Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

katarxhn kalhspera,legomai konstantinos kai eimai katoxos tou htc3300.exw kapoies vasikes apories apws kathe kainourios katoxos opoioudipote pda,kin k.a. epidei einai vasika h proth fora pou agorazw kati tetoio [mexri twra eixa kinta] otan leme pernate ena prog. to pername sthn arxhkh morfh opws sto pc me ena aplo copy paste kai eggatastash mesw ppc? :ninja: paizei na lew koutamares giayto den rwtaw allo:cry: :X eyxaristo prokatavolika

Καλως ήρθες κατ'αρχην.

Προσπάθησα με δυσκολία να καταλάβω τι γράφεις στο μήνυμα γι'αυτό καλύτερα να γράφεις ελληνικά.

Σε ο,τι αφορά την εγκατάσταση προγραμμάτων.

Τα exe αρχεία γίνονται εγκατάσταση από το PC μέσω activesync.

Tα cab γίνονται εγκατάσταση στο ppc.

Κάποια exe αρχεία τρέχουν από το ppc, το καταλαβαίνεις όταν τα τρέχεις στο pc και σου λέει οτι δεν είναι win32 application.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση στα παιδιά που το έχουν πάρει από Ελλάδα. Βλέπω ότι το expansys έχει βάλει προς πώληση και την premium έκδοση των 700 ευρώ. Το πακέτο περιέχει

 

Στην συσκευασία περιλαμβάνονται:

HTC P3300

Ακουστικά

Φορτιστής

Φορτιστής αυτοκινήτου

Βάση στήριξης αυτοκινήτου

Εξωτερική κεραία

USB καλώδιο συγχρονισμού

Κάρτα microSD 512MΒ

Εγχειρίδιο χρήσης

Οδηγός γρήγορης εκκίνησης

Getting Started CD

TomTom Navigator 6 DVD

Δερμάτινη θήκη

 

 

Εσάς τα είχε όλα αυτά ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Πλαίσιο (699 ευρώ έχει) και δεν έχει μέσα από αυτά που αναφέρεις τα εξής:

 

Φορτιστή αυτοκινήτου

Βάση στήριξης αυτοκινήτου

Εξωτερική κεραία

TomTom Navigator 6 DVD

 

Αντί για το Tom Tom έχει το Navimate Pocket v2.05

Α, και για ελληνικό εγχειρίδιο έχει του HTC Tytn (ουσιαστικά για τα Win mobile 2005).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω χθές στα 598.50 ευρώ τελική τιμή, σε 6 άτοκες δόσεις, χωρίς τους χάρτες.

Οποιος θέλει να του πώ το μαγαζί, ας μου στείλει ενα pm, για να μην θεωρηθεί οτι κάνω διαφήμηση, μιας και πιστεύω οτι ειναι η καλύτερη τιμή που το βρήκα στην Αθήνα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω χθές στα 598.50 ευρώ τελική τιμή, σε 6 άτοκες δόσεις, χωρίς τους χάρτες.

Οποιος θέλει να του πώ το μαγαζί, ας μου στείλει ενα pm, για να μην θεωρηθεί οτι κάνω διαφήμηση, μιας και πιστεύω οτι ειναι η καλύτερη τιμή που το βρήκα στην Αθήνα.:rolleyes:

Εδώ κάνουν διαφήμιση αυτοί που έχουν τα ακριβότερα και εσύ κολλάς με αυτούς που έχουν το φθηνότερο.

Δώσε μαγαζί ελεύθερα!:D

Link to comment
Share on other sites

η τιμουλα ειναι πολυ καλη για ελληνικο πακετο.(δελεαζει μεχρι και μενα που υπολογιζα να το παρω απο εξω)

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ενω εχει κυκλοφορησει στην ελλαδα εδω και 2 εβδομαδες σε e-shop του εξωτερικου ακομη το αναμενουν.

(με βαζει και σε καποιες σκεψεις...)

