Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ξερω κ εγω,επιπλεον παλιοτερα σε καταστημα παλι τιμ μου εχει γινει αντικατασταση συσκευης.

Τωρα δεν ξερω γιατι ο κυριος μου αρνειται την αμεση αντικατασταση και μου λεει μετα τις 10/10 αν υπαρχουν δια8εσιμες.Αλλαξε η πολιτικη?

Κ μιλαμε η αναβα8μιση εγινε την παρασκευη 29/9 το βραδυ.Παρα σε ερωτηση που εκανε φιλος στο καταστημα για την ιδια συσκευη ηταν κατοπην παραγγελειας την επομενη μερα.

Αλλα επειδη το συγκεκριμενο forum γιατι δεν ειναι το αρμοδιο για το προβλημα μου,αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας στειλη pm.

 

Φιλε Panagiog.....αυτο που μπορεις να κανεις και να τους κολλησεις το κινητο στη μουρη ειναι να ζητησεις "αναστροφη πωλησεως" αυτος ειναι ο ορος που χρισημοποιητε οταν ενα προιον βγαζει προβλημα-ειναι ελατωματικο η δεν πληρη τις προδιαγραφες καλης λειτουργιας που οριζει ο κατασκευαστεις.Απο τη στιγμη που εχεις παει κιολας στο service και εχεις και αποκομα οτι το τηλ.εχει προβλημα και θα αντικατασταθη εχεις το δικαιομα για "αναστροφη πωλησεως".

 

 

Πραξε οτι νομιζεις φιλε και οτι αλλο χρειαστεις πεσμου να σε ενημερωσω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανείς γρήγορο τρόπο στο πέρασμα ανοιχτής συνομιλίας (όχι απο τα μενού αλλα ανοίγοντας το πορτάκι ή πατώντας ένα πλήκτρο) όπως γινόταν με τα παλιότερα μοντέλα της σειράς PXXX;
Link to comment
Share on other sites

"αναστροφη πωλησεως"

 

Μια μικρή διόρθωση. Ο όρος αυτός έχει καταργηθεί. Πλέον λέγεται υπαναχώρηση από την πώληση. Πάντως στο θέμα της συσκευής που έχει πουληθεί μέσα από το κουτί της χαλασμένη ο πωλητής ευθύνεται πλήρως και χωρίς να φταίει. Άλλο αν στην Ελλάδα δεν εφαρμόζεται το δίκαιό μας και όλοι μας παραπέμπουν στην αντιπροσωπεία. Υποχρεούται λοιπόν ο πωλητής να σου το αντικαταστήσει ή αν το πρόβλημα είναι μικρό να στο επισκευάσει, ακόμα και αν σου πει....μα τι φταίω. Όλα αυτά πρέπει να γίνουν μέσα σε εύλογο χρόνο, αλλιώς ασκείς το δικαίωμα της υπαναχώρησης από την πώληση και πρέπει να σου δώσει τα λεφτά σου πίσω και εσύ να δώσεις το προϊόν. Αυτά ισχύουν για τις πωλήσεις δυνάμει του Αστικού Κώδικα.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση. Ο όρος αυτός έχει καταργηθεί. Πλέον λέγεται υπαναχώρηση από την πώληση. Πάντως στο θέμα της συσκευής που έχει πουληθεί μέσα από το κουτί της χαλασμένη ο πωλητής ευθύνεται πλήρως και χωρίς να φταίει. Άλλο αν στην Ελλάδα δεν εφαρμόζεται το δίκαιό μας και όλοι μας παραπέμπουν στην αντιπροσωπεία. Υποχρεούται λοιπόν ο πωλητής να σου το αντικαταστήσει ή αν το πρόβλημα είναι μικρό να στο επισκευάσει, ακόμα και αν σου πει....μα τι φταίω. Όλα αυτά πρέπει να γίνουν μέσα σε εύλογο χρόνο, αλλιώς ασκείς το δικαίωμα της υπαναχώρησης από την πώληση και πρέπει να σου δώσει τα λεφτά σου πίσω και εσύ να δώσεις το προϊόν. Αυτά ισχύουν για τις πωλήσεις δυνάμει του Αστικού Κώδικα.

 

 

:rolleyes: swstos...nai plewn etsi anaferetai....

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα ξανα με το καταστημα και επιτελους μου ειπαν οτι 8α το παρουν τελικα πισω για αντικατασταση (βεβαια οταν υπαρχουν διαθεσιμες συσκευες......)

Μεχρι λοιπον να παρω την νεα συσκευη στα χερια μου,

Ευχαριστω ολους οσους μου εδωσαν τα φωτα τους.

Ομολογο αυτο με την ''υπαναχώρηση'' δεν το ηξερα(ευχαριστω πολυ)

Επισης ευχαριστω τον Moderator για τον χωρο και την υπομονη που μου εδωσε/εδειξε:O

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς γρήγορο τρόπο στο πέρασμα ανοιχτής συνομιλίας (όχι απο τα μενού αλλα ανοίγοντας το πορτάκι ή πατώντας ένα πλήκτρο) όπως γινόταν με τα παλιότερα μοντέλα της σειράς PXXX;

 

To μονο σχετικα γρηγορο ειναι να γυρισεις το jog dial και να πατησεις "More" και μετα "Transfer sound" με το ιδιο πληκτρο και ξανα αλλη μια με το ιδιο. Μετα απο 5-6 φορες που εχω μαθει το τροπο αυτο ειναι πολυ γρηγορη η μεταφορα του ηχου στο speaker...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ,

Είμαι κι εγώ πλέον ένας από τους κατόχους και έχω την εξής απορία:

