Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορεις επισης να ενεργοποιησεις την προσφορα με μηνυμα στο 1339 το γραμμα Ν

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Το εκανα ηδη.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σερφάρεις περισσότερο κάθε Σαββατοκύριακο;

 

Σου κάνουμε*δώρο*1GB Internet*από το Κινητό κάθε Σαββατοκύριακο από 21/1 μέχρι και 12/3.

 

Ενεργόποιηση από την εφαρμογή My Vodafone μέσω δικτύου κινητής.

 

Διευκρινίσεις

 

Η προσφορά ισχύει για Ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου & καρτοπρογράμματος.

 

Η προσφορά δίνει 1GB Internet από το κινητό για περίοδο χρήσης 8 συνεχόμενα Σαββατοκύριακα από 21/1 00:00 έως και 12/3 23:59 για χρήση εντός Ελλάδας. Τα δωρεάν GB δεν μοιράζονται με άλλες συσκευές.

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα μια διευκρινηση απο την εμπειρια σας για το "δε μοιραζονται με αλλες συσκευες". Αν κανω το κινητο hotspot, για να συνδεθω απο το tablet, θα καταναλωνει απο τα δεδομενα της προσφορας ή του μηνιαιου πακετου;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το γράφουν θα καταναλώνεις από του προγράμματος σου και όχι της προσφοράς.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ίσως εννοεί για όσους έχουν το internet 4sharing.

http://www.vodafone.gr/portal/internet4share#myvodafone

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

B στο 1339

 

VODAFONE: H ΠPOΣΦOPA ENEPΓOΠOIHΘHKE. KAΘE ΣABBATOKYPIAKO EXETE 1.500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔOΣ ΓIA NA MIΛATE ΔΩPEAN OΛA TA Σ/K MEXPI KAI TIΣ 12 MAPTIOY

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανανεωσα τηλεφωνια για 3η ή 4η φορα δεν θυμαμαι καλα για αλλους 18 μηνες 3 red1 με 19,56 τελικη το καθενα .

 

Εκπτωση συνολικη 85% .

 

70% στο παγιο +15% οικογενειακο

 

 

Ντραπηκα να ζητησω μεγαλυτερη αν και δεν νομιζω να μου εδιναν

 

Εληγαν 21/2 αλλα η ανανεωση θα ισχυει από όταν μου στειλουν sms σε λιγες μερες .

 

Μου ηρθε και στα 3 κινητα χθες sms οτι η ανανεωση ξεκιναει απο 20/1/2017 για 18 μηνες.Ουσιαστικα 17 μηνες αφου εληγαν 21/2

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια σύντομη ερώτηση. Έχω συμβόλαιο Red 1 στα 30 ευρώ και λήγει το Μάιο. Στους όρους του συμβολαίου είχα δει ένα πινακάκι που εξηγούσε πόσο επί τοις % αναπόσβεστη επιδότηση πληρώνεις ανάλογα σε ποιο μήνα βρίσκεσαι, αλλά δεν το έχω πλέον. Το συμβόλαιο είναι 18μηνο, γνωρίζεται αν φύγω τώρα πόσο % αναπόσβεστη επιδότηση θα πληρώσω;
Link to comment
Share on other sites

έχω συμβόλαιο Cosmote γύρω στα 25 ευρώ το οποίο δεν με καλύπτει (1500 gia cosmote, 30 προς τρίτους, 60 ΜΒ) και με κάλεσε μία μέρα η Vodafone για το σταθερό αλλά επειδή δεν μπορώ να κόψω το σταθερό (παρότι μου έκανε πολύ καλή προσφορά δωρεάν πάγια για 2 χρόνια) της ζήτησα προσφορά για το κινητό που λήγει σε 20 μέρες. Βασικά με ενδιαφέρει περισσότερο το ιντερνετ και λιγότερο η ομιλία.

Η προσφορά που μου έδωσε είναι: 1500΄προς όλους, 1500 sms προς όλους και 2 GB ιντερνετ με 35 ευρώ και δώρο κάθε μήνα 20 ευρώ σε κουπόνια Procter & Gamble.

Θα ήθελα την άποψη σας και αν ξέρετε αν δίνει κάτι αντίστοιχο η cosmote..

Link to comment
Share on other sites

έχω συμβόλαιο Cosmote γύρω στα 25 ευρώ το οποίο δεν με καλύπτει (1500 gia cosmote, 30 προς τρίτους, 60 ΜΒ) και με κάλεσε μία μέρα η Vodafone για το σταθερό αλλά επειδή δεν μπορώ να κόψω το σταθερό (παρότι μου έκανε πολύ καλή προσφορά δωρεάν πάγια για 2 χρόνια) της ζήτησα προσφορά για το κινητό που λήγει σε 20 μέρες. Βασικά με ενδιαφέρει περισσότερο το ιντερνετ και λιγότερο η ομιλία.

