Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με εκπτωση 26,50 και 28,50 το νεο red 1

 

Τότε πως προκύπτει η επιβάρυνση 84 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν επιτρέπεται, χωρίς έκπτωση το έχεις το red 1;

 

Νομιζω 65 ευρω +ΦΠΑ

 

με εκπτωση 26,50 και 28,50 το νεο red 1

 

Εγω 3 red1 συνολο 60 ευρω τον μηνα με φορους κια ΦΠΑ.Προσφατη ανανεωση για 3η φορα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε τις πράξεις.

Το Vodafone new Red 1 αυτή τη στιγμή έχει αρχική τιμή 70,90€. Νομίζω πως είναι με ΦΠΑ αλλά χωρίς τέλη κινητής.

Οπότε 70,90/1,24 μας κάνει ~57,18. Επί 1,15(15% έχει τέλη μιας και είναι πάνω από 50€) μας κάνει 65,76, όπως αναφέρει ο Γιάννης πιο πάνω. Επί 1,24 μας κάνει 81,54. Αυτό θα είναι η τιμή που θα έδινε μηνιαίως κάποιος χωρίς καμία έκπτωση και χωρίς καμία χρήση εκτός παγίου.

Για να βγουν 26,5€ τελική τιμή :

Υποθέτω πως η έκπτωση που κάνει είναι στην αρχική τιμή. Λογικά θα πέφτει αρκετά ώστε να είναι κάτω από το όριο των 50€ που αλλάζει κατηγορία το τέλος, άρα θα πρέπει να υπολογιστεί με 12% τέλη κινητής.

Aν υπολογίσουμε τις πράξεις βγαίνει περίπου 19€ η αρχική τιμή μετά την έκπτωση. Άρα η έκπτωση είναι περίπου 66%.

Με αυτό το δεδομένο, αν η αρχική τιμή του παγίου χωρίς τα τέλη γίνει 74,4€, κάνονοντας τον ίδιο υπολογισμό βγαίνει τα 26,5€ θα γίνουν 27,5€. Δηλαδή 12€ ετησίως η επιβάρυνση για αυτό το νούμερο και άλλα τόσα και κάτι παραπάνω για το άλλο. Χονδρικά 25-26€ το χρόνο.

 

Όλο αυτό το λέω για να δει ο φίλος μας πόσο επιπλέον θα επιβαρυνθεί για να αποφασίσει πιο σωστά ποια θα είναι η επόμενη κίνησή του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα Red 1 18μηνο με 60% έκπτωση που εληγε τον Απριλιο του 2017. Με κάλεσαν πριν μία βδομάδα για να ανανεώσω στην ίδια τιμή.. Δέχτηκα και η γραμμή ανανεωθηκε,, Μπορω να ζητήσω φορητότητα σε άλλη εταιρία τώρα? από όσο ξέρω έχεις ένα διάστημα 15 ημερών αν η ανανέωση έγινε τηλεφωνικα για υπαναχωρηση Δε προκειται να συνεχίσω με τη vodafone μετά και τη νέα αύξηση. Εκτός αν δεχτούν να μου απορροφήσουν τη νέα αύξηση.. Και μαρεσει που πριν μια βδομαδα που μου έκαναν ανανέωση.. με έβαλαν στο παλιό Red 1 ... και τους ρώτησα μήπως ήταν καλύτερα να με βάλουν στο καιούριο προγραμμα γιατί απο οσο ξέρω τα παλια προγραμμαβατα τα κοπανανε συνέχεια με αυξήσεις ανα διαστήματα.. και μου λένε δεν υπάρχει κάποια τέτοια ενημέρωση.

 

 

Για να κάνουμε τις πράξεις.

Το Vodafone new Red 1 αυτή τη στιγμή έχει αρχική τιμή 70,90€. Νομίζω πως είναι με ΦΠΑ αλλά χωρίς τέλη κινητής.

Οπότε 70,90/1,24 μας κάνει ~57,18. Επί 1,15(15% έχει τέλη μιας και είναι πάνω από 50€) μας κάνει 65,76, όπως αναφέρει ο Γιάννης πιο πάνω. Επί 1,24 μας κάνει 81,54. Αυτό θα είναι η τιμή που θα έδινε μηνιαίως κάποιος χωρίς καμία έκπτωση και χωρίς καμία χρήση εκτός παγίου.

Για να βγουν 26,5€ τελική τιμή :

Υποθέτω πως η έκπτωση που κάνει είναι στην αρχική τιμή. Λογικά θα πέφτει αρκετά ώστε να είναι κάτω από το όριο των 50€ που αλλάζει κατηγορία το τέλος, άρα θα πρέπει να υπολογιστεί με 12% τέλη κινητής.

