Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

 

ΔΩPO 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ K 2GB ΓIA 30 HMEPEΣ ME THN EΠOMENH ANANEΩΣH AΠO 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ K TA EYPΩ MENOYN ΣTHN KAPTA ΣOY (ΓIA ONLINE ANANEΩΣH MΠEΣ myq.gr/Qwebtopup)! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ

Εμένα παρομοιο σμσ ερχόταν στο Q όταν ήμουν στο τέλος του 3ου μήνα από την τελευταία ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Δηλαδή βάζεις κάρτα και μετά στο άσχετο, μετά από εβδομάδα παράδειγμα, σου στέλνει το εν λόγω sms? Και πας και βάζεις ξανά κάρτα? Δηλαδή σε ένα μήνα έβαλες 2 φορές κάρτα? Και προφανώς όταν έβαλες την πρώτη κάρτα ενεργοποιήσες και κάποιο πακέτο. Οπότε τι κερδίζεις την μια εβδομάδα?

Μιλάω για αριθμό που χρησιμοποιείται ως βασικός και όχι για συντήρηση.

Κάνεις ανανέωση όταν έλθει η προσφορά. Έχει μέσα 1,70€ υπόλοιπο, τρως την προσφορά και μετά από κάποιο διάστημα αγοράζεις το πακέτο με τα 5€. Επειδή η Q χρεώνει 0,30€ προμήθεια καλό θα είναι να βάζεις κάμποσα € και σιγά σιγά να τα τρως με επέκταση λήξης. Εξαρτάται από τις ανάγκες. Εμείς βάζουμε 12€ το δίμηνο και βγάζουμε κάτι παραπάνω με απεριόριστα και 1000' ανά δευτερόλεπτο. Όπως βολεύεται ο καθένας. Η προσφορά έρχεται περίπου ίδια ημερομηνία. Θέλει προγραμματισμό αλλά πολύ πιο εύκολα από το λικουιντ.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο National Combo που έβαλα τον περασμένο μήνα, τα GB έληξαν 2 ημέρες πριν από τον χρόνο ομιλίας.
Στο National Combo που έβαλα σήμερα, βλέπω το ίδιο στις ημερομηνίες τους.
Μου διαφεύγει κάτι;


Με την ευκαιρία, το app του Frog αναφέρει ως ώρα την ώρα Ελλάδος ακόμη και σε χώρες άλλης ζώνης ώρας,
και στα διαθέσιμα δεδομένα γράφει MB δείχνοντας GB.
Θα τους στείλω ένα mail στο playstoresupport.GRC02PapakiCosmote.gr, αλλά καλύτερα αν στείλουν και άλλα άτομα που το έχουν προσέξει.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι οι τρόποι να μεταφερθεί κανείς στο Frog από άλλη καρτοκινητή, αξιόπιστα και χωρίς αναμονές;

Edited by motoboots
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του site γίνεται εύκολα κ απλά.
Σε 2-3-4 εργάσιμες σε παίρνουν πίσω για επιβεβαίωση.
Το έκανα τις προάλλες για δύο αριθμούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του site γίνεται εύκολα κ απλά.
Σε 2-3-4 εργάσιμες σε παίρνουν πίσω για επιβεβαίωση.
Το έκανα τις προάλλες για δύο αριθμούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
4 εργάσιμες για επιβεβαίωση και μέχρι την ολοκλήρωση τι;
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, motoboots said:
48 minutes ago, vdeverak said:
Μέσω του site γίνεται εύκολα κ απλά.
Σε 2-3-4 εργάσιμες σε παίρνουν πίσω για επιβεβαίωση.
Το έκανα τις προάλλες για δύο αριθμούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

4 εργάσιμες για επιβεβαίωση και μέχρι την ολοκλήρωση τι;

Σε κάνα δεκαήμερο η ολοκλήρωση. Θα έρθει ο κούριερ να σου δώσει τον φάκελο να υπογράψεις ένα δυο χαρτιά, κ τον πληρώνεις. 

Link to comment
Share on other sites

Σε κάνα δεκαήμερο η ολοκλήρωση. Θα έρθει ο κούριερ να σου δώσει τον φάκελο να υπογράψεις ένα δυο χαρτιά, κ τον πληρώνεις. 
Γιατί; Χάρη μας κάνουν;
Δείτε το άρθρο 3.
https://www.foritotita.gr/?page_id=95
Link to comment
Share on other sites

Εάν βρεις κατάστημα που να έχει σιμ (και ο υπάλληλος να έχει διάθεση) σε 2-3 μέρες γίνεται κοσμοκαρτα ή what's up και μετά με ένα σμσ γίνεται φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, motoboots said:

Γιατί; Χάρη μας κάνουν;
Δείτε το άρθρο 3.
https://www.foritotita.gr/?page_id=95

Η φορητότητα όντως ολοκληρώνεται σε 3 εργάσιμες μέρες, αλλά αυτό που σου διαφεύγει είναι ότι η διαδικασία ξεκινά επίσημα με την παραλαβή των εγγράφων και της κάρτας από την εταιρεία ταχυμεταφορών. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Εάν βρεις κατάστημα που να έχει σιμ (και ο υπάλληλος να έχει διάθεση) σε 2-3 μέρες γίνεται κοσμοκαρτα ή what's up και μετά με ένα σμσ γίνεται φρογκ.

