Jump to content

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα μου είπαν ότι ο γάιδαρος πετάει.

 

Εάν αυτή η "επιστημονική" έρευνα ήταν του autotriti τότε είναι ανάξια καν αναφοράς.

 

Μια χαρά είναι φίλε μου, να την πας σε ένα δικό σου μηχανικό και αν σου πει το οκ, τότε προχώρα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν απο το autotriti αλλα απο μηχανικο που δουλευε στο συνεργειο της AR που τυχαινει να τον ξερω.

Μας το ελεγε οτν ψαχνομασταν για αμαξι.

Εγω δεν σου λεω να μην προχωρισεις. Και ποσρσε να παρεις που λεει ο λογος μπορει να σου βγαλει προβλημα.

Οπως ειπε και ο djuan1988 παντο σε εναν μηχανικο εμπιστοσυνης να στο ελεγξει και αν ειναι ολα οκ προχωρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Από όλα τα αυτοκίνητα που έχω αλλάξει μέχρι στιγμής (4) το πιο αξιόπιστο όταν Ιταλικό. Ένα Fiat Seicento. Κρίμα και ακούγονται τόσα και τόσα για τα Ιταλικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια η alfa romeo 147 1.6 2005+ ειναι αξιοπηστες?

Και μηχανικα και ηλεκτρολογικα....

 

κοιτα μπορει να σου κανει κανα κουλο καμια φορα μετα απο χρονια στα ηλεκτρικα αλλα δεν κολλας εκει..προχωρα&μην το σκεφτεσαι!!&εγω το ψαχνω για μια τετοια αλλα κολλαω στο οτι η καρδια λεει ιαπωνια χα χα:D:p

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια η alfa romeo 147 1.6 2005+ ειναι αξιοπηστες?

Και μηχανικα και ηλεκτρολογικα....

 

 

φουλ λαχειο ειναι.... και αμα σου κατσει που λενε???

 

 

προσωπικα θελω να κοιμαμε ησυχος .....

Link to comment
Share on other sites

φουλ λαχειο ειναι.... και αμα σου κατσει που λενε???

 

 

προσωπικα θελω να κοιμαμε ησυχος .....

 

Mε τα σημερινα αυτοκινητα αυτο δεν γινεται, και οπως λες και συ ναι ειναι λαχειο.Αν μπεις σε φορουμς των MErcedes,BMW,Audi και αλλων εταιριων που θεωρουνται αξιοπιστες και δεις τι τραβανε ανθρωποι που δωσαν 60-70-80 χιλιαρικα θα παθεις πλακα,οποτε αξιοπιστο αυτοκινητο δεν υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω 147 του 2005 με 88.000χλμ και μαλιστα δυσκολα απο μερους μου χιλιομετρα! Εκανε τακτικοτατα τα σερβις της και το μονο που ζητησε απο τον Μαρτιο του 2005 ηταν ενας γρυλλος του ηλεκτρικου παραθυρου της πορτας του συνοδηγου (εντος εγγυησης!), εναν θερμοστατη (εντος εγγυησης), ενα ανω ψαλιδι (κοστος 150€) και μια τροχαλια που φερει τον ιμαντα δυναμο (κοστος 80€!)...

 

Γενικα ειμαι υπερευχαριστημενος με το αμαξι και το προτεινω ανεπιφυλακτα σε οποιον ψαχνει μεταχειρισμενο... Τα γουστα που θα βγαλει δεν τα προσφερει κανενα αλλο αμαξι στην κατηγορια και το κοστος θα ειναι και πολυ χαμηλο! (Αφου πουλαμε αμαξαρες για ενα κομματι ψωμι!)

Link to comment
Share on other sites

OI Alfa romeo βγαζουν πολλα προβληματα στους κινητηρες εχω ακουσει...

 

 

 

Ειδικά στους κινητήρες έβγαζαν ένα μόνο πρόβλημα το οποίο και δεν ακινητοποιούσε το αμάξι.

Αφού απλά έχεις ακούσει και δεν ξέρεις ίσως θα ήταν καλύτερα να προσέχεις τι γράφεις την επόμενη φορά για να μην υπάρχει και ο κίνδυνος παραπληροφόρησης.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ε οταν εννοω οτι εχω ακουσει,το εχω ακουσει απο μηχανικο που ξερει πιθανοτατα περισοοτερα απο σενα....δεν θα εγραφα κατι αν δεν το ηξερα..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ε οταν εννοω οτι εχω ακουσει,το εχω ακουσει απο μηχανικο που ξερει πιθανοτατα περισοοτερα απο σενα....δεν θα εγραφα κατι αν δεν το ηξερα..