Aν υπολογίσουμε τις πράξεις βγαίνει περίπου 19€ η αρχική τιμή μετά την έκπτωση. Άρα η έκπτωση είναι περίπου 66%.

Με αυτό το δεδομένο, αν η αρχική τιμή του παγίου χωρίς τα τέλη γίνει 74,4€, κάνονοντας τον ίδιο υπολογισμό βγαίνει τα 26,5€ θα γίνουν 27,5€. Δηλαδή 12€ ετησίως η επιβάρυνση για αυτό το νούμερο και άλλα τόσα και κάτι παραπάνω για το άλλο. Χονδρικά 25-26€ το χρόνο.

 

Όλο αυτό το λέω για να δει ο φίλος μας πόσο επιπλέον θα επιβαρυνθεί για να αποφασίσει πιο σωστά ποια θα είναι η επόμενη κίνησή του.

 

 

Ο Φόρος κινητής έχω την εντυπωση ότι εφαρμόζεται στην τιμή μαζί με το ΦΠΑ.. . λάθος κάνω?

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου λάθος δεν κάνεις.

Ωστόσο στην περίπτωση που συζητάμε, η εταιρία ανακοινώνει τιμή χωρίς να περιλαμβάνεται το τέλος, παρά μόνο το ΦΠΑ. Και με λίγες πράξεις είναι εύκολο να υπολογίσουμε τα υπόλοιπα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτοί, κάθε φορά τα ίδια... το συμβόλαιο μου τελειώνει τέλος Σεπτεμβρίου, αν βάλουν αυξήσεις μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω κάτι λόγω του ότι καταπατουν το συμβόλαιο ? Edited by Mark_K
«Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους»
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταπατούν κάποιο συμβόλαιο, αν κοιτάξεις τους όρους θα αναγράφει ότι έχουν δικαίωμα να τροποποιήσουν τις τιμές. Ωστόσο όταν γίνει αυτό έχεις το δικαίωμα κι εσύ να διακόψεις ατελώς, εκτός αν έχεις πάρει επιδότηση, της οποίας το ποσό θα πρέπει να επιστρέψεις σύμφωνα με το ποσοστό που αναγράφεται πινακάκι που έχει στο συμβόλαιό σου, ανάλογά με τους μήνες παραμονής.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταπατούν κάποιο συμβόλαιο, αν κοιτάξεις τους όρους θα αναγράφει ότι έχουν δικαίωμα να τροποποιήσουν τις τιμές. Ωστόσο όταν γίνει αυτό έχεις το δικαίωμα κι εσύ να διακόψεις ατελώς, εκτός αν έχεις πάρει επιδότηση, της οποίας το ποσό θα πρέπει να επιστρέψεις σύμφωνα με το ποσοστό που αναγράφεται πινακάκι που έχει στο συμβόλαιό σου, ανάλογά με τους μήνες παραμονής.

Έκπτωση παγιου έχω 70%, θα πληρώσω δλδ την έκπτωση των μηνών που την χρησιμοποίησα; Από που κι ως που, εγώ την χρησιμοποίησα όταν το πάγιο μου ήταν στην τιμή που συμφωνήσαμε, δλδ αν η βοντα αύριο μου πει κάνω αύξηση 50 ευρώ έτσι επειδή γουστάρω, εγώ για να φύγω θα πρέπει να της πληρώσω τις εκπτώσεις; Τι είναι πάλι αυτό είναι δυνατόν; Δεν πήρα λεφτά επιδότησης ούτε κινητό αλλά ούτε χρησιμοποίησα κάτι πέρα απ τους μήνες αυτούς που ήμουν στην τιμή που συμφωνήσαμε

Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα σημερα με την εξυπηρετηση.. Είχα ανανεώσει 27/1 το συμβολαιο σε Red1. Αυτό που λένε ότι έχεις δικαιωμα υπαναχωρησης 15 μέρες ουσιαστικά τι σημαίνει?? Ποια χρεωση δηλαδη γλιτώνεις?? Τα τέλη αποσύνδεσης μήπως;; Την έκπτωση που έλαβες στο πάγιο αυτές τις μέρες φαντάζομαι την πληρώνεις κανονικά έτσι?

