Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ντε και καλα, για συγκεκριμενα νουμερα δεν θελεις να σου βγαζει αριθμο, τοτε πηγαινε στο ονομα, κανε edit και προσθεσε σε ενα αλλο πεδιο ενα αλλο νουμερο (το μηδεν π.χ.) κανε το save και οταν παει η ροδελα πανω απο το ονομα θα δειχνει πλεον το '0'. Δυστυχως δεν υπαρχει κατι αλλο:cry:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αλλα με τετοιο κολπο βρηκα και εγω κατα λαθος καποια επαφη που δεν εμφανιζη το τηλ λογο του οτι ειναι στα fax αλλα στα καλα καθουμενα προβλημα δεν ειχαμε και προβλημα αποκτησαμε.Υποτηθεται οτι παμε μπροστα και οχι πισω γμτ:( :mad: :O :cry:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα memory stick από ebay μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι το παρακάτω stick λειτουργεί (συνεργάζεται) άριστα με το κινητό:

 

Sony 2GB High Speed Memory Stick PRO Duo

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=133012

 

 

 

Κοίταξα λιγάκι μερικές τιμούλες για κάρτες στο νετι, όχι για το κινητό, κυρίως για το psp την θέλω. Για το κινητό 2 γίγα που του έχω νομίζω οτι είναι αρκετά, αν και μάλλον μιας και δεν ακούω μπ3 , θα του πετάξω πίσω την 64άρα, μόνο για φώτο. Πάντως μια ωραία τιμούλα που βρήκα για μια των 4γίγα (sony) είναι ΕΔΩ

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Worldmate και ειναι αρχειο .exe Ο υπολογιστης το ανοιγει μεχρι ενα σημειο και μετα μου λεει οτι τα windows δεν εχουν το αναλογο προγραμμα για να ανοιξουν το αρχειο το οποιο μου δειχνει οτι ειναι .sis Αν το μεταφερω στο κινητο παλι δεν γινεται τιποτα γιατι το αρχειο ειναι .exe Πως θα το περασω στο κινητο? Help!!!

 

Αν βαριέσαι να κάνεις όλη την διαδικασία που σου εξήγησα πριν, (σιγά την διαδικασία εδώ που τα λέμε) μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα (trial) απο ΕΔΩ . Είναι το sis σε ένα ζιπάκι.Κατεβάζεις, αποσυμπιέζεις, και είσι κούκλος!

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Αν βαριέσαι να κάνεις όλη την διαδικασία που σου εξήγησα πριν, (σιγά την διαδικασία εδώ που τα λέμε) μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα (trial) απο ΕΔΩ . Είναι το sis σε ένα ζιπάκι.Κατεβάζεις, αποσυμπιέζεις, και είσι κούκλος!

 

Thanks!!!Εισαι απιστευτος (και που να μην βαριοσουν).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη πρώτη φωτό την τράβηξα απο το κατάστημα vodafone, λίγο πριν το πληρώσω. Η φωτό είναι είναι και σε μένα θολή. όπως και όλες οι άλλες 30 που τράβηξα. Εχει σοβαρό πρόβλημα εστίασης.

 

Γ.

Παιδιά δεν ξερω τι "παιζει"με την κάμερα εμενα πάντως τραβάει πολύ καλές φωτογράφιες.Αυτή για παράδειγμα σήμερα!Μήπως κάνετε κάτι λάθος στις ρυθμίσεις??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω τι "παιζει"με την κάμερα εμενα πάντως τραβάει πολύ καλές φωτογράφιες.Αυτή για παράδειγμα σήμερα!Μήπως κάνετε κάτι λάθος στις ρυθμίσεις??

