Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μια απορία αν το έχει προσέξει κανείς: από το πρωί καταναλώνω internet από ένα δώρο που μου έκανε (θα σας πω παρακάτω για το δώρο). Όμως στην εφαρμογή του frog βλέπω σταθερά το ίδια ΜΒ ενώ σίγουρα έχω φάει ένα giga, το βλέπω κι από το τηλέφωνό. Η εφαρμογή δεν ανανεώνεται on line όπως η αντίστοιχη του cu?

Το δώρο μάλλον το πήρα βάζοντας αγαπημένο προορισμό την Ουκρανία. Μου έδωσε 30 GB για ένα μήνα. Not bad, αφού φέτος δεν βλέπω να παίζει απεριόριστο... Το βρήκα εδώ διαβάζοντας, ως νέος, πρώτη φορά frog, posts από το '22-'23 και είπα να δοκιμάσω... Θησαυρός το my phone και οι συμμετέχοντες! 

Εμένα πάντως ως welcome δώρα μόνο 60+60 λεπτά και 600+500 MB μου έδωσε. Τίποτα άλλο, ούτε 5GB που κατέβασα την εφαρμογή, ούτε τπτ άλλο. 

Chat στο frog υπάρχει? Για να ρωτήσω 😉

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως μπορεί κάποιος που έχει κάνει πρόσφατα φορητότητα να βοηθήσει; Επειδή η διαδικασία εχει αλλάξει.

Έκανα χθές προχθες αίτηση φορητότητας για το κινητο του αδερφού μου , πλήρωσε ενα μικρό ποσο και ήδη έχει έρθει η sim.

Η παλιά σιμ της vodafone  δουλεύει ακόμα .

Πρέπει να κάνω κάτι η να περιμένω να ερθει sms στην παλιά σιμ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geopapa123 said:

Ρε παιδιά μήπως μπορεί κάποιος που έχει κάνει πρόσφατα φορητότητα να βοηθήσει; Επειδή η διαδικασία εχει αλλάξει.

Έκανα χθές προχθες αίτηση φορητότητας για το κινητο του αδερφού μου , πλήρωσε ενα μικρό ποσο και ήδη έχει έρθει η sim.

Η παλιά σιμ της vodafone  δουλεύει ακόμα .

Πρέπει να κάνω κάτι η να περιμένω να ερθει sms στην παλιά σιμ?

Από τη Δευτέρα θα περιμένετε να κλείσει η vf το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποείται η παλιά sim και ενεργοποιείς την καινούργια απ'' το app. 3€ πλέον η φορητότητα, όπως διαπίστωσα προχθές, αλλά δεν υποχρεώνεσαι να βάλεις κάρτα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Frpix said:

Απενεργοποείται η παλιά sim και ενεργοποιείς την καινούργια απ'' το app. 3€ πλέον η φορητότητα, όπως διαπίστωσα προχθές, αλλά δεν υποχρεώνεσαι να βάλεις κάρτα.

 

 

5 ώρες πριν, geopapa123 said:

Ρε παιδιά μήπως μπορεί κάποιος που έχει κάνει πρόσφατα φορητότητα να βοηθήσει; Επειδή η διαδικασία εχει αλλάξει.

Έκανα χθές προχθες αίτηση φορητότητας για το κινητο του αδερφού μου , πλήρωσε ενα μικρό ποσο και ήδη έχει έρθει η sim.

Η παλιά σιμ της vodafone  δουλεύει ακόμα .

Πρέπει να κάνω κάτι η να περιμένω να ερθει sms στην παλιά σιμ?

Δεν απενεργοποιείται η παλια κάρτα. Μένεις μέσα στο cosmote app και πατάς ενεργοποίηση κάρτας και το κάνεις απο εκεί. Μόλις το κάνεις εντός μιας εργάσιμης ημέρας, θα ενεργοποιηθεί ο αριθμός στη cosmote 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Frpix said:

 3€ πλέον η φορητότητα, όπως διαπίστωσα προχθές, αλλά δεν υποχρεώνεσαι να βάλεις κάρτα.