 

 

Μου είπαν ότι οι αυξήσεις στα πάγια έγιναν γιατί αυξήθηκαν οι φόροι !! Όχι ο φόρος κινητής.. Αυξήθηκε ο φόρος που πληρώνουν οι εταιρίες στα λεπτά ανά κλήσης... Ισχύει κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση παγιου έχω 70%, θα πληρώσω δλδ την έκπτωση των μηνών που την χρησιμοποίησα; Από που κι ως που, εγώ την χρησιμοποίησα όταν το πάγιο μου ήταν στην τιμή που συμφωνήσαμε, δλδ αν η βοντα αύριο μου πει κάνω αύξηση 50 ευρώ έτσι επειδή γουστάρω, εγώ για να φύγω θα πρέπει να της πληρώσω τις εκπτώσεις; Τι είναι πάλι αυτό είναι δυνατόν; Δεν πήρα λεφτά επιδότησης ούτε κινητό αλλά ούτε χρησιμοποίησα κάτι πέρα απ τους μήνες αυτούς που ήμουν στην τιμή που συμφωνήσαμε

Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;

 

Η ΕΕΤΤ λέει πως ισχύει η υποχρέωση επιστροφής επιδότησης με εξαίρεση την επιδότηση παγίου.

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τα τιμολόγιά της

παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά μου;

Η εταιρία έχει δικαίωμα να τροποποιήσει μονομερώς τα τιμολόγια, συμπεριλαμβανομένου του βήματος χρέωσης των κλήσεων, ακόμα και πριν τη λήξη της σύμβασης ορισμένου χρόνου (βλ. και Ερ. 8). Ωστόσο, 1 μήνα πριν τεθεί σε ισχύ οποιαδήποτε τροποποίηση, η εταιρία οφείλει να σας ενημερώσει μέσω του διαδικτυακού τόπου της και του έντυπου ή/και ηλεκτρονικού λογαριασμού. Η ενημέρωση πρέπει να περιλαμβάνει την αναλυτική περιγραφή των νέων τιμολογίων, καθώς και το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης αζημίως εντός 1 μηνός από την ενημέρωσή σας, εκτός από τις ακόλουθες περιπτώσεις:

• Μείωση τιμολογίων.

• Προπληρωμένες κάρτες.

• Καρτοκινητή τηλεφωνία.

• Τιμολόγια που αφορούν διεθνείς κλήσεις, κλήσεις σε Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης (ΥΠΠ), σε σύντομους κωδικούς και σε μη γεωγραφικούς αριθμούς (εξαιρουμένων των κλήσεων προς αριθμούς κινητής τηλεφωνίας).

Σημειώνεται ότι σε περίπτωση καταγγελίας της σύμβασης αζημίως εξακολουθεί να ισχύει η υποχρέωση εξόφλησης τυχόν οφειλών για την επιδότηση συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού, με εξαίρεση την επιδότηση παγίου.

 

Οπότε θεωρώ πως δεν έχεις πρόβλημα. Και αν το αναλύσουμε και λιγάκι, αν έπαιρνες επιδότηση σε μορφή έκπτωσης θα ήταν ένα ποσό ανάλογο με αυτό που δίνει για επιδότηση συσκευής, μοιρασμένο ανά τους μήνες του συμβολαίου. Μιλάμε για ένα ποσό 100-150€; Με έκπτωση 70% είναι αρκετά μεγαλύτερο το ποσό, και είναι ξεκάθαρο πως δεν πρόκειται για επιδότηση αλλά επιπλέον έκπτωση που σου κάνει η εταιρεία για να σε κρατήσει πελάτη. Αλλά από τη στιγμή που λέει πως ακόμα και επιδότηση να είχες πάρει ως έκπτωση εξαιρείται, ακόμα καλύτερα.

 

Μιλησα σημερα με την εξυπηρετηση.. Είχα ανανεώσει 27/1 το συμβολαιο σε Red1. Αυτό που λένε ότι έχεις δικαιωμα υπαναχωρησης 15 μέρες ουσιαστικά τι σημαίνει?? Ποια χρεωση δηλαδη γλιτώνεις?? Τα τέλη αποσύνδεσης μήπως;; Την έκπτωση που έλαβες στο πάγιο αυτές τις μέρες φαντάζομαι την πληρώνεις κανονικά έτσι?

 

 

Μου είπαν ότι οι αυξήσεις στα πάγια έγιναν γιατί αυξήθηκαν οι φόροι !! Όχι ο φόρος κινητής.. Αυξήθηκε ο φόρος που πληρώνουν οι εταιρίες στα λεπτά ανά κλήσης... Ισχύει κάτι τέτοιο??

