Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ ωραιο κολπακι αυτο.πεπερασμενης ποιοτητα ηχογραφηση αλλα καλο σαν σκεψη
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως είναι η ποιότητα αναπαραγωγής mp3 από τα ακουστικά; Είχε πριν κανείς κάποιο S60 ή κάποιο SE walkman phone να μας τα συγκρίνει;

 

Η μπαταρία τελικά πρέπει να κρατάει κανένα διήμερο,ε;

 

Η θήκη μπαίνει στη ζώνη ή είναι μόνο για μεταφορά στο χέρι; Θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει μια φωτογραφία της με το artemis μέσα;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς, αν συνδέοντας το bluetooth γίνεται να φαίνεται το εικονίδιο με τα ακουστικά στην οθόνη "σημερα" ? Επίσης, δεν βρίσκω πουθενα το ΤΟΜΤΟΜ. Ξέρετε σε ποιό αρχειο βρίσκεται?:O

 

To έψαχνα και εγώ πήρα τηλέφωνο την αντιπροσωπία και μου είπαν ότι για να το δώ θα πρέπει να μπώ στην ιστοσελίδα τους και να κάνω την αναβάθμιση που έχουν ήδη διαθέσιμη για το 3300. Τότε και μόνο τότε θα μου εμφανιστεί το ΤΟΜ-ΤΟΜ στα προγράμματα. Επειδή δεν έχω χρόνο αν κάποιος άλλος μπορεί ας κάνει την αναβάθμιση να μας πεί τι γίνεται και αν είναι αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο

και βεβαια μπορεις αρκει να αντιγραψεις την παλια στην καινουργια

 

Αμ δε...Δοκίμασα ήδη σε μια 2 GΒ και παρόλο που επέλεξα να εμφανίζονται όλα τα κρυφά αρχεία και φάκελοι και η αντιγραφή έγινε κανονικά (τσέκαρα τον αριθμό των αρχείων και το ακριβές μέγεθος), όταν έβαλα τη νέα κάρτα μέσα άνοιγε το navimate αλλά στην οθόνη δεν εμφανιζόταν ο χάρτης. Μίλησα με την ACE και μου είπαν ότι δεν γίνεται η αντιγραφή γιατί μέσα στην κάρτα της συσκευασίας περιλαμβάνεται το λογισμικό πλοήγησης με την άδεια χρήσης οπότε θα πρέπει να τους στείλω και τις δύο κάρτες να κάνουν εκείνοι τη μεταφορά και να μου τις στείλουν πίσω. Να τους εμπιστευτώ; Δε νομίζω ότι είναι και οι πιο αξιόπιστοι...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αμ δε...Δοκίμασα ήδη σε μια 2 GΒ και παρόλο που επέλεξα να εμφανίζονται όλα τα κρυφά αρχεία και φάκελοι και η αντιγραφή έγινε κανονικά (τσέκαρα τον αριθμό των αρχείων και το ακριβές μέγεθος), όταν έβαλα τη νέα κάρτα μέσα άνοιγε το navimate αλλά στην οθόνη δεν εμφανιζόταν ο χάρτης. Μίλησα με την ACE και μου είπαν ότι δεν γίνεται η αντιγραφή γιατί μέσα στην κάρτα της συσκευασίας περιλαμβάνεται το λογισμικό πλοήγησης με την άδεια χρήσης οπότε θα πρέπει να τους στείλω και τις δύο κάρτες να κάνουν εκείνοι τη μεταφορά και να μου τις στείλουν πίσω. Να τους εμπιστευτώ; Δε νομίζω ότι είναι και οι πιο αξιόπιστοι...:worry:

 

Ωχ! Οπως και να'χει βεβαια, το navimate με τα χάλια που έχει, κάποια στιγμή θα πάει... σπίτι του. Πάντως στο site της ACE, ΔΕΝ έχει δυνατότητα firmware update ακόμα (τί αναβάθμηση σου λένε). Αλήθεια τί mocrosd πηρες και πόσο πήγε? Τέλος το ΤΟΜ-ΤΟΜ αξίζει τον κόπο να το βάλουμε. Υπάρχουν στο ebay, DVD με όλη τη δυτική Ευρώπη κάτω από 20 ευρώ! (πήρα αλλά δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Οπως και να'χει βεβαια, το navimate με τα χάλια που έχει, κάποια στιγμή θα πάει... σπίτι του. Πάντως στο site της ACE, ΔΕΝ έχει δυνατότητα firmware update ακόμα (τί αναβάθμηση σου λένε). Αλήθεια τί mocrosd πηρες και πόσο πήγε? Τέλος το ΤΟΜ-ΤΟΜ αξίζει τον κόπο να το βάλουμε. Υπάρχουν στο ebay, DVD με όλη τη δυτική Ευρώπη κάτω από 20 ευρώ! (πήρα αλλά δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα)

ψαξε λιγο φιλε μου μην τα περιμενεις ετοιμα και βεβαια υπαρχει update

το κατεβασα και εγω οπως και αλλοι χρηστες.

