Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, στη φορητότητα από τη στιγμή που παίρνουμε τη σιμ από το κούριερ και πέφτουν οι υπογραφές...

Μετά απλώς περιμένουμε να κοπεί το σήμα για να αλλάξουμε τη σιμ ή θα προηγηθεί κάποια επικοινωνία με κάποιον από την COSMOTE;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

18 minutes ago, Teiresias_ said:

Παιδιά, στη φορητότητα από τη στιγμή που παίρνουμε τη σιμ από το κούριερ και πέφτουν οι υπογραφές...

Μετά απλώς περιμένουμε να κοπεί το σήμα για να αλλάξουμε τη σιμ ή θα προηγηθεί κάποια επικοινωνία με κάποιον από την COSMOTE;

Όχι δεν θα υπάρξει άλλη επικοινωνία,  περιμένεις να κοπεί το σήμα και κουμπώνεις τη νεα σιμ. Σε μια δυο εργάσιμες υπολόγιζε.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alexandros201285 said:

Όχι δεν θα υπάρξει άλλη επικοινωνία,  περιμένεις να κοπεί το σήμα και κουμπώνεις τη νεα σιμ. Σε μια δυο εργάσιμες υπολόγιζε.

Thnks man!

Link to comment
Share on other sites

"Υπό την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της καταγγελίας
επέρχονται όχι νωρίτερα από την προηγούμενη ημέρα από την ημέρα ενεργοποίησης των
ανωτέρω τροποποιήσεων."

Μια μετάφραση;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Παιδιά, στη φορητότητα από τη στιγμή που παίρνουμε τη σιμ από το κούριερ και πέφτουν οι υπογραφές...

Μετά απλώς περιμένουμε να κοπεί το σήμα για να αλλάξουμε τη σιμ ή θα προηγηθεί κάποια επικοινωνία με κάποιον από την COSMOTE;

Αν φεύγεις από cosmote, υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν για αντιπροσφορά (από εμπειρία, μόλις λίγες ώρες πριν κοπεί το σήμα σου) και φύγεις οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sou_d said:

Αν φεύγεις από cosmote, υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν για αντιπροσφορά (από εμπειρία, μόλις λίγες ώρες πριν κοπεί το σήμα σου) και φύγεις οριστικά.

Αργούν πολύ. Εχεις ηδη δωσει χρηματα στην αλλη εταιρια. Σε εμενα τουλάχιστον ετσι συνέβη. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

Αλλαγές....

https://frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_neoy_paketoy_.pdf

Στα θετικά, δεν πειράξανε το πακέτο των 3 ευρώ, δεν πειράξανε το 8,90 και δεν πείραξαν και την ανανέωση.

----

Ακόμα....

Ελάχιστη χρέωση κλήσης τα 3 λεπτά. 
Αναρωτιέμαι αν υπάρχει σε άλλη χώρα η ελάχιστη χρέωση ή είναι άλλη μια παγκόσμια πρωτοτυπία…

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2024 at 12:09 ΜΜ, akalos said:

σώπα καλέ συ ,γίνεται φορητότητα χωρίς να βάλεις το τηλέφωνο σου και τον πάροχο ? έμενα δεν μου έδωσαν τίποτα όταν πήραν τηλέφωνο 

αν πάρω αυτήν την καρτουλα θα έχω μειωμένο ΦΠΑ

https://wifigreece.gr/product/frog-mobile-internet-card-15e-unlimited-internet-600-to-all-1200-to-frog/

Μειωμένο Φ.Π.Α. δεν προβλέπεται σε καρτοκινητά.

Είναι 24% εκτός από συμβόλαια σε νησιωτικές περιοχές με μειωμένο Φ.Π.Α.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Αργούν πολύ. Εχεις ηδη δωσει χρηματα στην αλλη εταιρια. Σε εμενα τουλάχιστον ετσι συνέβη. 

Αργούν, αλλά υπάρχει τρόπος. Είτε επικοινωνούν μαζί σου για να στα επιστρέψουν, είτε τα μεταφέρεις σε άλλο αριθμό σου. Είτε, ξέρεις εσύ.. τα τρως 😂

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση φρογκ για να είμαστε έτοιμοι για το καλοκαίρι και τα απεριόριστα. Σιμ από λαϊκή, πριν 2 χρόνια αγορασμένη,  πήρε μπροστά και ήλθαν πάνω από 10 ΣΜΣ.

Δίνει και την προσφορά με τα 120€ εκτός από τα δώρα κλπ και πρώτη φορά που μπορεί να κάνει κλήση με 0,25€ για 30". Τελικά το προωθεί η ίδια η κοσμοτέ.

