Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw parei to p990 edw k mia vdomada, k kollaei sunexws.gia poio logo sumvainei auto?

 

τώρα πες μου φίλτατε, τι θα μπορούσε να σου απαντήσει κάποιος απο το ποστ που έκανες? Πως σου κολλάει? πότε? τι εφαρμογές στο κάνουν να κολλάει? Αναβάθμιση λογισμικού έκανες? Σου κολλάει και δεν αποκρίνεται, ή σου βγάζει σφάλματα κέρνελ?

 

Αφιέρωσε λίγο χρόνο να μας εξηγήσεις, αν φυσικά θες να αφιερώσουμε και μεις για να σου απαντήσουμε...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mou pan oti prepei na kanw tin sim 3g.isxuei kati tetoio i einai asxeto me to provlima mou?

 

τελείως άσχετο. Μπας και σου είπαν και ποιας εταιρίας να είναι η 3g ή δεν παίζει αυτό ρόλο? :lol: :lol: :lol:

 

Μια χαρά δουλεύει με 2g, εγώ με 2ης γενιάς το έχω, και καρτοκινητό! Κατάντια για το 990 ε? όχι όμως και για την τσέπη μου !

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio!!kollaei kata meso oro mia fora tin mera,se tixaies efarmoges.p.x. eimai sta minimata me kalloun k ginetai aspri i othoni.

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις αναβάθμιση;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα παιδια...

παρατηρησα το εξης προβλημα: οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη

αντι να "παρει" την ωρα του υπολογιστη παει μια ωρα μπροστα!!!!!

και αν επιλεξω να μην συγχρονιζεται με την ωρα του υπολογιστη μεσα στη διαρκεια της μερας χανει εως κ 5 λεπτα το κινητο!!!!

Link to comment
Share on other sites

oxi.na katevasw to logismiko prepei i na to paw kapou gia anavathmisi?

 

 

Όχι, μπορείς να την κάνεις μόνος σου. Απλά τρέχεις το πρόγραμμα αναβάθμισης, συνδέεις το κινητό στη βάση και ακολουθείς τις οδηγίες..

 

 

kαλησπερα παιδια...

παρατηρησα το εξης προβλημα: οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη

αντι να "παρει" την ωρα του υπολογιστη παει μια ωρα μπροστα!!!!!

και αν επιλεξω να μην συγχρονιζεται με την ωρα του υπολογιστη μεσα στη διαρκεια της μερας χανει εως κ 5 λεπτα το κινητο!!!!

 

Έχεις επιλέξει ως "τοποθεσία" την Ελλάδα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπορείς να την κάνεις μόνος σου. Απλά τρέχεις το πρόγραμμα αναβάθμισης, συνδέεις το κινητό στη βάση και ακολουθείς τις οδηγίες..

 

to programma anavathmisis pou mporw na to vrw??

Link to comment
Share on other sites

to programma anavathmisis pou mporw na to vrw??

 

Μπορείς να το κατεβάσεις απο εδώ: http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_Inst_2.6.4.9.exe

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα παιδια...

παρατηρησα το εξης προβλημα: οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη

αντι να "παρει" την ωρα του υπολογιστη παει μια ωρα μπροστα!!!!!

και αν επιλεξω να μην συγχρονιζεται με την ωρα του υπολογιστη μεσα στη διαρκεια της μερας χανει εως κ 5 λεπτα το κινητο!!!!

 

Φαντάζομαι ότι έχει επιλέξει Ελλάδα, και επίσης ότι έχεις βάλει καλοκαιρινή ώρα, και στο pc αλλά και στο κινητό.

 

Αυτό που συμβαίνει σε μένα είναι ότι οι φωτογραφίες όταν μεταφέρονται στο pc, καταγράφονται με 7 ώρες διαφορα απο την ώρα λήψης, συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό? (ή ώρα που φαίνεται δεν έχει σχέση με την ώρα που κάνω την μεταφορά στο pc)

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Στο pc ειναι επιλεγμενη η θερινη ωρα στο κινητο ομως δεν βρηκα τετοια επιλογη...

Παιδια πραγματικα κανει ο,τι ναναι!!!!!!

σημερα που το συνδεσα μου κρατησε την ωρα κ λεω μπαααα εφτιαξε?

και λεω κατσε να δοκιμασω αυτο που λεει ο φιλος gepol και κοιταω την

ημερομηνια και βλεπω οτι εχει παει ΔΥΟ μηνες μετα!!!!!

