Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον αλλαξαν και η voda θα σου κανει σντιπροσφορα αφου συνδεθεις στην κοσμοτε.. Περιμενε τηλεφωνο δηλαδη τωρα μεσα σε 2-3 μερες. Θα δεις που θα σε καλεσουν. Δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα πριν υπογραψεις και συνδεθεισς την κοσμοτε

 

Αυτό από πότε άρχισε να ισχύει ; Και ισχύει για όλες τις εταιρίες; Λόγω του νέου νόμου που βγήκε για τις φορητότητες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πλεον αλλαξαν και η voda θα σου κανει σντιπροσφορα αφου συνδεθεις στην κοσμοτε.. Περιμενε τηλεφωνο δηλαδη τωρα μεσα σε 2-3 μερες. Θα δεις που θα σε καλεσουν. Δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα πριν υπογραψεις και συνδεθεισς την κοσμοτε

 

τι εννοεις; πρεπει να συνδεθεις στην αλλη εταιρεια για να σου κανουν προσφορα απο τη δικη σου; δεν φαινεται λογικο..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από πότε άρχισε να ισχύει ; Και ισχύει για όλες τις εταιρίες; Λόγω του νέου νόμου που βγήκε για τις φορητότητες;

Δεν το κάνουν εξαιτίας του νέου νόμου. Το κάνουν γιατί θέλουν να δίνουν ο ένας στον άλλο το λιγότερο δυνατό χρόνο για αντιπροσφορά.

 

τι εννοεις; πρεπει να συνδεθεις στην αλλη εταιρεια για να σου κανουν προσφορα απο τη δικη σου; δεν φαινεται λογικο..

Αυτό λέμε τόσον καιρό - αντί να επιβραβεύσουν τους "πιστούς" πελάτες, ανταμοίβουν αυτούς που κάνουν provider-hopping :). Όταν ζητήσει έκτπωση πελάτης τους δίνουν 20%, οταν ζητήσει φορητότητα δίνουν 50%.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνουν εξαιτίας του νέου νόμου. Το κάνουν γιατί θέλουν να δίνουν ο ένας στον άλλο το λιγότερο δυνατό χρόνο για αντιπροσφορά.

 

Ο φίλος παραπάνω αναφέρει ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι πριν την αλλαγή, ακόμη και αν το θέλουν όπως γινόταν μέχρι σήμερα...

 

Αυτό λέμε τόσον καιρό - αντί να επιβραβεύσουν τους "πιστούς" πελάτες, ανταμοίβουν αυτούς που κάνουν provider-hopping :). Όταν ζητήσει έκτπωση πελάτης τους δίνουν 20%, οταν ζητήσει φορητότητα δίνουν 50%.

 

Αυτό θα έπρεπε να ισχύει χρόνια τώρα... Και εγώ που μου έκανε την γνωστή προσφορά η COSMOTE και πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για αντιπροσφορά την Vodafone με "γείωσαν" κανονικά και μετά τις 10 μέρες που μου απάντησαν μου το έδιναν στα 25.70Ε !

Αν όμως βάραγα φορητότητα (δυστυχώς δεν πρόλαβα...) θα μου το κατέβαζαν ακόμη και στα 18.80Ε που αναφέρθηκε εδώ...

 

Αν όντως ισχύουν οι παραπάνω αλλαγές, ποια διαδικασία θα ακολουθούν πλέον οι εταιρίες για προσφορά ;;

Πριν φύγει κάποιος με αίτημα φορητότητας ή μετά με διπλό αίτημα φορητότητας για επιστροφή ;;

(Αν δεν κάνω λάθος αυτό μπορεί να γίνει μόνο σε απομακρυσμένη - τηλεφωνική - αίτηση, όπου έχεις το δικαίωμα υπαναχώρησης σε 14 μέρες χωρίς κάποιο κόστος)

Link to comment
Share on other sites

Οταν κατεθεσα αιτηση φορητοτητας μου τηλεφωνησαν απο το σχετικο τμημα της vodafone και μου εκαναν προσφορα στο οικονομικο 35 ποσοστου 50% ομως δεν θυμαμαι το τηλεφωνο του τμηματος 2106.......Μηπως το θυμαται καποιος να το εχω υποψη μου λιγο πριν ληξει η περιοδος εκπτωσης για να επαναδιαπραγματευτω?
Link to comment
Share on other sites

με ολα αυτα που διαβασα εχω μπερδευτει...