Link to comment
Share on other sites

Που το στηρίζεις αυτό;

 

Στο ότι έχει δύο proccessor cores αρα θα δουλεύει πολύ πιο αποδοτικά από ένα 400 όταν βέβαια χρησιμοποιήται για τον σκοπό που έχει φτιαχτεί: κινητό τηλέφωνο (αυτονομία και απρόσκοπτη λειτουργία) και χρήση των επιπλέον δυνατοτήτων. Το να κάνει πιο γρήγορο επαναυπολογισμό της διαδρομής είναι βέβαια καλό αλλά σε σχέση πάντα με την λειτουργία σαν κινητό. Ελπίζω όταν το έχω στα χέρια μου και θα το φορτώσω αρκετά να σας πω εντυπώσεις. Πιστεύω ότι θα βγουν καλύτερα στο άμεσο μέλλον και κάποιος απο το forum θα το συγκρίνει με το ETEN.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Απλά επειδή παρακολουθώ τα posts θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και την δική μου γνώμη. Πήρα εχθές το Artemis πουλώντας το S200 που είχα εδώ και ένα μήνα. Το 3300 κατά την άποψη μου είναι εκπληκτικό. Σαφώς όμως πρέπει να ληφθεί υπόψη και ο υποκειμενικός παράγοντας. Απλά ήθελα ένα εργαλείο που να τα έχει όλα. Και νομίζω ότι το συγκεκριμένο τα έχει όλα. Για το θέμα της ταχύτητας που είναι κατά την γνώμη μου σημαντικό είτε κάποιος είναι casual είτε power user (απλά είναι διαφορετικό το μέτρο που ο καθένας μετρά της απαιτήσεις του) έχω να πώ ότι σε σχέση με το S200 που είχα είναι πολύ βελτιωμένο. Με ένα δε OC που του έκανα πάει ακόμα πιο γρήγορα παρά το γεγονός ότι έχω "βαριά" προγράμματα (Pocket Informant 2007) φορτωμένα στην κάρτα (transcend 512 - 80X). Το GPS έχει καλή απόκριση και ο δέκτης έχει πολύ καλή ευαισθησία (όπως άλλωστε κάθε σύγχρονος πολυκάναλος δέκτης GPS). Το μόνο που μένει να δοκιμάσω είναι το skype για το οποίο τόσα έχω ακούσει και διαβάσει....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Απλά επειδή παρακολουθώ τα posts θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και την δική μου γνώμη. Πήρα εχθές το Artemis πουλώντας το S200 που είχα εδώ και ένα μήνα. Το 3300 κατά την άποψη μου είναι εκπληκτικό. Σαφώς όμως πρέπει να ληφθεί υπόψη και ο υποκειμενικός παράγοντας. Απλά ήθελα ένα εργαλείο που να τα έχει όλα. Και νομίζω ότι το συγκεκριμένο τα έχει όλα. Για το θέμα της ταχύτητας που είναι κατά την γνώμη μου σημαντικό είτε κάποιος είναι casual είτε power user (απλά είναι διαφορετικό το μέτρο που ο καθένας μετρά της απαιτήσεις του) έχω να πώ ότι σε σχέση με το S200 που είχα είναι πολύ βελτιωμένο. Με ένα δε OC που του έκανα πάει ακόμα πιο γρήγορα παρά το γεγονός ότι έχω "βαριά" προγράμματα (Pocket Informant 2007) φορτωμένα στην κάρτα (transcend 512 - 80X). Το GPS έχει καλή απόκριση και ο δέκτης έχει πολύ καλή ευαισθησία (όπως άλλωστε κάθε σύγχρονος πολυκάναλος δέκτης GPS). Το μόνο που μένει να δοκιμάσω είναι το skype για το οποίο τόσα έχω ακούσει και διαβάσει....

καλοριζικο

η αληθεια ειναι οτι για omap παει αρκετα καλα αλλα ρε φιλε πρεπει να σου δωσω συνχαρητηρια για την δικια σου ταχυτητα ..

το πηρες χθες και καταφερες να το φορτωσεις προγραμματα και ακομα να κανεις OC αλλα και να δοκιμασεις και το gps ,εσυ πρεπει να εχεις πανω απο 500mhz επεξεργαστη:)

πες μας λεπτομερειες αν θες για το OC στα ποσα mhz το κλειδωσες ?και πως παει τωρα....και παλι καλοριζικο

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω χθές στα 598.50 ευρώ τελική τιμή, σε 6 άτοκες δόσεις, χωρίς τους χάρτες.

