Jump to content

P990i: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΠΑΦΩΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Κ Α Ν Ο Ν Ι Κ Α ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!:confused: :ninja:

 

 

αυτο παλι πως γινεται ?

εννοεις οτι πατας το πληκτρο Κ ας πουμε ,για μια και μονη φορα και ειναι το ελληνικο Κ ?

αν ειναι ετσι ακριβως ,σε παρακαλω πες μας ακριβως την διαδικασια που ακολουθησες για να το πετυχεις αυτο.

 

για μενα ειναι το σημαντικοτερο προβλημα αυτων των τηλεφωνων.

κριμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωί πήγα το κινητό στο service σχετικά με το πρόβλημα που είχα με το πίσω καπάκι που δεν άνοιγε. Είχαν στραβώσει κάτι δοντάκια που έχει από μέσα και γι΄αυτό δεν άνοιγε. Αλλά γενικώς όπως μου είπαν και εκεί είναι ασυνήθιστα σκληρό να ανοίξει. Δεν είχαν και μεγάλη πείρα πάντως γιατί ήταν το πρώτο P990 που έβλεπαν. Αφού λύθηκε το πρόβλημα, μπόρεσα και εγώ να κάνω την αναβάθμιση του κινητού μου. Δεν είδα καμία θεαματική διαφορά πρέπει να πω. Το πρόβλημα με τα μεγάλα αρχεία Word παραμένει. Ένα παιδί πιο πάνω λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει word 500kb ενώ ο φίλος energetic αναφέρει ότι κατάφερε να ανοίξει αρχείο 1300kb και μάλιστα γρήγορα. Δεν καταλαβαίνω το ίδιο τηλέφωνο δεν έχουμε όλοι;;; Αν έχει περάσει κανένας άλλος αρχεία word μπορεί να μας πει μέχρι πόσα kb αρχεία ανοίγει;

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με κάποια προγράμματα που είναι δοκιμαστικές εκδόσεις όπως τα λεξικά. Έχω περάσει ένα EN-EN που βρήκα στην καρτούλα και ένα ΕΝ-GR Solvoed de Luxe που βρήκα σε κάποιο site. Τι περιορισμό έχουν τα προγράμματα; μήπως χρονικό; γιατί δεν έχω δει κάποια ειδοποίηση πουθενά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι πως γινεται ?

εννοεις οτι πατας το πληκτρο Κ ας πουμε ,για μια και μονη φορα και ειναι το ελληνικο Κ ?

αν ειναι ετσι ακριβως ,σε παρακαλω πες μας ακριβως την διαδικασια που ακολουθησες για να το πετυχεις αυτο.

 

για μενα ειναι το σημαντικοτερο προβλημα αυτων των τηλεφωνων.

κριμα

 

Έχει συζητηθεί εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1555525#post1555525 (και λίγο παραπάνω απο το ποστ που σου έδωσα.)

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε οτι ειμαι χαζος αλλα δεν καταλαβα πως κανεις αναβαθμηση;

 

Λοιπόν , απο την αρχή...

 

Πας στο site της Sony Ericsson *βασικό αυτό, αν πας στης ΝΟΚΙΑ δεν θα βρεις κατάλληλο πρόγραμμα! :lol: (απο δω κατεβάζεις με την μία το προγραμματάκι ----> http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_Inst_2.6.4.9.exe)

 

Κατεβάζεις το πρόγραμμα για τις αναβάθμισεις, *ενα setup αρχείο. Μόλις κατέβει, κάντο εγκατάσταση στον υπολογιστή σου *ειναι exe, οπότε όσο και να χτυπιέσαι στο κινητό δεν μπαίνει!

 

Μόλις το εγκαταστήσεις, σύνδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή με usb, και τρέξε το εγκατεστημένο πρόγραμμα *απο τον υπολογιστή εεε!

 

Θα σου ζητήσει να κάνεις κάποιες προεργασίες, όπως να βγάλεις την κάρτα σιμ κτλ. Ακολούθα τις οδηγίες, είναι αναλυτικότατες. Αφου κάνεις ότι λέει, βάλε πάλι το κινητό στην βάση/καλώδιο Usb.

