Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι... ακριβώς. Υπέγραψα και παρέλαβα τις σιμ Τρίτη 8/10 και σήμερα όλη μέρα 9/10 τίποτα από Βόντα.

Μπορεί και να μη με πάρει τηλέφωνο για αντιπροσφορά.

Τόσο γρήγορα γίνεται η αλλαγή από το ένα δίκτυο στο άλλο από τη στιγμή που υπογράφεις;;;

 

Νομιζω γινεται σε λιγες το πολυ ωρες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομιζω γινεται σε λιγες το πολυ ωρες.

 

Kανει 2 με 3 ημερες .Λογικα θα σε παρουν τηλεφωνο απο την Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι πρεπει να υπογραψεις και να παραλαβεις ΣΙΜ και μετα θα σε παρει ο παροχος σου για αντιπροσφορα.. αυτο λετε οι περισσοτεροι βλεπω..

αλλα αν τυχον δεν σε παρει και γινει η φορητοτητα, αν δεν εχεις παρει καλη προσφορα απο την αλλη εταιρεια την πατησες μου φαινεται, γιατι και να ξαναγυρισεις πισω στη δικη σου εταιρεια μαλλον θα σου δινουν τα κανονικα παγια..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι πρεπει να υπογραψεις και να παραλαβεις ΣΙΜ και μετα θα σε παρει ο παροχος σου για αντιπροσφορα.. αυτο λετε οι περισσοτεροι βλεπω..

αλλα αν τυχον δεν σε παρει και γινει η φορητοτητα, αν δεν εχεις παρει καλη προσφορα απο την αλλη εταιρεια την πατησες μου φαινεται, γιατι και να ξαναγυρισεις πισω στη δικη σου εταιρεια μαλλον θα σου δινουν τα κανονικα παγια..

 

Οχι....Οσες φορες εκαν αιατηση φορητοτηατς και δεν ειναι και λιγες η vodafone με πηρε την αλλη μερα πριν προχωρησει η διαδικασια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι....Οσες φορες εκαν αιατηση φορητοτηατς και δεν ειναι και λιγες η vodafone με πηρε την αλλη μερα πριν προχωρησει η διαδικασια.

 

Όπως είχε ειπωθεί ξανά, η συνηθισμένη πρακτική τον τελευταίο καιρό είναι να περνάνε το αίτημα φορητότητας στο σύστημα μόνο μετά που έχεις υπογράψει (και όχι με την προφορική συμφωνία) για να προσπαθήσουν να σε αποθαρρύνουν από πιθανή υπαναχώρηση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι....Οσες φορες εκαν αιατηση φορητοτηατς και δεν ειναι και λιγες η vodafone με πηρε την αλλη μερα πριν προχωρησει η διαδικασια.

 

αυτο που λες ισχυε παλιοτερα και σε αυτο ειχα μεινει και εγω, μεχχρι που διαβασα το τελευταιο συστημα που εφαρμοζουν εδω μεσα.. αν δεν υπογραψεις δεν στελνουν την αιτηση φορητοτητας οποτε και ο παροχος σου δεν σε παιρνει για αντιπροσφορα..κοινως δεν προχωραει τιποτα

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχε ειπωθεί ξανά, η συνηθισμένη πρακτική τον τελευταίο καιρό είναι να περνάνε το αίτημα φορητότητας στο σύστημα μόνο μετά που έχεις υπογράψει (και όχι με την προφορική συμφωνία) για να προσπαθήσουν να σε αποθαρρύνουν από πιθανή υπαναχώρηση.

 

αυτο που λες ισχυε παλιοτερα και σε αυτο ειχα μεινει και εγω, μεχχρι που διαβασα το τελευταιο συστημα που εφαρμοζουν εδω μεσα.. αν δεν υπογραψεις δεν στελνουν την αιτηση φορητοτητας οποτε και ο παροχος σου δεν σε παιρνει για αντιπροσφορα..κοινως δεν προχωραει τιποτα

 

Εγω 23/9 εκανα αιτηση φορητοτητας σε cosmote μεσω Γερμανου και στις 24/9 με πηραν απο Vodafone με καλυτερη προσφορα που αποδεχτηκα

3 γραμμες red1 στα 18,80 η καθε μια απο 21 και κατι της cosmote

 

Υπεγραψα στις 25/9 και την αλλη μερα με πηραν απο cosmote για αντιπροσφορα παλι στα 21 ευρω αλλα με δυο παγια δωρεαν αλλα τους ειπα οχι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους!

