Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Μου έχει κάνει από εχτές 3 restart μόνο του και με το που ανοίγει μου λέει ότι το κινητό έκανε επανεκκίνηση για βελτίωση της συσκευής ( κάπως έτσι ) ! Αυτό είναι λογικό που γίνετε ?

2) Από ότι είδα δεν έχω την τελευταία version του λογισμικού . Υπάρχει πιθανότητα να μην περαστεί σωστά η καινούρια έκδοση (αυτό το λέω γιατί σε ένα Κ700 που είχα κάνει αναβάθμιση μέσο internet , μου κατέστρεψε το software της συσκευής και αναγκάστηκα να το στείλω για service) ?

3) Έχω πάρει backup αν το περάσω μετά την αναβάθμιση θα είναι όλα οπός πριν ?

 

Το έχεις λειώσει ε? χεχε, εύγε!

1) λογικό είναι , αν και με την αναβάθμιση λογισμικού, θα σου το κάνει πολύ λιγότερο.

 

2) Υπάρχει αυτή η πιθανότητα, αν : κρασάρει ο υπολογιστής σου κατα την διάρκεια της αναβάθμισης. Αν πέσει το ρεύμα. Αν σκάσει η εφαρμογή αναβάθμισης. Και αυτό όχι καθόλη την διάρκεια της αναβάθμισης, παρά μόνο στα λεπτά που γίνεται το πέρασμα του firmware απο το πισί στο κινητό. Είναι καθαρά θέμα γκαντεμιάς και σταθερότητας υπολογιστή. Πάντως 3 αναβαθμίσεις που έκανα εγώ στο δικό μου (1 για το νέο firmware και 2 για δοκιμή) δεν παρουσιάστηκε το παραμικρό προβληματάκι.

 

3) Γιεπ, με το restore όλα θα γίνουν όπως πριν (απλά θα έχεις το νέο firmware φορεμένο)

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kαλησπερα παιδια...

παρατηρησα το εξης προβλημα: οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη

αντι να "παρει" την ωρα του υπολογιστη παει μια ωρα μπροστα!!!!!

και αν επιλεξω να μην συγχρονιζεται με την ωρα του υπολογιστη μεσα στη διαρκεια της μερας χανει εως κ 5 λεπτα το κινητο!!!!

 

kai mena xanei stin ora, simera meta apo 4 meres pou to eixa ksasetarei exane 15 lepta peripou.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το σχετικά offtopic μήνυμα μου... Σκέφτομαι να αγοράσω το p990... Μπορεί κάποιος να μου πει τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ως τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα !

Για να δούμε τι λέει η καινούρια version !

 

Έγινε και το restore του backup χωρίς κανένα πρόβλημα !

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα !

Για να δούμε τι λέει η καινούρια version !

 

Έγινε και το restore του backup χωρίς κανένα πρόβλημα !

Μπράβο παιχταρά μου, έτσι σε θέλω... τολμηρό!

ΥΓ: κάνα σοβαρό αμάξι θα πάρεις? :p

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουργια version? ποια ειναι ?

 

Δε βγηκε, απλα εκανε την αναβαθμιση R7.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο με χωρις πορτακι δεν μπορεσα να το κανω Υπαρχη τροπος?

Πατάς ^ κάτω αριστερά, επιλέγεις ένταση και μετά σιωπηλή λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς ^ κάτω αριστερά, επιλέγεις ένταση και μετά σιωπηλή λειτουργία.