το ΤΟΜ-ΤΟΜ εχει ενα χαρτη που διαλεγεις εσυ απο ευρωπη

Αμ δε...Δοκίμασα ήδη σε μια 2 GΒ και παρόλο που επέλεξα να εμφανίζονται όλα τα κρυφά αρχεία και φάκελοι και η αντιγραφή έγινε κανονικά (τσέκαρα τον αριθμό των αρχείων και το ακριβές μέγεθος), όταν έβαλα τη νέα κάρτα μέσα άνοιγε το navimate αλλά στην οθόνη δεν εμφανιζόταν ο χάρτης. Μίλησα με την ACE και μου είπαν ότι δεν γίνεται η αντιγραφή γιατί μέσα στην κάρτα της συσκευασίας περιλαμβάνεται το λογισμικό πλοήγησης με την άδεια χρήσης οπότε θα πρέπει να τους στείλω και τις δύο κάρτες να κάνουν εκείνοι τη μεταφορά και να μου τις στείλουν πίσω. Να τους εμπιστευτώ; Δε νομίζω ότι είναι και οι πιο αξιόπιστοι...:worry:

δεν γνωριζα για το θεμα της αδειας χρησης (εχει βαση αυτο αλλιως ολα τα ppc θα ειχαν και navimate τωρα)σιγουρα ειναι πολυπλοκο να βαλεις νεα καρτα με navimate αλλα απο την αλλη σε τι να ειναι αξιοπιστοι στο να σου αντιγραψουν μια καρτα?

ειπαμε δεν εχουν και την καλυτερη εξυπηρετηση αλλα οχι και ετσι

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις/ερωτήσεις:

 

1. Παρατήρησε κανείς ότι έχει διαφορετικό IMEI στο κουτί από ότι στη συσκευή ;

Και στο δικό μου και σε ενός φίλου το ίδιο είδαμε.

2. Μπορεί να προτείνει κάποιος ένα BT που να λειτουργεί σωστά με αυτή τη συσκευή ;

3. Ξέρει κανεις πως μπορώ να βάλω τον Media Player να κάνει αναπαραγωγή ένα φάκελο καθώς και τους SubFolders ; Δεν έχω ασχοληθεί και μου φαίνεται λίγο μπέρδεμα η διαδικασία με τις βιβλιοθήκες. Μήπως κάποιος άλλος Player το κάνει αυτό ;

 

3.

Μάλιστα μου είπαν να περάσω από Δευτέρα να παραλάβω και το δωρεάν πακέτο (φορτιστή αυτοκινήτου και βάση...οριτζιναλ από ότι μου ειπαν) που δεν είχαν παραλάβει ακόμα και το δίνουν στην προσφορά.

Έχουμε κανένα νέο με το παραπάνω ; Είναι πολύ σημαντικό.

 

4. Δεν έχω βρει Screen Protector.

Μία που έχει το Play 24/7 δεν κάνει για το P3300, έχει μια πολύ μικρή διαφορά στις γωνίες και παρ'όλα αυτά το δίνουν για το P3300.

Έχει δει κανείς κάτι άλλο που να ταιριάζει ακριβώς ;

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων,

 

/Highlander

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.λοιπον συμεριζομαι την αγωνια ολων των φιλων που επικοινωνησανε μαζι μου,αλλα η διαδικασια οπως την περιεγραψα σε προηγουμενο post μου για την εκμεταλευση της μνημης ειναι πολυ χρονοβορα.επιτελους το πρωτο back up με 120 εφαρμογες και 410 παιχνιδια ειναι ετοιμο με ελευθερη rom 27,10 !!!

και θαχουμε και συνεχεια,γιατι πρωτα ξεκινησα απο τα παιχνιδια και τωρα που ειμαι στις εφαρμογες ειπα να μη σας κανω να περιμενετε αλλο και σας δινω τα πρωτα.παρακαλω οποιος ξερει ας με κατευθυνει που να τα ανεβασω ωστε να παρει το back up της καρτας οποιος θελει,γιατι παρ ολο που ειμαι premium στο rapidshare κατα ενα περιεργο λογο δεν καταφερνω να το ανεβασω.και μην ξεχασετε να μου πειτε τις εντυπωσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις/ερωτήσεις:

 

4. Δεν έχω βρει Screen Protector.

