Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως χρησιμοποιείς άλλο καλώδιο (π.χ του κ800) και όχι αυτό που είχε στην συσκευασία του Ρ990?

 

δεν μπορεί να το κάνει αυτό, δεν ταιριάζουν τα βύσματα

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μπορεί να το κάνει αυτό, δεν ταιριάζουν τα βύσματα

 

Του Κ800 ταιριάζει (τουλάχιστον στην βάση),και κάποιος άλλος φίλος είπε σε προηγούμενο post ότι λειτουργεί αν το συνδέσεις απ' ευθείας στο κινητό και όχι στην βάση.

Θα το ξανατσεκάρω αργότερα και θα σου πω.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάτι κουφό συμβαίνει με την βάση γραφείου cds 60 που έχε στο κουτί. Ενώ με το usb καλώδιο το τηλέφωνο αναγνωρίζεται κανονικά από τον υπολογιστή (μάλιστα έκανα και αναβάθμιση) και φορτίζεται κανονικά με τον φορτιστή, όταν τα συνδέω τα καλώδια με την βάση παρόλο που ανάβει το πράσινο λαμπάκι της βάσης, η βάση δεν βλέπει τίποτα. Το δοκίμασα και πάνω στην βάση με τον φορτιστή μόνο και τίποτα. Μάλλον η βάση έχει πρόβλημα.

Καμιά ιδέα , Ευχαριστώ

 

dont worry, apla vazeis to visma se lathos thesi. ekei pou to vazeis einai gia ta headphones. vale to usb visma pisw apo ton fortisti kai oxi sto plai. ok?

Link to comment
Share on other sites

vre paidia, stin syndesi me to internet to p990 den diavazei ellinikous xaraktires (apo ellinika sites). Exw orisei glwssa tin aggliki vevaia, alla den prepei na ftaiei ayto.

mipws mporei na voithisei kaneis? eyxaristw.

Link to comment
Share on other sites

dont worry, apla vazeis to visma se lathos thesi. ekei pou to vazeis einai gia ta headphones. vale to usb visma pisw apo ton fortisti kai oxi sto plai. ok?

 

Εννοείς στο πίσω και κάτω μέρος της βάσης δίπλα από την είσοδο βύσματος του φορτιστή.Μην τον μπερδέψουμε τον άνθρωπο γιατί έτσι όπως το λες μπορεί να το βάλει στην είσοδο για το handsfree που έχει το βύσμα του φορτιστή στο πίσω μέρος του.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στο πίσω και κάτω μέρος της βάσης δίπλα από την είσοδο βύσματος του φορτιστή.Μην τον μπερδέψουμε τον άνθρωπο γιατί έτσι όπως το λες μπορεί να το βάλει στην είσοδο για το handsfree που έχει το βύσμα του φορτιστή στο πίσω μέρος του.

 

den tha exei provlima o anthropos tha to vrei kai tha mas to pei kiolas :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα και εγω αλλα πες τε μου γιατι δεν μου ανοιγει το παιχνιδι quqdra pop με τιποτα τι να κανω τοεχει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

vre paidia, stin syndesi me to internet to p990 den diavazei ellinikous xaraktires (apo ellinika sites). Exw orisei glwssa tin aggliki vevaia, alla den prepei na ftaiei ayto.

mipws mporei na voithisei kaneis? eyxaristw.

 

μπορείς να μου πεις μια απο τις σελίδες που πήγες? Εγώ έχω δοκιμάσει το Myphone, in.gr, ypnos.org/forum ,greekevolution ,opelclub , που είναι σχεδόν 100% Ελληνικά, και κανένα πρόβλημα. Τα πάντα φαίνονται κανονικότατα , + κάποια μέιλ με ελληνικά που είδα.

 

Το οτι έχεις επιλέξει αγγλικά μάλλον παίζει ρόλο. Έψαξα τα μενού του browser του κινητού και δεν βρήκα πουθενά το κλασσικό μενού του όπερα view->encoding->greek που έχει στις κανονικές του εκδόσεις (ακόμα και στην έκδοση που είχα στο ρ800). Θα το ψάξω λίγο παραπάνω, αλλά αν το βρεις πρώτος, πλζ πόσταρε το γιατί το έχω και γω απορία.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάτι κουφό συμβαίνει με την βάση γραφείου cds 60 που έχε στο κουτί. Ενώ με το usb καλώδιο το τηλέφωνο αναγνωρίζεται κανονικά από τον υπολογιστή (μάλιστα έκανα και αναβάθμιση) και φορτίζεται κανονικά με τον φορτιστή, όταν τα συνδέω τα καλώδια με την βάση παρόλο που ανάβει το πράσινο λαμπάκι της βάσης, η βάση δεν βλέπει τίποτα. Το δοκίμασα και πάνω στην βάση με τον φορτιστή μόνο και τίποτα. Μάλλον η βάση έχει πρόβλημα.

