Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται μετατροπή απο cosmokarta σε frog?

 

στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314

Link to comment
Share on other sites

στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314

 

Αυτό ισχύει και για μετατροπή από what's up σε frog;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και για μετατροπή από what's up σε frog;

 

ναι το ιδιο ειναι.και για αλλαγές από cosmokarta σε what's up και αντίστροφα!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι το ιδιο ειναι.και για αλλαγές από cosmokarta σε what's up και αντίστροφα!!!

 

Τέλεια! Σ' ευχαριστώ!!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τέλεια! Σ' ευχαριστώ!!

 

Καλησπέρα. Σχετικά με την αλλαγή πακέτου, μέσω μηνύματος. Για παράδειγμα, έχω cosmokarta ή what's up και με micro sim. Αν στείλω μήνυμα, για να το αλλάξω σε frog, θα γίνει η αλλαγή ή θα πρέπει να αλλάξω και κάρτα sim;

 

Επίσης, τι παραπάνω παράδειγμα μπορεί να ισχύσει και σε περίπτωση που έχω cosmokarta/what's up, με διπλή κάρτα sim, με το ίδιο νούμερο; Δηλαδή, μια mini ( κανονική ) και μια micro;

 

P.S.: Για κάποιο λόγο, μόνο στο συγκεκριμένο θέμα, δε μπορώ να κάνω τροποποίηση του post μου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχετικά με την αλλαγή πακέτου, μέσω μηνύματος. Για παράδειγμα, έχω cosmokarta ή what's up και με micro sim. Αν στείλω μήνυμα, για να το αλλάξω σε frog, θα γίνει η αλλαγή ή θα πρέπει να αλλάξω και κάρτα sim;

 

Επίσης, τι παραπάνω παράδειγμα μπορεί να ισχύσει και σε περίπτωση που έχω cosmokarta/what's up, με διπλή κάρτα sim, με το ίδιο νούμερο; Δηλαδή, μια mini ( κανονική ) και μια micro;

 

P.S.: Για κάποιο λόγο, μόνο στο συγκεκριμένο θέμα, δε μπορώ να κάνω τροποποίηση του post μου...

 

1. Όχι, μόνο το μήνυμα στέλνεις. Γιατί να αλλάξεις κάρτα;

 

2. Τίποτα παραπάνω. Μετά το μήνυμα αλλάζει γενικά ο αριθμός και θα είναι πλέον φρογκ, άρα και οι 2 κάρτες θα είναι φρογκ. Γιατί το περιπλέκεις τόσο;

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι, μόνο το μήνυμα στέλνεις. Γιατί να αλλάξεις κάρτα;

 

2. Τίποτα παραπάνω. Μετά το μήνυμα αλλάζει γενικά ο αριθμός και θα είναι πλέον φρογκ, άρα και οι 2 κάρτες θα είναι φρογκ. Γιατί το περιπλέκεις τόσο;

 

Γιατί έχω ήδη μια κάρτα sim what's up, που κάθεται. Επίσης, χρησιμοποιώ στην καθημερινότητά μου 2 συσκευές, που η 1 παίρνει mini sim ( "κανονικές" ) και η άλλη micro. Οπότε, απ' το να κόβω την κάρτα και να χρησιμοποιώ αντάπτορες, με ό,τι "κινδύνους" αυτό συνεπάγεται, θέλω να έχω έναν αριθμό frog σε μια mini sim και σε μια micro. Τέλος, η frog δε βγάζει micro sim. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πήγα εξωτερικό πρώτη φορά από τότε που ηρώα στην frog και μου συμβαίνει το εξής κουφο!!

όλες η εισερχόμενες κλήσεις που με παίρνουν μου έρχονται με απόκρυψη

συνέβη σε όλα τα άτομα που με πήραν τηλ και το δοκίμασα και με δυο συσκευές οπότε δεν ήταν θέμα συσκευής σίγουρα.

έχει κάποια ρύθμιση η frog και έρχονται όλες με απόκρυψη;;

Link to comment
Share on other sites

συμβαίνει σε μερικές χώρες,...

μπες στο μενού της συσκευής και στην επιλογή για δίκτυο δοκίμασε μια άλλη εταιρία....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

συμβαίνει σε μερικές χώρες,...

μπες στο μενού της συσκευής και στην επιλογή για δίκτυο δοκίμασε μια άλλη εταιρία....

 

ευχαριστώ.οταν ξαναπάω θα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

από περιέργεια...

για πια χώρα μιλάμε;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

στην Βουλγαρία πετάχτηκα αλλά τέλος του μήνα θα πάω Ρουμανία και θέλω να έχω λύσει το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

έχω πάει και στις δύο και ειχα αναγνώριση από ότι θυμάμαι

 

η globul στην Βουλγαρία μάλιστα ήταν και θυγατρική της cosmote

 

κάνε αυτό που είπα και ελπίζω να διορθωθεί...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναγνώριση κλήσης σε roaming

η δική μου εμπειρία λέει ότι δεν ισχύει αυτό....

ότι έγραψα.. κάποιες εταιρείες δεν το υποστηρίζουν... αν το ψάξεις έχεις

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητά cosmote δεν έχω αναγνώριση κλήσης σε roaming αν με καλέσουν από cosmote . Αν με καλέσουν από Vodafone ή Wind έχω αναγνώριση....

Αυτό τουλάχιστον συμβαίνει σε εμένα όταν είμαι σε roaming ( π.χ Ισπανία, Ολλανδία)

Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο δίνει.
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το σκ που ήμουν Βουλγαρία με σήμα Globul ούτε εγώ είχα αναγνώριση κλήσεων... Πέρσι ωστόσο θυμάμαι ότι είχα... Επίσης 2 νούμερα που με κάλεσαν ήταν και τα 2 κοτε αν έχει αυτό καμία σχέση.. Επίσης κάτι που με ξενέρωσε αφάνταστα, είναι ότι όταν άλλαξε το σήμα από κοτε σε Globul δεν μου έστειλε σε μήνυμα τις χρεώσεις που έχω για Ελλάδα και για τοπικές κλήσεις, όπως στέλναν πάντα... Δεν γίνεται κάθε φορά να ψάχνεις τις χρεώσεις στο σάιτ τους... Άσε που πήγαν να μου κάνουν λαμεριά και με το που έπεσε το χρηματικο υπόλοιπο κάτω από τα 10Ε μου στείλαν σμσ που έλεγε : "παρακαλείστε να ανανεώσετε το υπόλοιπο σας άμεσα, μετά από αυτήν την κλήση, γιατί ενδέχεται να τελειώσει..." Ενώ με χρέωση 0,117 €/30 δευτερόλεπτα (για Ελλάδα) και με υπόλοιπο 9,6€ κάνεις πολλές μικρές κλήσεις... Επίσης και μία ερώτηση για όσους ξέρουν.. Πέρσι αν θυμάμαι καλά καλούσα κατευθείαν το ελληνικό νούμερο χωρίς να βάζω το πρόθεμα 0030 μπροστά... Φέτος το έβαζα κανονικά γιατί αλλιώς δεν έκανε κλήση! Ξέρετε αν πρέπει να βάζω το 0030 και όταν στέλνω σμσ σε ελληνικό νούμερο??
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...