Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το yahoo.gr έχει pop3 δωρεάν φτάνει να αποδεκτείς ότι θα δέχεσαι 2-3 διαφημιστικά μηνύματα την εβδομάδα! Το έχω δοκιμασμένο προσωπικά :grin:

Όσο αφορά τον οπερα, το είπα και πιο παλια αν θυμάμαι καλά... Δεν είναι έκδοση βελτιστοποιημένη για uiq3, αλλά μεταφορά της έκδοσης για το pc! Γι'αυτό θέλει και τόση πολλή μνήμη όταν τρέξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xairetw to forum,

Internet settings for TIM users sent to me by email tonite from TIM,

Gia osoys exoun provlima sto internet na diavasoun ellinika, opws egw .Ta settings tis SE prepei na einai diaforetika kai den douleyoun se polloys. Pantws twra eimai ok sta ellinika kai me glwssa tin aggliki.

 

In main menu Select Menu./Select Control Panel/Select Connections/Select Internet Accounts/Select New/Set the following:/Account name: TIM INTERNET/Connection Type: GPRS/Select Advanced/User name and password required: tick it/User Name: wap/Password: wap

Address = gint.b-online.gr/Select Done 2 times

 

Episis mporeite na xrisimopoiisete Hotmail or yahoo mesw tou web kanonika (oxi mesw setting up an email account).

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εκνευριστικο απο ολα σε αυτο το τηλεφωνο ειναι οτι οταν βαλεις ξυπνητηρι και το εχεις κλειστο,το κινητο δεν αναβει για να χτυπησει.Αυτο ειναι το πιο ελεεινο πραγμα για ενα κινητο τηλεφωνο πλεον.

 

Θα μου πειτε,ολες οι P σειρες το εχουν αυτο,αλλα ελεος ρε παιδια.Feedback πελατων δεν ακουει αυτη η SonyEricsson???Τοσο δυσκολο ειναι να ανοιγει το κινητο και να χτυπαει?Symbian θα μου πειτε....

 

Το τηλεφωνο ειναι super κατα τα αλλα,οπως παντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι εφικτό να συμβεί αυτό (να ανάψει το κινητό και να χτυπήσει το ξυπνητήρι). Άσε που επειδή κάνει αρκετή ώρα να ανάψει θα ξυπνήσεις αργότερα...βάλε ξυπνητήρι καλύτερα: χτυπάει στην ώρα του και δεν έχει bugs. Βασικά δεν πρόκειται να σε κρεμάσει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και το ζητανε αρκετοι εδω μεσα,δεν εχω βρει καποια χρησιμοτητα στο να χτυπαει το ξυπνητηρι με κλειστο τηλεφωνο!!!!

 

Το τηλεφωνο οταν κοιμασε το κλεινεις για 3 λογους.

1)για να μην σε ξυπνησει καποιος ενοχλητικος

2)για να μην καταναλωνεις μπαταρια

3)για να μην τρως την ακτινοβολια αν το εχεις διπλα σου.

 

ΚΑΙ για τους 3 παραπανω λογους, μας καλυπτει το FLIGHT MODE !!!!!

 

ουτε μπαταρια καταναλωνεις,ουτε κλησεις και μυνηματα δεχεσαι,ουτε ακτινοβολια εκπεμπει!

Επειδη οντως μπορει να υπαρχει και αλλος λογος ,που δεν τον εχω σκεφτει,καλο θα ηταν να αναφερθει,ωστε να φυγει απο ολους η απορια μια για παντα.

 

Να επισημανω πως οταν εισαι σε flight mode το κινητο ειναι ΚΛΕΙΣΤΟ!!!!!!!!!

Παραμενουν ανοιχτες μονο οι λειτουργιες του PDA.

 

Η πρωσοπικη μου γνωμη ειναι πως το να μην χτυπαει με κλειστο τηλεφωνο ειναι προτερημα για τον εξης λογο.

Εστω οτι εχω βαλει ξυπνητηρι στις 9:00 να παω για τρεξιμο

και στις 8:00 μισοξυπναω και βλεπω οτι βρεχει....μμππρρρρ..ποιος παει για τρεξιμο τωρα? ΑΣ ΚΟΙΜΗΘΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ....τι κανω?παταω ενα και μονο κουμπακι στο τηλεφωνο (το ON/OFF) και κοιμαμεεεεεεεεεε

....

αντε καντο αυτο με αλλο κινητο....