Καμιά ιδέα , Ευχαριστώ

 

Και σε εμένα το κάνει αυτό...

Πήγα να κάνω αναβάθμιση και δεν έβρισκε το τηλέφωνο...

Αναγκάστικα να συνδέσω απευθείας το usb καλώδιο με το κινητό και να μην το βάλω καθόλου στην βάση...

 

Πάντως δεν έχω καταφέρει ακόμη να το αναγνωρίσει μέσω της βάσης...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Επίσης...

Όταν είμαστε στα μηνύματα και τα μαρκάρουμε με το κουτάκι που έχει δίπλα το κάθε μήνυμα, πώς μπορούμε να τα διαγράψουμε χωρίς να μπούμε μέσα στο κάθε μήνυμα ξεχωριστά...

Όπως γινόταν και στο Ρ910 που τα μάρκαρες και είχε επιλογή να τα διαγράψεις όλα μαζί...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Επίσης...

Όταν είμαστε στα μηνύματα και τα μαρκάρουμε με το κουτάκι που έχει δίπλα το κάθε μήνυμα, πώς μπορούμε να τα διαγράψουμε χωρίς να μπούμε μέσα στο κάθε μήνυμα ξεχωριστά...

Όπως γινόταν και στο Ρ910 που τα μάρκαρες και είχε επιλογή να τα διαγράψεις όλα μαζί...

 

 

Σε περίπτωση που δεν μας κάνεις πλάκα, σου απαντώ..

 

Πατάς πάνω στο μενού και μετά Διαγραφή μηνύματος...

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα 10 φωτογραφιες απο το Π900 στο Π990 μεσω bluetooth .Το π990 τις δεχτηκε κανονικα και τις εβαλε προσωρινα μεσα στα μηνυματα.Με ανοιχτο το πορτακι ενω τις αποθηκευσα εκει που ηθελα μετα τα τικαρισα ολα και προσπαθησα να τις σβησω αλλα τιποτα!!!Μονο μηνυματα μπορουσα να σβησω!!

 

Και τι εκανα???Εκλεισα το πορτακι και ανοιξα τα μηνυματα.Απο εκει τα εσβησα ενα ενα.

 

 

Αλλο ενα bug.......

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν μας κάνεις πλάκα, σου απαντώ..

 

Πατάς πάνω στο μενού και μετά Διαγραφή μηνύματος...

 

:confused:

 

Δεν σου κάνω πλάκα ...πάνω στο μενού "Μηνύματα" δεν υπάρχει επιλογή ΔΙΑΓΡΑΦΗ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα 10 φωτογραφιες απο το Π900 στο Π990 μεσω bluetooth .Το π990 τις δεχτηκε κανονικα και τις εβαλε προσωρινα μεσα στα μηνυματα.Με ανοιχτο το πορτακι ενω τις αποθηκευσα εκει που ηθελα μετα τα τικαρισα ολα και προσπαθησα να τις σβησω αλλα τιποτα!!!Μονο μηνυματα μπορουσα να σβησω!!

 

Και τι εκανα???Εκλεισα το πορτακι και ανοιξα τα μηνυματα.Απο εκει τα εσβησα ενα ενα.

 

 

Αλλο ενα bug.......

 

Εμενα τα σβηνει κανονικα... Περιεργο μου φαινεται. Αναβαθμιση εχεις κανει υποθετω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κάνω πλάκα ...πάνω στο μενού "Μηνύματα" δεν υπάρχει επιλογή ΔΙΑΓΡΑΦΗ...

 

Φίλε δοκίμασε να κλείσεις την εφαρμογή Μηνύματα από τη διαχείριση εργασιών και μετά ξαναπροσπάθησε.

Μια χαρά μου τα σβήνει εμένα αλλά τώρα που ξαναπήγα να το δω γιατί δεν στο δείχνει είδα για πρώτη φορά ότι δεν έδειχνε τη διαγραφή! Έκλεισα την εφαρμογή και μετά την ξανάτρεξα και τσουπ! Διαγραφή μηνύματος...

 

:D άλλο ένα bugάκι....

Link to comment
Share on other sites

KALIMERA PAIDES...EXO ENA PROBLIMA POU DEN MPORO NA KATALAVO ME TOUS XARAKTIRES TON SMS DIL TWN MINIMATWN..OSON AFORA TO PARADOSIAKO STIL(7BIT) KAI TO MONTERNO STIL(UCS2)...to UCS2 exei 70 xaraktires eno to 7BIT 160...STO DIKO MOU KINITO EXO BALEI TO 7BIT KAI MOU BGAZEI 70 XARAKTIRES..TI GINETAI AKRIBWS???:wacko: :wacko: :worry: :worry: ..KAI TI PREPEI NA KANO??ALLOSTE EXO KANEI ANABATHMISI
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

den tha exei provlima o anthropos tha to vrei kai tha mas to pei kiolas :)

 

Όχι παιδιά τοποθέτησα σωστά τα βύσματα πίσω και στο κάτω μέρος της βάσης και κανένα στο πλάι.