 

Αυτο το γνωριζα ευχαριστω αλλα χρειαζεσαι 2 χερια και ενα σωρο επιλογες ΚΑΙ τωρα τα νεα ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ 1) ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΥΡΙ ΧΤΥΠΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΗ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ (Ρ900)και οταν το ειδα μετα απο 15 λεπτα ειχε στην οθονη του το ξυπνητυρι με τις ερωτησεις του ΤΡΕΛΟΟΟΟΟ 2)ΠΗΓΑ να αλαξω την εικονα φοντου και δεν ξαναπερνει ΚΑΜΙΑ παρα μονο απο τις δικες του (SE)

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω βάλει να μην κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο και αυτό εξακολουθεί και κλειδώνει αυτόματα...:wacko: :blink:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το πυπνητηρι ειναι κουφο οσο και για τα θεματακια. Τωρα για το κλειδωμα σιγουρα θα υπαρχει καποια επιλογη. Μηπως παιδια φταιει το λογισμικο και εχει τοσα προβληματα, μηπως λεω εισαστε beta testers?
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ξεράθηκε,σήμερα το πρωι ήταν νεκρό το βράδυ 10 η ώρα μίλησα κανονικά μετά το παράτησα στο τραπέζι και το πρώι που πήγα να το πάρω να φυγω για δουλειά τίποτα ξερο.Το βάζω στην φόρτιση τίποτα περιμένω να σχολάσω απο την δουλεια να το πάω στην omnitech να δω τι συμβαινει.:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ μολις εκλεισα το τηλ απο την SE και μου ειπανε 1) το τηλ.χρειαζεται να απενεργοποιηται τακτικα για να κανη αποθηκευση δεδομενων οπως τα PC 2)τα προβληματα του ξυπνητηριου και του ρολογιου θα ληθουνε ΜΑΛΛΩΝ με καποια αναβαθμιση,εαν δεν λυθουν θα πρεπει να παη στο σερβης και 3)και τελευταιο για οποιον φιλο το εχη και μπορη να το δη λιγο και να μου απαντηση οταν παμε Διαχ.εργασιων - Ανοιγμα και εμφανιζη τις τελευταιες εργασιες στο κατω μερος τις οθονης εκτος απο το ΜΕΤΑΒΑΣΗ γραφη και τερμ.εργασιας ? Εμενα παντως δεν το γραφη το δευτερο και ειναι θεμα λογισμικου θελη οπωσδηποτε αναβαθμιση
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την τελευταία αναβάθμιση και εκεί που λές δεν μου βγάζει τερμ.εργασίας...

 

απλώς πατάω το βελάκι δίπλα από την Διαχ.εργασιών και μετά κλείσιμο...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την τελευταία αναβάθμιση και εκεί που λές δεν μου βγάζει τερμ.εργασίας...

 

απλώς πατάω το βελάκι δίπλα από την Διαχ.εργασιών και μετά κλείσιμο...

 

Μάλλον δεν έχεις την τελευταία αναβάθμιση γιατί εμένα μου το βγάζει.Εκτός αν έχει βγει νεότερο firmware από το δικό μου που το αφαιρεί ξανά οπώτε δεν έχω εγώ την τελευταία αναβάθμιση :lol: :rolleyes: :wacko: :superman:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να πω.... πολλά προβλήματα για ένα τηλέφωνο που τόσους τόσους μήνες κατασκευαζόταν. Και συν τοις αλλοις είναι και κουφά (χάνει λεπτά το ρολόι, οτι να ναι ξυπνητήρι,greek sms bug...). Είχα το Ρ910 και πραγματικά ήταν το καλύτερο τηλ που είχα ποτέ. Δυστυχώς παρέδωσε πνεύμα (και στο σερβις ήταν τραγικοι οι τύποι).

Τώρα σκεπτομουν να πάω για το 990 μιας και πλέον όλα έχουν 2 χρονια εγγύηση, αλλα με τόσο προβλήματα φοβάμαι μην κλαίω τα λεφτά μου. Ασε που εχουν γίνει αμφιβόλου εργονομίας και λειτουργικότητας αλλαγές (no mini jack, 3-way jog κλπ)

Επίσης, αν μπορεί κάποιος που έκανε τη μετάβαση από το 910 στο 990 να έλεγε τις εντυπώσεις του θα ήμουν υπόχρεος!

