Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κακό είναι όμως ότι στην ανανέωση δεν με βάζουν στο νέο Red 1. Τυπικά έχω τις ίδιες παροχές (2GB + 500mb απο το εξτρα πακετο δωρεαν =2,5gbπου δινει το νέο Red 1) + τα 750mb 4sharing σαν ξεχωριστο που το εχω απο παλια.. Αλλά όπως βλέπουμε κατα καιρούς πολλές φορές αυξάνουν το πάγιο στη μέση ενός συμβολαίου συνήθως στα παλιά προγράμματα. Ήδη η τιμή αυτή ξεκίνησε με 27,80-28 ευρώ πριν 2 χρονια περιπου.. Πήρε μια αύξηση 2 ευρώ (αντι για 5 ευρω λογω της εκπτωσης) .. πηρε λιγο ακομα παραπανω με την αυξηση του ΦΠΑ και πλεον η τελικη τιμη βγαινει περιπου 32 ευρώ. Μου ειπαν δεν μπορουν να με βαλουν στο νέο Red 1 λόγω του ότι το πάγιο είναι πιο μεγάλο οπότε θα πρέπει να μου αυξησουν την εκπτωση πανω απο 60% που ειναι τωρα στο παλιό Red1 για να βγαινει ίδια τιμή.. Πολύ γραφειοκρατικό μου ακούγεται αυτό.

 

Γνώμη μου ότι θα ρισκάρεις,στο δίνουν με 60% έκπτωση,και εγώ ακριβώς το ίδιο εχω

 

 

Πολυ καλη τιμη τα 24... Κι εγώ παραμενω με τα 32 ευρώ λόγω του εξτρα ιντερνετ (3300μβ έχω συνολικά) . Δυστυχως τα 2,5γβ που σου δινουν στο βασικό δε μου φτάνουν.. Και μετά αν παω σε Red 2 ανεβαινει πολύ

 

Η αληθεια ειναι οτι καλυτερη τιμη χωρις φορητοτητα δεν μπορεις να παρεις και αν σε βολευει το προγραμμα για αυτα τα λευτα ειναι πολυ καλα χωρις να το ριψοκινδυνεψεις. Εγω απο κοσμοτε μου διναν αυτο το προγραμμα να ανανεωσω 60 ευρω. Πειρα μια προσφορα απο vodafone για το red στα 40 και εκανα φορητοτα για το red και τσουπ η κοσμοτε απο 60 που μου το εδινε μου το αφησε 24 ευρω και παρεμινα εν τελη κοσμοτε
Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μου ζητάνε τέλος αποσύνδεσης 5 ευρώ για τη λήξη του συμβολαίου. Από που μπορεί να προκύπτει αυτό από τη στιγμή που το συμβόλαιο έχει λήξει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητάνε τέλος αποσύνδεσης 5 ευρώ για τη λήξη του συμβολαίου. Από που μπορεί να προκύπτει αυτό από τη στιγμή που το συμβόλαιο έχει λήξει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι τουλάχιστον 2 με 2,5 χρόνια που έχουν βάλει τέλος αποσύνδεσης.

Το συμβόλαιο μπορεί να έληξε αλλά όχι και η σύνδεση που λογικά γίνεται αορίστου χρόνου στη συνέχεια. Μάλιστα αν είχες κάποια έκπτωση για την περίοδο που ίσχυε που πλέον έχει λήξει θα σου έρθει παραπάνω λογαριασμός. Το πιο εύκολο για να γλυτώσεις τα τέλη αποσύνδεσης είναι φορητότητα σε άλλο πάροχο, αλλά πλέον βλέπω πως ζητάνε κάποιο ποσό για φορητότητα που ενδεχομένως είναι παραπάνω από τα 5€ που σου ζητάνε τώρα.

