Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

/ctcinfo

 

να μείνει μεταξύ μας ε.. :secret:

;) ;)

Κατα τυχη το ειχα βρει παλιοτερα:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Ξαφνικά χθές το βράδυ με πέταξε έξω κ έκτοτε δέ με ξαναβάζει με τίποτα μέσα.

Έκανα reboot,έκανα reinstall,ακολούθησα τις οδηγίες στο site του msn αλλά και πάλι τπτ.

Στο troubleshot εμφανίζει

error code:80048820

extended error code:80048416

Στα test results εμφανίζει το πρόβλημα στα key ports.Κάνω repair αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Καμμία ιδέα κανείς;;;:worry:

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαίνεται καθόλου αστείο.Ίσα ίσα..ο έλεγχος της ημερομηνίας του συστήματος ήταν μία από τις παραμέτρους που έλεγε να ελεγθούν η επίσημη ιστοσελίδα του msn.

Άνοιξα το παράθυρο date and time properties κ δέ μου φάνηκε κάτι λάθος.Υπάρχει όμως πιθανότητα να μήν ξέρω τι να κοιτάξω κ να φτίαξω.Μπορεί όντως κάτι απο εκεί να είναι.Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω;

Κ τι στο καλό;Έτσι στα ξαφνικά του ήρθε του υπολογιστή μ να αλλάξει ημερομηνίες;Εγω δέν έχω πειράξει τπτ....

Σ'ευχαριστώ

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω να ελέγξεις την ημερομηνία δεν αναφέρομαι στις ρυθμίσεις, αλλά απλά να είναι η σωστή. (Τρίτη, 14 Νοεμβρίου 2006)

 

Επίσης, μήπως χρησιμοποιείς κάποιον proxy server (απενεργοποίησέ τον)...

 

Ρίξε και μια ματιά στο παρακάτω link:

http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=214249&SiteID=1&PageID=1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχες δίκιο!Η υπερβολική μου σιγουριά ότι είχα τη σωστή ημερομηνία με έκανε να μή δώσω σημασία στην ακριβή ημερομηνία.Κ το πρόβλημα λύθηκε!

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!:D

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω migrate τις ρυθμίσεις (History, Avatars etc) από μια εγκατάσταση στα XP σε μια εγκατάσταση στα Vista; Φαίνεται ότι στα Vista οι διάφορες ρυθμίσεις εγκαθίστανται σε διαφορετικούς φακέλους. :(
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχες δίκιο!Η υπερβολική μου σιγουριά ότι είχα τη σωστή ημερομηνία με έκανε να μή δώσω σημασία στην ακριβή ημερομηνία.Κ το πρόβλημα λύθηκε!

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!:D

Υπό άλλες συνθήκες θα το θεωρούσα τουλάχιστον αστείο αλλά επειδή το έχω ζήσει, γι' αυτό σου είπα κι εγώ με τη σειρά μου να το δοκιμάσεις. Χαίρομαι που κατάφερα να σε βοηθήσω.

 

 

Το είχε πάθει ένας φίλος, όταν κάποια στιγμή του είχα πει να αλλάξει το έτος της ημερομηνίας ώστε να μπορέσει να κάνει update ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούσε και είχε λήξει η συνδρομή του και ξέχασε να την επαναφέρει. Επί βδομάδες δε μπορούσε να συνδεθεί και δε μπορούσα να σκεφτώ το λόγο. (πού να πάει το μυαλό μου)

Τελικά κάποια στιγμή που πήγα σπίτι του για format (είχε μαζέψει πολλά προβλήματα) διαπίστωσα ότι η ημερομηνία ήταν εντελώς λάθος και διορθώνοντάς τη κατάφερε να συνδεθεί...

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα συνεχεια μου βγαζει"Δεν ήταν δυνατή η παράδοση του ακόλουθου μηνύματος σε όλους τους παραλήπτες:"

μου εχει σπασει τα νευρα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εμενα συνεχεια μου βγαζει"Δεν ήταν δυνατή η παράδοση του ακόλουθου μηνύματος σε όλους τους παραλήπτες:"

μου εχει σπασει τα νευρα!

