Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάθηκε και από εσάς το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας;

Έμεινα με 3,41, ενώ είχα πολλά λεφτά. Καλού-κακού, καταγράψτε πόσα έχετε, μην τρέχετε όπως βλέπω να τρέχω εγώ.

 

Δεν διάβασες για κάτι μηνύσεις που έγιναν σε μια εταιρεία που παράνομα σε έβαζε σε ένα λούκι που σε έτρωγε λεφτά από το λογαριασμό χωρίς την συγκατάθεση σου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες για κάτι μηνύσεις που έγιναν σε μια εταιρεία που παράνομα σε έβαζε σε ένα λούκι που σε έτρωγε λεφτά από το λογαριασμό χωρίς την συγκατάθεση σου;

Δουλεύω πολλές ώρες λόγω κορονοϊού, οπότε δεν είχα χρόνο για ίντερνετ. Ξέκλεψα χρόνο από την δουλειά για να ενημερώσω τους συμφορουμίτες, όταν μου ήρθε sms ότι... λεφτά τέλος.

 

Σε ευχαριστώ gpapas640.

 

Τώρα που ηρέμισα (ας πούμε), πρόσεξα ότι λείπει και όλος ο χρόνος ομιλίας (ενδεχομένως και να έληγε όμως). Δεν μιλάω με το κινητό, για ώρα ανάγκης κυρίως το έχω.

Τα ΜΒ που έδιναν για 14 ημέρες παραμένουν όπως ήταν.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω πολλές ώρες λόγω κορονοϊού, οπότε δεν είχα χρόνο για ίντερνετ. Ξέκλεψα χρόνο από την δουλειά για να ενημερώσω τους συμφορουμίτες, όταν μου ήρθε sms ότι... λεφτά τέλος.

 

Σε ευχαριστώ gpapas640.

 

Τώρα που ηρέμισα (ας πούμε), πρόσεξα ότι λείπει και όλος ο χρόνος ομιλίας (ενδεχομένως και να έληγε όμως). Δεν μιλάω με το κινητό, για ώρα ανάγκης κυρίως το έχω.

Τα ΜΒ που έδιναν για 14 ημέρες παραμένουν όπως ήταν.

 

Ίσως ξέχασες να ανανεώσεις και έληξαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά για ενεργοποιήσεις μέσω του app μέχρι 29/4 . Με 4.90 δίνει 20GB και 1000 λεπτά προς όλους μέσω του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω να ανανεώσω το υπόλοιπο στην frog του πατέρα μου ηλεκτρονικά με αγορά μέσω κάρτας. Τι κάνω; Δεν είδα στο site της frog να έχει κάτι αντίστοιχο με το whatsup για ανανέωση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω να ανανεώσω το υπόλοιπο στην frog του πατέρα μου ηλεκτρονικά με αγορά μέσω κάρτας. Τι κάνω; Δεν είδα στο site της frog να έχει κάτι αντίστοιχο με το whatsup για ανανέωση υπολοίπου.

 

Μέσα από την εφαρμογή έχει ανανέωση υπόλοιπου σε άλλον αριθμό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο μονος τρόπος είναι να κατεβάσω την εφαρμογή του φρογκ στο δικό μου κινητό και να κάνω την ανανέωση στο δικό του;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το βρήκα. Το βάζω για να το ξέρουν κι οι υπόλοιποι

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp?fbclid=IwAR0kgDQHjDVGTQXmPIQcCgoKeoUby7Cc13HojuV5Qyl5ZMtp9qjJj2fPCLw

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταργηθεί πλέον το πακέτο με τα 120 megabytes στα 3,02 ευρώ;

 

Πριν λίγο έστειλα το μήνυμα 60mb στο 1330 και έλαβα την απάντηση

 

"TO ΠAKETO ΔEN EINAI ΠΛEON ΔIAΘEΣIMO.TΩPA YΠAPXEI NEO ΠAKETO ME ΠEPIΣΣOTEPA MB!MONO ME 4€ EXEIΣ 150MB! ΣTEIΛE 150EXTRA ΣTO 1330 ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH"

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να δώσω 4 ευρώ gia 150 MB δίνω 4,40 και πέρνω 2 GB ....

