Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jkalimer: "Δεν σου κάνω πλάκα ...πάνω στο μενού "Μηνύματα" δεν υπάρχει επιλογή ΔΙΑΓΡΑΦΗ..."

 

 

Και εμενα μου το εκανε αυτο καποια στιγμη.

Πηγαινα επανω στο μενου και ΔΕΝ υπηρχε η επιλογη "Διαγραφη" !!!!!

Αλλες φορες την βγαζει στο μενου και αλλες φορες ΔΕΝ την βγαζει !!!....

Παντως ως εναλακτικη λυση, που τελικα ειναι και πιο γρηγορη,

αφου τσεκαρεις τα μυνηματα που θες να σβησεις, πατας απλως το κουμπακι DELETE απο το HARDWARE πληκτρολογιο, και γλιτωνεις απο το να μπαινεις σε καποιο μενου.Με εχει βολεψει αυτο εμενα.

 

Επισης σχετικα με την βαση του κινητου,εμενα το κινητο,δεν μου το αναγνωριζει.Δεν μπορω να κρατησω backup κλπ κλπ.

Οταν παω στο κινητο στις συνδεσεις-->USB και απο εκει ενεργοποιησω το "μεταφορα αρχειων" τοτε μου το αναγνωριζει απλα ως μνημουλα.Μπορω δηλαδη να μεταφερω αρχεια αλλα παλι δεν μπορω να κανω backup συγχρονισμο κλπ κλπ.

Δοκιμασα ακριβως τα ιδια και με δεκτη υπερυθρων, και παλι μονο ως "μεταφορα αρχειων" δουλεβει.

Επομενως δεν πρεπει να φταιει η βαση στην δικη μου περιπτωση αλλα κατι στα windows. Δεν εχω χρονο προς το παρον να ψαξω τι φταιει.

Οποιος λοιπον εχει προβλημα και δεν του αναγνωριζει το κινητο, ας το βαλει στην λειτουργια "μεταφορα αρχειων", για να κανει προσωρινα την δουλεια του,μεχρι να βρεθει λυση. Οταν το κινητο ειναι σε αυτην την λειτουργια δεν χρειαζεται καν να ειναι εγκατεστημενο το PC Suite. Η μεταφορα των αρχειων γινεται απο τον explorer(ΟΧΙ απο τον Internet explorer που μερικοι τα μπερδευουν)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ayto me thn bash to eixa kai egw paideytika ligo alla telika katalaba oti ginotan kati me tis com etsi esbeisa ta programata enos bluetooth stick kai enos active sychronise programa pou eixa gia ena pocket pc kai telika phgan ola ok . kai kati allo sto diko moy p990i den anoigei h efarmogh sto paixnidi quadro pop ksereis kaneis giati toexei kaneis?
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ανοιχτό το καπάκι, ένας άλλος τρόπος να σβήσει κανείς τα sms (μόνο τα sms) είναι αφού τα τικάρει να πατήσει στο πληκτρολόγιο το del
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος στη σύνδεση μέσω wlan στο internet. Το πρόβλημα είναι ότι έχω ξεχωριστό wifi hot spot από το router που συνδέομαι στο Ιντερνετ.

 

Συνδέομαι μια χαρά στο στο Wifi αλλά από εκεί και μετά δεν μπορεί να δει το gateway για το internet που είναι άλλη ip.

 

Για βοηθάτε γειτόνοι!!! Το χει καταφέρει κανένας άλλος??

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχετε προσεξει οταν το φορτιζεις το κινητο στην αρχη καθε φορα πεταει μηνυμα να αντικαταστησεις την μπαταρια ή μηπως το κανει μονο σε εμενα
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχετε προσεξει οταν το φορτιζεις το κινητο στην αρχη καθε φορα πεταει μηνυμα να αντικαταστησεις την μπαταρια ή μηπως το κανει μονο σε εμενα

 

εμένα δεν το κάνει. 2 φορές μου έχει σβήσει τελείως απο μπαταρία, και δεν μου έβγαλε τέτοια μηνύματα. Γενικότερα το έχω μόνιμα στην βάση φόρτισης όταν είμαι σπίτι, και γιομίζει όλη την ώρα. Οπότε σπάνια μου βγάζει ένδειξη για να το φορτίσω λόγω του Χαμηλ. Μπατάρ. ¨)