Πάντως επιβεβαίωσε και κάποιο άλλο παιδί το ίδιο πρόβλημα οπότε ενδέχεται κάποιες βάσεις να είναι ελαττωματικές. Θα το πάω την βάση στο τμήμα υποστήριξης να δώ οι άσχετοι :p τι θα μου πούν.

Για κάθε ενδεχόμενο με 20 ευράκια πέρνεις άλλη απο ebay και ξεμπερδεύεις

Link to comment
Share on other sites

Πατα CAPS LOCK πρωτα απ'ολα και μετα συζηταμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ENERGETIC...PALI TO IDIO PRAGMA MOU BGAZEI..70 XARAKTIRES ME KEFALAIA GRAMMATA ME TO 7BIT...EXO BGALEI TO PORTAKI..MIPOS EPIREAZETAI?PU LES TO CAPS LOCK?:worry: :blink:..PERIERGI EROTISI...ALLA PREPEI NA LITHEI TO PROBLIMA..ALLOSTE GI'AYTO YPARXEI TO TOPIC;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

ENERGETIC...PALI TO IDIO PRAGMA MOU BGAZEI..70 XARAKTIRES ME KEFALAIA GRAMMATA ME TO 7BIT...EXO BGALEI TO PORTAKI..MIPOS EPIREAZETAI?PU LES TO CAPS LOCK?:worry: :blink:..PERIERGI EROTISI...ALLA PREPEI NA LITHEI TO PROBLIMA..ALLOSTE GI'AYTO YPARXEI TO TOPIC;)

 

Το caps lock στο λέει γιατί με τα κεφαλαία που γράφεις είναι σα να φωνάζεις (φορουμίστικα) και γενικά μας ζαλίζει!

Στο έχει επισημάνει κι ο mpampir http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1557513#post1557513

 

ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΜΙΚΡΑ (ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ)???? (σωστή χρήση κεφαλαίων, τώρα φωνάζω)

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

sas zito siggnomi,den iksera oti me kefalaia grammata simainei i leksi ''foni i alliws fonaklas'' pou leei o logos...zito siggnomi eidika ton energetic;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα των ελληνικων υπαρχει ακομα. Ας περιμενουμε ακομα να γινει κι αλλη αναβαθμιση και πιστευω να διορθωθει. Εγω προς το παρον χρησιμοποιω λατινικους χαρακτηρες. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

auto paratirisa kai ego...apla mono me to latiniko alfavito kanei douleia an exei kapioa grammata tou kirilikou alfavitou...ante na erthei i nea anabathmisi.tin exo kanei tin anavathmisi;) ..tha akolouthiso na stelno sms me ti diki sou simbouli,sas euxaristo poli kai pali siggnomi;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις μια απο τις σελίδες που πήγες? Εγώ έχω δοκιμάσει το Myphone, in.gr, ypnos.org/forum ,greekevolution ,opelclub , που είναι σχεδόν 100% Ελληνικά, και κανένα πρόβλημα. Τα πάντα φαίνονται κανονικότατα , + κάποια μέιλ με ελληνικά που είδα.

 

Το οτι έχεις επιλέξει αγγλικά μάλλον παίζει ρόλο. Έψαξα τα μενού του browser του κινητού και δεν βρήκα πουθενά το κλασσικό μενού του όπερα view->encoding->greek που έχει στις κανονικές του εκδόσεις (ακόμα και στην έκδοση που είχα στο ρ800). Θα το ψάξω λίγο παραπάνω, αλλά αν το βρεις πρώτος, πλζ πόσταρε το γιατί το έχω και γω απορία.

 

Thanks mpampir. dokimasa to in.gr kai den diavazw ellinika. To apisteyto einai oti otan syndeomai me WLAN tote diavazw kanonika ta ellinika!!!!! To provlima einai otan xrisimopoiw to GPRS gia syndesi sto internet.

 

Mporei o Energetic pou exei kai aytos latiniko menu na mou pei please.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκίμασε να κλείσεις την εφαρμογή Μηνύματα από τη διαχείριση εργασιών και μετά ξαναπροσπάθησε.

Μια χαρά μου τα σβήνει εμένα αλλά τώρα που ξαναπήγα να το δω γιατί δεν στο δείχνει είδα για πρώτη φορά ότι δεν έδειχνε τη διαγραφή! Έκλεισα την εφαρμογή και μετά την ξανάτρεξα και τσουπ! Διαγραφή μηνύματος...

 

:D άλλο ένα bugάκι....

 

Όντως έχεις δίκιο...:mad:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...