Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΑΙ μπορείς. Κρατάς πατημένο το ALT και γράφεις με την γραφίδα τα αντίστοιχα γράμματα σε λατινικά.Η αντιστοίχηση στην ελληνική αναγνώριση γραφής, είναι ακριβώς η ίδια με αυτήν του qwerty πληκτρολογίου.Δεν έχω καταφέρει να γράψω ακόμα κεφαλαία,κατά τα άλλα γράφεις κανονικά όλους τους χαρακτήρες.

 

Ναι αυτό το γνωρίζω, δυστυχώς το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο να γράψω έτσι. Άσε που μετά το μήνυμα είναι μόνο 70 χαρακτήρες (ενώ τουλάχιστον με κεφαλαία είναι 150). Θυμάμαι σε ένα άλλο sony ericsson (νομίζω το P910) ότι είχε και ελληνική αναγνώριση χαρακτήρων (αν όχι απευθείας, μπορούσες να γράψεις δικό σου σχέδιο για κάθε χαρακτήρα, οπότε μπορούσες να το κάνεις να δουλεύει ακόμα καλήτερα με το δικό σου γραφικό χαρακτήρα)

 

Μήπως εγώ θυμάμαι λάθος ή υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Παιδιά το πρόγραμμα που θυμόμουν είναι το Decuma v3 αλλά δυστυχώς είναι μόνο για UIQ2 ξέρει κανείς αν υπάρχει έκδοση για UIQ3 ή κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους δύο ερωτήσεις:

1) Ξαφνικά δεν ακούω ,μπορώ και ακούω μόνο με fandsfree ή bluetooth καμμία ιδέα του τι φταίει (δεν έπεσε κάτω ούτε έγινε κάτι άλλο π.χ νερά) ...??? και

2)Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για αποστολή fax???

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

για το1 που λες μαλον το ακουστικο ταφτισε για το2 δεν εχω δει κατι δεν εχω ψαξει κιολας στο ιπμαρτ κοιταξες?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μηπως μπορεί κανείς απο τους φίλους εδώ που έχουν ασχοληθεί να με βοηθήσει? θέλω να τρέξω χάρτες ελληνικούς στο P990, δεν θέλω GPS, θέλω να εγκαταστήσω πρόγραμμα και να τρέξω χάρτες ελλάδας.

Καμμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

 

to idio psaxnw kai egw... ena link pou edwse enas filos se proigoumeno thread dn leiturgei... kamia idea?

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?ΕΧΩ ΤΟ P990 ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΔΝ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ,ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ?ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΟΥΤΕ ΠΕΣΙΜΟ,ΟΥΤΕ ΒΡΕΞΙΜΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ(ΕΒΓΑΛΑ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ).ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ?ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?ΝΑ ΚΑΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΟΥ?
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?ΕΧΩ ΤΟ P990 ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΔΝ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ,ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ?ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΟΥΤΕ ΠΕΣΙΜΟ,ΟΥΤΕ ΒΡΕΞΙΜΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ(ΕΒΓΑΛΑ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ).ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ?ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?ΝΑ ΚΑΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΟΥ?

 

για δοκιμασε να το βαλεις στο φορτιστη και μολις αναψει για φορτηση πατα το κουμπι απο πανω να κανει εκινηση πιστευω οτι θα φτιαξει σε πια εφαρμογη σου κολησε?

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να το βαλεις στο φορτιστη και μολις αναψει για φορτηση πατα το κουμπι απο πανω να κανει εκινηση πιστευω οτι θα φτιαξει σε πια εφαρμογη σου κολησε?
ΣΤΟ OPERA MINI ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΟΛΛΟΥΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ..ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΞΕΦΟΡΤΙΣΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ Η ΛΥΧΝΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ..ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ SERVICE.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ..
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ OPERA MINI ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΟΛΛΟΥΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ..ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΞΕΦΟΡΤΙΣΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ Η ΛΥΧΝΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ..ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ SERVICE.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ..