Το τηλέφωνό μου μετά από αναβαθμίσεις έχει το αγγλικό μενού και λέει

Phone: CXC162037 R7A001

Bluetooth: CXC162058 R4F01

Organizer: CXC162036 R3B01

CDA: CDA1612007/1 R3B01

 

Παρατήρησα κάποιοι φίλοι εδώ έχουν

Phone:CXC 162037 R5A006

Bluetooth:CXC 162058 R4F01

Organizer:CXC 162036 R3A04

CDA:CDA 162007/1 R3A03

 

Το R3A04 αντί του R3B01 αναφέρεται στη γλώσσα;

Και τι πρέπει να κατεβάσω για εγκατάσταση Ελληνικών Αρχεία γλώσσας για το προϊόν P990_LanguageFiles_CXC162036_R3A04 ή

P990_LanguageFiles_CXC162036_R3B01

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; μόνος μου έμεινα; ή είμαι εκτός θέματος;

 

Οπως βλεπεις οι περισσοτεροι αυτη τη στιγμη ειναι offline φιλε μου! περιμενε λιγο η ελα λιγο αργοτερα και θα εχεις σιγουρα την απαντηση σου! εγω δυστυχος δεν μπορω να σε βοηθησω!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια mms στελνει κανονικα το δικο σας?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα οταν ειχα το v3 το οποιο ειχε την δυνατοτητα να φορτιζει απο usb θυρα ειχα διαβασει σε αρκετους ιστοτοπους οτι η φορτιση me usb ειναι καλυτερη απο αυτην με τον ταχυφορτιστη και αυτο προχειρα απο οτι θυμαμαι επειδη ακριβως ο ταχυφορτιστης "γεμιζε" την μπαταρια πιο γρηγορα σε σχεση με την usb θυρα...ποια ειναι η γνωμη σας μιας και το p990i δινει την δυνατοτητα να φορτιζεται απο usb??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια mms στελνει κανονικα το δικο σας?

 

κανονικότατα. και μάλιστα με μια ρύθμιση σου μικραίνει και τις φώτο, να μην πάνε 0,7 ΜΒ (όπως τις τράβηξες δλδ) , αλλά σε κάτι κβ. Γιατί, τι πρόβλημα αντιμετώπισες ?

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα οταν ειχα το v3 το οποιο ειχε την δυνατοτητα να φορτιζει απο usb θυρα ειχα διαβασει σε αρκετους ιστοτοπους οτι η φορτιση me usb ειναι καλυτερη απο αυτην με τον ταχυφορτιστη και αυτο προχειρα απο οτι θυμαμαι επειδη ακριβως ο ταχυφορτιστης "γεμιζε" την μπαταρια πιο γρηγορα σε σχεση με την usb θυρα...ποια ειναι η γνωμη σας μιας και το p990i δινει την δυνατοτητα να φορτιζεται απο usb??

 

Παντως να αναφερω οτι το P990i ειναι το μονο κινητο που ειχα ως τωρα που να φορτιζει τοσο γρηγορα τη μπαταρια του! Μαλιστα μερικες φορες αναρωτιεμαι αν φορτισε πραγματικα. Ουτε vtec να ειχε... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια, μία ερώτηση οι συντομεύσεις πως βγαίνουνε απο την οθόνη?

 

ευχαριστώ

 

Πατας: More--->Shortcuts και κανεις untick το Display shortcut indicator...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς μία φορά μου είχε κολλήσει τόσο άσχημα με κλειστό πορτάκι κιόλας, που όσο το πάταγα πάνω από 15 sec δεν γινόταν τίποτα. Μόνο με τη μπαταρία κατάλαβε.....
Link to comment
Share on other sites

Bug στο Wireless δυστυχώς από ότι φαίνεται. Σε access points με hidden SSID το P990i δεν συνδέετεαι, εν αντιθέσει με το N80 το οποίο έχει setting για κρυφό ή ανοιχτό δίκτυο (ως προς το SSID και όχι ως προς την ασφάλεια) και συνδέετεαι επιτυχώς σε hidden ssid wlans

 

ΡΕ παιδιά ρωτάω τόσο καιρό και δε πέρνω καμία απάντηση. Εχει συνδεθεί κανένας με wifi στο internet με ξεχωριστό ρουτερ και hotspot ή όλοι σας έχετε ασυρματα ρουτερ-μόντεμς.

 

Εγώ έχω ξεχωριστά ρουτερ και wifi συνδέομαι κανονικά στο wifi αλλά μετά δεν βγαίνω στο ιντερνετ. Εχει κανένας καμιά ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ:)

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ και απο μενα θα το παρω το βραδυ σε ΤΙΜ απλα αναρωτιεμαι γιατι γραψατε στα αγγλικα εληνικο μενου δεν εχη το ρ990 ???

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ και απο μενα θα το παρω το βραδυ σε ΤΙΜ απλα αναρωτιεμαι γιατι γραψατε στα αγγλικα εληνικο μενου δεν εχη το ρ990 ???

 

Πατας: More--->Shortcuts και κανεις untick το Display shortcut indicator...

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έχει! απλά ο energetic χρησιμοποιεί το αγγλικό και λόγω κεκτημένης ταχύτητας ξεχνιέται καμία φορά να μεταφράσει τις οδηγίες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@powerser

 

Χρησιμοποιω αγγλικα παντα στις συσκευες μου, καθαρα για λογους αποφυγης κολληματος λογω γλωσσας διοτι στο παρελθον ειχα ενα γερο κολλημα σε Windows Ελληνικα και σε μια κινητη συσκευη... Ασε που ολη μερα στη δουλεια αγγλικα διαβαζω και αγγλικα γραφω εκτος απο μερικα forums/sites... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...