τελικα αφου υπογραψω αιτηση φορητοτητας, θα με παρουν τηλεφωνο για προσφορα οι δικοι μου ή θα μεταφερθει το νουμερο μου και μετα ισως με παρουν; και σε αυτη τη περιπτωση πρεπει να ξαναεπιστρεψει ο αριθμος;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τηλεφώνησε η COSMOTE 3 ημέρες μετά την άρνηση μου να παραλάβω την κάρτα sim (15 ημέρες μετά την τηλεφωνική μας συμφωνία για μεταφορά ) και μου έκανε πρόταση 35€ το απεριοριστα σε όλους 1GB, με 2 πάγια δώρο, αν δεν κανω την άρση φορητότητας. Μιλώντας με έναν γνωστό που εργάζεται σε κατάστημα Vodafone, μου ειπε ότι μόνο για ένα Σάββατο περίπου στα μέσα Σεπτεμβρίου, το RED1 το πρόσφεραν 17€. Απο εκει και μετά οι προσφορές πήραν την ανηφόρα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι θα έχουμε μέχρι τα Χριστούγεννα νέο κύκλο προσφορών.

Όπου αναμένεται και νέα μείωση τελών τερματισμού κλήσεων κινητής από 1/2014, όχι τόσο μεγάλη όσο οι προηγούμενες.

 

Αν θα φτάσουν τις προσφορές που έπαιξαν πρόσφατα, θα καιρός θα δείξει ..

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με 2 γραμμές που έκανα αίτηση για να γίνουν καρτοκινητά δεν έχω παράπονο, με πήραν 3 φορές, μού έκαναν κάτι χαζές προσφορές κι όταν τους είπα ότι γνωρίζω πως κάνουν απείρως καλύτερες προσφορές σε άλλους η υπάλληλος είχε να προετείνει το RED1 στα 35. Της είπα να με πάρει όταν θα έχει καλύτερη προσφορά ν αμου κάνει.. δλδ μέχρι 23 το πολύ. Κι εκεί αποχαιρετιστήκαμε.

Στο καπάκι, αυτό έχει πολύ πλάκα, με πήραν από τη WIND χωρίς να έχω κάνει φορητότητες κλπ, από μόνοι τους.. αυτοί επίσης είχαν να μου δώσουν το δικό τους απεριόριστο στα 31. Τους είπα επίσης να με ξαναπάρουν όταν θα έχουν καλύτερη προσφορά.

Τρεις μέρες μετά ήρθε και η Κοσμοτέ... στα 35 κι αυτή, έλαβε την ίδια απάντηση.

Ενημέρωσα και τους 3 στη συνομιλία μας ότι έχω επικοινωνία και με τις 3 εταιρείες, ότι ενδιαφέρμαι για 2 συμβόλαια στην τιμή που τους ανέφερα (γιατί το γνωρίζω ότι το κάνουν), μέχρι τότε θα είναι καρτοκινητά (ποιας εταιρείας δεν έχω καταλήξει ακόμα..) και ότι ο πρωτος που θα με πάρει και θα κυμαίνεται πάνω κάτω στα 20 ευρώ θα κλείσει συμβόλαια.

Ε μα.. δε θα τους κυνηγάω κιόλας.. Εντάξει, ζορίζομαι λίγο με το καρτοκινητό, είναι αλήθεια, δλδ το σκέφτομαι πού και πόσο θα μιλήσω, και δεν είμαι ξέγνοιαστη, αλλά καλύτερα να συνειδητοποιώ κάθε φορά τι θα ξοδεύω και να βρίσκω ποικίλους τρόπους ν αεπικοινωνώ που τους έχω και δε τους χρησιμοποιούσα, παρά να τα δίνω στην κάθε εταιρεία και να με δουλεύουν κι από πάνω.. Πρέπει να τους βάλουμε να λειτουργούν με τους δικούς μας όρους κι όχι με τους δικούς τους.

Κι ακόμα κι αν δε με πάρουν ποτέ, θα έχω μάθει να συμμαζεύομαι λίγο στη χρήση του κινητού για κάποια πράγματα, δε θα μου κάνει κακό..

Τώρα, αν κάποιος το χρειάζεται απόλυτα τι να πω.. καλή τύχη

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

η voda με απογοήτευσε στο θέμα των προσφορών .... και έχει δίκιο ο συνforumιτης πιο πάνω.... δεν ανταμείβουν τον πιστό πελάτη....

αν είχαν πιο normal manager θα ήταν και πιο υγιείς ο ανταγωνισμός..

 

 

πάντως η voda ακολουθεί τα βήματα της wind.....προς τον γκρεμό!

Link to comment
Share on other sites

η voda με απογοήτευσε στο θέμα των προσφορών .... και έχει δίκιο ο συνforumιτης πιο πάνω.... δεν ανταμείβουν τον πιστό πελάτη....

αν είχαν πιο normal manager θα ήταν και πιο υγιείς ο ανταγωνισμός..

 

 

πάντως η voda ακολουθεί τα βήματα της wind.....προς τον γκρεμό!