 

αναβαθμηση δοκιμασες να το κανεις?εκει που αναβοσβηνει κρατα πατημενο το ον οφ σε ενα παρομιο περιστατικο σε μενα επιασε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δυο ερωτήσεις:

 

1. Πως μπορώ μια οθόνη αναμονής που φτιάχνω με το gdesk για να έχει και τη συντόμευση για τα ημερολόγιο και σημειώσεις να τη χρησιμοποιήσω με το που ανοίγει το κινητό; Γενικά δηλαδή κάποιος ας μου γράψει δυο πράγματα σχετικά με την αυτόματη ενεργοποίηση του gdesk με το που ανοίγει το κινητό.

2. Έχω το garmin εγκατεστημένο στην κάρτα, σύμφωνα με οδηγίες που βρήκα στο forum. Πως μπορώ να κάνω Hard reset της συσκευής κι αν μετά χρειάζεται να ξαναεγκαταστήσω το garmin...

Ελπίζω να μη σας κούρασα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Γεια σας παιδια ενας φιλος μου εχει το p990i και θελει να το κανει φορματ αλλα πρωτα να αντιγραψει τα μηνυματα στον υπολογιστη του.πως γινετε αυτο?(φορματ και αντιγραφη μηνυματων)οποιος μπορει ας μου πει αν γινετε.ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ενας φιλος μου εχει το p990i και θελει να το κανει φορματ αλλα πρωτα να αντιγραψει τα μηνυματα στον υπολογιστη του.πως γινετε αυτο?(φορματ και αντιγραφη μηνυματων)οποιος μπορει ας μου πει αν γινετε.ευχαριστω πολυ!

 

Ψαξε το sms diary κ καντω εγκατασταση εξαγει τα μηνυματα σε html στη καρτα κ μετα τα περνας στον υπολογιστη

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα παιδια εχω το p990i το οποιο ειναι νεκρο λογο βλακειας μου μαλλον το χα κανει flash xs++ 3.1 στ παρελθον κ τωρα το εκανα master reset απο τα settings και οταν παω να το ανοιξω μ βγαζει μαυρι οθονη και κανει restart μονο του δοκιμασα να κανω flash την ccpu η να ξαναγραψω gdfs αλλα τιποτα το cid ειναι 52 κ ομως μου λεει sorry your phone is not supported

εδω εχω το log :

11:52:41| XS++ v3.1 (Darwin) Ready !

11:52:48| Executing SEMC Smartphone Operations!

11:52:48| Please hold boot key ('@' or 'C') and connect device...

11:52:56| Master Port detected: COM16

11:52:56| Slave Port detected: COM17

11:52:56| Opening Port!

11:52:56| INIT MASTER...OK!

11:52:56| PHONE INFO SAMPLED...OK!

11:52:56| EPOC APPLET HEADER SENT...OK!

11:52:56| APPLET BODY SENT...OK!

11:52:56| SHUTTING DOWN MASTER...OK!

11:52:58| Baseband ID: 7100

11:52:58| Protocol Version: 3.1

11:52:58| NEW SECURITY PHONE DETECTED! SWITCHING...

11:52:59| Speed set to 460800

11:52:59|

11:52:59| Sending db2000_cid03_prodid_p3b.bin...

11:53:00| Applet ID: 070410 1354 NPACXC125871_DB2000_PRODUCTIONIDLOADER_P3B

11:53:00| This is a PRODUCTION_ID loader

11:53:00| Activating GDFS...

11:53:01| Warning: IMEI name does not match GDFS name (IMEI:P990 GDFS:P1i)

11:53:01| ...using IMEI name

11:53:01|

11:53:01| Profiling EPOC smartphone...

11:53:01| Platform: DB2001

11:53:01| OTP CID: 49

11:53:01| EROM CID: 52

11:53:01| EROM Color: Red

11:53:01| IMEI: 35959300xxxxxx

11:53:01| Phone ID: P990

11:53:01| Part Number: FAD-3022015-BV

11:53:01| Phone smartphone version: R2D01

11:53:01| Phone software version: CXC162037 R9G007

11:53:01| Processing Unit: CXC162175 R2A03

11:53:01| Organizer: CXC162108 R6D23

11:53:01| CDA: CDA162022/1 R6D22

11:53:01|

11:53:01| ... and the phone lock code is: 1111234F (only 7 digits)

11:53:01|

11:53:01| Ready for operation!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...