Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να κόψω της εισερχόμενες από απόκρυψη?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε κάποια τηλέφωνα το υποστηρίζει η default εφαρμογή του, αν όχι, καταβάσες μια από το play, πχ call blocker

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενη ανανέωση έχετε δώσει έγκριση για Preapproved payment γι αυτό τώρα το pp δεν ζητάει κωδικό.

Λίγο προσοχή με αυτό, δεν εννοώ για cosmote, wind κτλ, αλλά για συνδρομές πχ. μπορεί να τραβήξει αυτόματα χρήματα χωρίς να πάρεις χαμπάρι.

Το κακό με την cosmote είναι ότι μέσω paypal το δίνει πάντα ως εντολή και δεν μπορείς να πληρώσεις διαφορετικά.:shifty:

Μπείτε στον λογαριασμό σας PayPal και απενεργοποιείστε την προέγκριση.

Όπου νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξει πρόβλημα.

 

 

 

Καλά αν κόψουν τον διπλασιασμό την κάτσαμε!εγω για αυτό να πω την αληθεια είμαι στο frog.120 λεπτά με τρία ευρώ κ χρέωση ανα δευτερόλεπτο είναι ότι πρέπει!ας ελπίσουμε να μην κοπεί κ αυτό!
Αν δεν έχεις πρόβλημα σήματος και το μόνο που θέλεις είναι ομιλία η Q δίνει με 4€ 150' προς όλους 150 προς wind Q και 150 ΜΒ με χρέωση δευτερόλεπτο και χρήση whatsapp δωρεάν για βίντεο μηνύματα κλπ εκτός από κλήσεις.

Και βέβαια πολλά δώρα σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ΕΕ δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα στη χρήση πακέτων ομιλίας-data.

 

Στην Ελβετία ομως όντως θα έχεις χρέωση κανονική, οπότε καλά κάνεις και ψάχνεις κάτι αλλο.

Για το συγκεκριμένο πακέτο που λες, το βρίσκω συμφέρον.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

L

 

[/color]Αν δεν έχεις πρόβλημα σήματος και το μόνο που θέλεις είναι ομιλία η Q δίνει με 4€ 150' προς όλους 150 προς wind Q και 150 ΜΒ με χρέωση δευτερόλεπτο και χρήση whatsapp δωρεάν για βίντεο μηνύματα κλπ εκτός από κλήσεις.

Και βέβαια πολλά δώρα σταθερά.

 

Το ξερω για τη Wind αλλά το σήμα της δεν είναι κ τόσο καλό!!!!φαντασου ότι από q πηγα σε frog..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει καποιο προβλημα η cosmote με τα sms;

 

απο χθες προσπαθω να λαβω κωδικους στο κινητο απο διαφορες υπηρεσιες με sms και τα μηνυματα δεν ερχονται

 

μονο απο την google μου ηρθε ενα σημερα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει καποιο προβλημα η cosmote με τα sms;

 

απο χθες προσπαθω να λαβω κωδικους στο κινητο απο διαφορες υπηρεσιες με sms και τα μηνυματα δεν ερχονται

 

μονο απο την google μου ηρθε ενα σημερα

 

Είχαν βγάλει μια ανακοίνωση για κάποιες αναβαθμίσεις αυτές τις ημέρες. Τώρα δε θυμάμαι ακριβώς.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ΕΕ δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα στη χρήση πακέτων ομιλίας-data.

 

Στην Ελβετία ομως όντως θα έχεις χρέωση κανονική, οπότε καλά κάνεις και ψάχνεις κάτι αλλο.

Για το συγκεκριμένο πακέτο που λες, το βρίσκω συμφέρον.

 

To πακέτο των 2GB κάποια στιγμή ανέφερε ότι δεν ισχύει για χρήση σε περιαγωγή. Το έλεγε στο sms επιβεβαίωσης που ερχόταν μετά την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

To πακέτο των 2GB κάποια στιγμή ανέφερε ότι δεν ισχύει για χρήση σε περιαγωγή. Το έλεγε στο sms επιβεβαίωσης που ερχόταν μετά την ενεργοποίηση.

 

Κατα την αγορά του Frog ρώτησα και μου είπαν οι πωλητές ότι ισχύει.

Άλλαξε κάτι τον τελευταίο μήνα?

Link to comment
Share on other sites

To πακέτο των 2GB κάποια στιγμή ανέφερε ότι δεν ισχύει για χρήση σε περιαγωγή. Το έλεγε στο sms επιβεβαίωσης που ερχόταν μετά την ενεργοποίηση.

 

Ισχύει κανονικά, άσχετα με το τι γράφει το sms. Ήμουν το προηγούμενο Π/Σ/Κ στη Βουλγαρία και κατανάλωσα σχεδόν 1gb σε roaming.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν βγάλει μια ανακοίνωση για κάποιες αναβαθμίσεις αυτές τις ημέρες. Τώρα δε θυμάμαι ακριβώς.