Μεχρι να μπεις στα μενου να αφερεσεις το ξυπνητηρι,εχεις ξυπνησει και δεν ξανακοιμασε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Xmapas αυτο κανω,το βαζω σε flight mode. Αλλα επειδη ειμαι συνεχεια στα ταξιδια,δεν εχω τη πολυτελεια του να ειναι μονιμως ανοιχτο το τηλεφωνο.

 

Κοιμαμαι σα τουβλο,το να ξυπνησω για ενα λεπτο για να αφαιρεσω το ξυπνητηρι δεν με ενοχλει,με εχει ξαναπαρει μεσα σε 10 δευτερολεπτα ο ηχος.:D

 

offtopic: (μου αρεσει που ειμαστε και οι δυο γραμμενοι στο myphone απο το 2003 με ενα μηνα μολις διαφορα,και εχουμε κανει πολυ λιγα μηνυματα και οι δυό μας :D:D)

Link to comment
Share on other sites

Η Hotmail έχει pop3 ούτως η άλλως δωρεάν αν δεν κάνω λάθος...

Γ.

 

Εχει δωρεάν POP3 αλλά δεν το λένε "πουθενά" :)

Το έχω βάλει σπίτι στην γυναίκα μου που έχει hotmail. Επειδή δεν θυμάμαι θα δω σήμερα σπίτι και θα σας πώ

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χτες έκανα την πρώτη του αναβάθμιση και απ'ότι βλέπω το πράγμα πάει κάπως καλύτερα εκτός από ένα -σημαντικό για μένα- πρόβλημα.

 

Έχω το bluetooth handsfree HBH-660 της μαμάς SE. Το κινητό συνδέεται κανονικά και μπορώ να μιλήσω, αλλά όταν μπαίνει σε stand by mode χάνει την σύνδεση με το ακουστικό και παραμένει ενεργοποιημένη μόνη της η σύνδεση bluetooth. Δοκίμασα την ενεργοποίηση - απενεργοποίηση της "εξοικονόμησης ενέργειας" στο bluetooth menu αλλά τίποτα.

 

Σημ: Το πρόβλημα υπήρχε και πριν την αναβάθμιση.

 

Και σας ερωτώ:

Α) ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Ή;

Β) ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χτες έκανα την πρώτη του αναβάθμιση και απ'ότι βλέπω το πράγμα πάει κάπως καλύτερα εκτός από ένα -σημαντικό για μένα- πρόβλημα.

 

Έχω το bluetooth handsfree HBH-660 της μαμάς SE. Το κινητό συνδέεται κανονικά και μπορώ να μιλήσω, αλλά όταν μπαίνει σε stand by mode χάνει την σύνδεση με το ακουστικό και παραμένει ενεργοποιημένη μόνη της η σύνδεση bluetooth. Δοκίμασα την ενεργοποίηση - απενεργοποίηση της "εξοικονόμησης ενέργειας" στο bluetooth menu αλλά τίποτα.

 

Σημ: Το πρόβλημα υπήρχε και πριν την αναβάθμιση.

 

Και σας ερωτώ:

Α) ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Ή;

Β) ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ;

 

Δοκίμασες να μπείς στις συνδέσεις->bluetooth και να την κάνεις "έμπιστη" συσκευή ???

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χτες έκανα την πρώτη του αναβάθμιση και απ'ότι βλέπω το πράγμα πάει κάπως καλύτερα εκτός από ένα -σημαντικό για μένα- πρόβλημα.

 

Έχω το bluetooth handsfree HBH-660 της μαμάς SE. Το κινητό συνδέεται κανονικά και μπορώ να μιλήσω, αλλά όταν μπαίνει σε stand by mode χάνει την σύνδεση με το ακουστικό και παραμένει ενεργοποιημένη μόνη της η σύνδεση bluetooth. Δοκίμασα την ενεργοποίηση - απενεργοποίηση της "εξοικονόμησης ενέργειας" στο bluetooth menu αλλά τίποτα.

 

Σημ: Το πρόβλημα υπήρχε και πριν την αναβάθμιση.

 

Και σας ερωτώ:

Α) ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ Ή;

Β) ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ;

 

 

Φίλε είχα το ίδιο πρόβλημα με ένα Ν70 και έφτιαξε μόλις απενεργοποίησα την εξοικονόμηση ενέργειας.. Για δες, λοιπόν, μήπως φταίει αυτό, αν βέβαια έχεις ήδη ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας...