εγώ έφυγα από Vodafone και δεν με πήραν τηλ....

πάντως με το πακέτο στην Cosmote είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

 

Αναρωτιέμαι πάντως αν άξιζε τόσα χρόνια που ήμουν εταιρικός πελάτης... θεωρώ τα τελευταία χρόνια...τα οικογενειακά πακέτα ήταν πιο καλά...σε πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω 23/9 εκανα αιτηση φορητοτητας σε cosmote μεσω Γερμανου και στις 24/9 με πηραν απο Vodafone με καλυτερη προσφορα που αποδεχτηκα

3 γραμμες red1 στα 18,80 η καθε μια απο 21 και κατι της cosmote

 

Υπεγραψα στις 25/9 και την αλλη μερα με πηραν απο cosmote για αντιπροσφορα παλι στα 21 ευρω αλλα με δυο παγια δωρεαν αλλα τους ειπα οχι.

 

μαλλον επειδη ειχες 3 γραμμες..εκει δινουν αλλη προτεραιοτητα οπως φαινεται

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επειδη ειχες 3 γραμμες..εκει δινουν αλλη προτεραιοτητα οπως φαινεται

 

Επειδή έκανε τη φορητότητα από κατάστημα. (Φαντάζομαι υπέγραψες και επί τόπου, ή όχι?)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επειδη ειχες 3 γραμμες..εκει δινουν αλλη προτεραιοτητα οπως φαινεται

 

Οχι...Μαλιστα δεν ηθελαν να μου βαλουν και την τριτη γραμμη στο ιδιο παγιο οσο κουφο κι αν ακουγεται !!!!Ισως επειδη ηταν στο ονομα της κορης μου καρτσυμβολαιο αλλα τους ειπα οπως και εκανα οτι θα το παρω στο ονομα μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλεσα στη Voda και ρωτησα.. μου ειπαν οτι μπορουν να μου ανανεωσουν για αλλο ενα χρονο στο παλιο μου προγραμμα (παλιο Unlimited 45: 1500'&1500SMS-130'-70SMS-350ΜΒ) με τη ιδια εκπτωση 45%.. περιπου 28.5€

Με βολευει το προγραμμα αυτο (το εχω ηδη 18 μηνες και δεν πληρωνω παραπανω) αλλα ισως θα ημουν λιγο καλυτερα στο RED1... κυριως για το παραπανω Ιντερνετ.

 

Σκεφτομαι να παρω τωρα την προσφορα για το ιδιο παγιο επειδη βαριεμαι να κανω διαδικασιες.

Και αν καποια στιγμη το χρειαστω το RED1 και δω οτι γινονται και καλες προσφορες λογω φορητοτητας, ισως κανω διαδικασια να αλλαξω τοτε.

Τι λετε;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι παίρνεις λίγη υπηρεσία για τόσα χρήματα, αλλά αν εσύ είσαι ευχαριστημένος, εμάς δε μας πέφτει λόγος :-)
Link to comment
Share on other sites

καλεσα στη Voda και ρωτησα.. μου ειπαν οτι μπορουν να μου ανανεωσουν για αλλο ενα χρονο στο παλιο μου προγραμμα (παλιο Unlimited 45: 1500'&1500SMS-130'-70SMS-350ΜΒ) με τη ιδια εκπτωση 45%.. περιπου 28.5€

Με βολευει το προγραμμα αυτο (το εχω ηδη 18 μηνες και δεν πληρωνω παραπανω) αλλα ισως θα ημουν λιγο καλυτερα στο RED1... κυριως για το παραπανω Ιντερνετ.

 

Σκεφτομαι να παρω τωρα την προσφορα για το ιδιο παγιο επειδη βαριεμαι να κανω διαδικασιες.

Και αν καποια στιγμη το χρειαστω το RED1 και δω οτι γινονται και καλες προσφορες λογω φορητοτητας, ισως κανω διαδικασια να αλλαξω τοτε.

Τι λετε;

 

Εγώ θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο.... Πριν 3 μέρες μου έδινε το RED 1 με 25.70 τελική με τέλη, από τα 21.10 που το έδινε μέχρι τα τέλη σεπτεμβρίου.