Για χτες ηταν οποτε λογικα απο αυτο ειναι προβλημα

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/130318_announcement.pdf

Αν και δε φαίνεται να σχετίζεται η αναβάθμιση με το θέμα που λέει ο φίλος,οσο ναναι ολο και κατι προκύπτει οταν πειράζεις τα συστήματα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά, άσχετα με το τι γράφει το sms. Ήμουν το προηγούμενο Π/Σ/Κ στη Βουλγαρία και κατανάλωσα σχεδόν 1gb σε roaming.

 

Το ίδιο ισχύει και για την Αυστρία όπου βρίσκομαι. Δεδομένα και χρόνος ομιλίας κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει ότι κόπηκε το δώρο, και σήμερα ανανέωσα για να ξανά βάλω πακέτο δεδομένων.

 

Το ποσό μπορώ να το μεταφέρω στο cosmote on the go φοιτητικό?

Επίσης, σε αυτό το πακέτο, τα gb στακαρουν με κάθε αγορά καινούργιου πακέτου πριν την λήξη?

Και τελευταίο, στο on the go είναι 25 ή 1 μήνας η διάρκεια?

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να στείλεις χρήματα από FROG.

Τα ΜΒ στοκάρουν με κάθε αγορά νέου πακέτου.

Το on the go είναι για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα που τον ήπιαμε με το δώρο, ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός για τα περισσότερα gb? Έχω 2 κάρτες, μια frog και μια whats up για την ώρα ενεργοποιώ το 5gb απο frog και εχω και αλλο 1gb επειδή κάνω μέσω κάρτας ανανέωση νομίζω. Για ρίξτε καμια ιδέα για περισσότερα...
Link to comment
Share on other sites

το afterdark θα ενεργοποιουσα προσωπικα αν χρειαζομουν data, οι ωρες δεν ξερω αν σε βολευουν ..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 2G+2G ισχύει ή πάει και αυτό?

 

Πάει.

Για όποιον καταναλώνει πλέον πολλά data, τα 5gb με 8,5€ είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Πάει.

Για όποιον καταναλώνει πλέον πολλά data, τα 5gb με 8,5€ είναι μονόδρομος.

 

Και για κάποιον που δεν του φτάνουν ούε αυτά? Μονόδρομος 15€ κάρτα και ενεργοποίηση το πακέτο των 5 και 2?

Link to comment
Share on other sites

τα δωρα αφορουν ολα τα πακετα ?

δηλαδη δεν ισχυει ουτε και για τα λεπτα ομιλιας ?

 

To 60+60 λεπτά ομιλίας ισχύει κανονικά. Και μάλιστα η τρέχουσα εβδομάδα είναι διπλασιασμού (60+60)

Link to comment
Share on other sites

To 60+60 λεπτά ομιλίας ισχύει κανονικά. Και μάλιστα η τρέχουσα εβδομάδα είναι διπλασιασμού (60+60)

 

μαλιστα. γιατι ειναι ειμαι σε σκεψη να το προτείνω σε δυο ατομα μιας και αξιζει και το οτι μετραει απο το πρωτο λεπτο.

να ρωτησω και κατι αλλο. Υπαρχουν συγκεκριμενες εβδομαδες διπλασιασμου ?

και αν ναι, πως τις γνωριζει ενας καταναλωτης ?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. γιατι ειναι ειμαι σε σκεψη να το προτείνω σε δυο ατομα μιας και αξιζει και το οτι μετραει απο το πρωτο λεπτο.

να ρωτησω και κατι αλλο. Υπαρχουν συγκεκριμενες εβδομαδες διπλασιασμου ?

και αν ναι, πως τις γνωριζει ενας καταναλωτης ?

 

H χρέωση είναι από το πρώτο δευτερόλεπτο και ανά δευτερόλεπτο. Είναι πολύ σημαντικό για πολλές και μικρές κλήσεις.

Οι εβδομάδες διπλασιασμού είναι ΠΕΡΙΠΟΥ κάθε δύο. Δηλαδή εβδομάδα παρά εβδομάδα. Τις εβδομάδες που ισχύει ο διπλασιασμός σου έρχεται ενημερωτικό sms την πρώτη ημέρα εκείνης της εβδομάδας (Δευτέρα).

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. γιατι ειναι ειμαι σε σκεψη να το προτείνω σε δυο ατομα μιας και αξιζει και το οτι μετραει απο το πρωτο λεπτο.

να ρωτησω και κατι αλλο. Υπαρχουν συγκεκριμενες εβδομαδες διπλασιασμου ?

και αν ναι, πως τις γνωριζει ενας καταναλωτης ?

Και το βασικό μην ξεχνάμε ότι με ανανέωση παίρνεις και ΔΩΡΕΑΝ λεπτά προς άλλα FROG !!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να προμηθευτώ από ένα κατάστημα μια κάρτα ανανέωσης χρόνου και μου είπε ότι δεν διαθέτει frog παρά μόνο cosmote what's up.

Μπορώ να κάνω την δουλειά μου αγοράζοντας άλλη κάρτα της cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...