Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά το artemis τραβάει τα off-topic και τους τσακωμούς, δεν εξηγείται αλλιώς!:lol: εγω απλά να συστήσω ηρεμία σε όλες τις πλευρές και να αποφέυγονται οι "χαρακτηρισμοί"..:O

 

 

λοιπόν επι του θέματος, πέρασα και γω απο πλαίσιο -επιτέλους- και το είδα.. σίγουρα έχει αυτό το "πάρε με" και το χρωματάκι του πολύ καλύτερο απο κοντά..

 

ωστώσο να επισημάνω και γώ πως δε ξέρω αν αυτό στο πλαίσιο στη στουρνάρη ηταν "ξεσκισμένο" αλλά μοναδικό μελανό σημείο στην ποιότητα κατασκευής ήταν η ροδέλα.. κατα τ'αλλα πάρα πολύ καλό και δεμένο.

 

δυστηχώς να πω την μάυρη μου αλήθεια το mouse δεν μου φαίνεται τόσο χρήσιμο, ειδικά σε οθόνες αφής αφου υπάρχει η γραφίδα.. αν έμπαινε σε smartphones(symbian,wm5) θα είχε για μένα πολύ πιο πολύ νόημα.. προς το παρόν προτιμώ τον τρόπο χειρισμού του s200.. βαρετός αλλά σίγουρος.;)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα...

Να ρωτήσω ρε παιδιά: όσο και να το ψάχνω, δεν μπορώ να βρω τρόπο να έχω και ήχο κλήσης και δόνηση μαζί. Το έχει βρει κανείς σας? [θυμάμαι ότι και στο 9100 το ίδιο θέμα είχα :(]

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Να ρωτήσω ρε παιδιά: όσο και να το ψάχνω, δεν μπορώ να βρω τρόπο να έχω και ήχο κλήσης και δόνηση μαζί. Το έχει βρει κανείς σας? [θυμάμαι ότι και στο 9100 το ίδιο θέμα είχα :(]

εναρξη-ρυθμισεις-τηλεφωνο-τυπος βελακι προς τα κατω¨¨ δονηση και κουδουνισμα

δεν ξερω γιατι δεν το βρηκες απλα για να παιξει δωσε πρωτα οκ για να το παρει στη μνημη

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera sas,

 

tha mporousate sas parakalw na me enhmerwsete gia ton deikth SAR tou Artemis ?

 

Efxaristw,

Giannis.

 

--------------------------------

 

Γειά σας,

 

είμαι κατοχος ενός S200 και μετά την ανακοίνωση του Artemis P3300 ελπίζω να γίνω και κάτοχός αυτού του εκπληκτικού τηλεφώνου.

 

Θα παρακαλούσα οποιονδήποτε κάτοχο του Artemis να με ενημέρώσει για τον δείκτη SAR που έχει το κινητό (δίνω πολύ μεγάλη σημασία στον δείκτη SAR... παρεπιπτόντος το S200 έχει περίπου στο 0,24 W/kg at 10 gr)

 

Προσπάθησα να βρω στο Ιντερνετ κάποια πληροφορία, αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό.

 

Θεωρώ ότι η πληροφορία αυτή μπορεί να βρεθεί στο συνοδευτικό εγχειρίδιο του κινητού.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Γιάννης.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ φιλε για τον τιτλο.σου υπενθυμιζω οτι εδω μιλαμε για το αρτεμις.το μονο που εκανα ηταν να δωσω μια λυση για την μνημη του αρτεμις ,γιατι αυτο με καιει και ισως και καποια αλλα παιδια που το πηραν.δεν ειχα λογους να επιτεθω σε κανεναν,το εκανα γιατι προκληθηκα.αν εχεις να μας πεις κατι για το αρτεμις πεστο να μας βοηθησεις.

καλημερα παιδια.εβαλε κανεις το xcpuscalar?ειδατε καμια διαφορα?το χρησιμοποιησατε στο "auto",μεχρι που σας κατεβαινει και ανεβαινει η cpu?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

...δεν ξερω γιατι δεν το βρηκες...

Γιατί είμαι "στόκος" και δεν το έψαξα αρκετά...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

εναρξη-ρυθμισεις-τηλεφωνο-τυπος βελακι προς τα κατω¨¨ δονηση και κουδουνισμα

δεν ξερω γιατι δεν το βρηκες απλα για να παιξει δωσε πρωτα οκ για να το παρει στη μνημη

 

δείκτης SAR 1.1mW/g@10g

 

 

 

Se efxaristw poly file mou gia tin amesi apanthsh sou.

 

1.1 mW/gr shmainei 1.1 w/kg @ 10 gr. Arketa afksimenos deikthw se sxesi me ta antistoixa proionta tis QTEK.

 

Paratirisa oti to Artemis legetai diaforetika kai MDA Compact III (3).

 

Sta Eyrwpaika sites o deikths gia to Artemis anaferetai 0,57 W/kg @ 10gr. Kotaxte ta parakatw links :

 

link1

 

link2

 

link3

 

link 4

 

k.t.l.