Αν συνάψεις κάποια σύμβαση εξ αποστάσεως(ηλεκτρονικά ή τηλεφωνικά όπως έκανες εσύ) έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερολογιακών ημερών. Αυτό δεν έχει να κάνει με αυξήσεις ή οτιδήποτε άλλο, είναι απλά δικαίωμά σου επειδή π.χ. δεν είσαι ικανοποιημένος. Λογικα θα πρέπει να πληρώσεις αναλογία παγίου για αυτό το μικρό διάστημα που παρέμεινες συνδρομοτής.

Για το άλλο, νομίζω πως δεν έχει σχέση αυτό που σου είπαν. Ο φόρος είναι κάτι ξεχωριστό από την τιμή του παγίου, και μάλιστα η αύξηση της τελευταίας ανεβάζει λιγάκι και το φόρο.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αν συνάψεις κάποια σύμβαση εξ αποστάσεως(ηλεκτρονικά ή τηλεφωνικά όπως έκανες εσύ) έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερολογιακών ημερών. Αυτό δεν έχει να κάνει με αυξήσεις ή οτιδήποτε άλλο, είναι απλά δικαίωμά σου επειδή π.χ. δεν είσαι ικανοποιημένος. Λογικα θα πρέπει να πληρώσεις αναλογία παγίου για αυτό το μικρό διάστημα που παρέμεινες συνδρομοτής.

Για το άλλο, νομίζω πως δεν έχει σχέση αυτό που σου είπαν. Ο φόρος είναι κάτι ξεχωριστό από την τιμή του παγίου, και μάλιστα η αύξηση της τελευταίας ανεβάζει λιγάκι και το φόρο.

 

Δεν εννοούσε το φόρο που πληρώνει ο συνδρομητής. Το Φόρο κινητής ή τον ΦΠΑ.. από ότι κατάλαβα εννοούσε φόρο που πληρώνουν οι εταιρίες μεταξύ τους όταν ένας συνδρομητής μιλάει με ένα άλλο δίκτυο .. κάτι τέτοιο αλλά δεν ήξερε να μου το εξηγήσει και καλά. Δε ξέρω αν μου το πε και έτσι για να δικαιολογηθεί η αύξηση. Δηλαδή μου είπε αν πχ ένας συνδρομητής vodafone Μιλήσει με συνδρομητή cosmote 1000 λεπτά αν η vodafone πληρωνε στην κοσμοτε θεωρητικά 100 ευρώ.. τώρα θα πληρώνει 120 ευρώ.. Και η εταιρία με βάση όλα αυτά ρυθμίει και τις τιμές των παγίων που είναι ουσιαστικά τιμή προπληρωμένων λεπτών ομιλίας. Κάπως έτσι. Υπάρχει πράγματι φόρος εκεί??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω, αλλά το θέμα είναι πως αυτό δεν μπορεί είναι φόρος. Αν δεν κάνω λάθος, φόρος είναι κάτι που πάει στο κράτος. Το κόστος για να χρησιμοποιήσεις το δίκτυο και να μιλήσεις με συνδρομητή άλλου παρόχου, πρέπει να είναι κάποιο τέλος(έχει δηλαδή ανταποδοτικό χαρακτήρα). Αν υπάρχει κάποιος φόρος σε αυτό, το λογικό είναι το ΦΠΑ, άρα αφού δεν έχει αυξηθεί ο ΦΠΑ τη δεδομένη χρονική στιγμή, δεν θα έπρεπε να ανέβει η τιμή σε κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω, αλλά το θέμα είναι πως αυτό δεν μπορεί είναι φόρος. Αν δεν κάνω λάθος, φόρος είναι κάτι που πάει στο κράτος. Το κόστος για να χρησιμοποιήσεις το δίκτυο και να μιλήσεις με συνδρομητή άλλου παρόχου, πρέπει να είναι κάποιο τέλος(έχει δηλαδή ανταποδοτικό χαρακτήρα). Αν υπάρχει κάποιος φόρος σε αυτό, το λογικό είναι το ΦΠΑ, άρα αφού δεν έχει αυξηθεί ο ΦΠΑ τη δεδομένη χρονική στιγμή, δεν θα έπρεπε να ανέβει η τιμή σε κάτι τέτοιο.

 

Φόρος μπορεί να είναι αν από την εταιρία πάει στο κράτος.. Μπορεί το κράτος δηλαδή να φορολογεί το έσοδο που έχει πχ η vodafone όταν κάποιος συνδρομητής cosmote ή wind συνομιλεί με συνδρομητή vodafone με φόρο ανά δευτερόλεπτο ομιλίας από το έσοδο . Δεν ξέρω αν υφίσταταται τέτοιος ειδικός φόρος. Απλά προσπαθώ να πω αυτό που μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών. Η κινητή τηλεφωνία είναι πολυπληκη στη φορολόγηση. Έχει ειδικούς φόρους άμεσους και έμμεσους και τέλη.

