Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ πιθανό... Πάντως, αυτή τη μαύρη οθόνη, δεν μπορώ να την εξηγήσω...:blink:

 

Μακάρι φίλε μου...μακάρι :shifty:

Να ρωτήσω και κάτι: από τη στιγμή που (μάλλον) έγινε soft-reset, μπορώ να πετάξω από την κάρτα μνήμης το backup file που δημιούργησε το Sprite, ε???

ναι αλλα παντα να εχεις στην καρτα μνημης ενα προσφατο backup θα σου συνιστουσα να κανεις τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο σε περιπτωση που χρειαστεις να κανεις .....hard reset:X

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ mastelos

Δεν έχεις καθόλου άδικο φίλε μου... U never know... :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Τι θύρα βάζετε για το GPS?

COM 4 είναι για επικοινωνία GPS με εφαρμογές. Αλλά θέλει και θύρα GPS καθώς και ταχύτητα???

 

Άκυρο. Δεν θέλει ρύθμιση (none).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η TIM παίρνει από ACE-Hellas, άρα μιλάμε για το μοντέλο που πουλάει η Ace απ' ευθείας;

 

Το ξαναρωτάω, μήπως ξέρει κανένας ποιο μοντέλο πουλάει η TIM... είναι αυτό της Ace-Hellas?

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρωτάω, μήπως ξέρει κανένας ποιο μοντέλο πουλάει η TIM... είναι αυτό της Ace-Hellas?

 

Γιατί δεν ρωτάς τους ίδιους να είσαι σίγουρος; 2106158000 και ζήτα να σε συνδέσουν με το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς τους ίδιους να είσαι σίγουρος; 2106158000 και ζήτα να σε συνδέσουν με το κατάστημα.

Το έκανα ήδη και δεν ξέρουν στο κατάστημα και άλλες δικαιολογίες...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη και δεν ξέρουν στο κατάστημα και άλλες δικαιολογίες...

Οταν ειχα παρει το δικο μου μου ειχαν πει (απο ace-hellas)οτι στειλανε σε vodafone kai tim κομματια

για σιγουρα παρε στην ace το πρωι και ρωτα .

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας. Πως κλειδώνω την οθόνη του Ρ3300 ώστε όταν το έχω στην τσέπη να μην πατιούνται διάφορα...

Ξέρω η ερώτηση μου μοιάζει ανόητη για πολλούς από σας αλλά για μένα όχι...

Το εγχειρίδιο δεν λέει κάτι...Υπάρχει τρόπος ή πρόγραμμα που να βάζει αυτόματο κλείδωμα όπως π.χ. στα ΝΟΚΙΑ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

...πως κλειδώνω την οθόνη του Ρ3300 ώστε όταν το έχω στην τσέπη να μην πατιούνται διάφορα...

Απλά πάτησε στιγμαία το on-off button και θα σβήσει η οθόνη. Για λεπτομερέστερα settings πήγαινε και στις Ρυθμίσεις/Σύστημα/Κλειδώματα Πλήκτρων και ψάξτο. Πάντως, το πάτημα του on-off δουλεύει μία χαρά :D

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

Έναρξη --> Ρυθμίσεις --> Σύστημα --> Κλείδωμα Πλήκτρων.

 

Με πρόλαβες costasp :-)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πως θα ορίσω η πρόσβαση στο internet να γίνεται μέσω του PC και όχι από το cosmote internet. Όταν πάω να ορίσω νέα σύνδεση μου ζητάει διάφορα ακαταλαβίστικά...???
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πως θα ορίσω η πρόσβαση στο internet να γίνεται μέσω του PC και όχι από το cosmote internet. Όταν πάω να ορίσω νέα σύνδεση μου ζητάει διάφορα ακαταλαβίστικά...???