Όμως έτσι άραγε θα πάρει τα δώρα νέου συνδρομητή frog ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandros201285 said:

Όμως έτσι άραγε θα πάρει τα δώρα νέου συνδρομητή frog ?

Εάν εννοείς τα 120', μάλλον όχι:

Welcome ΔΩΡΑ -  ΔΩΡΕΑΝ 120’ προς όλους (60’ αυτόματα +60΄ μέσα από το Frog App)

 

• Το welcome bonus 120' προς όλους (60'  αυτόματα + 60'  από το frog app)  είναι διαθέσιμο για τους πρώτους 12 μήνες.
• Τα 60' προς  όλους τα λαμβάνεις με την πρώτη ανανέωση και στην συνέχεια αυτόματα κάθε μήνα.
• Τα επιπλέον 60'  είναι διαθέσιμα στο frog app  με την 1η ανανέωση  και στη συνέχεια κατά την ημερολογιακή επέτειο κάθε μήνα. Μπορούν να ενεργοποιηθούν εντός 30 ημερών.
• Τα λεπτά ομιλίας έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο.
• Ο χρόνος ομιλίας δεν είναι  διαθέσιμος για χρήση στην περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandros201285 said:

Όμως έτσι άραγε θα πάρει τα δώρα νέου συνδρομητή frog ?

Ναι τα παίρνει όλα τα δώρα μετά την πρώτη ανανέωση. Δηλαδή όταν πάει δεν παίρνει τίποτα γιατί έχει κάνει ανανέωση σε άλλο πρόγραμμα.

Μόλις κάνει ανανέωση στο φρογκ ξεκινάνε όλα τα δώρα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

γειά σου στα φιλιπινέζικα είναι. Γινε κι εσυ πολυπολιτισμικός βρε παιδί μου, υπάρχει κόσμος και εκτός Ελλάδος 🤭

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά τα απεριόριστα με 10,90 έχουμε περιθώριο να τα πάρουμε μέχρι 17/9 τα μεσάνυχτα. 

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει να ισχύει ότι μόνο με scratch card μπορείς να πάρεις το 500+500MB όποτε θέλεις μέσα στο μήνα ώστε να βγάζεις δίμηνο ε;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Συνεχίζει να ισχύει ότι μόνο με scratch card μπορείς να πάρεις το 500+500MB όποτε θέλεις μέσα στο μήνα ώστε να βγάζεις δίμηνο ε;

Ισχύει και για ανανέωση από κατάστημα.

Δεν ισχύει για ονλαιν ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2023 at 11:32 ΠΜ, VIPdriver said:

Εάν βρεις κατάστημα που να έχει σιμ (και ο υπάλληλος να έχει διάθεση) σε 2-3 μέρες γίνεται κοσμοκαρτα ή what's up και μετά με ένα σμσ γίνεται φρογκ.

Εγώ πήρα κατευθείαν Frog και δεν χρειάστηκε μετατροπή. Από κατάστημα Cosmote, όχι Γερμανό.  Βγήκε σε 3-4 εργάσιμες, πλήρωσα 8 € που μπήκαν στην κάρτα και πήρα κανονικά τα δώρα.

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2023 at 3:54 ΠΜ, gag said:

Εγώ πήρα κατευθείαν Frog και δεν χρειάστηκε μετατροπή. Από κατάστημα Cosmote, όχι Γερμανό.  Βγήκε σε 3-4 εργάσιμες, πλήρωσα 8 € που μπήκαν στην κάρτα και πήρα κανονικά τα δώρα.