Η προσφορά που μου έδωσε είναι: 1500΄προς όλους, 1500 sms προς όλους και 2 GB ιντερνετ με 35 ευρώ και δώρο κάθε μήνα 20 ευρώ σε κουπόνια Procter & Gamble.

Θα ήθελα την άποψη σας και αν ξέρετε αν δίνει κάτι αντίστοιχο η cosmote..

 

Κοιταξε για καρτοκινητο,Cu ή Whats Up.Πες ομως ποσα λεπτα/sms/mb θελεις το μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα μια διευκρινηση απο την εμπειρια σας για το "δε μοιραζονται με αλλες συσκευες". Αν κανω το κινητο hotspot, για να συνδεθω απο το tablet, θα καταναλωνει απο τα δεδομενα της προσφορας ή του μηνιαιου πακετου;

Ευχαριστω!

 

Τελικα το δοκιμασα. Ισχυει και για hotspot!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε για καρτοκινητο,Cu ή Whats Up.Πες ομως ποσα λεπτα/sms/mb θελεις το μηνα.

 

>1 GB, όχι πάνω από 400 λεπτά προς όλους και καμιά 100 sms

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια σύντομη ερώτηση. Έχω συμβόλαιο Red 1 στα 30 ευρώ και λήγει το Μάιο. Στους όρους του συμβολαίου είχα δει ένα πινακάκι που εξηγούσε πόσο επί τοις % αναπόσβεστη επιδότηση πληρώνεις ανάλογα σε ποιο μήνα βρίσκεσαι, αλλά δεν το έχω πλέον. Το συμβόλαιο είναι 18μηνο, γνωρίζεται αν φύγω τώρα πόσο % αναπόσβεστη επιδότηση θα πληρώσω;

τέσσερεις μήνες πρίν είναι 66,66 %

Link to comment
Share on other sites

>1 GB, όχι πάνω από 400 λεπτά προς όλους και καμιά 100 sms

 

Το CU σου δινει με 10€ 1GB(500 απο το just surf bonus για ενα μηνα και 500MB απο ονλαιν ανανεωση για 15 μερες)+ οτι οταν βαζουν καρτα 3 cu φιλοι παιρνεις 100MB αμα τους δηλωσεις στο παρε να χεις.

Με 6€ εχει 400' προς CU και 200' προς ολους,τα οποια γινονται 300' αμα το ενεργοποιησεις online μεσω mycu app.Και 130sms με 5€.

Αρα με 15€ καρτα το μηνα(να μενουν 12-13€ μεσα λογω φορου) εισαι καλα για ολο το μηνα.Επισης και καθε βδομαδα μπορεις να παιρνεις 1+1 δωρο στα μικελ και σε ster/odeon με 20 λεπτα το μηνυμα.Λεπτα/sms μεταφερονται,οποτε οτι σου μενει το μαζευεις.Αντι για sms ειναι να παιρνεις αντι για sms 1GB με 6€(απλα πρεπει να το ενεργοποιει μονο του το πακετο,αφου εχεις χρηματα μεσα στη καρτα,αλλιως παιρνεις 600MB).Παντως για μενα αξιζει η καρτα γιατι προσαρμοζεται στα μετρα σου και συμφερει περισσοτερο απο το συμβολαιο.Επισης το CU εχει πολλα δωρακια κατα καιρους(free απογευματαρες,mb,το καλοκαιρι ειχες με 5€/2μηνο απεριοριστο ιντερνετ απο τις 6 το απογευμα εως τις 6 το πρωι).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω Red 1 το παλιό με τα 2GB και επιπλέον ένα έξτρα πακέτο χωρίς χρέωση για 500mb + πάλι χωρις χρέωση internet 4 sharing 750mb. Οπότε συνολικό ίντερνετ 3250μβ . Είχα 18μηνο συμβόλαιο με λήξη τον Απρίλιο και τελική τιμή με φόρους κτλ στα 31-32 ευρώ όλα μαζί. Η γραμή είναι ατομική όχι οικογενειακό ούτε σταθερό. Βέβαια η τιμή που είχα ξεκίνησε με 27-28 ευρώ και κατέληξε στα 31-32 με αύξηση ΦΠΑ και κάποιες έξτρα χρεώσεις που πέρασε η VF στη μέση συμβολαίου.

