Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, θελω να ρωτησω το εξης:

με πηραν τηλ απο τη voda και μου εκαναν μια προσφορα να φυγω απο την cosmote. για την αλλαγη μου ειπε οτι θα ερθει courier σε 3 μερες να μου φερει τη sim. να φανταστω οτι στο 3ημερο αυτο αν δεν υπογραψω και το μετανιωσω δεν υπαρχει καποια χρεωση, σωστα?

 

Φιλε μου τι προσφορα σου εδωσαν?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω το xiaomi redmi note 4 θα εχω θεμα με το LTE ? Εδω οι μπαντες LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εδώ, μήπως έχω περισσότερες πιθανότητες γι' απάντηση... :)

 

Είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ πριν κάνα-δυο μήνες, ότι κάποιος έχει φοιτητικό συμβόλαιο Vodafone, με 4GB και δε θυμάμαι λεπτά και SMS (μπορεί να ήταν παραπάνω από 300), στα 12€!!

 

Πως πήγε τόσο λίγο; Έχει ακούσει κανείς σας τίποτα; Λάθος μου που δε ρώτησα, τότε που το είδα. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν τα προγράμματα που έχουν μόνο ίντερνετ και όχι άλλα δεδομένα;

Δες εδώ.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν τα προγράμματα που έχουν μόνο ίντερνετ και όχι άλλα δεδομένα;

Δες εδώ.

 

Δεν ξέρω. Δεν αποκλείεται να κατάλαβα λάθος. :O

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εδώ, μήπως έχω περισσότερες πιθανότητες γι' απάντηση... :)

 

Είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ πριν κάνα-δυο μήνες, ότι κάποιος έχει φοιτητικό συμβόλαιο Vodafone, με 4GB και δε θυμάμαι λεπτά και SMS (μπορεί να ήταν παραπάνω από 300), στα 12€!!

 

Πως πήγε τόσο λίγο; Έχει ακούσει κανείς σας τίποτα; Λάθος μου που δε ρώτησα, τότε που το είδα. :cry:

 

Η γυναίκα μου ειχε παρει κατι παρομοιο πριν 8 μήνες . Πηγαμε σε κατάστημα να πληρώσουμε ενα λογαριασμο της μητέρας της και εκει στο ασχετο μας προτεινε ο πωλητής το παρακάτω

 

300 Λεπτά σε ολους

300 SMS σε ολους

4GB internet

 

με κοστος 16.80 Ευρώ τελική τιμη το μήνα. Εγώ δεν ενεδωσα αλλά επειδή η γυναικα μου βαριεται να τρέχει με καρτες κλπ γυρισε το δικό της στο προγραμμα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχαν προτεινει και μενα αυτο . 300 λεπτα σε ολους, 300 μηνυματα σε ολους και 4gb τον μηνα. Αλλα ειναι φοιτητικη συνδεση με 16,90€ τον μηνα. Προυποθετει πασο δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας "Α" στο 1339, 500mb για 30 μέρες. Ή μέσα από την εφαρμογή της Vodafone στις προσφορές.

 

σωστός !!!!!!! να σαι καλα.:up:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφερει κανενα!!!Οσο αφορα την cosmote της οποιας ειμαι συνδρομητης:εχω 3 cosmote XL σε οικογενειακο+οτε tv+24adsl (δεν θυμαμαι πακετο με χρονο ομιλιας) και μου βγαινουν συνολικα 100ε/μηνα.

Αποψη μου κανεις φορητοτητα σε cosmote και αρχιζεις τα παζαρια.Δες και στο thread της cosmote τι τιμες παιζουν.

Μπορειςνα τους σκισεις οσο θελεις.ορεξη και χρονο για παζαρι να εχεις αι μπορεις να παρεις καλες τιμες.

 

Καλησπέρα file. Εγώ θα έλεγα να μιλήσεις με τη προσωπική σου σύμβουλο στη Vodafone πρώτα k στη συνεχεια να αποφασίσεις.

Θέλω να σου δώσω ένα πρόσφατο παράδειγμα διαπραγμάτευσης με την προσωπική σύμβουλο στις γραμμές του πατέρα μου.

 

Ονομαστικές τιμές γραμμών:

 

RED1 παλιό: E60.00 χωρίς επιδότηση

Internet 4Sharing 2GB: E15.00

Vodafone Home Telephony Basic1(sim home): E13.11

Synolo: E88.11

 

Δεδομένου ότι είναι συνδρομητής Voda από το 1997 k ότι έχει k μια HOL γραμμή μας τa έδωσαν τελική τιμή με ΦΠΑ k χωρίς φόρο κινητής στα E45.00 (HOL line excluded)

 

Τα συμπεράσματα δικά σου και καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα file. Εγώ θα έλεγα να μιλήσεις με τη προσωπική σου σύμβουλο στη Vodafone πρώτα k στη συνεχεια να αποφασίσεις.

Θέλω να σου δώσω ένα πρόσφατο παράδειγμα διαπραγμάτευσης με την προσωπική σύμβουλο στις γραμμές του πατέρα μου.

 

Ονομαστικές τιμές γραμμών:

 

RED1 παλιό: E60.00 χωρίς επιδότηση

Internet 4Sharing 2GB: E15.00

Vodafone Home Telephony Basic1(sim home): E13.11

Synolo: E88.11

 

Δεδομένου ότι είναι συνδρομητής Voda από το 1997 k ότι έχει k μια HOL γραμμή μας τa έδωσαν τελική τιμή με ΦΠΑ k χωρίς φόρο κινητής στα E45.00 (HOL line excluded)

 

Τα συμπεράσματα δικά σου και καλή τύχη.