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καλημέρα,

Εκανα format στο κινητο και τώρα δεν εχω την ελληνική γλώσσα, που μπορώ να την βρώ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του αν μπορείς να εκτυπώσεις από το κινητό απευθείας συνδέοντάς το με εκυτπωτή είτε ενσύρματα είτε ασύρματα όπως κάνει το Ν80. Ρωτάω γιατί στο μενού του κινητού δεν έχει πάρει το μάτι μου την λέξη εκτύπωση πουθενά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του αν μπορείς να εκτυπώσεις από το κινητό απευθείας συνδέοντάς το με εκυτπωτή είτε ενσύρματα είτε ασύρματα όπως κάνει το Ν80. Ρωτάω γιατί στο μενού του κινητού δεν έχει πάρει το μάτι μου την λέξη εκτύπωση πουθενά...

 

Εγώ εκανα "αποστολή με bluetooth" και εκτύπωσε κανονικά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ενεργοποιήση απο το Σάββατο μέσω sony ericsson τα mms & gprs για cosmote αλλά μέχρι σήμερα δέν έχει ενεργοποιηθεί το GPRS υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του κιητού ή είναι αργοπορία της cosmote ?ούτε το 3g λειτουργεί.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το κινητο, πειτε μας παιδια πως παει παλι με ασυρματα δικτυα και μπορει να χρησιμοποιηθει με τον Οπερα ως πλοηγηση σαν μικρος υπολογιστης η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το κινητο, πειτε μας παιδια πως παει παλι με ασυρματα δικτυα και μπορει να χρησιμοποιηθει με τον Οπερα ως πλοηγηση σαν μικρος υπολογιστης η οχι?

 

Κοίτα, μια χαρά τα πάει με τα ασύρματα. Προσωπικά το συνδέω με το ασύρματο ρούτερ στο σπίτι και μια φορά εχθές συνδέθηκα σε Starbucks στο Mall με το δίκτυο της forthnet άψογα και με τη μια.

Ένας φίλος που το πήρε είπε ότι το wifi του είναι αισθητά πιο γρήγορο από το Ν80 που είχε πριν.

Η πλοήγηση σε μια οθόνη τέτοια προφανώς δεν μπορεί να είναι όπως στο pc. Ακόμα κι αν τη γυρίσεις οριζόντια θα πρέπει να είσαι έτοιμος για υποχωρήσεις στο θέμα της εμφάνισης. Γενικά όμως συνηθίζεις ότι τα περισσότερα θα τα βλέπεις το ένα κάτω από το άλλο, σύντομα. Π.χ. ακόμα και στη σελίδα του Πλαισίου ή του technikdirekt.de που έχουν πολλά μενού πάνω κάτω αριστερά δεξιά η πλοήγηση πάει καλά.. Επαναλαμβάνω, όταν συνηθίσεις (σχετικά γρήγορα γίνεται αυτό) ότι θα τα βλέπεις διαφορετικά.

Δεν το συζητάω για το email... Πετάει!! :)

 

προσθήκη τελευταίας στιγμής: Έχε όμως υπόψη σου ότι μερικά flash, έχει τύχει να μην μου παίξουν...

Link to comment
Share on other sites

μετά που έκανα αναβάθμιση λογισμικού, δεν μπορώ με τίποτα να κάνω συγχρονισμό..................μιλάμε με τίποτα ούτε με bluetooth ούτε με υπέρυθρες ούτε με usb, παραλίγο να το κοπανήσω στον τοίχο χθές. Αν είναι δυνατό τέτοιας κλάσης τηλέφωνο με τόσα πολλά προβλήματα, ας μην μιλήσω για κολλήματα..... μπορεί να φανταστεί κάποιος τι μπορεί να φταιει??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,μια ερώτηση.

Το έχει καποιος συνάδελφος και σημερα έσβησε μόνο του και δεν ανοίγει με τίποτα.........Ούτε φόρτισει δεν κάνει...

Link to comment
Share on other sites

kalimera paides...to WLAN sindeetai meso bluetooth me to kinito???exo int ONDSL(OTENET)eida kati alla den tin apothikefsa..an mporeite peite mou tis kiniseis gia na ksanapothikefso...ego eimai poli ikanopiimenos me to kinito...:rolleyes: :rolleyes: mono pou prospatho me to int meso grps alla tha diorthotei me tis anabathmiseis;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,μια ερώτηση.