 

 

Εκανα προσφατα φορητοτητα σε καταστημα COSMOTE , χωρις επιπλεον κοστος , μονο με αγορα καρτας 8€ (το ελαχιστο. Αν θες βαζεις παραπανω)

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

Just now, petrost8 said:

Εκανα προσφατα φορητοτητα σε καταστημα COSMOTE , χωρις επιπλεον κοστος , μονο με αγορα καρτας 8€ (το ελαχιστο. Αν θες βαζεις παραπανω)

Πολύ ευχάριστο το ότι δεν ζητάνε το 3€ στο κατάστημα. Τουλάχιστον να υπάρχει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Ανάλογα το κατάστημα. Άλλο μπορεί να θέλει 13 Ευρώ.

Όχι. Γιατί το γράφουν στις ανακοινώσεις και τους τιμοκαταλόγους τους. Οπότε, τους τα κολλάς στη μούρη και σε εξυπηρετούν. 
https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=fa15f842-6688-44ca-bec3-e63baa0c68c0

IMG_1204.thumb.jpeg.45ebede162bb6fd1e8327b1406c7b900.jpeg

Edited by motoboots
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάτι αντίστοιχο στο What's Up είναι πιο ακριβό από τη Frog εφόσον χρησιμοποιούν το ίδιο δίκτυο κινητής;

50116897_Screenshot_20240727_161959_WhatsUp.thumb.jpg.c302e0189a7b2cda26cdec30bc13000c.jpgScreenshot_20240727_161826_Frog.thumb.jpg.038c0adc910d0ad95e701d6f9f5d72a4.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, elkons said:

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάτι αντίστοιχο στο What's Up είναι πιο ακριβό από τη Frog εφόσον χρησιμοποιούν το ίδιο δίκτυο κινητής;

50116897_Screenshot_20240727_161959_WhatsUp.thumb.jpg.c302e0189a7b2cda26cdec30bc13000c.jpgScreenshot_20240727_161826_Frog.thumb.jpg.038c0adc910d0ad95e701d6f9f5d72a4.jpg

Γιατί είναι δυο διαφορετικά πακέτα 

Αν ηταν τα ίδια ποιος ο λόγος ύπαρξης των COMSOCARTA WHATS UP FROG??? 
θα είχαν μόνο μια καρτοκινητή και τέλος 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ANAGNPANA said:

Γιατί είναι δυο διαφορετικά πακέτα 

Αν ηταν τα ίδια ποιος ο λόγος ύπαρξης των COMSOCARTA WHATS UP FROG??? 
θα είχαν μόνο μια καρτοκινητή και τέλος 

Ναι αλλα η τιμή ίδια ενώ το ένα προσφέρει περισσότερα,καλύτερα θα ήταν what's up με forg ένα θα ήταν πολύ πιο βολικό 

Link to comment
Share on other sites

Το λέω με επιφύλαξη, το φρόγκ παιζει να κοστιζει και φθηνότερα σε μεροκάματα. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ANAGNPANA said:

Γιατί είναι δυο διαφορετικά πακέτα 

Αν ηταν τα ίδια ποιος ο λόγος ύπαρξης των COMSOCARTA WHATS UP FROG??? 
θα είχαν μόνο μια καρτοκινητή και τέλος 

Υπάρχουν αυτά τα πακέτα για να παγιδεύουν τους πελάτες. Αλλιώς θα υπήρχε μόνο μια εταιρεία και ο καθένας θα αγόραζε ότι πακέτο ήθελε.

Ενώ έτσι όλες έχουν "ατέλειες" αλλά κάποιος δεν μπορεί να φύγει γιατί και η άλλη έχει άλλες ατέλειες.

Εδώ θα έπρεπε να προστατεύσει τον καταναλωτή το κράτος αλλά εντάξει.

Όλοι μαζί εναντίον του πολίτη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Υπάρχουν αυτά τα πακέτα για να παγιδεύουν τους πελάτες. Αλλιώς θα υπήρχε μόνο μια εταιρεία και ο καθένας θα αγόραζε ότι πακέτο ήθελε.

Ενώ έτσι όλες έχουν "ατέλειες" αλλά κάποιος δεν μπορεί να φύγει γιατί και η άλλη έχει άλλες ατέλειες.