Θέλω να ρωτήσω κάτι διαφορετικό και λίγο άσχετο με τιμες,χρεώσεις κλπ..Τελικά οι προσωπικοι σύμβουλοι τι ακριβώς κάνουν?Ενδιαφέρονται παραπάνω για σένα?Ασχολούνται στα αλήθεια να πάρεις καλες προσφορες και να λύσεις ότι πρόβλημα υπάρχει και γενικά βοηθάνε?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι διαφορετικό και λίγο άσχετο με τιμες,χρεώσεις κλπ..Τελικά οι προσωπικοι σύμβουλοι τι ακριβώς κάνουν?Ενδιαφέρονται παραπάνω για σένα?Ασχολούνται στα αλήθεια να πάρεις καλες προσφορες και να λύσεις ότι πρόβλημα υπάρχει και γενικά βοηθάνε?

 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι μιλάς με έναν k μονο άτομο που σημαίνει ότι δεν επαναλαμβάνεσαι, εάν έχεις πολλές γραμμές και απαιτήσεις, σε γνωρίζει καλύτερα. Tέλος έχουν πρόσβαση σε εκπτώσεις και προσφορες που το απλό customer service η το κατάστημα δεν έχουν access.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση..Έχω δυο γραμμές που τα συμβόλαια λήγουν 28 Φεβρουαρίου. Οπότε μπαίνοντας στον τελευταίο μήνα δηλαδή απο τις 28 Ιανουαρίου και μετά μπορώ να αποχωρήσω με φορητότητα χωρίς πέναλτυ σωστά? Και κάτι ακόμα, τον λογαριασμό που θα λήγει τέλος Ιανουαρίου τον πληρώνω ή περιμένω μία και καλή να μου στείλουν εκκαθαριστικό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αποχωρήσεις πριν τις 28/2 . Κατά τις 25 κάνε μια αίτηση φορητότητας και ναι τον τελευταίο λογαριασμό μη τον πληρώσεις ώστε να έρθει ο εκκαθαριστικός.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αποχωρήσεις πριν τις 28/2 . Κατά τις 25 κάνε μια αίτηση φορητότητας και ναι τον τελευταίο λογαριασμό μη τον πληρώσεις ώστε να έρθει ο εκκαθαριστικός.

 

Ο κάθε μήνας πληρώνεται στην αρχή του (άρα είναι προπληρωμένος) και λογικά εάν κοιτάξει στο συμβόλαιο, στον τελευταίο μήνα δεν οφείλει επιστροφή χρημάτων για πρόωρη διακοπή. Λογικά μπορεί να κάνει φορητότητα χωρίς πρόβλημα από την ημέρα που θα μπει στον λογαριασμό του Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

H ΠPOΣΦOPA ENEPΓOΠOIHΘHKE! ΦETOΣ TIΣ ΓIOPTEΣ MIΛATE ΞEΓNOIAΣTA ME 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ AΠO 25/12 00:00 MEXPI KAI 31/12 23:59!

 

Χ στο 1339

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H ΠPOΣΦOPA ENEPΓOΠOIHΘHKE! ΦETOΣ TIΣ ΓIOPTEΣ MIΛATE ΞEΓNOIAΣTA ME 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ AΠO 25/12 00:00 MEXPI KAI 31/12 23:59!

 

Χ στο 1339

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Με προλαβες!

Ισχύει και σε καρτοσυμβολαιο και business.

Καλή προσφορά

Link to comment
Share on other sites

+1GB με Ν στο 1339 για το ιδιο διαστημα οπως κι ο χρονος ομιλιας

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Να σαι καλά!

Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

+1GB με Ν στο 1339 για το ιδιο διαστημα οπως κι ο χρονος ομιλιας

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Μια ερώτηση :

Μου γράφει ότι τα δωρεάν GB ισχύουν για ιντερνετ από το κινητό σας και δεν μπορείτε να τα μοιράζεστε με άλλες συσκευές.

Δηλαδή δεν μπορώ να κάνω Hot Spot για να μπαίνω από το τάμπλετ?

Πως καταλαβαίνει η Vodafone ότι μπαινω από το κινητό ή από το ταμπλετ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση :

Μου γράφει ότι τα δωρεάν GB ισχύουν για ιντερνετ από το κινητό σας και δεν μπορείτε να τα μοιράζεστε με άλλες συσκευές.

Δηλαδή δεν μπορώ να κάνω Hot Spot για να μπαίνω από το τάμπλετ?

Πως καταλαβαίνει η Vodafone ότι μπαινω από το κινητό ή από το ταμπλετ?

 

Δεν ισχυει δηλαδη το ιντερνετ 4 sharing φιλτατε

Link to comment
Share on other sites

+1GB με Ν στο 1339 για το ιδιο διαστημα οπως κι ο χρονος ομιλιας

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Μπορώ να ενεργοποιήσω και τις δύο προσφορές; Ή πρέπει να επιλέξω μια από τις δύο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ενεργοποιήσω και τις δύο προσφορές; Ή πρέπει να επιλέξω μια από τις δύο;

 

Και τις 2!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...