Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ρώτησα και εγώ παραπάνω και η απάντηση που πήρα ήταν ότι χρεώνεσαι cosmote κανονικά, μιας και είναι πακετό καρτοκινητής cosmote ουσιαστικά.
Link to comment
Share on other sites

Guest zidaspan
Εγω εχω whatsup. Μπορω να κανω εναλλαγη χωρις να αλλαξω sim στελνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314?;) Edited by zidaspan
Βρηκα απανττηση τελικα
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω frog

οταν με παιρνουν απο συμβολαιο cosmote θα χρεωνονται σαν να παιρνουν κινητο cosmote η αλλου δικτυου?

Ευχαριστω

 

νομίζω χρεώνονται ως άλλου δικτύου. η frog δεν το παίζει όπως η q με την wind (σχεδόν σαν να είναι ίδιο δίκτυο) και αυτό είναι το μέγα μείον της.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια.....Πως θα το μάθουμε; Άλλωστε απλά αλλαγή πακέτου κάνεις απλά, δεν είναι ότι παίζει φάση φορητότητας.

Είναι σα να χρεώνεται διαφορετικά ένας με σύνδεση κοσμοτέ όταν καλεί σε κοσμοκάρτα και διαφορετικά όταν καλεί σε whatsup

Link to comment
Share on other sites

Ως κλήση σε Cosmote νούμερο είναι η κλήση από νούμερο συμβολαίου Cosmote σε νούμερο Frog.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω whatsup. Μπορω να κανω εναλλαγη χωρις να αλλαξω sim στελνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314?;)

 

Η αλλαγή από Frog σε What’s Up κοστίζει 7€ και γινεται χωρις να αλλαξεις σημ στελνοντας το μυνημα που λες παραπανω . Το μονο που δεν θα αλλαξει ειναι η ενδειξη δικτυου απο κοσμοτε σε frog απλα θα γραφει κοσμοτε και θα ειναι frog . Ενω αμα εχεις frog σημ και εκανες αλλαγη πακετου σε whats up θα εγραφε η σημ frog στην ενδειξη δικτου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Guest zidaspan
Η αλλαγή από Frog σε What’s Up κοστίζει 7€ και γινεται χωρις να αλλαξεις σημ στελνοντας το μυνημα που λες παραπανω . Το μονο που δεν θα αλλαξει ειναι η ενδειξη δικτυου απο κοσμοτε σε frog απλα θα γραφει κοσμοτε και θα ειναι frog . Ενω αμα εχεις frog σημ και εκανες αλλαγη πακετου σε whats up θα εγραφε η σημ frog στην ενδειξη δικτου.

Ενταξει το εκανα με 3€ γιατι δεν ηταν η πρωτη και κανονικα στο Sony Xperia Miro βγαζει COSMOTE..

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα σε καρτοκινητό Frog συγγενή μου να ενεργοποιήσω το πακέτο 60' προς όλους και μου ήρθε μήνυμα πως "Δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στο οικονομικό μου πακέτο".

 

Είμαι 100, μην πω 1000% σίγουρος ότι στο τέλος '14 είχε ενεργοποιηθεί κανονικότατα το εν λόγω πακέτο, στον ίδιο αριθμό, χωρίς να έχει αλλάξει κάτι σε Frog έκτοτε. Αν είχα ξαναδεί αυτό το μήνυμα θα μου είχε φανεί περίεργο στο παρελθόν (και όχι τώρα).

 

Κάλεσα στο 1299 και θέλησαν να με βγάλουν τρελό, λέγοντας μου πως "Ποτέ δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση αυτού του πακέτου επειδή έχω την προσφορά Frog με 300' δωρεάν στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα".

 

Είμαι τρελός, ή μου λένε ότι τους κατέβει; Ιδού η απορία...

 

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία σε Frog;

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ως κλήση σε Cosmote νούμερο είναι η κλήση από νούμερο συμβολαίου Cosmote σε νούμερο Frog.

δλδ αν ένα καρτοσυμβόλαιο cosmote έχει δωρεάν 1500' προς cosmote, αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για κλήσεις σε Frog?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

δλδ αν ένα καρτοσυμβόλαιο cosmote έχει δωρεάν 1500' προς cosmote, αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για κλήσεις σε Frog?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6007017#post6007017

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά 60'+60' συνεχίζεται;

 

Το έκανα την κυριακή και μου έστειλε μήνυμα ότι πήρα άλλα 60' δωρεάν (kalligator)

 

Μου ειχαν στειλει μηνυμα οτι ηταν μεχρι τις 22/3 αρα την Κυριακη. Τωρα που πηρα τηλ το 1330 δεν ακουω το δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Μετέτρεψα την cosmoκαρτα σε frog και μου έκοψε το inetrnet.Είναι διαφορετικές οι ρυθμίσεις data των δυο καρτοτηλεφώνων;Που θα βρω για frog;
Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιες ακριβώς είναι οι ρυθμίσεις .

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να το δουν .

Link to comment
Share on other sites

Μετέτρεψα την cosmoκαρτα σε frog και μου έκοψε το inetrnet.Είναι διαφορετικές οι ρυθμίσεις data των δυο καρτοτηλεφώνων;Που θα βρω για frog;

 

Αν εννοείς ότι είχες ενεργοποιήσει πακέτο ιντερνετ στην κοσμοκαρτα και διεκόπη μετά την αλλαγή, τότε δεν είναι πρόβλημα δικτύου. Όταν γίνεται αλλαγή πακέτου, δεν ισχύουν τα ενεργοποιημένα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να του εχει απενεργοποιηθει η προσβαση στο internet. Αν κανει εγγραφη στο cosmote.gr θα μπορει να το ελεγξει απο εκει και αν ειναι να το ενεργοποιησει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλαξουμε την Φρογκ καρτα σε micro sim ή nano sim?

 

Η Frog δεν έχει micro και nano. Υπάρχει κι άλλος τρόπος βέβαια. Αλλά πας γύρω γύρω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εμενα το πακέτο μου ήταν what's up και τώρα είναι frog με αλλαγή πακέτου και έχω micro usim 4G αν αυριο π.χ πάρω κινητό με "nanosim" κάνουν αντικατάσταση ??? Καλός σας βρήκα !!! Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλαξουμε την Φρογκ καρτα σε micro sim ή nano sim?

 

Πρέπει να πας σε κατάστημα που έχουν κόπτη ή να αγοράσεις έναν.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει η δυνατότητα να άλλαζα σε WU, να έπαιρνα νέα κάρτα όπως τη θέλω, και μετά πάλι σε Frog, προσωπικά θα το προτιμούσα. Μπορεί στα περισσότερα κινητά που παίρνουν τη sim σε κάποιο tray να μην έχεις θέμα αν είναι κομμένη, αλλά σε κάποια που έχουν υποδοχή που την εισάγεις μέχρι να κάνει κλικ, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να έχεις πρόβλημα. (Μου έχει συμβεί κι εμένα το ίδιο σε μια κάρτα ενός φίλου που είχα κόψει, και σε μια δικιά μου, και όλα σε συσκευές που έχουν την υποδοχή που αναφέρω). Για nano sim ειδικά δε θα το επιχειρούσα να την κόψω, ειδικά αν είναι από αυτές με το πιο μεγάλο "τσιπάκι".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...