Το έχει καποιος συνάδελφος και σημερα έσβησε μόνο του και δεν ανοίγει με τίποτα.........Ούτε φόρτισει δεν κάνει...

 

Βγαλε την sim card και προσπαθησε να το ενεργοποιησεις.Ακομα δες αν φορτιζει με το καλωδιο του usb.

 

Ενημερωσε φιλε μου αν γινει τιποτα.....keep in touch:)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, μια χαρά τα πάει με τα ασύρματα. Προσωπικά το συνδέω με το ασύρματο ρούτερ στο σπίτι και μια φορά εχθές συνδέθηκα σε Starbucks στο Mall με το δίκτυο της forthnet άψογα και με τη μια.

Ένας φίλος που το πήρε είπε ότι το wifi του είναι αισθητά πιο γρήγορο από το Ν80 που είχε πριν.

 

Δεν το συζητάω για το email... Πετάει!! :)

 

προσθήκη τελευταίας στιγμής: Έχε όμως υπόψη σου ότι μερικά flash, έχει τύχει να μην μου παίξουν...

 

Εμενα όμως ενώ συνδέεται στο wifi hot spot που έχω σπίτι δεν βλέπει internet, τι ρύθμιση να κάνω? Υπόψιν ότι δεν είναι wireless router ο router είναι σε άλλη ip στο δίκτυο. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να ήταν και στο Mall ή όχι??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,μια ερώτηση.

Το έχει καποιος συνάδελφος και σημερα έσβησε μόνο του και δεν ανοίγει με τίποτα.........Ούτε φόρτισει δεν κάνει...

 

καμιά φορά το πάθαινε το ρ800 αυτό όταν αποφορτιζότανε τελείως (ντιπ για ντίπ όμως) η μπαταρία του. Για να το ξανανάψω,έβγαζα sim και το άφηνα χωρίς αυτή και την μπαταρία για κανα μισάωρο (αν και πάντα είχα την εντύπωση οτι αυτό είναι τελείως περιττό). Μετά το άφηνα στην βάση φόρτισης/φορτιστή και την κοπάναγα. Μετά απο 30 -40 λεπτά, το κινητό άνοιγε και άρχιζε να φορτίζει.

Οπότε σου προτείνω το ίδιο, βάλτο στον φορτιστή και άστο εκεί για καμια ώρα....

 

Εδω και κάμποσα ποστ έχω εκφράσει την απογοήτευσή μου για τον Build in Opera browser που έχουμε στο κινητό. Γιατί είναι χειρότερος απο αυτούς που κατέβαζα για το ρ800 μου? Τελικά ίσως να πήρα την απαντησή μου μέσα απο το site του όπερα. {ήγα να τσεκάρω αν υπάρχουν ανανεωμένες εκδόσεις και ... εχμ, δεν υπάρχει ούτε η δική μας! Για τηλέφωνα uiq3 δεν έχει βγει επίσημα όπερα! Οπότε αυτός που έχουμε είναι απλά μια προσορινή λύση, μέχρι να βγεί ο επίσημος , full , όπερα για την πλατφόρμα μας. Ανυπομονώ...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

mpampir xaire,

to provlima me tis ellinikes selides sto internet lythike ws eksis:

ekana anavathmisi pali, kai orisa glwssa tin elliniki. meta apo ta tools, allaksa glwssa kai tin ekana aggliki. kai doyleyei mia xara.

 

mipws gnwrizeis esy i kapoio allo paidi, gia email me hotmail ti rythmisi prepei na kanw gia to 'incoming server address kai outgoing server address? thanks

Link to comment
Share on other sites

mpampir xaire,

to provlima me tis ellinikes selides sto internet lythike ws eksis:

ekana anavathmisi pali, kai orisa glwssa tin elliniki. meta apo ta tools, allaksa glwssa kai tin ekana aggliki. kai doyleyei mia xara.

 

mipws gnwrizeis esy i kapoio allo paidi, gia email me hotmail ti rythmisi prepei na kanw gia to 'incoming server address kai outgoing server address? thanks

χαιρετίζω ταπεινά σε

 

damp τα ελληνικά όταν επιλέξεις άλλη γλώσσα όπως λέγαν οι περισσότεροι δλδ. Δοκίμασες να περάσεις τα ελληνικά σαν γλώσσα απο τα σις αρχειάκια που δίνει η SE απο την σελίδα της? μπορεί και να μην χρειαζόταν να κάνεις αναβάθμιση πάλι (μην βαράς, και γω τώρα το σκέφτηκα!!!)