To μόνο πλεονέκτημα ότι είναι για 30 ημέρες και όχι 25.

Link to comment
Share on other sites

Εν έτη 2020, αυξάνουν την παροχή κατά.. 30 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΜΒ;;; :lol:

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της Cosmote δεν εμφανίζεται πάντως το πακέτο των 120 ΜΒ.

Εννοείται, το έχουν "εξαφανίσει" διότι θεωρούν τους πελάτες χάπατα και προσπαθούν να τους παρασύρουν ώστε να βάζουν τα πιο ακριβά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, το έχουν "εξαφανίσει" διότι θεωρούν τους πελάτες χάπατα και προσπαθούν να τους παρασύρουν ώστε να βάζουν τα πιο ακριβά πακέτα.

 

Παλιότερα όμως δεν υπήρχε; Στην εφαρμογή της Frog τι γίνεται; Φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους,να ρωτησω,εχω ενα νουμερο φρογκ το οποιο το ειχα παρατημενο,σιγουρα πανω απο χρονο και θελω να το ξαναενεργοποιησω,το εβαλα στο τηλεφωνο και εχει σημα κανονικα και οπως ειναι λογικο δεν μπαινει ουτε ιντερνετ ουτε κανει κληση.Οταν παιρνω τηλ. στο νουμερο απο αλλο τηλ λεει πως εχει φραγη εισερχομενων κλησεων,και κατεβασα και το αππ αλλα δεν μπαινει ουτε στελνει μνμ για να γινει η ενεργοποιηση,πως μπορω να δω αν εχει ακομα τα δικα μου στοιχεια και αν μπορω να το ενεργοποιησω ξανα?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσε 120mb

 

 

Είχες δίκιο.

Το πακέτο 120 mb με 3,02 ευρώ για 30 ημέρες, ενεργοποιείται στέλνοντας το λεκτικό 120mb, στο 1330

 

Χριστός Ανέστη σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Άρα άλλαξε απλά το λεκτικό και αντί να στέλνεις 60MB θα πρέπει να στέλνεις 120ΜΒ διατηρώντας το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά υπόλοιπου πακέτου ισχύει μόνο αν ενεργοποιήσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον δε μεταφέρει ούτε Data ούτε λεπτά. Τα εμφανίζει ως ξεχωριστή κατηγορία, μάλιστα τα Data αυτής της προσφοράς τα γράφει και με ειδικό όνομα, "20GB για 30 ημέρες" ενώ όλα τα άλλα data ως "τα MB λήγουν στις ...". Το ίδιο και στα λεπτά, "1000' προς όλους για 30 ημέρες" αντί του κλασικού "τα λεπτά προς όλους λήγουν στις ...". Βέβαια υποθέτω θα μεταφέρονται αν ξανανεώσεις την ίδια προσφορά (μέχρι 3 φορές λέει έως 29/4).

 

 

Εκεί την πάτησα και εγώ. Ενεργοποίησα αυτήν την προσφορά και έχασα τα 11GB που είχα από μεταφορές. Μας την έφερε άγρια η Κοσμοτε!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα προσφορές που βγαίνουν σε ειδικές περιστάσεις έχουν τη δική τους ξεχωριστή διαρκεια λήξης χωρις να ανανεώνουν τη διάρκεια των μονιμων-σταθερών πακέτων. Λογικό είναι.
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά υπόλοιπου πακέτου ισχύει μόνο αν ενεργοποιήσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο;

 

 

Για το Internet δεν απαιτείται ακριβώς το ίδιο πακέτο

Αλλά για τα λεπτά ομιλίας απαιτειται το ίδο ή παρομιο . ¨οχι πάντως ακριβώς το ίδιο Δηλαδή αν έχεις combo call δεν ανανεώνεται με DIY και αντίστροφα.

Αλλά τα λεπτά ομιλίας του DIY ανανεώνονται άσχετα αν διαλέξεις 100 150 ή 200 .

Το ίδιο λοιπόν αλλά όχι ακριβώς το ίδιο

Τα SMSM δεν ανανεώνονται με κανέναν τρόππ για αυτό και είναι το προτιμώτερο πακέτο για το πάρε δώσε αν σου περισσεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...