θα με τρελανει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο pc ειναι επιλεγμενη η θερινη ωρα στο κινητο ομως δεν βρηκα τετοια επιλογη...

Παιδια πραγματικα κανει ο,τι ναναι!!!!!!

σημερα που το συνδεσα μου κρατησε την ωρα κ λεω μπαααα εφτιαξε?

και λεω κατσε να δοκιμασω αυτο που λεει ο φιλος gepol και κοιταω την

ημερομηνια και βλεπω οτι εχει παει ΔΥΟ μηνες μετα!!!!!

θα με τρελανει!!!!!

 

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις; Δοκίμασες να του κάνεις αναβάθμιση;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

εχει τις γνωστες αηδιες των προγενεστερων μοντελων?

 

πχ εχει αναφορα στα σμς / μμς?

 

οταν γραφεις μηνυμα μονο με κλειστο τα γραφεις σωστα? με ανοικτο πορτακι τι κανει?

:X
Link to comment
Share on other sites

εχει τις γνωστες αηδιες των προγενεστερων μοντελων?

πχ εχει αναφορα στα σμς / μμς?

οταν γραφεις μηνυμα μονο με κλειστο τα γραφεις σωστα? με ανοικτο πορτακι τι κανει?

 

για τα μηνύματα, οι "αηδίες" όπως τις αποκαλείς, συνεχίζονται. Διάβασε περισσότερα ΕΔΩ

 

Αναφορά αποστολής στα sms έχει κανονικότατα (και αυτόματη αν θες).Όσο για τα ΜΜS κάποιο λάθος κάνεις, πάντα υπήρχε αναφορά αποστολής και ανάκτησης (απο καιρούς Ρ800).

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ένα χαριτομένο conflict του λογισμικού της SE με κάποιο άλλο πρόγραμμα του υπολογιστή μου...

 

Όχι , δεν θα αναφερθώ στο γνωστό παλαιώθεν conflict με το Netmod της Intracom. Το νέο conflict είναι της σουίτας εφαρμογών της SE με το... UPS !!! Ναι, καλά διαβάσατε... Έχω το κτήνος της APC backup 1500i RS, και κάθε φορά που συνδέω το κινητό στην βάση του, μου βγάζει μήνυμα το λογισμικό του APC οτι δεν μπορεί να συνδεθεί με το Ups..!!! (το Ups συνδέεται με usb με τον υπολογιστή).

 

Δεν είναι κάτι το τρομερό,πιο πολύ για να γελάσουμε το είπα. Πάντως το προβληματάκι δημιουργείται μόνο όταν μπαινοβγάζω το κινητό στην βάση, αν το αφήσω εκεί, όλα λειτουργούν μια χαρούλα.

 

Α, και Btw να πω οτι μόλις κοίταξα για αναβάθμιση λογισμικού, δεν έχει βγει κάτι νέο.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θυμάστε, την περασμένη εβδομάδα είχα δώσει το τηλέφωνο για επισκευή, για θέματα εστίασης της κάμερας. Επι πλέον είχα θέσει και το γνωστό θέμα Ελληνικών, έτσι για να γεμίσει το χαρτί.

 

Σήμερα με πήραν απο Vodafone, και μου είπαν τα εξής: Η συσκευή μου είναι προβληματική και θα προχωρήσουν σε αντικατάσταση. Επειδή όμως και η νέα συσκευή που παρέλαβαν παρουσιάζει τα ίδια ακριβώς προβλήματα, δεν θα μου την παραδώσουν, και θα πρέπει να περιμένω την άλλη εβδομάδα, που όπως ενημερώθηκαν απο την SonyEricsson, θα παραλάβουν νέα παρτίδα που θά έχει όλα τα προβλήματα λυμένα.

 

Σε ερώτησή μου αν θα έρθει με νεο λογισμικό, και με το πρόβλημα των Ελληνικών λυμένο, δεν ήξεραν να μου απαντήσουν, και ότι αυτήν την απάντηση πήραν απο την Ericsson, και μου την μεταφέρουν αυτούσια.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας. Αυτό που με ανησυχεί, είναι μήπως κάποιος απο σας, έχει ίδια παρτίδα με το δικό μου, και μήπως πρέπει να το ψάξετε....(χωρίς να θέλω να τρομάξω καναναν ε....)

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...