Οποιος θέλει να του πώ το μαγαζί, ας μου στείλει ενα pm, για να μην θεωρηθεί οτι κάνω διαφήμηση, μιας και πιστεύω οτι ειναι η καλύτερη τιμή που το βρήκα στην Αθήνα.:rolleyes:

 

 

Δωσε μαγαζι και link αδερφέ μου..

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνουν διαφήμιση αυτοί που έχουν τα ακριβότερα και εσύ κολλάς με αυτούς που έχουν το φθηνότερο.

Δώσε μαγαζί ελεύθερα!:D

 

 

Νομίζω πως έχεις δίκιο.

 

MG MANAGER

Σολωμού 26

Τηλ. 2103817992 - 2103847032

 

Είναι της Ace Hellas και μπορεις να το πάρεις μεχρι 6 άτοκες δόσεις με κάρτα visa. To δικό μου το παρέλαβα σφραγισμένο με ταινία ασφαλείας της ace hellas. To πρωί πήρα τηλέφωνο και το παρήγγειλα και το μεσημέρι με πήρανε τηλέφωνο να περάσω να το παραλάβω. Στο λέω γιατί πρέπει πρώτα να το παραγγείλεις. Αν το θές χωρίς τους χάρτες να τους το πείς.

 

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Νέος κάτοχος και εγώ, για την ακρίβεια θα το έχω στα χέρια μου σε 3 ωρίτσες, και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος φίλος έχει ψάξει ποιές εξωτερικές κεραίες είναι συμβατές. Εννοώ τι αντάπτορα πρέπει να έχουν κτλ, γιατί το Πλαίσιο 3 κεραίες που έχει καμιά δεν ταίριαζε στο P3300. Επίσης με ενδιαφέρει και screen protector, οπότε θα εκτιμούσα πολύ κάποια σύσταση και για τα δύο ίσως από κάποιο e-shop.

 

Ευχαριστώ,

 

Γιάννης

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Στο ότι έχει δύο proccessor cores αρα θα δουλεύει πολύ πιο αποδοτικά από ένα 400 όταν βέβαια χρησιμοποιήται για τον σκοπό που έχει φτιαχτεί: κινητό τηλέφωνο (αυτονομία και απρόσκοπτη λειτουργία) και χρήση των επιπλέον δυνατοτήτων. Το να κάνει πιο γρήγορο επαναυπολογισμό της διαδρομής είναι βέβαια καλό αλλά σε σχέση πάντα με την λειτουργία σαν κινητό. Ελπίζω όταν το έχω στα χέρια μου και θα το φορτώσω αρκετά να σας πω εντυπώσεις. Πιστεύω ότι θα βγουν καλύτερα στο άμεσο μέλλον και κάποιος απο το forum θα το συγκρίνει με το ETEN.

 

Ναι, είναι core 2 duo!... :chair:

 

edit: (αντιγράφω) "The OMAP has two processor cores: one ordinary ARM core for Pocket PC applications, and one DSP core for manufacturer specific code such as phone functionality. Third party applications such as Skype cannot access the DSP and even if they could, every application would have to be made specific for that specific OMAP processor."

 

Πως, λοιπόν, προκύπτει ότι ένας omap δουλεύει "πολύ πιο αποδοτικά από ένα 400" δεν μπορώ να καταλάβω. Ποιος είναι ο σκοπός που έχει φτιαχτεί; Τελικά υπό ποιες προϋποθέσεις δουλεύει πιο γρήγορα από έναν 400άρη (διότι εγώ πιστεύω ΠΟΤΕ);

Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλευει σαν ισο προς ισο με εναν 400? η οχι? ειναι οντως core 2 duo? please μια απαντηση να ξερω ποιο απο τα 2 να παρω το 3300 η το χ500
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλευει σαν ισο προς ισο με εναν 400? η οχι? ειναι οντως core 2 duo? please μια απαντηση να ξερω ποιο απο τα 2 να παρω το 3300 η το χ500

το σιγουρο ειναι οτι εχει ενα 200ρι 32μπιτο dual core

σε αυτη την περιπτωση κανεις δεν γνωριζει σιγουρα πιο ειναι πιο γρηγορο

το οποιο δεν εξαρταται αποκλειστηκα απο τα mhz αλλα και απο τα προγραματα που τρεχεις κατα ποσον δηλαδη ενα προγραμμα εχει γραφτει με την τεχνολογια dual core

αν εχει γραφτει τοτε μαλλον στο συγκεκριμενο θα υπερτερει

αλλα λογικα σε γενικες γραμμεςο 400ρης θα πρεπει να ειναι πιο γρηγορος

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα benchmarks, o 200άρης του artemis βρίσκεται κάτω και από το αντίστοιχο του prophet (στα τεστ που αφορούν τον επεξεργαστή).
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο

η αληθεια ειναι οτι για omap παει αρκετα καλα αλλα ρε φιλε πρεπει να σου δωσω συνχαρητηρια για την δικια σου ταχυτητα ..