 

Όσες φορές μα κάλεσαν απο κοσμοτε ή wind για να πάω σε αυτούς δεν μπορεσαν ποτέ σαν νέο πελάτη να μου δώσουν αντοιστιχες παροχες σε αυτή την τιμή.

 

Με κάλεσαν από Vodafone για να ανανεώσω για άλλους 18μήνες με την ίδια τιμή ακριβώς και τις ίδιες παροχές. Πιστεύετε θα μπορώ να διεκδικήσω κάτι καλύτερο ; Αξίζει πχ να παω σε φορητοτητες κτλ ή να το αφήσω όπως έχεις\;

Link to comment
Share on other sites

Εχω Red 1 το παλιό με τα 2GB και επιπλέον ένα έξτρα πακέτο χωρίς χρέωση για 500mb + πάλι χωρις χρέωση internet 4 sharing 750mb. Οπότε συνολικό ίντερνετ 3250μβ . Είχα 18μηνο συμβόλαιο με λήξη τον Απρίλιο και τελική τιμή με φόρους κτλ στα 31-32 ευρώ όλα μαζί. Η γραμή είναι ατομική όχι οικογενειακό ούτε σταθερό. Βέβαια η τιμή που είχα ξεκίνησε με 27-28 ευρώ και κατέληξε στα 31-32 με αύξηση ΦΠΑ και κάποιες έξτρα χρεώσεις που πέρασε η VF στη μέση συμβολαίου.

 

Όσες φορές μα κάλεσαν απο κοσμοτε ή wind για να πάω σε αυτούς δεν μπορεσαν ποτέ σαν νέο πελάτη να μου δώσουν αντοιστιχες παροχες σε αυτή την τιμή.

 

Με κάλεσαν από Vodafone για να ανανεώσω για άλλους 18μήνες με την ίδια τιμή ακριβώς και τις ίδιες παροχές. Πιστεύετε θα μπορώ να διεκδικήσω κάτι καλύτερο ; Αξίζει πχ να παω σε φορητοτητες κτλ ή να το αφήσω όπως έχεις\;

Κάνε αίτηση φορητοτητας στην cosmote, θα στο δώσουν χαμηλότερα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Προ μίας εβδομάδας βρισκόμουν σε κατάστημα της vodafone, προκειμένου να ανανεώσω την σταθερή τηλεφωνία...και ρωτώντας την υπάλληλο της λέω ότι πληρώνω πολύ (400 λεπτά - 40 SMS -800 mb=30 ευρώ) και ότι εχω δεί ότι κάποιοι πληρώνουν τα μισά λεπτά για αυτά που έχω ή ότι έχω δει red1 στα 18 ευρώ. Τότε άρχισαν οι δικαιολογίες για οικογενειακά προγράμματα και τα συναφή....φέτος που θα δουν το αίτημα φορητότητας προς τους μπλε, να δω τι θα μου πουν? Εστω υπόψιν ότι εχω και σε άλλη εταιρεία συμβόλαιο με 1500'-1500sms-2gb στα 21,84 ευρώ το οποίο θα τους το κοτσαρω να δω τι θα μου πουν.

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για να πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα δεν πρέπει να ασχοληθείς με κατάστημα. Κατευθείαν αίτημα για φορητότητα όπως σκέφτεσαι και θα σε καλέσουν εκείνοι.
Link to comment
Share on other sites

Ποτε ειναι η καλυτερη στιγμη για αιτηση φορητοτητας; ενα μηνα πριν ληξει το συμβολαιο;

 

Οταν τρεχει ο τελευταιος μηνας του συμβολαιου. πχ 12/01/2016 αν ειναι 12μηνο συμβολαιο μετα της 12/12/2016

Link to comment
Share on other sites

Και νωριτερα να κανεις, πριν τον τελευταιο μηνα, παλι θα σου κανουν αντιπροσφορα, αρκει να τους "καταθεσεις" μια πειστικη δικαιολογια.