Μία που έχει το Play 24/7 δεν κάνει για το P3300, έχει μια πολύ μικρή διαφορά στις γωνίες και παρ'όλα αυτά το δίνουν για το P3300.

Έχει δει κανείς κάτι άλλο που να ταιριάζει ακριβώς ;

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων,

 

/Highlander

 

εγω παρηγγειλα αυτο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=140388

αυριο ελπιζω να το εχω στα χερια μου μαζι με την artemis

Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα αυτο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=140388

αυριο ελπιζω να το εχω στα χερια μου μαζι με την artemis

 

Περιμένω να μου πεις αν εφαρμόζει σωστά.

Μέχρι τώρα κανένα δεν έχω δει να εφαρμόζει σωστά... :(

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει με τα settings του gps ? Δεν δουλεύει !!!

 

Ανοίγω το destinator pn και δεν το βρίσκει με find . Ούτε με το Navimate ...

 

Μίλησα με NGI και δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη ...

 

Έχω φρικάρει λίγο :cry: . Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει με τα settings του gps ? Δεν δουλεύει !!!

 

Ανοίγω το destinator pn και δεν το βρίσκει με find . Ούτε με το Navimate ...

 

Μίλησα με NGI και δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη ...

 

Έχω φρικάρει λίγο :cry: . Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων ...

λοιπον.

πας ρυθμισεις-συστημα-GPS-προγραμματα εκει η θυρα gps πρεπει να ειναι com4......μετα πας διπλα υλικο και εκει η θυρα ειναι com1

navimate. ανοιξε το προγραμμα και πατας μενου-παραμετροι-gps&alla

kai gps θυρα com1 ταχυτητα 4800 και πατας οκ

destinator. ανοιηε το προγραμμα ,μενου-more-settings-gps signal-set κουμπακι δεξια κατω και στην πανω com bazeis com4 kai kato com1

 

οταν το δοκιμασεις για πρωτη φορα να εισαι σε ανοικτο χωρο και να περιμενεις μεχρι να βρει σημα....

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

λοιπον.

πας ρυθμισεις-συστημα-GPS-προγραμματα εκει η θυρα gps πρεπει να ειναι com4......μετα πας διπλα υλικο και εκει η θυρα ειναι com1

navimate. ανοιξε το προγραμμα και πατας μενου-παραμετροι-gps&alla

kai gps θυρα com1 ταχυτητα 4800 και πατας οκ

destinator. ανοιηε το προγραμμα ,μενου-more-settings-gps signal-set κουμπακι δεξια κατω και στην πανω com bazeis com4 kai kato com1

 

οταν το δοκιμασεις για πρωτη φορα να εισαι σε ανοικτο χωρο και να περιμενεις μεχρι να βρει σημα....

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε mastelos . Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελέσματα ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει με τα settings του gps ? Δεν δουλεύει !!!

 

Ανοίγω το destinator pn και δεν το βρίσκει με find . Ούτε με το Navimate ...

 

Μίλησα με NGI και δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη ...

 

Έχω φρικάρει λίγο :cry: . Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων ...

 

 

Αν συνεχίζεις να έχεις προβλήματα φέρτο στην NGi

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mastelos έπαιξε, ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ .

 

Να κάνω και 2 σχετικές ερωτήσεις .

 

Τι baud rate να βάλω?

 

Πρωτόκολλο ?

 

ΥΓ. Να ευχαριστήσω επίσης τον φίλο zepelin για την προθυμία του να εξυπηρετήσει .

Link to comment
Share on other sites

μηπως μας κλεβουν κανονικα στο expansys το κουτι περιεχει Στην συσκευασία περιλαμβάνονται:

HTC P3300

Ακουστικά

Φορτιστής

Φορτιστής αυτοκινήτου

Βάση στήριξης αυτοκινήτου

Εξωτερική κεραία

USB καλώδιο συγχρονισμού

Κάρτα microSD 512MΒ

Εγχειρίδιο χρήσης

Οδηγός γρήγορης εκκίνησης

Getting Started CD

TomTom Navigator 6 DVD

Δερμάτινη θήκη

εδω γιατι τα μισα λειπουν?τα βγαζουν και τα πουλανε extra ΕΛΛΑΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

μηπως μας κλεβουν κανονικα στο expansys το κουτι περιεχει Στην συσκευασία περιλαμβάνονται:

HTC P3300

Ακουστικά

Φορτιστής

Φορτιστής αυτοκινήτου

Βάση στήριξης αυτοκινήτου

Εξωτερική κεραία

USB καλώδιο συγχρονισμού

Κάρτα microSD 512MΒ

Εγχειρίδιο χρήσης

Οδηγός γρήγορης εκκίνησης

Getting Started CD

TomTom Navigator 6 DVD

Δερμάτινη θήκη

εδω γιατι τα μισα λειπουν?τα βγαζουν και τα πουλανε extra ΕΛΛΑΣ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ...