 

================================================

ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣTO INTERNEΤ PPC ΜΕΣΩ PC by MinOtaVrS

================================================

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ PC

 

 

• ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ACTIVESYNC H ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 4.0 ΚΑΙ ΑΝΩ

 

 

 

• ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑCTIVESYNC TOY ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΟ PPC ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ FILE -->CONNECTION SETTINGS

 

 

• EKEI TΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ THIS COMPUTER IS CONNECTED TO: ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΗΕ ΙΝΤΕRNET

ΚΑΙ ΠΑΤΑΜΕ ΟΚ

 

 

 

• ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΤΟΟLS OPTIONS--> SCHEDULE KAI EKEI ΠΟΥ ΛΕΕΙ WHEN CONNECTED TO MY PC SYNC ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ CONTINUOUSLY

 

 

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ PPC (σε περιπτωση που τα παραπανω δεν δουλέψουν)

 

 

- MΕ ΤO PPC MAΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ PC

ΕΠΙΛΕΓOYME ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ACTIVESYNC

 

TOOLS --> OPTIONS--> PC--> OPTIONS--> KAI ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ

ΣTO ENABLE PC SYNC USING THIS CONNECTION 'USB

 

Enjoy ..

===========================================================================================

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους τους συναδέλφους tech-freaks. Ένα μεγάλο ευχαριστώ που με υποδεχτήκατε στην κοινότητα, την οποία παρακολουθώ από τον καιρό του unwired.gr, χωρίς όμως ποτέ να πάρω το θάρρος να συμμετέχω, είτε λόγω έλλειψης χρόνου, είτε λόγω έλλειψης γνώσεων :fool: .

Δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν συσκευές κάθε τρεις και λίγο (μόνο στο χρόνο πάνω εκμεταλλευόμενος την επιδότηση της ΤΙΜ) και θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν κάποιος φίλος μπορούσε να με συμβουλέψει με ποια συσκευή να κάνω επιτέλους το άλμα από τα smartphones (όχι και τόσο smart :fool: για μένα) στα ppc phones.

Με γοητεύει ιδιαίτερα η δυνατότητα GPS που έχουν το Mio και το Artemis, αλλά παρόλου που έχω παρακολουθήσει τα threads για τις δύο συσκευές με θρησκευτική ευλάβεια, δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα :confused: ποια από τις δύο κερδίζει στα σημεία (γιατί knock-out :chair: σίγουρα δεν υπάρχει).

Οπότε αν κάποιος από σας έχει τύχει να χρησιμοποιήσει και τις δύο συσκευές και να έχει μία ολοκληρωμένη άποψη, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα να μου έλεγε την άποψή του :help: σε ποιά από τις δύο να επενδύσω τα αγαπημένα μου ευρουλάκια.

Ευχαριστώντας ιδιαίτερα εκ των προτέρων όποιον/όποιους θυσιάσουν λίγα λεπτά του χρόνου τους για το μικρό αυτό συγκριτικό, κλείνω με την υπόσχεση να προσπαθήσω κι εγώ να γίνω όσο το δυνατόν πιο ενεργό μέλος των forum, στο σημείο που θα μου το επιτρέψουν ο ελεύθερος μου χρόνος και οι γνώσεις μου.

THANK YOU VERY MUCH GUYS:!:

"Provehito in Altum"
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους τους συναδέλφους tech-freaks. Ένα μεγάλο ευχαριστώ που με υποδεχτήκατε στην κοινότητα, την οποία παρακολουθώ από τον καιρό του unwired.gr, χωρίς όμως ποτέ να πάρω το θάρρος να συμμετέχω, είτε λόγω έλλειψης χρόνου, είτε λόγω έλλειψης γνώσεων :fool: .

Δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν συσκευές κάθε τρεις και λίγο (μόνο στο χρόνο πάνω εκμεταλλευόμενος την επιδότηση της ΤΙΜ) και θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν κάποιος φίλος μπορούσε να με συμβουλέψει με ποια συσκευή να κάνω επιτέλους το άλμα από τα smartphones (όχι και τόσο smart :fool: για μένα) στα ppc phones.