Για παραδειγμα εχω κανει 6 μηνες πριν τη ληξη μου αιτηση φορητοτητας. Ειχα μαθει ποσο ειναι το αναποσβεστο ποσο μου, ειχα υπολογισει σε ποσους μηνες θα εκανα εγω αποσβεση αυτου του ποσου με βαση το τι μου εδιναν σε αλλη εταιρια (που σαφως με συνεφερε), και οταν με καλεσαν του ειπα πως αυτα που ζητανε σε 4 μηνες εγω θα τα εχω αποσβεσει, οποτε δε με απασχολει αν φυγω. Και εκει μου εδωσαν ενα 55% εκπτωση μαζι με αλλα καλουδια... Αν σε δουν οτι εισαι πολυ καλα ψαγμενος, εκει θα σου δωσουν αρκετα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε καταστημα να πληρωσω λογαριασμο και ακουω συζητηση πελατη που ειναι στη σειρα πριν απο μενα και θελει να μετατρεψει το καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο. Του λεει η κοπελα οτι υπαρχει χρεωση 20 ευρω. Τους διακοπτω και λεω τελευταια φορα που ειχα κανει εγω πριν εναμιση χρονο ηταν 5 ευρω, ποτε αυξηθηκε τοσο πολυ; γυρναει σε μενα η κοπελα και λεει "μα βεβαια, η μετατροπη σε καρτοκινητο απο συμβολαιο ή καρτοσυμβολαιο επιβαρυνεται με 25 ευρω"(!) (στον αλλο ειχε πει 20.....)

εχει πραγματι αυξηθει τοσο πολυ; εχω και καιρο να μπω στο φορουμ, οποτε φρικαρα με αυτο που ακουσα

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Εχω Red 1 το παλιό με τα 2GB και επιπλέον ένα έξτρα πακέτο χωρίς χρέωση για 500mb + πάλι χωρις χρέωση internet 4 sharing 750mb. Οπότε συνολικό ίντερνετ 3250μβ . Είχα 18μηνο συμβόλαιο με λήξη τον Απρίλιο και τελική τιμή με φόρους κτλ στα 31-32 ευρώ όλα μαζί. Η γραμή είναι ατομική όχι οικογενειακό ούτε σταθερό. Βέβαια η τιμή που είχα ξεκίνησε με 27-28 ευρώ και κατέληξε στα 31-32 με αύξηση ΦΠΑ και κάποιες έξτρα χρεώσεις που πέρασε η VF στη μέση συμβολαίου.

 

Όσες φορές μα κάλεσαν απο κοσμοτε ή wind για να πάω σε αυτούς δεν μπορεσαν ποτέ σαν νέο πελάτη να μου δώσουν αντοιστιχες παροχες σε αυτή την τιμή.

 

Με κάλεσαν από Vodafone για να ανανεώσω για άλλους 18μήνες με την ίδια τιμή ακριβώς και τις ίδιες παροχές. Πιστεύετε θα μπορώ να διεκδικήσω κάτι καλύτερο ; Αξίζει πχ να παω σε φορητοτητες κτλ ή να το αφήσω όπως έχεις\;

 

Γνώμη μου ότι θα ρισκάρεις,στο δίνουν με 60% έκπτωση,και εγώ ακριβώς το ίδιο εχω

Link to comment
Share on other sites

Εχω Red 1 το παλιό με τα 2GB και επιπλέον ένα έξτρα πακέτο χωρίς χρέωση για 500mb + πάλι χωρις χρέωση internet 4 sharing 750mb. Οπότε συνολικό ίντερνετ 3250μβ . Είχα 18μηνο συμβόλαιο με λήξη τον Απρίλιο και τελική τιμή με φόρους κτλ στα 31-32 ευρώ όλα μαζί. Η γραμή είναι ατομική όχι οικογενειακό ούτε σταθερό. Βέβαια η τιμή που είχα ξεκίνησε με 27-28 ευρώ και κατέληξε στα 31-32 με αύξηση ΦΠΑ και κάποιες έξτρα χρεώσεις που πέρασε η VF στη μέση συμβολαίου.

 

Όσες φορές μα κάλεσαν απο κοσμοτε ή wind για να πάω σε αυτούς δεν μπορεσαν ποτέ σαν νέο πελάτη να μου δώσουν αντοιστιχες παροχες σε αυτή την τιμή.

 

Με κάλεσαν από Vodafone για να ανανεώσω για άλλους 18μήνες με την ίδια τιμή ακριβώς και τις ίδιες παροχές. Πιστεύετε θα μπορώ να διεκδικήσω κάτι καλύτερο ; Αξίζει πχ να παω σε φορητοτητες κτλ ή να το αφήσω όπως έχεις\;

 

Η αληθεια ειναι οτι καλυτερη τιμη χωρις φορητοτητα δεν μπορεις να παρεις και αν σε βολευει το προγραμμα για αυτα τα λευτα ειναι πολυ καλα χωρις να το ριψοκινδυνεψεις. Εγω απο κοσμοτε μου διναν αυτο το προγραμμα να ανανεωσω 60 ευρω. Πειρα μια προσφορα απο vodafone για το red στα 40 και εκανα φορητοτα για το red και τσουπ η κοσμοτε απο 60 που μου το εδινε μου το αφησε 24 ευρω και παρεμινα εν τελη κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...