 

Θα το βρεί, και θα ψάξει στο νετι για να βρει το κατάλληλο firmware. Όταν το βρει πήγαινε κουζίνα , σιάξε καφέ και άραξε! *είναι 80ΜΒ περίπου, οπότε παίρνει κάμποσο να κατέβει.

 

Τα υπόλοιπα θα τα κάνει μόνο του.

 

Υ.Γ. 1 : κάνε μπακ απ τα δεδομένα σου, θα χαθούν όλα κατα την αναβάθμιση

 

Υ.Γ 2 : Καλή επιτυχία...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ βρίσκονται μερικά προγραματάκια για το sep990i

http://my-symbian.com/uiq3/software/index.php

 

Thanks! Egw vrika to palio http://www.p800stuff.com alla exei poly liges akoma uiq3.0 efarmoges. To thymame me apeires 'dwrean' efarmoges gia p900 :)

fantazomai se kana 3mino tha einai entaxei.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. εγω εψαχνα στο ελληνικο site γιαυτο δεν εβρισκα τιποτα

 

και γω απο το Ελληνικό site στο έκανα λινκ. :)

 

Θα καταλάβεις οτι έγινε όταν σου γράψει: Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε...

Για να δεις την έκδοση που έχεις με κλειστό πορτάκι πήγαινε πρόσθετα -> κατάσταση.

 

Χωρίς να θέλω να σε θήξω, νομίζω οτι μάλλον έκανες λάθος επιλογή τηλεφώνου... Καλύτερα αν δεν έχεις γνώσεις, να άρχιζες απο ένα πιο midle range κινητό.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε δεν εχω προβλημα αλλα και τωρα που πηγα τα ιδια. παω υποστηριξη / υπηρεσια αναβαθμησης / επιλεξτε ενα τηλεφωνο. βαζω p990i και δεν μου βγαζει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε δεν εχω προβλημα αλλα και τωρα που πηγα τα ιδια. παω υποστηριξη / υπηρεσια αναβαθμησης / επιλεξτε ενα τηλεφωνο. βαζω p990i και δεν μου βγαζει τιποτα

 

τσέκαρε εδώ

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336&fid=21839&esi=true

 

Το 990 δεν φαίνεται στην λίστα, αλλά υποστηρίζεται

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

προφανος δεν χρειαζεται να επιλεξω τηλεφωνο γιατι και αλλο τηλεφωνο να επιλεξεις π.χ. w800 που το εκανα παλι δεν βγαζει τιποτα. το ιδιο προγραμμα ειναι για ολες τις συσκευες; εγω νομιζα για καθε μια θα ειναι διαφορετικο
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε δεν εχω προβλημα αλλα και τωρα που πηγα τα ιδια. παω υποστηριξη / υπηρεσια αναβαθμησης / επιλεξτε ενα τηλεφωνο. βαζω p990i και δεν μου βγαζει τιποτα

 

otan vazeis sti list p990, den sou vgazei tipota. Pigene loipon aristera kai clikare ekei pou leei anavathmisis logismikou. tha se paei se mia selida pou exei to arxeio. pata lipsi na to laveis. (exei kai mia lista me polla tilefona symperilamvanomenou kai tou p900. good luck

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάτι κουφό συμβαίνει με την βάση γραφείου cds 60 που έχε στο κουτί. Ενώ με το usb καλώδιο το τηλέφωνο αναγνωρίζεται κανονικά από τον υπολογιστή (μάλιστα έκανα και αναβάθμιση) και φορτίζεται κανονικά με τον φορτιστή, όταν τα συνδέω τα καλώδια με την βάση παρόλο που ανάβει το πράσινο λαμπάκι της βάσης, η βάση δεν βλέπει τίποτα. Το δοκίμασα και πάνω στην βάση με τον φορτιστή μόνο και τίποτα. Μάλλον η βάση έχει πρόβλημα.