Με γοητεύει ιδιαίτερα η δυνατότητα GPS που έχουν το Mio και το Artemis, αλλά παρόλου που έχω παρακολουθήσει τα threads για τις δύο συσκευές με θρησκευτική ευλάβεια, δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα :confused: ποια από τις δύο κερδίζει στα σημεία (γιατί knock-out :chair: σίγουρα δεν υπάρχει).

Οπότε αν κάποιος από σας έχει τύχει να χρησιμοποιήσει και τις δύο συσκευές και να έχει μία ολοκληρωμένη άποψη, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα να μου έλεγε την άποψή του :help: σε ποιά από τις δύο να επενδύσω τα αγαπημένα μου ευρουλάκια.

Ευχαριστώντας ιδιαίτερα εκ των προτέρων όποιον/όποιους θυσιάσουν λίγα λεπτά του χρόνου τους για το μικρό αυτό συγκριτικό, κλείνω με την υπόσχεση να προσπαθήσω κι εγώ να γίνω όσο το δυνατόν πιο ενεργό μέλος των forum, στο σημείο που θα μου το επιτρέψουν ο ελεύθερος μου χρόνος και οι γνώσεις μου.

THANK YOU VERY MUCH GUYS:!:

 

ETEN X500 για GPS , FM Radio και Flash,Self Portrait στην καμερα.

HTC P3600 Trinity για 3G , Design , Hxo , Υπερυθρες , miniSD , καλυτερη αναλυση σε εγγραφη video

 

Κατα τα αλλα τα 2 αυτα ειναι τα ιδια.

Επισης το P3600 μπορει να εχει αργοτερα και GPS.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Με γοητεύει ιδιαίτερα η δυνατότητα GPS που έχουν το Mio και το Artemis, δεν εχω ξεκαθαρίσει ακόμα :confused: ποια από τις δύο κερδίζει στασημεία (γιατί knock-out σίγουρα δεν υπάρχει).Οπότε αν κάποιος από σας έχει τύχει να χρησιμοποιήσει και τις δύο συσκευές και να έχει μία ολοκληρωμένη άποψη, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα να μου έλεγε την άποψή του :help: σε ποιά από τις δύο να επενδύσω τα αγαπημένα μου ευρουλάκια. THANK YOU VERY MUCH GUYS:!:

 

ETEN X500 για GPS , FM Radio και Flash,Self Portrait στην καμερα.HTC P3600 Trinity για 3G , Design , Hxo , Υπερυθρες , miniSD , καλυτερη αναλυση σε εγγραφη videoΚατα τα αλλα τα 2 αυτα ειναι τα ιδια.Επισης το P3600 μπορει να εχει αργοτερα και GPS.

 

επειδη δεν εχω καταλαβει :lol: την ερωτηση που εκανες φιλε gregsoul

για ρωτα παλι αν θες.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω καταλαβει :lol: την ερωτηση που εκανες φιλε gregsoul

για ρωτα παλι αν θες.

 

Φιλε μου mastelos του βγηκα λιγο απο δεξια του φιλου μας και με τον τροπο

μου του δειχνω οτι απορριπτω τα 2 που ενδιαφερεται και προτεινω

τα αλλα 2 PPC

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου mastelos του βγηκα λιγο απο δεξια του φιλου μας και με τον τροπο

μου του δειχνω οτι απορριπτω τα 2 που ενδιαφερεται και προτεινω

τα αλλα 2 PPC

εχεις δικο σου κανενα απο τα 4?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Απλά πάτησε στιγμαία το on-off button και θα σβήσει η οθόνη. Για λεπτομερέστερα settings πήγαινε και στις Ρυθμίσεις/Σύστημα/Κλειδώματα Πλήκτρων και ψάξτο. Πάντως, το πάτημα του on-off δουλεύει μία χαρά :D

 