 

 

Telika mipws iparxei lathos sto egxeiridio tou Artemis ?

Link to comment
Share on other sites

...αλλά μοναδικό μελανό σημείο στην ποιότητα κατασκευής ήταν η ροδέλα...

Α πα πα ... :X

Σχετικά με το mouse πάντως, διαφωνώ. Μια επιπλέον λύση πλοήγησης στα μενού του κινητού ή σερφαρίσματος στο νετ πχ δεν βλάπτει καθόλου. Ειδικά όταν μπορεί να γίνει με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Se efxaristw poly file mou gia tin amesi apanthsh sou.

 

1.1 mW/gr shmainei 1.1 w/kg @ 10 gr. Arketa afksimenos deikthw se sxesi me ta antistoixa proionta tis QTEK.

 

Paratirisa oti to Artemis legetai diaforetika kai MDA Compact III (3).

 

Sta Eyrwpaika sites o deikths gia to Artemis anaferetai 0,57 W/kg @ 10gr. Kotaxte ta parakatw links :

Telika mipws iparxei lathos sto egxeiridio tou Artemis ?

The FCC limit for public exposure from cellular telephones is an SAR level of 1.6 watts per kilogram (1.6 W/kg).

υπαρχει διαφορετικος τροπος-στανταρ μετρησης απο χωρα σε χωρα αλλιως μετριεται στην ευρωπη αλλο στην usa και αλλο ρωσσια εχω ακουσει οτι και εμεις στην ελλαδα εχουμε δικο μας τροπο μετρησης

θα το ψαξω και αλλο

 

*Does a lower SAR mean that a phone is safer?

No. Variations in SAR do not mean that there are variations in safety. While there may be differences in SAR levels among phone models, all mobile phones must meet RF exposure guidelines.

 

ακομα βρηκα και αυτο

The SAR level limit is different from country to country. For example, the SAR limit imposed on US manufacturers by the FCC is 1.6 watts per kilogram averaged over 1 gram of tissue. Canada and Australia also use this standard. But the SAR standard adopted by the European Union is 2 watts per kilogram averaged over 10 grams of tissue.

 

μεσα στα ορια ειμαστε σιγουρα αλλα παλι μαλλον ειναι υψηλο

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Artemis έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής? Μήπως είναι φτιαγμένο από ατσάλι?? Όλα πλαστικά είναι ρε παιδιά, μη λέμε ότι θέλουμε, το θέμα από εκεί και πέρα είναι κατά πόσο "τρίζουνε" όπως λέει κι ο kirileman...

 

Για εμένα από το λίγο που το είδα (και δε θέλει και πολύ για να το καταλάβεις) η ποιότητά του είναι λίγο κατώτερη του m600. Αυτό φαίνεται ιδιαίτερα στο, πολύ χρηστικό κατά τα άλλα, trackball αλλά και στη ροδέλα...

 

Υ.Γ. Υπάρχει κάποιος που είχε κάποιο γρήγορο ppc, π.χ. το Eten ή το Mio, κι έχει πάρει το Artemis, πως συγκρίνετε η ταχύτητα του destinator?

 

Παιδιά, δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα.

Επειδή έχω κάνει "διατριβή" στο θεμα ποιότητα κατασκευής στα ppc και στα κινητα γενικότερα, θα έλεγα πως οι εταιρίες έχουν βολευτεί, εξοπλίζοντας τις συσκευές που λανσάρουν με υλικά απο μέτρια έως απαράδεκτα.

Επιτέλους, πότε θα συνειδητοποιήσουν οι κατασκευαστές τέτοιων συσκευών, πως υπάρχουν χρήστες( και είναι αρκετοί) που απο μια συσκευή, τιμολογημένη στα 600-700 ευρώ, επιζητούν πέρα απο αξιόλογα χαρακτηριστικά και καλά και ποιοτικά υλικά( χωρίς να τους νοιάζει αν αυτή θα ζυγίζει λίγα γραμμάρια παραπάνω)?

Είναι τόσο δύσκολο να δούμε υλικά του επιπέδου του HP 4700, του Ε61 της Νόκια ή ακόμα ακόμα και του S100( με μοναδική παραφωνία το κομμάτι του πλαστικού που σκεπάζει την κεραία) και πόσο κοστίζουν τελικά?

Το κακό είναι πως πέρα απο τα 30-40 ευρώ που θα επιβαρύνονταν για λίγο μέταλλο, οι εταιρίες αναλογίζονται και το αυξημένο κόστος ενδεχόμενης επισκευής και αντικατάστασης ενός ελαττωματικού τμήματος, αλλά και πάλι...

Απογοητευτική κατάσταση...

(Υ.Γ Η ποιότητα του 3300 κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά καλή και ένα κλίκ πάνω απο το Μ600 της ΕΤΕΝ, που αναφέρθηκε, αλλά αυτό όπως προείπα είναι προσωπική άποψη).