 

Επίσης είναι λίγο περίεργο που σου ζητάνε 5€. Αν δε κάνω λάθος το τέλος αποσύνδεσης είναι 15€. Εγώ θα έλεγα να το πληρώσεις γιατί συμφέρει συγκριτικά με οποιαδήποτε άλλη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την έκπτωση και μου ερχόταν γύρω στο 60 αρι, τώρα που έληξε το Red 1 που έχω, μου το ανανεώνουν η με ίδια τιμή και 300 € επιδότηση, η μου το δίνουν 35 € χωρίς τίποτα. Προτείνετε κάτι άλλο;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την έκπτωση και μου ερχόταν γύρω στο 60 αρι, τώρα που έληξε το Red 1 που έχω, μου το ανανεώνουν η με ίδια τιμή και 300 € επιδότηση, η μου το δίνουν 35 € χωρίς τίποτα. Προτείνετε κάτι άλλο;

 

Κανε φορητοτητα στην cosmote για να παρεις καλυτερη προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε φορητοτητα στην cosmote για να παρεις καλυτερη προσφορα.

Πήγα να κάνω μου δίναν το μισό πρόγραμμα με το Α5 του 2016 και στο τέλος μου ζητάγανε και 200 € εγγύηση για να προχωρήσουν τη φορητοτητα

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

EXEIΣ KINHTO & ΣTAΘEPO ΣTH VODAFONE!! EXEIΣ VODAFONE ONE! ΔΩPO 10GB MOBILE INTERNET ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ATEΛEIΩTA MEXPI KAI 31/3! ΣTEIΛE ΔΩPEAN 10 ΣTO 1339. IΣXYEI ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔOΣ
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα. Το 1gb που έχουμε καθε ΣΚ μέχρι τα τέλη περίπου του Μαρτίου, θα μας τα αφαιρεί ή όχι από αυτήν την προσφορά?

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα. Το 1gb που έχουμε καθε ΣΚ μέχρι τα τέλη περίπου του Μαρτίου, θα μας τα αφαιρεί ή όχι από αυτήν την προσφορά?

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή ερώτηση αλλά και μετά 10 g φτάνουν και περισσεύουν, σε μένα τουλάχιστον

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω μου δίναν το μισό πρόγραμμα με το Α5 του 2016 και στο τέλος μου ζητάγανε και 200 € εγγύηση για να προχωρήσουν τη φορητοτητα

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

200€ εγγύηση? Τι κόλπα είναι αυτά? Έλεος! Αν δεν το έχεις ήδη, Κοίτα αν μπορείς να συνδυάσεις κινητό και σταθερο ώστε να έχεις παραπάνω έκπτωση.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40464&dateFrom=&dateUntil= δεν μπορώ να καταλάβω πως σε βάζει σε όποιο προφίλ θέλει αυτή αν δεν αντισταθείς, τι είναι αυτό?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40464&dateFrom=&dateUntil= δεν μπορώ να καταλάβω πως σε βάζει σε όποιο προφίλ θέλει αυτή αν δεν αντισταθείς, τι είναι αυτό?

 

Άλλαξαν το μισό κατάλογο... Τα δωρεάν MB είναι το "γλυκό", ώστε να μη σου ξινίσουν οι συνεχόμενες αυξήσεις. :down:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα. Το 1gb που έχουμε καθε ΣΚ μέχρι τα τέλη περίπου του Μαρτίου, θα μας τα αφαιρεί ή όχι από αυτήν την προσφορά?

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα ΣΚ προτεραιότητα έχουν το 1GB και τα1500 λεπτα

 