 

Οπως είπα και παραπάνω το τηλέφωνο είχε πρόβλημα σαν βλάβη, αρα δεν έιναι θέμα ρυθμίσεων. Ομως για να σου φύγει και σένα η απορία, να τραβήξεις φωτό με θέμα διαφορετικές εστιακές αποστάσεις. Πχ. μια φωτογραφία που είσαι μέσα και φωτογραφίζεις κάτι έξω, μέσα απο μια πόρτα, να δείς που θα εστιάσει...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελετε μπορειτε να ανεβαζετε και τις φωτο απο το P990i στο παρακaτω link... :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151366

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λιγάκι μερικές τιμούλες για κάρτες στο νετι, όχι για το κινητό, κυρίως για το psp την θέλω. Για το κινητό 2 γίγα που του έχω νομίζω οτι είναι αρκετά, αν και μάλλον μιας και δεν ακούω μπ3 , θα του πετάξω πίσω την 64άρα, μόνο για φώτο. Πάντως μια ωραία τιμούλα που βρήκα για μια των 4γίγα (sony) είναι ΕΔΩ

 

Ναι αλλα δεν ειναι ουτε High Speed ουτε Ultra Speed...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ειναι ουτε High Speed ουτε Ultra Speed...

 

γιατί, υποστηρίζει το τηλέφωνο ultra speed? μιλάμε για κατώτερη διαμεταγωγή 25ΜΒ/σεκ. Εδώ δεν μπορεί να παίξει ταινίες το 990 , τα 25/σεκ το μαράνανε? Ta ultra k high speed δισκάκια φτιάχτηκαν για να μπορούν να παίζουν υψηλής ποιότητας βίντεο (1080ρ) χωρίς σπασίματα, ή για επαγγελματικές φωτογραφικές που θέλουν άμεση εγγραφή όταν τραβάνε ριπές, για να ξεφορτώνουν γρήγορα την ραμ τους.Σε τι μοιάζει με τα παραπάνω το 990? Σε τίποτα...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λιγάκι μερικές τιμούλες για κάρτες στο νετι, όχι για το κινητό, κυρίως για το psp την θέλω. Για το κινητό 2 γίγα που του έχω νομίζω οτι είναι αρκετά, αν και μάλλον μιας και δεν ακούω μπ3 , θα του πετάξω πίσω την 64άρα, μόνο για φώτο. Πάντως μια ωραία τιμούλα που βρήκα για μια των 4γίγα (sony) είναι ΕΔΩ

 

Το technikdirekt.de που είναι και πιο γνωστό και αξιόπιστο, την έχει στα 127...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα bugάκι που νομίζω ότι δεν έχει αναφερθεί...

 

Αν έχεις κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή και της έχεις αλλάξει φάκελο, αν βγάλεις -με ανοιχτό το κινητό- την κάρτα μνήμης και την ξαναβάλεις, τότε στην έχει ξαναμεταφέρει (την εφαρμογή) στο φάκελο Εργαλεία...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paides poulao to kinito P990i me 4GB karta mnimis MagicGate mono 550 euro:rolleyes: ...exo kanei tin anavathmisi opios endiaferetai na mou steilei meso PIM i meso e-mail dimsimitian@yahoo.gr kai ginetai apostoli curier afou plirosete prota meso logariasmou mou dil katathesi;) sas euxaristo poli ..oi logoi pou to poulao einai oti eno skizei apo kinito..mou einai baru gia ti douleia mou..kai den me boleuei;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Kalimera paides poulao to kinito P990i me 4GB karta mnimis MagicGate mono 550 euro:rolleyes: ...exo kanei tin anavathmisi opios endiaferetai na mou steilei meso PIM i meso e-mail dimsimitian@yahoo.gr kai ginetai apostoli curier afou plirosete prota meso logariasmou mou dil katathesi;) sas euxaristo poli ..oi logoi pou to poulao einai oti eno skizei apo kinito..mou einai baru gia ti douleia mou..kai den me boleuei;)

Θα ήταν καλύτερα να βάλεις την αγγελία σου εδώ ;) http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι απλό: Μπορούν να οργανωθούν οι εφαρμογές σε φακέλους; Επίσης το κυρίως μενού παραμένει με τα 9 εικονίδια ή μπορω αν θέλω πχ να μεταφέρω την αριθμομηχανή και άλλες εφαρμογές στο κεντρικό μενού;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, όταν το συνδέω με το computer μου πως γίνεται να μπαινει με την συνδεση του pc(adsl) και όχι με gprs.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, όταν το συνδέω με το computer μου πως γίνεται να μπαινει με την συνδεση του pc(adsl) και όχι με gprs.

 

Θεωρω οτι εχεις βεβαια wireless modem. See English manual page 105 Group accounts. (εχω χασει το ελληνικο). Γινεται αυτο που λες παντως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Απο το μεσα πληκτρολογιο ποια ρυθμιση κανω για να γραφω προεπιλεγμενα ελληνικα με Τ9 και οχι αγγλικα?