Ο φίλος μίλησε για κλείδωμα της οθόνης, ούτε για κλείσιμό της ούτε για κλείδωμα των πλήκτρων. Δεν έχει το artemis στη today screen το "device unlocked"; Δεν αρκεί να κλείσεις την οθόνη γιατί όταν χτυπήσει το τηλέφωνο και δεν το ακούσεις ενώ βρίσκεται στην τσέπη σου, μέχρι να κλείσει η οθόνη υπάρχει ο κίνδυνος να πατηθούν τα πάντα! Αν δεν υπάρχει αυτό το plugin δεν ξέρω πως μπορεί να εγκατασταθεί εκ των υστέρων (εκτός και αν το "κλείδωμα πλήκτρων", που δεν μπορώ να βρω αυτή τη στιγμή, περιλαμβάνει και κλείδωμα οθόνης...).

 

edit: Εδώ βλέπω ότι υπάρχει! http://www.phonescoop.com/articles/ctia_2006_fall/index.php?p=h&g=htc-gps&h=img_5440

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικο σου κανενα απο τα 4?

 

ΟΧΙ.Εχει πεσει πολλη μελετη και παω μαλλον για Trinity (P3600)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ.Εχει πεσει πολλη μελετη και παω μαλλον για Trinity (P3600)

αντε να το παρεις με το καλο.....

και μετα πες μας και τη γνωμη σου ..μου φαινεται παντως και αυτο πολυ αξιολογο

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

αντε να το παρεις με το καλο.....

και μετα πες μας και τη γνωμη σου ..μου φαινεται παντως και αυτο πολυ αξιολογο

 

NAI ειναι καλη περιπτωση πιστευω.Θα τα πουμε.βεβαια το Artemis που εχεις ειναι το πιο ομορφο απ'ολα.

 

Με ταχυτητα και μνημη πως τα παει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Minotavrs για τις ρυθμίσεις.

Φίλε gesamfunai, εγώ από αυτά που διάβαζα εδώ, είχα αποφασίσει να πάρω το Mio κοντά στα χριστούγεννα. Έτυχε να πάω στη Μεταμόρφωση για δουλειά, και μπήκα στο Πλαίσιο μήπως και έχουν το artemis για να τα δώ δίπλα δίπλα. Το αποτέλεσμα το βλέπεις στο avatar μου. Ούτε τα χριστούγεννα δεν περίμενα. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι τώρα με την επιλογή μου.

Γι αυτό θα σου πρότεινα να τα δεις από κοντά και να παίξεις λίγο μαζί τους πρίν αποφασίσεις. Ναι μεν ο 650αρης επεξεργαστής του Mio καλός είναι αλλά δεν είναι κριτήριο για πολλούς από εμάς. Το Qtek 9000 θα το ήθελα σίγουρα, αλλά που να το πας ολόκληρο μαραφέτι.

Όσο για την μνήμη ποτέ δεν είναι αρκετή όταν αρχίσεις και βάζεις ότι φαντάζεσαι πως θα χρειαστείς... κάποια στιγμή ή ότι σου προτείνουν.

Για την ταχύτητα δεν μπορώ να σου πώ ακόμα γιατί δεν έχω προλάβει να το φορτώσω.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επιλογή σου.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα και εγώ, περιμένω αύριο να μου το φέρουν. Νομίζω ότι θα αποδειχτεί καλύτερο από το μελλοντικό ETEN. Θα γράψω εντυπώσεις αφου το φορτώσω λίγο....:D
Link to comment
Share on other sites

katarxhn kalhspera,legomai konstantinos kai eimai katoxos tou htc3300.exw kapoies vasikes apories apws kathe kainourios katoxos opoioudipote pda,kin k.a. epidei einai vasika h proth fora pou agorazw kati tetoio [mexri twra eixa kinta] otan leme pernate ena prog. to pername sthn arxhkh morfh opws sto pc me ena aplo copy paste kai eggatastash mesw ppc? :ninja: paizei na lew koutamares giayto den rwtaw allo:cry: :X eyxaristo prokatavolika
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...