Τισ υπόλοιπες μέρες τα 10 GB

Link to comment
Share on other sites

Α1) Από 08 Μαρτίου 2017,αυξάνεται κατά €2,00 ονομαστική τιμή του παγίου(*) πακέτου Ελευθέρα των Καρτοπρογραμμάτων 20, 23, 28 και 38. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των πακέτων παραμένουν αμετάβλητα. Α2) Από 30 Μαρτίου 2017,αυξάνεται η ονομαστική τιμή του παγίου(*) των παρακάτω εμπορικά και μη εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων ως εξής: Κατά €1,80 στα: VF500+ Επιπροσθ. Μέλος, VF500+ A επιπρ.μέλος, VF500+ SMS50 επ.μέλος, VF500 ενδοοικ. Επιπρ. Μέλους, VF2+, VF10+, VF600+ Child, VF120+ Child, VF180+ Child, VF240+ Child, VF60+ Child, VF10, Vodafone Ελεύθερα 15 old/ 20 old/ 25 old/ 15/ 20/ 25/ 30, VF60+ Parent, VF500 & SMS 50 Επ.μελ. Ενδοοικ., VF500 επιπρ. Μέλους Ενδοοικ., VF60 Parent, VF150 επιπρ. Μέλους Ενδοοικογ., Vodafone Ευέλικτο 20/ 25, VF300 & SMS50 επ. μελ Ενδοοικ., VF300 επιπρ. μέλους Ενδοοικογ., Vodafone 100, VF60+ Parent, Vodafone προς όλους 200, VF120+ Parent, VF120 Parent, Vodafone 150 Κύρια Σύνδεση, Vodafone Φίλοι, Vodafone Βασικό, VF1+, Vodafone Οικονομικό 20/ 25/ 30, iPhone basic, VF120+ SMS50, Vodafone TOP 5, VF180+ Parent. Κατά €2,00 στα:: Vodafone Home telephony basic 1/ 2/ 3, Προπληρωμένος χρόνος 500/ 500+VF200/ 150 Ελλάδα & Αλβανία/ 500+/ 500+ 60Κινητά, Vodafone Home telephony για το εξοχικό, Vodafone για το Σπίτι 1.500 Σταθερά, Σταθερά 330 Ελλάδα & Εξωτερικό, . Κατά €2,40 στα:: Extra Talk 1/ 2/ 3, Καρτοπρόγραμμα 20/ 23/ 28/ 38, Καρτοπρόγραμμα Βασικό, Καρτοπρόγραμμα 350/ 500, Νέο Καρτοπρόγραμμα 500, Extra Surf 1/ 2. Κατά €2,50 στα:: Vodafone 250, VF120+ A, Vodafone TOP 5 SMS, VF240+ Parent, Vodafone Ευέλικτο 30, VF150 & SMS 50 Κύρια Σύνδεση, Vodafone Ελεύθερα 30 old/ 35 old/ 35+Fixed old/ 35Π/ 35Plus/ 45Π/ 45Plus, Vodafone Οικονομικό 35/ 45, Vodafone 100 & SMS 150, Vodafone 200, Vodafone προς όλους 400/ 700, Vodafone Ευέλικτο 35, VF240+ SMS50, VF240 Parent, Vodafone 200 & SMS 50, VF150 & SMS 150 Κύρια Σύνδεση, Vodafone Best Friends, VF180+ Parent. Κατά €3,50 στα:: Vodafone RED1 Old/ RED1/ RED2 Premium/ RED2/ RED3/ RED4, Vodafone Ελεύθερα 50 old/ 60 old/ 75 old/ 100 old/ 195 old/ 50/ 60/ 75/ 100/ 125/ 175, VF500 & SMS50 Κύρια Σύνδεση, VF500+ A κυρ.συνδ., VF600+ Parent, VF500+ Parent, VF 300 & SMS 50 Κύρια Σύνδεση, Vodafone Οικονομικό 60, Vodafone Ευέλικτο 45/ 60, VF300 & ΣΤΑΘΕΡΑ Κύρια Σύνδεση, VF300 & SMS250 Κύρια Σύνδεση, VF500+ Α Κύρια Σύνδεση, Vodafone 500 Κύρια Σύνδεση, VF500 ενδοοικ. Κύριας Σύνδεσης, VF500+ SMS50 κυρ.συνδ., VF240+ A SMS50, Vodafone 300 Κύρια Σύνδεση, Vodafone 1000

 

Επισης αναφέρει

 

