Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία ανανέωση είχα κάνει 26/09/18 και ξεχάστηκα τελείως και ξανά ανανέωσα 24/02/20 και έγινε κανονικά. Χρειάστηκε βέβαια καινούρια κάρτα sim γιατί η παλιά είχε μπλοκάρει.

 

Δεν είχε μπλοκάρει ούτε είναι θέμα τύχης. Στους 13 μήνες καταργείται η sim αλλά έχεις μέχρι τους 18 μήνες περιθώριο να ζητήσεις το νούμερό σου πίσω (με νέα Sim). Η εταιρεία δεν μπορεί να αποδεσμεύσει το νούμερο και να το δώσει σε άλλον πριν τους 18 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες λήγει το υπόλοιπο χρημάτων και μετά από 3 μήνες έχεις φραγή εισερχομένων κλήσεων.

 

Πράγματι.. Sorry για την παραπληροφορηση.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε μπλοκάρει ούτε είναι θέμα τύχης. Στους 13 μήνες καταργείται η sim αλλά έχεις μέχρι τους 18 μήνες περιθώριο να ζητήσεις το νούμερό σου πίσω (με νέα Sim). Η εταιρεία δεν μπορεί να αποδεσμεύσει το νούμερο και να το δώσει σε άλλον πριν τους 18 μήνες.

 

Με την ιδια κάρτα sim cosmote kai wind σίγουρα,παλιά και η voda to ΄έκανε

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το παρακατω sms

 

ΔΩPEAN 8GB KAI 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 20 HMEPEΣ ! ENEPΓOΠOIHΣE THN ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/r8vo .IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 23/05.

 

οσοι δεν βλεπετε την προσφορα μεσα στο app η την πατατε αλλα δεν συμβαινει τπτ ,απλα πηγαινετε στις ρυθμισεις ,εφαρμογες ,frog ,καθαριστε τα δεδομενα της εφαρμογης ,κανετε εκ νεου log in κ λογικα θα παιξει

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 καταστηματα cosmote που πηγα σημερα δεν ειχαν καρτα frog.

Μου ειπαν να παρω κοσμοκαρτα και αφου την ενεργοποιησω μετα να την γυρισω μεσω μνμ σε frog.

Ισχυει κατι τετοιο;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 καταστηματα cosmote που πηγα σημερα δεν ειχαν καρτα frog.

Μου ειπαν να παρω κοσμοκαρτα και αφου την ενεργοποιησω μετα να την γυρισω μεσω μνμ σε frog.

Ισχυει κατι τετοιο;;;;

 

Ναι, αλλά με κόστος 10€.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανα και εγώ πριν από ένα χρόνο. Δεν υπήρχε άλλος τρόπος.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να στείλει ο φίλος ένα email στην κοσμοτε γράφοντας ότι πήγε στο τάδε κατάστημα και δεν υπάρχει φρογκ, να του γίνει δωρεάν μετατροπή ή να τον ενημερώσουν σε ποιο κατάστημα στην περιοχή του μπορεί να βρει φρογκ.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το παρακατω sms

 

 

 

ΔΩPEAN 8GB KAI 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 20 HMEPEΣ ! ENEPΓOΠOIHΣE THN ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/r8vo .IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 23/05.

 

 

 

οσοι δεν βλεπετε την προσφορα μεσα στο app η την πατατε αλλα δεν συμβαινει τπτ ,απλα πηγαινετε στις ρυθμισεις ,εφαρμογες ,frog ,καθαριστε τα δεδομενα της εφαρμογης ,κανετε εκ νεου log in κ λογικα θα παιξει

Αυτό πάλι , σε κάθε σχεδόν προσφορά πρέπει να κάνεις εκκαθάριση; Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να στείλει ο φίλος ένα email στην κοσμοτε γράφοντας ότι πήγε στο τάδε κατάστημα και δεν υπάρχει φρογκ, να του γίνει δωρεάν μετατροπή ή να τον ενημερώσουν σε ποιο κατάστημα στην περιοχή του μπορεί να βρει φρογκ.

 

Θα το δοκιμασω κι αυτο φιλε μου!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω κι αυτο φιλε μου!!

Οφείλουν να σου βρούν το προϊόν που θέλεις, ή τουλάχιστον να μη σε χρεώσουν για τη μετατροπή αφού δεν φταίς εσύ που δεν έχουν διαθέσιμο το προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες η Frog έχει προσφορά μέσω του App της:

"ΔΩPEAN 8GB KAI 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 20 HMEPEΣ ! ENEPΓOΠOIHΣE THN ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/r8vo .IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 23/05."