Έχε υπόψιν σου ότι αν ανανεώσεις τώρα και μετά θέλεις να αλλάξεις θα σου ζητάνε επιστροφή της έκπτωσης που έχεις πάρει ! οπότε δεν ξέρω αν θα σε συμφέρει να κάνεις κάτι τότε ... ( Ισχύει από τις αρχές της άνοιξης αυτό το νέο παραμύθι)

Link to comment
Share on other sites

καλεσα στη Voda και ρωτησα.. μου ειπαν οτι μπορουν να μου ανανεωσουν για αλλο ενα χρονο στο παλιο μου προγραμμα (παλιο Unlimited 45: 1500'&1500SMS-130'-70SMS-350ΜΒ) με τη ιδια εκπτωση 45%.. περιπου 28.5€

Με βολευει το προγραμμα αυτο (το εχω ηδη 18 μηνες και δεν πληρωνω παραπανω) αλλα ισως θα ημουν λιγο καλυτερα στο RED1... κυριως για το παραπανω Ιντερνετ.

 

Σκεφτομαι να παρω τωρα την προσφορα για το ιδιο παγιο επειδη βαριεμαι να κανω διαδικασιες.

Και αν καποια στιγμη το χρειαστω το RED1 και δω οτι γινονται και καλες προσφορες λογω φορητοτητας, ισως κανω διαδικασια να αλλαξω τοτε.

Τι λετε;

 

Δεν χανεις τιποτα να κανεις τηλεφωνικα μια αιτηση φρητοητας σε cosmote...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από βοντα. Είμαι πλέον από σήμερα στην κοσμοτε. Έτσι απλά... καμία αντίδραση άπο την εταιρία που ήμουν 15 χρόνια.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από βοντα. Είμαι πλέον από σήμερα στην κοσμοτε. Έτσι απλά... καμία αντίδραση άπο την εταιρία που ήμουν 15 χρόνια.

 

Έχουν χιλιάδες φορητοτητες καθημερινά και στοχεύουν πλέον στους πολύ μεγάλους λογαριασμούς γιατί δεν προλαβαίνουν. Ήσουν άτυχος. Καπάκι άλλη φορητοτητα.....

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες άλλη φορητότητα; Προτείνεις να ξαναγυρίσει στη vodafone ζητώντας άλλη προσφορά;

Εμένα που στο εταιρικό πακέτο είχα λογαριασμούς 200€ στη voda και τώρα με την προσφορά της cosmote θα το ρίξω γύρω στα 115€ για 4 νούμερα, πιστεύεις πως θα με καλέσουν με καλύτερη προσφορά από τη vodafone;

Edited by jbpaok
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο.... Πριν 3 μέρες μου έδινε το RED 1 με 25.70 τελική με τέλη, από τα 21.10 που το έδινε μέχρι τα τέλη σεπτεμβρίου.

Έχε υπόψιν σου ότι αν ανανεώσεις τώρα και μετά θέλεις να αλλάξεις θα σου ζητάνε επιστροφή της έκπτωσης που έχεις πάρει ! οπότε δεν ξέρω αν θα σε συμφέρει να κάνεις κάτι τότε ... ( Ισχύει από τις αρχές της άνοιξης αυτό το νέο παραμύθι)

 

με αιτηση φορητοτητας στο εδωσε 25.70?

τοτε μαλλον πρεπει να δοκιμασω με φορητοτητα

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Έχουν χιλιάδες φορητοτητες καθημερινά και στοχεύουν πλέον στους πολύ μεγάλους λογαριασμούς γιατί δεν προλαβαίνουν. Ήσουν άτυχος. Καπάκι άλλη φορητοτητα.....

 

Κι εγώ δεν το κατάλαβα... Τι εννοείς στο καπάκι άλλη φορητότητα;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

με αιτηση φορητοτητας στο εδωσε 25.70?

τοτε μαλλον πρεπει να δοκιμασω με φορητοτητα

 

Μου είχαν κάνει πρόταση την γνωστή από COSMOTE με 21.12 και τους πήρα τηλέφωνο προσφορά για να μην μπω και εγώ στο παιχνίδι με τις φορητότητες αλλά μου απάντησαν μετά από 10 μέρες (και ενώ είχε τελειώσει η προσφορά της COSMOTE που δυστυχώς δεν πρόλαβα να δεχτώ) και μου είπαν ότι μου το δίνουν στα 25.70Ε (οικογενειακό πακέτο για 2 γραμμές τουλάχιστον όπως έπαιζε και η αντίστοιχη προσφορά της COSMOTE).

 

Έχε υπόψιν σου ότι από τις αρχές της άνοιξης και οι 3 εταιρίες άμα έχεις κάνει νέο συμβόλαιο ή ανανέωση, με έκπτωση παγίου και θέλεις να διακόψεις σου ζητάνε να επιστρέψεις την έκπτωση που έχεις πάρει επί τους μήνες που είσαι στο συμβόλαιο !