 

EDIT: Σορυ, διάβασα βιαστικά το μήνυμά σου... το έχεις ήδη κάνει :(

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβαζω εδω, καταλαβαινω τελικα οτι το μοναδικο ουσιαστικο προβλημα με τα Π990 ειναι η διαχειριση μνημης. Ολα τα αλλα ειναι θεμα ρυθμισεων γιατι σε αλλους δουλευουν αλλοι προσπαθουν να τα φτιαξουν. Αρα το μονο κοινο προβλημα ολων μας ειναι η μνημη. Μηπως γνωριζει κανεις ποτε προβλεπεται το καινουργιο upgrage? Το οποιο θα ρυθμισει και καποια επιμερους θεματα.
Link to comment
Share on other sites

Η Hotmail έχει pop3 ούτως η άλλως δωρεάν αν δεν κάνω λάθος...

 

Γ.

 

Ρε παιδιά βάλτε gmail 2,7 giga inbox που καθόσαστε με τα 25mb της M$. Οποιος θέλει πρόσκληση ας μου δώσει το μαιλ του να του στείλω. Και pop3 και forward και interface καλύτερο και από yahoo και hotmail.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπείς στις συνδέσεις->bluetooth και να την κάνεις "έμπιστη" συσκευή ???

 

Και αυτό έκανα αλλά τίποτα.

Και ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο απ'όλα;

Πριν από λίγο συνέδεσα ένα motorola H300 bluetooth και δουλέυει κανονικότατα!! Δεν έχω χάσει καθόλου την σύνδεση.

 

Τι γίνεται ρε γαμώτο; Μόνο τα SE δεν είναι συμβατά μεταξύ τους;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάλτε gmail 2,7 giga inbox που καθόσαστε με τα 25mb της M$. Οποιος θέλει πρόσκληση ας μου δώσει το μαιλ του να του στείλω. Και pop3 και forward και interface καλύτερο και από yahoo και hotmail.

 

Καλη ιδεα, σε ευχαριστω πολυ για την προσκληση. ssallammi@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάλτε gmail 2,7 giga inbox που καθόσαστε με τα 25mb της M$. Οποιος θέλει πρόσκληση ας μου δώσει το μαιλ του να του στείλω. Και pop3 και forward και interface καλύτερο και από yahoo και hotmail.

 

με άνα πολύ απλό τρικάκι , τα 25 μπορείς να τα κάνεις 250ΜΒ. και ο μόνος λόγος που το έχω το Hotmail είναι επειδή το έφτιαξα πριν 8-9 χρονάκια, και απο τότε είναι το βασικό μου mail που έχουν όλοι.

 

δοκίμασε να μου στείλεις πρόσκληση στο Babishatziapostolou@hotmail.com , αν δουλέψει σωστά η προώθηση απο το Hotmail, να χρησιμοποιώ το gmail. Πάντως ήδη προωθώ στο hotmail το mpampir@gr.st ... Μπάχαλο θα τα κάνω στο τέλος, θα το δείτε... :lol: :lol: :lol:

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση παιδια με ποιο τροπο γινεται και αν ειναι εξισου ευκολη? Αν το αγορασω πρεπει να κανω αμεσως αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση παιδια με ποιο τροπο γινεται και αν ειναι εξισου ευκολη? Αν το αγορασω πρεπει να κανω αμεσως αναβαθμιση?

 

Για την αναβάθμιση δές εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1563435#post1563435 όπου αναφαίρω την διαδικασία. Τώρα για το αν θα πρέπει να την κάνεις αμέσως, δεν είναι απαραίτητο, όπως φαίνεται συντομα θα βγεί νέα, όμως καλό θα ήταν να την κάνεις καθώς διορθόνει κάποια απο τα error.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

paidia,ekana format tin exwteriki mnimi kai mou svistikan ta programata pou eixe mesa to kinito gia egkatastasi(auta pou itan trial).mporw na ta vrw se kapoio site (trial pali).kati akoma,pote perimenoume na vgoun programata gia to P990?Teleutaio,stin eswteriki mnimi mou leei oti einai piasmena girw sta 25 mb xwris na exw tpt mesa.ti na kanw gia na eleutherwsw?Euxaristw
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάλτε gmail 2,7 giga inbox που καθόσαστε με τα 25mb της M$. Οποιος θέλει πρόσκληση ας μου δώσει το μαιλ του να του στείλω. Και pop3 και forward και interface καλύτερο και από yahoo και hotmail.

Καλημέρα

 

Θα ήμουν υπόχρεος αν μου έστελνες invitation για το gmail στο lkalatz@hotmail.com

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

paides eida to site tis SE gia tis lipseis kai efarmoges...m'aresan polla pragmata px to ellinoaggliko lexilogio kai worldmate...prepi na ta peraso tin pistotiki karta???:blink: :blink: Kseris kanenas kapoio i kapoia link gia dorean efarmoges kai lipseis gia to P990i???(periergi erotisi alla leo mipos):rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...