το πηρες χθες και καταφερες να το φορτωσεις προγραμματα και ακομα να κανεις OC αλλα και να δοκιμασεις και το gps ,εσυ πρεπει να εχεις πανω απο 500mhz επεξεργαστη:)

πες μας λεπτομερειες αν θες για το OC στα ποσα mhz το κλειδωσες ?και πως παει τωρα....και παλι καλοριζικο

 

Δεν ξέρω για τα συγχαρητήρια που λες και δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Σ' ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια. Η απάντηση για το φόρτωμα των προγραμμάτων κλπ έχει μιά πολύ απλή εξήγηση που ακούει στο όνομα "S200 -> πειραματόζωο". Το S200 που είχα το χρησιμοποίησα σαν πειραματόζωο και μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα σε ένα συγκεκριμένο configuration προγραμμάτων που με εξυπηρετεί. Τα φόρτωσα και τέλος. Τώρα για το θέμα του OC συστήνω αλλά και πάλι με επιφύλαξη, γιατί η εμπειρία έχει δείξει ότι το αντικείμενο έχει πολλές παραμέτρους που έχουν να κάνουν με την αλληλεπίδραση των προγραμμάτων που είναι φορτωμένα και ασφαλώς πως είναι γραμμένα (εννοώ αν είναι καλός (neat στην αργκό των programmers) ή τσαπατσούλικος ο κώδικας τους) κλπ, το BatteryStatus που είναι plugin του Today και μπορεί κάποιος να το βρεί στο http://www.chi-tai.info. Είναι ένα συμπαθητικό plugin που κάνει και oc τον OMAP. Το έχω ρυθμίσει βάσει του OmapClock που δείχνει 240Mhz. Tο BatteryStatus δείχνει 260Mhz αλλά εκτιμώ ότι αυτή διαφορά οφείλεται είτε σε λάθος πράξη που κάνει το πρόγραμμα στον αλγόριθμο του είτε σε λάθος ανάγνωση register ή σε κάτι παρόμοιο... Ανακεφαλαιώνοντας λοιπόν στην δική μου την περίπτωση το BatteryStatus δουλεύει άψογα με την CPU στα 260 ενώ κατά το OmapClock είναι στα 240Mhz που απ΄ότι έχω διαβάσει είναι η πιό σταθερή και απροβλημάτιστη oced ταχύτητα για τον OMAP. Να προσθέσω δε ότι το BatteryStatus κρατάει τις ρυθμίσεις μετά από suspend και reset, κλειδώνει το ppc (μου αρέσει γιατί συνεχώς το ξεχνώ και πατώντας τα κουμπιά του S200 κατά λάθος ενώ ήταν στην τσέπη μου πήρα την γυναίκα μου όπου με άκουγε για κάνα 20λεπτο!!!) και έχει και κάποια άλλα καλούδια όπως ισχύς σήματος %, θερμοκρασία μπαταρίας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Νέος κάτοχος και εγώ, για την ακρίβεια θα το έχω στα χέρια μου σε 3 ωρίτσες, και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος φίλος έχει ψάξει ποιές εξωτερικές κεραίες είναι συμβατές. Εννοώ τι αντάπτορα πρέπει να έχουν κτλ, γιατί το Πλαίσιο 3 κεραίες που έχει καμιά δεν ταίριαζε στο P3300. Επίσης με ενδιαφέρει και screen protector, οπότε θα εκτιμούσα πολύ κάποια σύσταση και για τα δύο ίσως από κάποιο e-shop.