 

θα το τσεκάρω αυτό για το hotmail τώρα,και αν το βρώ θα κάνω edit. Ρίξε μια ματιά σε 5-10 λεπτάκια σε τούτο το ποστ :)

Απο ότι διάβασα και οι δύο είναι mail.hotmail.com

Λοιπόν... έχω και γω hotmail για κύριο Mail μου εδώ και χρόνια. Λέω, μιας και το βρήκα τώρα, ας το ενεργοποιήσω στο κινητό, να βλέπω τα μέλια μου On the go. Και πάω να το στήσω, και έφαγα ήττα! Πού είναι το HTTP προτόκολο ? μόνο ΙΜΑΡ και ΡΟΡ3 έχει σαν επιλογές. K ως γνωστόν το Ηotmail δεν υποστηρίζει τέτοιους server.... Οπότε ότι και να βάλεις, δεν πρόκειται να σου λειτουργήσει. Είμαστε σοβαροί? μπας και ήταν κανα bug της στιγμής στο κινητό μου, όπως αυτό με την διαγραφή μηνυμάτων που λένε άλλοι φίλοι? Εσένα έχει την επιλογή για HTTP ?

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την sim card και προσπαθησε να το ενεργοποιησεις.Ακομα δες αν φορτιζει με το καλωδιο του usb.

 

Ενημερωσε φιλε μου αν γινει τιποτα.....keep in touch:)

 

Thnks αλλα ακόμα τίποτα......ΝΕΚΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

arxonta mpampir thanks for the input.

exeis dikio gia hotmail. alla kai to yahoo poy dokimasa (supports pop) pali minima lathous diakomisti mou bgazei.

den einai dynato na min ypostirizei i SE protokola http :mad:

 

tha paw to apogeyma stin TIM na rwtisw (siga min kseroun) kai vlepoume

Link to comment
Share on other sites

arxonta mpampir thanks for the input.

exeis dikio gia hotmail. alla kai to yahoo poy dokimasa (supports pop) pali minima lathous diakomisti mou bgazei.

den einai dynato na min ypostirizei i SE protokola http :mad:

tha paw to apogeyma stin TIM na rwtisw (siga min kseroun) kai vlepoume

 

με κάνεις και κοκκινίζω (για την προσφώνηση)

 

Για το yahoo ναι μεν υποστηρίζει ποπ (και ροκ,και χέβυ μέταλ! :lol: :lol: ) αλλά με την προϋπόθεση οτι το έχεις κάνει purchase! που σημαίνει, οτι αν θες να έχεις αυτή την ευκολία,πρέπει να τους προσφέρεις τα λεφτά που θα χάσουν απο τις διαφημίσεις που εσύ κάνεις skip.... Μην τα πολυλογώ, ούτε στο yahoo λειτουργεία αν δεν τα σκάσεις!

 

Δοκίμασε την λύση izymail.com μπορεί να σε βολέψει.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

με κάνεις και κοκκινίζω (για την προσφώνηση)

 

Για το yahoo ναι μεν υποστηρίζει ποπ (και ροκ,και χέβυ μέταλ! :lol: :lol: ) αλλά με την προϋπόθεση οτι το έχεις κάνει purchase! που σημαίνει, οτι αν θες να έχεις αυτή την ευκολία,πρέπει να τους προσφέρεις τα λεφτά που θα χάσουν απο τις διαφημίσεις που εσύ κάνεις skip.... Μην τα πολυλογώ, ούτε στο yahoo λειτουργεία αν δεν τα σκάσεις!

 

Δοκίμασε την λύση izymail.com μπορεί να σε βολέψει.

 

:)

Οπως επισης και η Hotmail εμαθα οτι υποστηριζει ποπ3 αρκει να πληρωσεις!

Δε βαριεσαι, καλα ειναι, το μονο ασχημο τωρα ειναι οτι πρεπει να περιμενουμε κανα τριμηνο για εφαρμογες κι αλλο ενα τριμηνο για να αρχισουμε να τις βρισκουμε 'δωρεαν' :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...