χρόνο προς frog. Η το ένα ή το άλλο παίρνεις.Πάλι καλά να λες που παίρνεις και τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη, αναφέρω μια καινούργια προσφορά που λογικά θα ισχύσει από αυτές τις μέρες (δεν υπάρχει ακόμα στην επίσημη σελίδα). Με 10Ε κάρτα, εκτός από τα 500ΜΒ και τα 1500' προς φρογκ, θα δίνονται και 100' προς όλους.

 

Ισχύει η προσφορά των 100' τελικά, και είναι για τους καινούριους μόνο συνδρομητές και για τους 6 πρώτους μήνες.. Το γράφουν στο site τους

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα βατράχια,

εγώ έχω διπλασιασμό, αγοράζω και τα 60' με τα 3€.

Στην 10αρα το μήνα μου δίνει 500mb, αλλά δεν μου δίνει χρόνο προς frog.

Στα sms που λαμβάνω από την frog μόνο για τα 500mb γράφουν, όχι χρόνο προς frog.

 

Φίλε μπορείς να αγοράσεις με 2€ / 300'+300 sms για αριθμούς φρογκ! Κάνε ένα κόπο και πάρε τηλ στο 1330 να δεις που το αναφέρουν! ;)

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Taza θυμίζει .

Να δούμε αν θα είναι για πάντα ή μόνο για νέους αριθμούς και 6 μήνες όπως είναι στην Taza

http://www.tazamobile.com/tazamobile/index.php?lang=gr

 

Ισχύει η προσφορά των 100' τελικά, και είναι για τους καινούριους μόνο συνδρομητές και για τους 6 πρώτους μήνες.. Το γράφουν στο site τους

Αν και δεν μπορώ να το βρώ στο site , τελικά η προσφορά είναι στα πλαίσια ανταγωνισμού με την ΤΑΖΑ ......

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...