 

Ευχαριστώ,

 

Γιάννης

 

για προστασία της οθόνης πάρε αυτή http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_99_149&manufacturers_id=85&products_id=2441 Είναι η καλύτερη. Είχα δοκιμάσει άλλη μάρκα αλλά ήταν λίγο θαμπή. Αυτή δεν φαίνεται καθόλου και είναι πλενόμενη. Στην στέλνουν σε μία-δύο ημέρες και με αντικαταβολή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα συγχαρητήρια που λες και δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Σ' ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια. Η απάντηση για το φόρτωμα των προγραμμάτων κλπ έχει μιά πολύ απλή εξήγηση που ακούει στο όνομα "S200 -> πειραματόζωο". Το S200 που είχα το χρησιμοποίησα σαν πειραματόζωο και μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα σε ένα συγκεκριμένο configuration προγραμμάτων που με εξυπηρετεί. Τα φόρτωσα και τέλος. Τώρα για το θέμα του OC συστήνω αλλά και πάλι με επιφύλαξη, γιατί η εμπειρία έχει δείξει ότι το αντικείμενο έχει πολλές παραμέτρους που έχουν να κάνουν με την αλληλεπίδραση των προγραμμάτων που είναι φορτωμένα και ασφαλώς πως είναι γραμμένα (εννοώ αν είναι καλός (neat στην αργκό των programmers) ή τσαπατσούλικος ο κώδικας τους) κλπ, το BatteryStatus που είναι plugin του Today και μπορεί κάποιος να το βρεί στο http://www.chi-tai.info. Είναι ένα συμπαθητικό plugin που κάνει και oc τον OMAP. Το έχω ρυθμίσει βάσει του OmapClock που δείχνει 240Mhz. Tο BatteryStatus δείχνει 260Mhz αλλά εκτιμώ ότι αυτή διαφορά οφείλεται είτε σε λάθος πράξη που κάνει το πρόγραμμα στον αλγόριθμο του είτε σε λάθος ανάγνωση register ή σε κάτι παρόμοιο... Ανακεφαλαιώνοντας λοιπόν στην δική μου την περίπτωση το BatteryStatus δουλεύει άψογα με την CPU στα 260 ενώ κατά το OmapClock είναι στα 240Mhz που απ΄ότι έχω διαβάσει είναι η πιό σταθερή και απροβλημάτιστη oced ταχύτητα για τον OMAP. Να προσθέσω δε ότι το BatteryStatus κρατάει τις ρυθμίσεις μετά από suspend και reset, κλειδώνει το ppc (μου αρέσει γιατί συνεχώς το ξεχνώ και πατώντας τα κουμπιά του S200 κατά λάθος ενώ ήταν στην τσέπη μου πήρα την γυναίκα μου όπου με άκουγε για κάνα 20λεπτο!!!) και έχει και κάποια άλλα καλούδια όπως ισχύς σήματος %, θερμοκρασία μπαταρίας κλπ.

φιλε sbranik εξαιρετικο το προγραμμα που εδωσες και δουλεύει αψογα στο Αρτεμις. Μην ντραπείς να δώσεις και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις με ολα τα παρελκομενα που αναφερει καποιος σε προηγουμενο post (βαση κ φορτιστη αυτοκ.) αν ναι απο που?
Link to comment
Share on other sites

ναι ας μας πει καποιος αν το εχει πληρες και ποσο το πηρε.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από τη Vodafone με ανανέωση με έξτρα 160 Ευρώ επιδότηση αν θυμάμαι καλά (βγήκε μάλλον στην καλύτερη τιμή της αγοράς) και ταυτόχρονη ενεργοποίηση του Vodafone e-mail. Μάλιστα μου είπαν να περάσω από Δευτέρα να παραλάβω και το δωρεάν πακέτο (φορτιστή αυτοκινήτου και βάση...οριτζιναλ από ότι μου ειπαν) που δεν είχαν παραλάβει ακόμα και το δίνουν στην προσφορά. Κάντε μια βόλτα από κεί να δούμε αν ισχύει γενικά ή αν το έκαναν μόνο σε μένα που ανανέωσα κάμποσες γραμμές της εταιρίας μου...

 

ΥΓ: Είναι της ACE HELLAS με την 512 μνήμη και ελληνικό εγχειρίδιο HTC P3300(ένα μαύρο μεγαλύτερο από το κανονικό που εμπόδιζε την σωστή επανασυσκευασία του κινητού!!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...