Γ1) Από 30 Μαρτίου 2017, αυξάνεται κατά €2,80 η ονομαστική τιμή του παγίου των παρακάτω εμπορικά & μη εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων Vodafone Mobile Broadband: 750ΜB Internet 4Sharing, 1.2GB Internet 4Sharing, 2GB Internet 4Sharing, 5GB Internet 4Sharing, 10GB Internet 4Sharing, 20GB Internet 4Sharing, Mobile Broadband 750MB/ 1.2GB/ 2GB/ 20GB, VMB 1GB/ 5GB/ 10GB, 3G Broadband VMC1, VMB Ελεύθερα, i-BROADBAND 500MB/ 2GB, Broadband 1GB/ 1GB special offer/ 1.5GB/ 5GB/ 10GB, .

 

 

Ελπιζω όσοι έχουμε 4sharing δωρεάν χωρίς πάγιο που μας τα έδιναν δωρεάν σαν εξτρα μβ να μην μας επηρεάσει

 

Στα Red τα έχουν ξεσκίσει.. Έκαναν μεγάλες εκπτωσεις με 18 25 30 ευρώ και δεν έχει περάσει χρόνος που να μην το αυξανουν

 

 

EXEIΣ KINHTO & ΣTAΘEPO ΣTH VODAFONE!! EXEIΣ VODAFONE ONE! ΔΩPO 10GB MOBILE INTERNET ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ATEΛEIΩTA MEXPI KAI 31/3! ΣTEIΛE ΔΩPEAN 10 ΣTO 1339. IΣXYEI ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔOΣ

 

 

Δεν μου ρθε το μυνημα. ΑΛλα εστειλα κι εγω στο 1339 και μου ενεργοποιηθηκαν τα 10GB παρολο που έχω μόνο κινητό Vodafone. Δεν έχω σταθερό στη voda

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα. Δεν μου ηρθε το μηνυμα. Αλλα εστειλα κι εγω στο 1339 και μου ενεργοποιηθηκαν τα 10GB παρολο που έχω μόνο κινητό Vodafone. Δεν έχω σταθερό στη vodafone
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40464&dateFrom=&dateUntil= δεν μπορώ να καταλάβω πως σε βάζει σε όποιο προφίλ θέλει αυτή αν δεν αντισταθείς, τι είναι αυτό?

Τωρα με αυτες τις αυξησεις μπορουμε να καταγγειλουμε το συμβολαιο και να φυγουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά!Το παραξήλωσαν! Edited by Mark_K

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου οι πίνακες υπολογισμού για τα αναπόσβεστα ποσά;
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυριο ζηταω διακοπη συμβολαιου εχω red 1 new η συνολικη επιβαρυνση τον χρονο ειναι 84 ευρω για μενα το εχουν παρακανει με τις αυξησεις ποιος ο λογος υπογραφης συμβολαιου λοιπον? την αυξηση 5 ευρω που ειχαν βαλει ειχα καταφερει και την γλυτωσα. τωρα αυριο θα τα πουμε ενα χερακι με την προσωπικη μου συμβουλο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το αναποσβεστο ποσο ειναι οσο η ποινη που θα ειχαμε αν διακοπταμε το συμβολαιο οποιαδηποτε στιγμη? Τοτε ποιο το οφελος της καταγγελιας του συμβολαιου τωρα ?
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, χωρίς έκπτωση το έχεις το red 1;
με εκπτωση 26,50 και 28,50 το νεο red 1
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι η έκπτωση σε ποσοστό, τόσο θα αφαιρέσεις από την επιβάρυνση λόγω της αύξησης που ανακοίνωσαν. Δεν θα σου ανέβει 3,5€ το πάγιο δηλαδή. Τα 84€ που έχεις υπολογίσει είναι χωρίς έκπτωση, πράγμα που θα ίσχυε αν πλήρωνες την αρχική τιμή και στα 2 νούμερα. Απλά το αναφέρω μήπως θες να το υπολογίσεις πιο σωστά να δεις τι σε συμφέρει να κάνεις.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...