 

 

Το πιθανότερο είναι να ξέρει λιγότερα και να είναι προκατηλειμενος αλλά ας μην ανοίξουμε αυτό το θέμα.

Η 147 μπορεί να είχε 1000 προβλήματα(που δεν είχε αλλά λέμε τώρα) αλλά σίγουρα ο κινητήρας της δεν ήταν ένα από αυτά.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Εχω 147 του 2005 με 88.000χλμ και μαλιστα δυσκολα απο μερους μου χιλιομετρα! Εκανε τακτικοτατα τα σερβις της και το μονο που ζητησε απο τον Μαρτιο του 2005 ηταν ενας γρυλλος του ηλεκτρικου παραθυρου της πορτας του συνοδηγου (εντος εγγυησης!), εναν θερμοστατη (εντος εγγυησης), ενα ανω ψαλιδι (κοστος 150€) και μια τροχαλια που φερει τον ιμαντα δυναμο (κοστος 80€!)...

 

Γενικα ειμαι υπερευχαριστημενος με το αμαξι και το προτεινω ανεπιφυλακτα σε οποιον ψαχνει μεταχειρισμενο... Τα γουστα που θα βγαλει δεν τα προσφερει κανενα αλλο αμαξι στην κατηγορια και το κοστος θα ειναι και πολυ χαμηλο! (Αφου πουλαμε αμαξαρες για ενα κομματι ψωμι!)

 

τι εννοεις??:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανάποδο ερώτημα.

 

Η θεία μου έχει ένα Peugeot 207, αγορασμένο προ διετίας (χιλιόμετρα δεν θυμάμαι), το οποίο ενδιαφέρεται να πωλήσει.

 

Πόσο περίπου τιμάται το συγκεκριμένο μοντέλο ως μεταχειρισμένο;

 

Υ.Γ.

Εάν χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες από τα χιλιόμετρα πείτε μου για να ρωτήσω.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χιλιόμετρα.

Κυβικά.

Χρώμα.

Αν υπάρχει βιβλίο σερβις.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Χιλιόμετρα.

Κυβικά.

Χρώμα.

Αν υπάρχει βιβλίο σερβις.

 

Χρώμα ασημί, τετράπορτο, κυβικά 1600, χιλιόμετρα 29169, σέρβις όλα στην αντιπροσωπεία και με βιβλίο. Τι πιάνουμε; :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χρώμα ασημί, τετράπορτο, κυβικά 1600, χιλιόμετρα 29169, σέρβις όλα στην αντιπροσωπεία και με βιβλίο. Τι πιάνουμε; :)

 

 

Θα έλεγα γύρω στις 10.000Ε.

Η τιμή και κυρίως η ευκολία πώλησης εξαρτάται ακόμα και από τον εξοπλισμό.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα γύρω στις 10.000Ε.

Η τιμή και κυρίως η ευκολία πώλησης εξαρτάται ακόμα και από τον εξοπλισμό.

 

Προφανώς, απλά ήθελα μία γενικότερη ιδέα για το πόσο περίπου τιμάται. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Μεταχειρισμένο Αυτοκίνητο 11.000 ευρω Προτάσεις

Παιδια για πρωτο αμαξι,σε εναν 19αρι,τι προτείνετε?

Λιγο μεταχειρισμενο,απο 2006 και μετα,μικρο και πανω απο ολα ασφαλες.

Αν βρισκω και καινουριο μεχρι 2000 το πολυ παραπανω δεκτη οποιαδηποτε προταση..

 

Εχω βρει yaris του 2007 εκδοση sol(με 9 αεροσακους κ χειριστηρια στο τιμονι) αλλα με 60.000 χιλιομετρα..

Πολλα δεν ειναι?

 

Επισης το fiat punto καινουριο το αγοραζω σε σχετικα καλη τιμη.αλλα δεν μου το προτεινουν γενικα σαν αξιοπιστο αμαξι οπως toyota

 

Τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

βάλε άλλες δύο τρεις χιλιάδες ακόμα και παίρνεις το καινουργιο Clio 1.2.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτας οπως ειπες σε Fiat Punto το καινουργιο?Ειναι παρα πολυ καλο αμαξι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...