Εδώ θα έπρεπε να προστατεύσει τον καταναλωτή το κράτος αλλά εντάξει.

Όλοι μαζί εναντίον του πολίτη.

Πολύ σωστά όπως και η Nova μου έκανε εντύπωση με την καλοκαιρινή προσφορά στη Q ήταν πολύ πιο φτηνή σε σχέση με το F2G ενώ χρησιμοποιούν ακριβώς το ίδιο δίκτυο κινητής [το κουλό να λέει Q Telecom και όχι Nova και στις παλιές κάρτες κάνει Roaming δεν ξέρω ακόμα γιατί ]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

[το κουλό να λέει Q Telecom και όχι Nova και στις παλιές κάρτες κάνει Roaming δεν ξέρω ακόμα γιατί ]

Έχουν μεγάλο στοκ από σιμ και δεν συμφέρει να αρχίσουν να αλλάζουν όνομα. Δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την αυτόματη χρέωση σε περίπτωση που τελειώσουν τα δεδομένα του πακέτου μου;

Δε βρίσκω κάποια επιλογή στην εφαρμογή.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, t300 said:

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την αυτόματη χρέωση σε περίπτωση που τελειώσουν τα δεδομένα του πακέτου μου;

Δε βρίσκω κάποια επιλογή στην εφαρμογή.

Το My Internet λες λογικά! SMS στο 1333 τη λέξη MI 🫠

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορητοτητα απο CU σε Frog σημερα. Επελεξα το πακετο των 60 λεπτων το μηνα και μου εδωσε 120. Φανταζομαι σαν δωρο ως καινουργιος χρηστης...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GMF80 said:

Εκανα φορητοτητα απο CU σε Frog σημερα. Επελεξα το πακετο των 60 ευρω το μηνα και μου εδωσε 120. Φανταζομαι σαν δωρο ως καινουργιος χρηστης...

Αν είχε διπλασιασμό είσαι τυχερός λόγω λάθους, αλλιώς σου έδωσε 60' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 60' δώρο με χρέωση 3' εβδομάδα παρά εβδομάδα έχει διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Εκανα φορητοτητα απο CU σε Frog σημερα. Επελεξα το πακετο των 60 ευρω το μηνα και μου εδωσε 120. Φανταζομαι σαν δωρο ως καινουργιος χρηστης...

Επειδή προφανώς από παραδρομή γράφεις ότι επέλεξες 60 ευρώ, θεωρούμαι ότι επέλεξες να ενεργοποιήσεςις το πακέτο τον 60 λεπτών που κοστίζει 3.02 €. Αν συβαίνει αυτό τότε βδομάδα παρα βδομάδα όπως έγραψε και η dimitroula10  δίνει δώρο +60 λεπτά αν το επιλέξεις εκείνη την εβδομαδα. Οπότε χωρίς να το ξέρεις έπεσες σε τέτοια εβδομάδα.
Ο kmpatra αναφέρεται στο δώρο που παίρνεις ως νέος συνδρομητήτης από το σύστημα 60+60 λεπτά.
Σε αυτή την περίπτωση δεν χρειάζεται αν επιλέξεις πακέτο ή να ενεργοποιήσεις κάτι το παίρνεις χωρίς χρέωση αρκεί κάθε δίμηνο να βάζεις τουλάχιστον 8€ στον αριθμό σου.
Στην 1η περίπτωση ο χρόνος καταναλώνεται ανα δευτερόλειπτο. Στη 2η το πρώτο 3λεπτο χρεώνεται αμέσως και μετά ανά δευτερόλετπο.

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

Ναι 60 λεπτα το μηνα εννοουσα. Απλα δεν μου ηρθε καποιο μνμ να με ενημερωνει για αλλα 60 bonus και παραξενευτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα για πρώτη φορά με 10€ μέσω καταστήματος. Μου μπήκαν 600MB για ένα μήνα και δυνατότητα ενεργοποίησης ακόμη 500MB από το app. Αρα δεν είναι 500+500, αλλά 600+500; Έχει τύχει σε άλλον;

 

Screenshot_2024-07-30-12-07-41-435.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...