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις την τελευταία αναβάθμιση γιατί εμένα μου το βγάζει.Εκτός αν έχει βγει νεότερο firmware από το δικό μου που το αφαιρεί ξανά οπώτε δεν έχω εγώ την τελευταία αναβάθμιση :lol: :rolleyes: :wacko: :superman:

 

Εγώ έχω την R7A001...:ninja:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλα ειπαν να το αγορασω προς τα Χριστουγεννα που θα εχουν ερθει ολες οι αναβαθμισεις και ειναι οντως πολυπλοκο τηλεφωνο. Επισης δεν δικαιολογειται να χανει λεπτα και να χαλαει το ξυπνητηρι..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Μου παρουσίασε το πρώτο σημαντικό πρόβλημα:

Έχω περάσει περί τα 160 ΜΡ3 στην 2GB κάρτα μου. Έχω φτιάξει ο δικός σου και τη Λίστα Αναπαραγωγής και εχθές λέω, ας ακούσω κάνα τραγουδάκι στο metro. Αμ πως? Το τηλέφωνο χρειάστηκε πάνω από 1 λεπτό για να "διαβάσει" τη λίστα και να αρχίσει την αναπαραγωγή. Και άντε πες, ήταν η πρώτη φορά που τη διάβαζε, μέχρι να την "κασάρει" θέλει το χρόνο του. Το σημαντικότερο είναι ότι πάγωσε κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής, σε βαθμό που έπρεπε να βγάλω την μπαταρία.

Άντε και restart, άντε και ξανά Media Player (είχα μπει στη πρίζα ρε παιδιά, να δω τι συμβαίνει). Λιγότερο χρόνο να διαβάσει τη λίστα, αλλά και πάλι χαρακτηριστικά, ενοχλητικά αρκετό (τουλάχιστον σε σχέση με το Κ800), το άσχημο όμως είναι το νέο κόλλημα στην αναπαραγωγή. Γενικά αρνούνταν να παίξει πάνω από 3 τραγούδια στη σειρά.

Δεν υπήρχαν άλλες εφαρμογές ανοιχτές οπότε θέμα μνήμης δεν τίθεται. Σας το έχει κάνει και εσάς ρε παιδιά? Αναμένω απόψεις... Ελπίζω απλά να το διορθώσει κάποια επερχόμενη αναβάθμιση...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα μνημης τι μαρκα/τυπος ειναι? Αν εχεις παρει την απλη και οχι την high speed / ultra speed ειναι καθαρα θεμα καρτας και οχι συσκευης...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε energetic

Είχα μία άπλή και την άλλαξα με μία High Speed πριν ακόμα πάρω το Ρ990 για να μην έχω τέτοια προβλήματα. Οπότε...???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε energetic

Είχα μία άπλή και την άλλαξα με μία High Speed πριν ακόμα πάρω το Ρ990 για να μην έχω τέτοια προβλήματα. Οπότε...???

 

Κοιταξε, 150 MP3 ειναι πολλα ΜΒ ετσι δεν ειναι? ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 750 ΜΒ... Μα το πρόβλημά μου δεν είναι ιδιαίτερα το πόσο αργεί να ξεκινήσει την αναπαραγωγή...αλλά το ότι κολλάει αφότου αρχίσει την αναπαραγωγή καθ΄αυτή (!!!)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Δεν εχεις αδικο. Παντως εμενα με μικροτερη λιστα 20 τραγουδιων περιπου δε μου εχει κανει κατι τετοιο ποτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ξαναλέω...

 

Οι high speed μνήμες δεν βελτιώνουν απολύτως τπτ στο κινητό μας... Είναι για σταθερή μεταφορά 20ΜΒ/σεκ (μπορεί και 15 δεν θυμάμαι καλά τώρα) και πάνω. Οπότε δεν μας νοιάζει ο τύπος (high speed ή όχι). Το θέμα είναι οτι πάλι, σε μεγάλο όγκο αρχείων το τηλέφωνο κλατάρει...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...