 

 

same here... Το ίδιο έχουν και αρκετοί ακόμα αν κρίνω από τα comments τους :P

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω σημερα εχω το ιδιο προβλημα με το γνωστο σφαλμα 81000306 και δε μπαινει με τιποτα

+1...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν από λίγο (ενδέχεται να συνεχιστεί αυτό) το MSN γενικά είχε πρόβλημα. Είναι κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά. Δεν χρειάζεται ούτε να ανησυχείτε, ούτε να γεμίζετε με posts το topic αν δεν δουλεύει το MSN. Είναι ένα δίκτυο που ανέκαθεν είχε πολλά προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Paidia exo friksei...Exo to hotmail account mou 5 xronia...kai to password to ksero mono ego...Kai apo simera to proi otan pao na mpo mou vgazei error 80048832 wrong password or mail adress...DEN MPORO NA MPO OUTE STON MSN OUTE STO HOTMAIL OUTE OPOUDIPOTE THELEI TO PASSPORD ID...ELEOS!!!Den to xei ksanakanei pote auto kai epipleon exo vrei arketes anafores gi auto to provlima ALLA KAMIA LISI!!! Epiprostheta den mpainei apo kanenan allo ipologisti kai ap ton diko mou mporo na mpo se osa alla x@hotmail.com exo dokimasei...As mou pei kapoios oti tha vro mia lisi...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα...

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ το stuffplug για το messenger 7.5

Ευχαριστώ πολύ:)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω ενα προβλημα εδω και αρκετο καιρο.εχω το live messenger 8.οταν παω να δω τα email μου βγαινουνε κινεζικα και πρεπει συνεχεια να παταω κωδικοποιηση-ελληνικα windows-.και το εχουνε και αλλοι γνωστοι μου αυτο το προβλημα απο τοτε που εβαλαν το messenger 8.καμια λυση??ευχαριστω!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που βγάζει κινέζικα; Σε Internet Explorer;

Υπάρχει μια εφαρμογή, το Windows Live Mail desktop, που είναι σε beta έκδοση και μπορείς να το χρησιμοποιείς αντί του Outlook. Συνεργάζεται άψογα με το Windows Live Messenger και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Δες περισσότερα εδώ: http://morethanmail.spaces.live.com/

Υπάρχει πρόβλημα ωστόσο με το download διότι προωθείται στην ελληνική έκδοση του Windows Live όπου δεν παρέχεται. Οπότε πρέπει να ψάξεις την εφαρμογή σε άλλο site που να την έχουν ανεβάσει και εκεί (ή να σου δώσει το αρχείο εγκατάστασης άλλος χρήστης).

Link to comment
Share on other sites

Που βγάζει κινέζικα; Σε Internet Explorer;

Υπάρχει μια εφαρμογή, το Windows Live Mail desktop, που είναι σε beta έκδοση και μπορείς να το χρησιμοποιείς αντί του Outlook. Συνεργάζεται άψογα με το Windows Live Messenger και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Δες περισσότερα εδώ: http://morethanmail.spaces.live.com/

Υπάρχει πρόβλημα ωστόσο με το download διότι προωθείται στην ελληνική έκδοση του Windows Live όπου δεν παρέχεται. Οπότε πρέπει να ψάξεις την εφαρμογή σε άλλο site που να την έχουν ανεβάσει και εκεί (ή να σου δώσει το αρχείο εγκατάστασης άλλος χρήστης).

 

ναι με internet expoler τα ανοιγω.

θα το κοιταξω αυτο που ειπες.ευχαριστω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια Παιδιά...

 

Να ρωτήσω... Με Messenger Plus μπορείς να κάνεις τα μυνήματα σου κινούμενα (εννοώ τα γράμματα)? Πρέπει να κατεβάσω κάποιο script?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα script που μπορείς να κάνεις το όνομα σου να φαίνεται έτσι αλλά για αυτά που γράφεις στο chat window δεν ξέρω και δεν νομίζω κιόλας.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...