Μην σκέπτεστε αρνητικά.

Αν θυμάμαι καλά η συσκευή που αναφέρεσαι δεν έχει Navimate.

Η διαφορά είναι εκεί.

Επίσης έχω δει ότι έχουν κυκλοφορίσει 304 εκδόσεις με διάφορα.

1. Αυτή που αναφέρεσαι.

2. Αυτή που αναφέρεσαι + Destinator

3. Αυτή που αναφέρεσαι + Navimate

4. Η κλασική που έχει κυκλοφορήσει Ελλάδα.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με οσα μου ειπαν οταν τους εστειλα mail για το τι περιλαμβανει το πακετο, η εκδοση taster περιλαμβανει ΟΛΑ τα παραπανω (εκτος απο το dvd με ολους τους ευρωπαικους χαρτες οπως ειναι λογικο)

δεν θελω να πιστεψω οτι καποιοι σκεφτηκαν και ακομα περισοτερο αποφασισαν να αφαιρεσουν αξεσουαρ απο την βασικη εκδοση που αποστελει η htc (οχι οτι θα εκπλαγω αν ειναι οντως ετσι)

και να τα πουλανε χωριστα...

αυριο παντως θα μαθουμε τι περιλαμβανει το πακετο taster της expansys..

Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις το ραδιοφωνο να παιξει στο μεγαφωνο μπορεις να ηχογραφησης

πατωντας παρατεταμενα το αριστερο κουμπι της συσκευης στο πλαι

υπαρχει ρυθμιση για την ποιοτητα της ηχογραφησης οπως και μπορεις να βαλεις αυτο που εγραψες σαν ηχο κλησεις....:X

Ευχαριστούμε φίλε για την ενημέρωση. Βέβαια η ποιότητα εγγραφής είναι κάτω του μετρίου αλλά κάτι είναι και αυτό! Οι ρυθμίσεις δεν βοήθησαν για κάτι καλύτερο. Επίσεις έχει δοκιμάσει κανείς το Bluetooth HBH-DS 970 της Sony Ericsson με το P3300; Έχει προβλήματα ή όλα εντάξη;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε για την ενημέρωση. Βέβαια η ποιότητα εγγραφής είναι κάτω του μετρίου αλλά κάτι είναι και αυτό! Οι ρυθμίσεις δεν βοήθησαν για κάτι καλύτερο. Επίσεις έχει δοκιμάσει κανείς το Bluetooth HBH-DS 970 της Sony Ericsson με το P3300; Έχει προβλήματα ή όλα εντάξη;

 

to exo ego file mou to ds-970 kai paizei mia xara me to 3300!;)

Link to comment
Share on other sites

εχει ηδη προταθει στα games ο λογος που το βαζω και εδω ειναι γιατι στο xda

το εχουν σαν τεστ κατα ποσο αντεχει να το παξει το αρτεμις χωρις OC

ειναι free και μετα απο δοκιμη που εκανα παιζει αριστα με πολυ ωραια γραφικα

χωρις προβλημα το μονο που χρειαζεται ειναι συνηθεια του roller

se ppc me samsung 400mhz εχει προβληματα!!!!!!

δοκιμαστε το

h**p://forum.brighthand.com/showthread.php?t=231439

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

:D Καλημέρα σε όλους! :D

Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω πρόγραμμα που να δίνει διαφορετικούς ήχους σε ΟΜΑΔΕΣ επαφών ?

Μια ακόμα παρατήρηση απο λιγες μέρες χρήσης του 3300 : ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ (μάλλον άχρηστο)το NAVIMATE !!! :mad: Μετά απο περίπου 10 πλοηγήσεις σε ΟΛΕΣ έκανε πολλαπλά λάθη, κόλλαγε και με έβαζε να στρίβω σε άσχετους δρόμους.... (ελπίζω να μην φταίει και η κεραία γιαυτό) Αλήθεια, πώς το ξεφορτώνομαι απ' το σύστημα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συσκευή μου την προηγούμενη βδομάδα απο VODAFONE και σήμερα με ειδοποίησαν και παρέλαβα την βάση στήρηξης αυτοκινήτου (ARKON αρκετά καλοφτιαγμένη) και ένα original φορτιστή αυτοκινήτου (HTC) ΔΩΡΕΑΝ όπως το είχαν υποσχεθεί. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...