Εγώ την πήρα. Θέλω να ρωτήσω αν κατεβάσω την εφαρμογή στο καινούργιο τάμπλετ της μητέρας μου και πάρω την προσφορά, υπάρχει η δυνατότητα ο χρόνος ομιλίας να χρησιμοποιηθεί κανονικά από το κινητό της και τα Gb στο τάμπλετ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες η Frog έχει προσφορά μέσω του App της:

 

"ΔΩPEAN 8GB KAI 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 20 HMEPEΣ ! ENEPΓOΠOIHΣE THN ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/r8vo .IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 23/05."

 

Εγώ την πήρα. Θέλω να ρωτήσω αν κατεβάσω την εφαρμογή στο καινούργιο τάμπλετ της μητέρας μου και πάρω την προσφορά, υπάρχει η δυνατότητα ο χρόνος ομιλίας να χρησιμοποιηθεί κανονικά από το κινητό της και τα Gb στο τάμπλετ;

 

Μόνο αν κάνεις tethering απ το κινητό στο τάμπλετ

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 24/05.
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1) εαν ζητησω φρογκ απο καταστημα και έχουν, κοστίζει κάτι;

2) χρειαζεται να βαλω χρηματα για ενεργοποίηση της γραμμής και να μπορω να λαμβανω κλήσεις;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1) εαν ζητησω φρογκ απο καταστημα και έχουν, κοστίζει κάτι;

2) χρειαζεται να βαλω χρηματα για ενεργοποίηση της γραμμής και να μπορω να λαμβανω κλήσεις;

Ευχαριστώ.

 

Πήρα πρόσφατα έναν ακόμη αριθμό για την σύζυγο.

Στο κατάστημα Γερμανός που πήγα, παρόλο που μου είπαν ότι δεν έχουν, βρήκα ένα τελευταίο πακέτο.

Πλήρωσα 12€ τα οποία κ μπήκαν στο υπόλοιπο. Με μια κλήση σε έναν οποιοδήποτε αριθμό ενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες η Frog έχει προσφορά μέσω του App της:

"ΔΩPEAN 8GB KAI 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 20 HMEPEΣ ! ENEPΓOΠOIHΣE THN ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/r8vo .IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 23/05."

Εγώ την πήρα. Θέλω να ρωτήσω αν κατεβάσω την εφαρμογή στο καινούργιο τάμπλετ της μητέρας μου και πάρω την προσφορά, υπάρχει η δυνατότητα ο χρόνος ομιλίας να χρησιμοποιηθεί κανονικά από το κινητό της και τα Gb στο τάμπλετ;

 

Τι διαολο σημερα πηγα να ενεργοποιησω αυτη την προσφορα και οταν την πατησα στο frog app δεν εγινε τιποτα και δεν την ξαναεμφανισε ...

Ξερει κανεις τιποτα γιαυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τι διαολο σημερα πηγα να ενεργοποιησω αυτη την προσφορα και οταν την πατησα στο frog app δεν εγινε τιποτα και δεν την ξαναεμφανισε ...

Ξερει κανεις τιποτα γιαυτό?

Κάνε αποσύνδεση από την εφαρμογή και συνδέσου ξανά.

Εναλλακτικά, κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις εκκαθαριση των δεδομενων της εφαρμογης θα εμφανίσει και πάλι την προσφορά και αυτη τη φορά θα υπάρχει και μέσα στα πακέτα. Επίσης είδα οτι την εβδομαδα διπλασιασμού στο πακέτο 60' με 3,02€ το αναγράφει μέσα στο πακέτο ότι έχει διπλασιασμό και εώς ποτε. Το κακό όμως είναι οτι με την εκκαθαρίση των δεδομένων της εφαρμογής , μου εξαφάνισε και στο frog app όπως το είχε κάνει πρόσφατα και στο cosmote app το πακέτο internet 120ΜΒ με 3€ και άρα τώρα μόνο με sms θα ενεργοποιείται. Εκτός και αν το κόψουν και από εκεί. Από ότι φαίνεται το πάνε για κατάργηση. Κακό αυτό γιατί χρησίμευε για να κάνεις extend την περίοδο λήξης των ΜΒ για 30 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος ιδέα που μπορώ να βρω νέα SIM Frog στην Θεσσαλονίκη ή στον Λαγκαδά, ας μου πει παρακαλώ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος ιδέα που μπορώ να βρω νέα SIM Frog στην Θεσσαλονίκη ή στον Λαγκαδά, ας μου πει παρακαλώ.

 

Εαν εχεις ηδη what's up ή κοσμοκαρτα, μπορείς να το αλλάξεις σε φρογκ.με.ενα μήνυμα και χρέωση 10€. Μεχρι σημερα νομιζω τρεχει και προσφορα δωρεαν μβ και ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...