Link to comment
Share on other sites

Αναφερθίκατε στο Χ500. Είναι πραγματικά όμορφο και με 400ρη επεξεργαστή. Όμως όπως προσέξατε έχει λιγότερα κουμπιά και σαν αποτέλεσμα δεν θα έχει την κορυφαία λειτουργικότητα του 3300. Επιπλέον οι διαστάσεις είναι 113 x 59.5 x 15.5 mm δηλαδή μισό πόντο πιό μεγάλο σε ύψος και 1,5 χιλιοστά σε πλάτος. ( http://mobile.softpedia.com/phones/Eden/Eden-glofiish-X500.shtml )
Link to comment
Share on other sites

Αναφερθίκατε στο Χ500. Είναι πραγματικά όμορφο και με 400ρη επεξεργαστή. Όμως όπως προσέξατε έχει λιγότερα κουμπιά και σαν αποτέλεσμα δεν θα έχει την κορυφαία λειτουργικότητα του 3300. Επιπλέον οι διαστάσεις είναι 113 x 59.5 x 15.5 mm δηλαδή μισό πόντο πιό μεγάλο σε ύψος και 1,5 χιλιοστά σε πλάτος. ( http://mobile.softpedia.com/phones/Eden/Eden-glofiish-X500.shtml )

 

Ξέχασες να αναφέρεις ότι είναι πιο λεπτό (1.3 χιλιοστά). Θα ήταν καλύτερα πάντως να έλειπε το τμήμα από το ακουστικό και πάνω. Έτσι θα έδειχνε ακόμα πιο εντυπωσιακό.

Link to comment
Share on other sites

Τα offtopic posts μεταφέρθησαν σε κλειδωμένο thread.

 

Παρακαλώ πολύ σεβαστείτε το φόρουμ που σας φιλοξενεί και παραμείνετε στο επίπεδό του.

 

Υπενθυμίζω ότι σύμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης Χρήσης δεν επτρέπονται οι χαρακτηρισμοί ούτε η επίθεση προς άλλο μέλος του φόρουμ.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να αναφέρεις ότι είναι πιο λεπτό (1.3 χιλιοστά). Θα ήταν καλύτερα πάντως να έλειπε το τμήμα από το ακουστικό και πάνω. Έτσι θα έδειχνε ακόμα πιο εντυπωσιακό.

 

Έχεις δίκιο, αλλά ξέχασα να πω ότι είναι και 20 γραμμάρια βαρύτερο. :O Πάντος και το Χ500 είναι πολύ ωραίο. Σύγουρα θα έχει και αυτό τους οπαδούς του.Το κάθε ένα έχει τα υπέρ και τα κατά του. Και τα δύο πάντος είναι κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

εχω επιδοτηση απο vodafone ξερετε ποτε θα το φερει η βοντα?δεν μπορω να περιμενω και πολυ,αν ειναι να το φερει σε ενα μηνα,θα το παρω απο αλλου!
only Apple
Link to comment
Share on other sites

εχω επιδοτηση απο vodafone ξερετε ποτε θα το φερει η βοντα?δεν μπορω να περιμενω και πολυ,αν ειναι να το φερει σε ενα μηνα,θα το παρω απο αλλου!

 

Ematha oti h tim to efere hdh se epidothsh oi alloi 2 megaloi ti kanoun ?:(

Link to comment
Share on other sites

H vodafone το έχει ήδη βάλει στους καταλόγους της και μου είπαν ότι θα μπεί στις αποθήκες τους την Δευτέρα 6/11 για να αρχίσουν οι αποστολές σε όσους το έχουν ήδη παραγγήλει. Τιμή 695 ευρώ απ' ότι θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή λιανικής από Vodafone είναι 695 από ότι μου είπαν. Η τιμή με επιδότηση θα είναι πιο χαμηλή.

Το έχω ήδη παραγγείλει και μου είπαν ότι θα το έχω στα χέρια μου την Τρίτη.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Ο2 version of Artemis:

http://msmobiles.com/news.php/5723.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Σήμερα, χωρίς να θυμάμαι να "πείραξα" κάτι, και για κάποιες ώρες, το Ρ3300 μου παρουσίαζε στο start menu δίπλα από κάθε πρόγραμμα μία "αλφαβητική" ένδειξη (!). Πχ, δίπλα από το "Σήμερα" έγραφε (Α), δίπλα από το Internet το (Β) κ.ο.κ. Μετά από κάποιο (από τα πολλά) ρεσετ που έκανα, επανήλθε. Έτσι απλά...

Επειδή ήταν τουλάχιστον αντιαισθητικό, ξέρει κανείς σας τι μπορεί να το είχε προκαλέσει. Όχι τίποτα άλλο, απλά να ξέρω τι να διορθώσω/προσέξω την επόμενη (μακάρι να μην υπάρξει) φορά...

Ευχαριστώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...