Screenshot_2024-05-25-01-47-18.png

Screenshot_2024-05-25-01-48-16.png

Screenshot_2024-05-25-01-48-46.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sou_d said:

Αν φεύγεις από cosmote, υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν για αντιπροσφορά (από εμπειρία, μόλις λίγες ώρες πριν κοπεί το σήμα σου) και φύγεις οριστικά.

Έρχομαι δεν φεύγω. Είναι στα πλαίσια της μεγάλης φυγής από το liquid.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Έρχομαι δεν φεύγω. Είναι στα πλαίσια της μεγάλης φυγής από το liquid.

ξέρεις τι είναι topup? γιατί εγώ δεν το βρίσκω πουθενά παρ'ολο που έχουν έρθει τα μηνύματα 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

ξέρεις τι είναι topup? γιατί εγώ δεν το βρίσκω πουθενά παρ'ολο που έχουν έρθει τα μηνύματα 

Topup λένε την ανανέωση χρόνου ομιλίας νομίζω. Πού το είδες γραμμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φαντάζομαι δεν υπάρχει κάποιος που να έχει το ετήσιο με τα 120 ευρώ και να έχει συμπληρώσει έναν χρόνο. Εμένα λήγει κάποια στιγμή τον Νοέμβριο. Τότε τι γίνεται συνεχίζει ως κανονικό frog με ότι επιλογές έχει η εφαρμογή ή παίζει να μας έρθει καμιά προσφορά να το ενεργοποιήσουμε πάλι? Εμένα που δεν μιλάω πολύ και θέλω πολύ και καλό ίντερνετ με κάλυπτει στο 100%. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2024 at 6:12 ΜΜ, kmpatra said:

Αλλαγές....

https://frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_neoy_paketoy_.pdf

Στα θετικά, δεν πειράξανε το πακέτο των 3 ευρώ, δεν πειράξανε το 8,90 και δεν πείραξαν και την ανανέωση.

----

Ακόμα....

Ευτυχώς κρατάει ακόμα το κάστρο φρογκ για κάποιον που θελει να κανει μια νορμαλ χρηση και να μην εχει το κινητο κολλημενο στο αφτί με ταινια.... Γι αυτό και ήρθαμε κιολας (απο liquid)

Παντως ρε παιδια στην ΕΕ δεν ειμαστε ; Δεν θα επρεπε να απελευθερωθούν κάποια στιγμή οι επικοινωνιες και να μπορω να διαλέγω παροχο απο όπου θέλω ; Σορρυ για το οφτοπικ. Τροφή για σκέψη..

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκεί που τους συμφέρει. Κανονικά έτσι έπρεπε να γίνεται. Θα είχαμε και καλύτερα εργασιακά δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Είμαστε εκεί που τους συμφέρει. Κανονικά έτσι έπρεπε να γίνεται. Θα είχαμε και καλύτερα εργασιακά δικαιώματα.

Τόσα χρόνια στην ΕΕ υποτιθεται θα επρεπε να εχει γινει ολοκλήρωση να ερθουμε στον μεσο όρο της Ευρώπης κλπ κλπ Καλά σταματαω..

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, hercoulis said:

Η εβδομάδα που διανύσαμε είχε 60’. Ποτέ αλλάζει δεν ξέρω.

Edit: ακόμα 60’ λέει 

Αύριο μέχρι το μεσημέρι θα αλλάξει..

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2024 at 9:03 ΜΜ, Teiresias_ said:

Παιδιά, στη φορητότητα από τη στιγμή που παίρνουμε τη σιμ από το κούριερ και πέφτουν οι υπογραφές...

Μετά απλώς περιμένουμε να κοπεί το σήμα για να αλλάξουμε τη σιμ ή θα προηγηθεί κάποια επικοινωνία με κάποιον από την COSMOTE;

θα σου σταλεί sms ότι έχουν πάρει τον φάκελο από τον κούριερ και προχωράει η διαδικασία ,συνήθως σε 2 3 εργάσιμες θα γίνει η διακοπή θα βάλεις τον σιμ και θα είσαι κόσμοτε 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Εχει 60+60 αυτη την στιγμη γιατι στο app δεν δειχνει 

Εγώ έχω σημειωμενη την εβδομάδα που αρχίζει από αυριο για 60+60, δηλαδή 27/5 έως και 2/6. Συνήθως φαίνεται στη frog app από το μεσημέρι της Δευτέρας. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Εχει 60+60 αυτη την στιγμη γιατι στο app δεν δειχνει 

Η εβδομάδα που τρέχει δεν ήταν εβδομάδα διπλασιασμού.

Edit: και κανένα σημείο στίξης δεν κάνει κακό. Τρόμαξα να καταλάβω τι γράφεις.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...