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοινωση της Vodafone λεει πουθενα οτι αυξηθηκαν τα παγια λογω φορου κινητης ή οποιαδηποτε αλλου φορου ?απλά ρωταω
Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοινωση της Vodafone λεει πουθενα οτι αυξηθηκαν τα παγια λογω φορου κινητης ή οποιαδηποτε αλλου φορου ?απλά ρωταω

 

Όχι και δεν πρόκειται να το γράψει ακόμα και αν ισχύει αυτό... Μόνο αν αυξηθεί ο ΦΠΑ ή ο φόρος κινητής που είναι άμεσος στους καταναλωτές μπορεί να το γράψει. Οποιοσδήποτε άλλο που αφορά σε φορολόγηση της εταιρίας από το κράτος ή σε φορολόγιση "χονδρικής" δεν μπορεί να το αναφέρει.

 

 

ΕΠίσης μου είπαν ότι θα αυξηθεί σε όλες τις εταιρίες τα πάγια.. Αν είναι αλήθεια ή όχι όλα αυτά δε ξέρω. Αλλά ακόμα και να ναι δε ξέρουμε αν όντως αυξήθηκαν κάποιοι φόροι και θέλουν να μας τους μεταβιβάσουν ή αν απλά αποφάσισαν όλες οι εταιρίες να αυξησουν όπως συνήθως γίνεται

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών, αλλά ο υπάλληλος δεν ήξερε, ίσως και να μην ήθελε να μου απαντήσει σχετικά με το αναποσβεστο υπόλοιπο προς την εταιρεία τους που αφορά την εκπτωση-επιδοτηση του παγίου μου. Οταν δε του ανέφερα την ΕΕΤΤ, και σχετική της οδηγία ότι η επιδότηση παγίου εξαιρείται της καταβολής ως οφειλή προς τον πάροχο κατά την αζημίως καταγγελία της σύμβασης, μου λέει θα σας καλέσει το τμήμα αποσυνδεσεων εντός 24ωρών... Για να δούμε τί θα μας πουν!!!! Εστω υπόψιν ότι θα τους κάνω αίτημα γραπτό για τον ίδιο λόγο γιατί όπως έλεγαν οι λατίνοι scripta manent... τα γραπτά μένουν..

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε γιατί πραγματικά έχουν πάει τα πάγια σε τιμές εξωπραγματικες γι αυτά που προσφέρουν και ανάλογα πλέον με τους μισθούς... και καλά σου κάνουν μετά μεγάλη έκπτωση για να έρθει ουσιαστικά σε κανονική τιμή ....
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση βέβαια παίρνει και αυτή την έκπτωση που έχει ο καθένας ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν δε του ανέφερα την ΕΕΤΤ, και σχετική της οδηγία ότι η επιδότηση παγίου εξαιρείται της καταβολής ως οφειλή προς τον πάροχο κατά την αζημίως καταγγελία της σύμβασης, μου λέει θα σας καλέσει το τμήμα αποσυνδεσεων εντός 24ωρών...

Eσυ δηλαδη εκανες κανονικα καταγγελια για αποσυνδεση του αριθμου σου ωστε μην πληρωσεις το αναποσβεστο απο εκπτωσεις ποσο? Αν καταλαβα καλα αυτο ισχυει και με αυτα που λεει η ΕΕΤΤ ?

 

Η vodafone παντως γραφει στην ανακοινωση: Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις), εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο που θα στείλω το αίτημα διακοπης-καταγγελιας της σύμβασης, θα δω τι θα μου πουν για το αναπόσβεστο.

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο που θα στείλω το αίτημα διακοπης-καταγγελιας της σύμβασης, θα δω τι θα μου πουν για το αναπόσβεστο.

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς το στέλνεις? Στελνεις κάποιο e-mail? Ή εννοεις καταγγελία μέσω ΕΕΤΤ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα η προσωπικη μου συμβουλος δεν ειχε ιδεα για τις αυξησεις και δεν μπορουσε να μου πει ποσο θα διαμορφωθει το παγιο της μετεφερα βεβαια την δυσαρεσκεια μου κατι το οποιο θα κανω και μεσω e-mail μια πρωτη προσφορα που πηρα απο cosmote μου βγαινει πιο ακριβη απο την voda Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...