Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω εχω παρει τα δωρεαν 500ΜΒ από την τελευταια ανανεωση των 5 ε που εκανα.

 

Ερωτήσεις:

 

- Πως τσεκαρω ποσα ΜΒ εχω ακομα διαθέσιμα και ποτε ληγουν;

 

- Μπορω να πιασω 4G με αυτην την προσφορα αν εχω την καταλληλη συσκευη;

 

Αυτην την στιγμη το εχω το frog σε ένα παλιο τηλεφωνο αλλα σκέφτομαι να το αναβαθμισω σε καποιο smartphone. Νομιζω όμως δεν εχει εφαρμογή για παρακολουθηση του λογαριασμου...

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι η χρέωση γίνετε ανα λεπτό και οχι ανα δευτερόλεπτο, είχα ενεργοποιήσει πακετάκι μιας ώρας + δώρο αλλη μία, σημειωτέων ότι το πακέτο μου είναι αυτό με το διπλασιασμό.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι η χρέωση γίνετε ανα λεπτό και οχι ανα δευτερόλεπτο, είχα ενεργοποιήσει πακετάκι μιας ώρας + δώρο αλλη μία, σημειωτέων ότι το πακέτο μου είναι αυτό με το διπλασιασμό.

 

Για το πακέτο των 60' γράφει στο site: "Τα λεπτά του πακέτου καταναλώνονται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης το δευτερόλεπτο"

 

Ενημέρωση για τα δευτερόλεπτα δεν κάνει η κοσμοτε. Την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα το πακέτο, η χρέωση γινόταν ανά δευτερόλεπτο. Αν άλλαζε, θα το είχαν ανακοινώσει. Οπότε μάλλον λάθος τα έχεις υπολογίσει.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι η χρέωση γίνετε ανα λεπτό και οχι ανα δευτερόλεπτο, είχα ενεργοποιήσει πακετάκι μιας ώρας + δώρο αλλη μία, σημειωτέων ότι το πακέτο μου είναι αυτό με το διπλασιασμό.

 

Κανεις καποιο λαθος στον υπολογισμο. Το δοκιμασα και σημερα και χρεωνει ανα δευτερολεπτο και οχι ανα λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις καποιο λαθος στον υπολογισμο. Το δοκιμασα και σημερα και χρεωνει ανα δευτερολεπτο και οχι ανα λεπτο.

 

Μιλάμε για την περίπτωση της προσφορας 60+60min οτι το τσεκαρες?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την περίπτωση της προσφορας 60+60min οτι το τσεκαρες?

 

Όλοι όσοι ενεργοποιούν το πακέτο 60', παίρνουν και τα άλλα 60. Αφορά όλους η προσφορά οπότε για αυτή την "περίπτωση" σου λέει. Δεν υπάρχει άλλη προσφορά για τον ένα και άλλη για τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την περίπτωση της προσφορας 60+60min οτι το τσεκαρες?

 

Ναι, οπως εξηγησε και ο kostas_v. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, κανενας δεν ξερει πως ελεγχουμε το υπολοιπο των δωρεαν MBs?

 

Στειλε sms γραφοντας Υ στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που λέει ότι του τα αφαιρεί ανά λεπτό, καλό είναι να ενημερώσει την εξυπηρέτηση πάντως γιατί αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Μπορεί να είναι λάθος του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Αν παω σε frog από κόσμοκάρτα. Τι χάνω από χρήματα. Χρόνο. ΜΒ. Μυνήματα. Που εχω;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά σου θα μεινουν κανονικά.

Ομως ολα τα ενεργοποιημένα πακετα που θα έχεις η χρονου η mb θα χαθούν.οποτε κοιτα να λήξουν πριν κανεις την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις απλά 3 ευρώ από το υπόλοιπο σου ( κόστος μεταφοράς) εκτός αν είναι η πρώτη μεταφορά όπου δεν πληρώνεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά σου θα μεινουν κανονικά.

Ομως ολα τα ενεργοποιημένα πακετα που θα έχεις η χρονου η mb θα χαθούν.οποτε κοιτα να λήξουν πριν κανεις την αλλαγή

 

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Ακόμα κι αν το κάνει μόνος του; Με μήνυμα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Ακόμα κι αν το κάνει μόνος του; Με μήνυμα;

 

Ναι είναι σίγουρο. Τι εννοείς αν το κάνει μόνος του; Μα μόνο έτσι γίνεται αλλαγή πακέτου. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σίγουρο. Τι εννοείς αν το κάνει μόνος του; Μα μόνο έτσι γίνεται αλλαγή πακέτου. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

 

Ειμαι σίγουρος ότι θα γίνεται και στα καταστήματα. Γιατί, τον τρόπο με το μήνυμα, εδώ τον έμαθα. Όπου και να είχα πάει, κανείς δε μου είχε αναφέρει κάτι σχετικό και δε με παραξένεψε καθόλου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σίγουρος ότι θα γίνεται και στα καταστήματα. Γιατί, τον τρόπο με το μήνυμα, εδώ τον έμαθα. Όπου και να είχα πάει, κανείς δε μου είχε αναφέρει κάτι σχετικό και δε με παραξένεψε καθόλου...

 

Όταν δεν είμαστε σίγουροι (πίστεψέ με δεν είσαι), προσπαθούμε απλά να ακούμε τους άλλους και να μην επιμένουμε γιατί θα καταλήξουμε οι άλλοι να γελάνε με αυτά που διαβάζουν. :)

 

Και για να σου το κάνω πιο σαφές σε περίπτωση που ακόμα επιμένεις, δεν γίνεται από κατάστημα και μόνος τρόπος είναι το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν είμαστε σίγουροι (πίστεψέ με δεν είσαι), προσπαθούμε απλά να ακούμε τους άλλους και να μην επιμένουμε γιατί θα καταλήξουμε οι άλλοι να γελάνε με αυτά που διαβάζουν. :)

 

Και για να σου το κάνω πιο σαφές σε περίπτωση που ακόμα επιμένεις, δεν γίνεται από κατάστημα και μόνος τρόπος είναι το μήνυμα.

 

Παραβλέπω την ειρωνεία...

 

Άρα, έκανα λάθος κι εσύ που ήξερες καλύτερα με ενημέρωσες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω what's up ,όταν αλλάξω σε frog πρέπει να πηγαίνω σε κατάστημα να βάζω μονάδες και να παίρνω την προσφορά 10€ 1500' προς frog και 1gb internet ή μπορώ να παίρνω μια κάρτα από περίπτερο και βάζοντας την περνάει αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ φίλε haki. A και κάρτα cosmote η έχει η frog δική της που πρέπει να πάρω? Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον κάρτα ανανέωσης FROG , μόνο cosmote πλέον
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο εγώ δεν πείρα χαμπάρι και τσάμπα την είχα τόσο καιρό την whats up σε αχρηστία.Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις παιδιά!!!
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση, με το what's up app (ANDROID)μου δείχνει υπόλοιπο για data τουλάχιστον.

 

Λογικα στο δειχνει γιατι παλιοτερα ηταν what's up.

Link to comment
Share on other sites

Guest zidaspan

Θελω να κανω frog

οταν με παιρνουν απο συμβολαιο cosmote θα χρεωνονται σαν να παιρνουν κινητο cosmote η αλλου δικτυου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...