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Απο το μεσα πληκτρολογιο ποια ρυθμιση κανω για να γραφω προεπιλεγμενα ελληνικα με Τ9 και οχι αγγλικα?

 

Δεν γίνεται να αλλάξεις το μέσα Hardware Πληκτρολόγιο σε Ελληνικά. Περιμένουμε μπας και αλλάξει αυτό με κάποια αναβάθμιση, αλλά δεν έχει γνωστοποιηθεί τίποτα ακόμα. Μπορείς απλά κάθε βράδυ πριν πέσεις για ύπνο, μέσα στις προσευχές σου για παγκόσμια ειρήνη, για την προστασία του περιβάλλοντος κτλ, να βάλεις και αυτήν για το πληκτρολόγιο... :lol: :lol: :lol:

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλύτερα να βάλεις την αγγελία σου εδώ ;) http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι απλό: Μπορούν να οργανωθούν οι εφαρμογές σε φακέλους; Επίσης το κυρίως μενού παραμένει με τα 9 εικονίδια ή μπορω αν θέλω πχ να μεταφέρω την αριθμομηχανή και άλλες εφαρμογές στο κεντρικό μενού;

 

Ναι, γίνεται αυτό. Κάθε πρόσθετη εφαρμογή μπορεί να κατηγοριοποιηθεί στους υπάρχοντες φακέλους. Απο το μενού "Εργαλεία" μπορείς να κάνεις κλικ στο βελάκι πάνω πάνω, και μετά πας "ρύθμιση φακέλων". Εκεί έχει όλα τα πρόσθετα προγράμματα με κλικ πάνω τους επιλέγεις που θες να μπούν. Τώρα αν θες να επεξεργαστείς τους φακέλους (μετονομασίες, καινούριοι φάκελοι) πας κάτω κάτω στο ίφιο μενού και πατάς το "επεξ. φακέλων"

 

Το έβαλα και στο FAQ λίγο πιο καλά διατυπωμένο. Αν δυσκολεύτηκες απο το παραπάνω, πήγαινε ΕΔΩ

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, όταν το συνδέω με το computer μου πως γίνεται να μπαινει με την συνδεση του pc(adsl) και όχι με gprs.

 

Η προτεραιότητα των λογαριασμών ίντερνετ αλλάζει απο την διαδρομή:

 

Control panel

Connections

Internet account

Πάτα το menu Groups και επέλεξε Internet

Βάλε την προτεραιότητα του Wlan πιο μεγάλη απο ότι του gprs , έτσι ώστε να ψάχνει πρώτα για Wlan και να μην πάει με την μία στο gprs για ίντερνετ.Απλά κάνεις κλίκ στο όνομα και αλλάζεις την προτεραιότητα.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται αυτό. Κάθε πρόσθετη εφαρμογή μπορεί να κατηγοριοποιηθεί στους υπάρχοντες φακέλους. Απο το μενού "Εργαλεία" μπορείς να κάνεις κλικ στο βελάκι πάνω πάνω, και μετά πας "ρύθμιση φακέλων". Εκεί έχει όλα τα πρόσθετα προγράμματα με κλικ πάνω τους επιλέγεις που θες να μπούν. Τώρα αν θες να επεξεργαστείς τους φακέλους (μετονομασίες, καινούριοι φάκελοι) πας κάτω κάτω στο ίφιο μενού και πατάς το "επεξ. φακέλων"

 

Το έβαλα και στο FAQ λίγο πιο καλά διατυπωμένο. Αν δυσκολεύτηκες απο το παραπάνω, πήγαινε ΕΔΩ

Να σαι καλά mpampir :) Συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλεια που κάνεις στο FAQ. Keep it up :D

Μια σκέψη δική μου: Για να αργεί τόσο πολύ να βγει νέα αναβάθμιση σημαίνει ότι θα υπάρξει μεγάλη βελτίωση στο νέο firmware και θα λυθούν πολλά προβλήματα/bugs...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε οπως βλέπεις εδω και μια εβδομάδα το τηλεφωνο σου φωνάζει "Θελω αντικατάσταση", και εσυ το αφηνεις στο ελεος του θεου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...