Για αυτό και πλέον για να "δέσουν" κόσμο αυτές τις εποχές στα συμβόλαια κάνουν καλές προσφορές με διάρκεια 18 ή 24 μηνών.

Τα 12μηνα πλέον τα δίνουν σε ελάχιστους καλούς πελάτες και σε αυτούς κατόπιν πιέσεων...

Link to comment
Share on other sites

το 25.70 ηταν προσφοαρα σε 2 γραμμες; γιατι τοτε σε μια θα ειναι παραπανω..

εμενα παντως παλι 12μηνο μου το εδωσαν σημερα..αν εμενα στο ιδιο πακετο.

 

καλεσα πριν στο τμημα προσφορων που με ειχε καλεσει πριν κανα μηνα καποια υπαλληλος της Κοσμοτε και μου εδινε καποιες προσφορες.

Μιλησα με καποια αλλη και ειπαν οτι θα με καλεσει καποιος.

Ισως ηταν καλυτερα να παρω κατευθειαν το τμημα φορητοτητας να μην καθυστερουμε; Ετσι κι αλλιως δεν με νοιαζει τι πακετο θα δωσουν..

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος για μία γραμμή το έδιναν πιο ακριβά κάπου στα 32 με 35Ε, άρα τώρα θα πρέπει να το δίνουν κάπου στα 38 -40Ε.

 

Από ότι κατάλαβα αν δεν σκάσει αίτημα φορητότητας σε έχουν γραμμένο, εγώ τους πήρα 2 φορές γύρω στις 27 Σεπτέμβρη αλλά με πήραν πίσω προχτές ! Δυστυχώς δεν μπόρεσα να δεχτώ την προσφορά της COSMOTE :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από βοντα. Είμαι πλέον από σήμερα στην κοσμοτε. Έτσι απλά... καμία αντίδραση άπο την εταιρία που ήμουν 15 χρόνια.

 

 

 

Πλεον αλλαξαν και η voda θα σου κανει σντιπροσφορα αφου συνδεθεις στην κοσμοτε.. Περιμενε τηλεφωνο δηλαδη τωρα μεσα σε 2-3 μερες. Θα δεις που θα σε καλεσουν. Δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα πριν υπογραψεις και συνδεθεισς την κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέτυχα το RED1 στα 25,70€ με 1GB ιντερνετ από καθαρή τύχη. Αφού έκανα αίτηση φορητότητας στην COSMOTE στις 18/9, (μετά από άρνηση της VODAFONE να μου ανανεωσει το συμβολαιο μου unlimited 45 στα 28,5€ ) και συμφωνήσαμε στο απεριοριστα 1500 λεπτα, στα 35€, περίμενα αποφασισμένος την κάρτα SIM εντος 2 ημερων όπως με ενημέρωσαν.

Ο κούριερ όμως δεν ηρθε, και η COSMOTE μετά από πολλες δικές μου κλήσεις και υποσχέσεις ότι θα με ενημερώσουν, δεν με ενημέρωσαν ποτέ. Ετσι άρχισα τις διαπραγματεύσεις ξανά με την VODAFONE, και καταλήξαμε στα 37€ για το RED1 με 750MB ιντερνετ, με την προυπόθεση ότι θα μεταφέρω και ένα άλλο νούμερο στο ονομά μου, και ότι η προσφορά θα ενεργοποιηθεί στις 8/10. Στις 30/9 εμφανίστηκε από το πουθενά μετά από 12 ημέρες ο κούριερ της COSMOTE με τις κάρτες και τα συμβόλαια, τα οποία φυσικά δεν τα παρέλαβα. Όταν τηλεφώνησα στην VODAFONE στο 1227 την ιδια μέρα για να επιβεβαιωσω την προσφορά, η τηλεφωνήτρια μου ειπε ότι αν κάνω άρση της φορητότητας σε COSMOTE, η προσφορά για το RED1 με 1GB ιντερνετ ειναι στα 25,7€, και το unlimited 200 στα 17€ για την δεύτερη γραμμή με 18μηνο συμβόλαιο.

Φίλοι μου πέτυχαν καλύτερη προσφορά στο RED1 στα 19€ & 22€ μεταξύ 10 - 20/9. Φαίνεται πως είχαν πολλες αιτήσεις για μεταγραφές εκείνη την περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...