Κι εγώ να πω ότι για να κάνω μεταφορά αριθμού από Q σε Frog απευθείας, πήγα πριν 2 εβδομάδες σε κεντρικό κατάστημα cosmote σε μεγάλη επαρχιακή πόλη, έκανα αίτηση, έβγαλαν φωτοτυπία την ταυτότητα και τα κράτησαν εκεί μέχρι να απελευθερώσει την γραμμή η Q. Αυτό παίρνει 1 εώς 3 εργάσιμες. Μετά μου είχαν πει να πάω στο κατάστημα μεσοβδόμαδα γιατί τότε παραλαμβάνουν νέες sim. Πράγματι πήγα είπα σε ένα άλλο υπάλληλο ότι είχαν κρατηθεί τα στοιχεία μου έψαξε και τα βρήκε και έκανε αυτός την έναρξη. Του επισήμανα ότι θέλω Frog και όχι κάτι αλλο. Πλήρωσα στο ταμείο 10€ που έμειναν στην κάρτα. Πήγα σπίτι αλλαξα sim στο κινητό και πήρε μερικές ώρες να ενημερωθεί σωστά το σύστημα. Κατέβασα και τα δυο app (frog, cosmote) και έκανα εγγραφή. Από οτι κατάλαβα η sim  είναι ίδια όποια υπηρεσία και να πάρεις (frog, cosmokarta, whatsup, ίσως και για συμβόλαιο να είναι ίδια sim). Σημασία έχει τι ενεργοποίηση θα κάνει ο υπάλληλος μέσω συστήματος. Επίσης, αν υπάρχουν διαθέσιμες SIM στο κατάστημα όταν πας την 1η φορά για την αρχική αίτηση ο υπάλληλος αν έχει διάθεση μπορεί να δεσμεύσει την sim για εσένα να την κρατήσει μαζί με την φωτοτυπία της ταυτοτητα σου και να πας μετά από 3 εργάσιμες που θα έχει γίνει σίγουρα η αποδεσμευση της γραμμής και να την πάρεις. Προσωπικά ή όλη εμπειρία ήταν καλή για εμένα. Είχα λίγο παραπάνω αναμονή στο κατάστημα λόγω αυξημένης κινησης. Από την σύντομη εμπειρία μου μέχρι τώρα το σήμα της cosmote πολύ καλύτερο από τις Nova και χρήσιμα τα welcome δωράκια της frog.

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, opmgls said:

Κι εγώ να πω ότι για να κάνω μεταφορά αριθμού από Q σε Frog απευθείας, πήγα πριν 2 εβδομάδες σε κεντρικό κατάστημα cosmote σε μεγάλη επαρχιακή πόλη, έκανα αίτηση, έβγαλαν φωτοτυπία την ταυτότητα και τα κράτησαν εκεί μέχρι να απελευθερώσει την γραμμή η Q. Αυτό παίρνει 1 εώς 3 εργάσιμες. Μετά μου είχαν πει να πάω στο κατάστημα μεσοβδόμαδα γιατί τότε παραλαμβάνουν νέες sim. Πράγματι πήγα είπα σε ένα άλλο υπάλληλο ότι είχαν κρατηθεί τα στοιχεία μου έψαξε και τα βρήκε και έκανε αυτός την έναρξη. Του επισήμανα ότι θέλω Frog και όχι κάτι αλλο. Πλήρωσα στο ταμείο 10€ που έμειναν στην κάρτα. Πήγα σπίτι αλλαξα sim στο κινητό και πήρε μερικές ώρες να ενημερωθεί σωστά το σύστημα. Κατέβασα και τα δυο app (frog, cosmote) και έκανα εγγραφή. Από οτι κατάλαβα η sim  είναι ίδια όποια υπηρεσία και να πάρεις (frog, cosmokarta, whatsup, ίσως και για συμβόλαιο να είναι ίδια sim). Σημασία έχει τι ενεργοποίηση θα κάνει ο υπάλληλος μέσω συστήματος. Επίσης αν υπάρχουν διαθέσιμες SIM στο κατάστημα όταν πας την 1η φορά για την αρχική αίτηση ο υπάλληλος αν έχει διάθεση μπορεί να δεσμεύσει την sim για εσένα να την κρατήσει μαζί με την ταυτοτητα σου και να πας μετά από 3 εργάσιμες που θα έχει γίνει σίγουρα η αποδεσμευση της γραμμής και να την πάρεις. Προσωπικά ή όλη εμπειρία ήταν καλή για εμένα. Είχα λίγο παραπάνω αναμονή στο κατάστημα λόγω αυξημένης κινησης. Από την σύντομη εμπειρία μου μέχρι τώρα το σήμα της cosmote πολύ καλύτερο από τις Nova και χρήσιμα τα welcome δωράκια της frog.

Έτσι γίνεται και με εμένα σε κατάστημα Cosmote. Βγάζουν φωτοτυπία τον φάκελο με τη sim που έχει ουσιαστικά τα στοιχεία της sim, πληρώνεις μετρητά γιατί δεν γίνεται να κοπεί απόδειξη πριν τη φορητότητα, και δεν ξαναπάς. Με τηλεφωνάκι σε 30 ώρες ξέμπλεξες.

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2023 at 8:18 ΜΜ, gpapas640 said:

Ισχύει και για ανανέωση από κατάστημα.

Είμαστε σίγουροι για αυτό; Εσύ σαφέστατος είσαι, απλώς ρωτάω για να βεβαιωθώ γιατί θέλω να το κάνω τώρα που θα ανανεώσω και φοβάμαι μη μείνω τον δεύτερο μήνα χωρίς δεδομένα. Εάν δώσω 10 ευρώ στο κατάστημα και μου κάνουν την ανανέωση θα πάρω 500 + 500mb για τους δύο επόμενους μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...