Καμιά ιδέα , Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάτι κουφό συμβαίνει με την βάση γραφείου cds 60 που έχε στο κουτί. Ενώ με το usb καλώδιο το τηλέφωνο αναγνωρίζεται κανονικά από τον υπολογιστή (μάλιστα έκανα και αναβάθμιση) και φορτίζεται κανονικά με τον φορτιστή, όταν τα συνδέω τα καλώδια με την βάση παρόλο που ανάβει το πράσινο λαμπάκι της βάσης, η βάση δεν βλέπει τίποτα. Το δοκίμασα και πάνω στην βάση με τον φορτιστή μόνο και τίποτα. Μάλλον η βάση έχει πρόβλημα.

Καμιά ιδέα , Ευχαριστώ

 

Μπορεί να έχει κανα πρόβλημα με τις επαφές της. Καμιά φορά δεν κάνουν καλή επαφή τα βύσματα. Δεν δοκιμάζεις να τα καθαρίσεις λίγο? Καμιά φορά πιάνουν απο πάνω κάτι σαν κρούστα , είναι απο ένα ειδικο βερνίκι που χρησημοποιήται. Αν διαπιστώσεις βερνίκι, ξύστο με την μύτη μιας βελόνας , ή διαβήτη.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς έως τώρα να κάνει το p990i να δουλέψει με την σύνδεση Internet του PC είτε μέσω bluetooth, είτε μέσω βάσης? (WiFi δεν εχω). Στο p900 δεν χρειαζόταν να κάνεις τίποτα, αλλά στο p990i δεν γίνεται share η σύνδεση Internet στο τηλέφωνο. Αν το έχει καταφέρει κανείς (είμαι σίγουρος οτι γίνεται) καλό θα ήταν να μας δώσει κάποια tips .
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς έως τώρα να κάνει το p990i να δουλέψει με την σύνδεση Internet του PC είτε μέσω bluetooth, είτε μέσω βάσης? (WiFi δεν εχω). Στο p900 δεν χρειαζόταν να κάνεις τίποτα, αλλά στο p990i δεν γίνεται share η σύνδεση Internet στο τηλέφωνο. Αν το έχει καταφέρει κανείς (είμαι σίγουρος οτι γίνεται) καλό θα ήταν να μας δώσει κάποια tips .

 

για μπλέ δόντι δεν ξέρω,γιατί δεν δοκίμαστα να το συνδέσω μέχρι τώρα. αλλά με wifi τα πράγματα ήταν απλούστατα. Έδωσα περμίσιον απο τον router να συνδεθεί το κινητό , ενεργοποίησα το wifi στο 990 , το έβαλα να κάνει αναζήτηση, βρήκε τον router,πάτησα το -><- (το εικονήδιο δίπλα απο το αναζήτηση) και συνδέθηκε. Αυτό ηταν... Μετά είχα ίντερνετ και σε εφαρμογές και στον browser.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

χε χε . Ναι με wifi φαντάστηκα οτι δεν χρειάζεται να κάνεις και πολλά πράγματα, αλλά όπως είπα, δεν εχω WiFi. Έτσι λοιπόν η ερώτηση πραμένει η ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάτι κουφό συμβαίνει με την βάση γραφείου cds 60 που έχε στο κουτί. Ενώ με το usb καλώδιο το τηλέφωνο αναγνωρίζεται κανονικά από τον υπολογιστή (μάλιστα έκανα και αναβάθμιση) και φορτίζεται κανονικά με τον φορτιστή, όταν τα συνδέω τα καλώδια με την βάση παρόλο που ανάβει το πράσινο λαμπάκι της βάσης, η βάση δεν βλέπει τίποτα. Το δοκίμασα και πάνω στην βάση με τον φορτιστή μόνο και τίποτα. Μάλλον η βάση έχει πρόβλημα.

Καμιά ιδέα , Ευχαριστώ

 

Μήπως χρησιμοποιείς άλλο καλώδιο (π.χ του κ800) και όχι αυτό που είχε στην συσκευασία του Ρ990?

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...