 

Την ίδια άποψη έχω κι εγώ για την cosmote. Όλες οι εταιρείες λειουργούν με τον ίδιο τρόπο. Κυνηγούν νέα συμβόλαια με φορητότητες ενώ κάποιον που είναι πελάτης χρόνια τον έχουν γραμμένο.. Πάντως θεωρώ ότι η Vodafone γενικά είναι πιο γενναιόδωρη. Σε διακοπή συμβολαίου unlimited 65 η cosmote δεν ασχολήθηκε καθόλου(15 χρόνια πελάτης), ενώ η Vodafone σε διακοπή συμβόλαιο unlimited 20, μου προτείνε μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια άποψη έχω κι εγώ για την cosmote. Όλες οι εταιρείες λειουργούν με τον ίδιο τρόπο. Κυνηγούν νέα συμβόλαια με φορητότητες ενώ κάποιον που είναι πελάτης χρόνια τον έχουν γραμμένο.. Πάντως θεωρώ ότι η Vodafone γενικά είναι πιο γενναιόδωρη. .

 

συμφωνω απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Χθες μετα απο 15 μερες απο μεταβαση στο red1 ειδα τα 1500ΜΒ και δουλεψαν και οι καρτες sim για mobile internet

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μετα απο 15 μερες απο μεταβαση στο red1 ειδα τα 1500ΜΒ και δουλεψαν και οι καρτες sim για mobile internet

 

εμενα παιζουν και στις 4σιμ απο την πρωτη στιγμη που πηγα στη βονταφον.

γιατι αργησαν τοσο???

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιζουν και στις 4σιμ απο την πρωτη στιγμη που πηγα στη βονταφον.

γιατι αργησαν τοσο???

 

Δεν ξερω αλλα μου το ειχαν πει οτι θελει καπου 15 μρες να γινουν τα 750 1500ΜΒ και να ενεργοποοιηθουν οι sim για mobile internet

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στις 24 μερες περιπου και ουτε εχω παραλαβει τη 2η sim (που ολο και ερχεται με courrier εδω και 1 μηνα) , αλλα ουτε εχει γυρισει στο 1.5gb το internet .

Προχθες τους "εκραξα" ευγενικα , καθως η υπηρεσια που μου εχουν δωσει δεν ειναι αυτη που μου υποσχεθηκαν . Επισης περασα εδω και 10 μερες τα 750MB και χρεωθηκα αλλα 5 Ευρω για 200ΜΒ . Πλεον δε μπορω να χρησιμοποιησω το internet μεχρι να αλλαξει ο μηνας .

Μα απλα λογια, θα πληρωσω για αυτον τον μηνα πολυ παραπανω απο αυτο που επρεπε και συμφωνησαμε , ΑΛΛΑ και δεν θα εχω την υπηρεσια που μου ειχαν υποσχεθει.

 

Περιμενω τηλεφωνο τους απο Δευτερα .

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στις 24 μερες περιπου και ουτε εχω παραλαβει τη 2η sim (που ολο και ερχεται με courrier εδω και 1 μηνα) , αλλα ουτε εχει γυρισει στο 1.5gb το internet .

 

Μη σκας και δεν εισαι ο μονος τα ιδια και με μενα δεν βλεπω φως και η κοροιδια συννεφο ενω τους εχω παρει τηλ επανειλημμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στις 24 μερες περιπου και ουτε εχω παραλαβει τη 2η sim (που ολο και ερχεται με courrier εδω και 1 μηνα) , αλλα ουτε εχει γυρισει στο 1.5gb το internet .

Προχθες τους "εκραξα" ευγενικα , καθως η υπηρεσια που μου εχουν δωσει δεν ειναι αυτη που μου υποσχεθηκαν . Επισης περασα εδω και 10 μερες τα 750MB και χρεωθηκα αλλα 5 Ευρω για 200ΜΒ . Πλεον δε μπορω να χρησιμοποιησω το internet μεχρι να αλλαξει ο μηνας .

Μα απλα λογια, θα πληρωσω για αυτον τον μηνα πολυ παραπανω απο αυτο που επρεπε και συμφωνησαμε , ΑΛΛΑ και δεν θα εχω την υπηρεσια που μου ειχαν υποσχεθει.

 

Περιμενω τηλεφωνο τους απο Δευτερα .

 

Μη σκας και δεν εισαι ο μονος τα ιδια και με μενα δεν βλεπω φως και η κοροιδια συννεφο ενω τους εχω παρει τηλ επανειλημμενα.

 

Να απαιτησετε επιστροφη σε οτι σας χρεωσαν !!!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να απαιτησετε επιστροφη σε οτι σας χρεωσαν !!!!!!

 

Δεν διαφωνω αλλα εφοσον ακομη ειμαι στα ορια δεν εχω προβλημα :)

Απλα επιμενω στο να επιλυθει για να μην τα ξεπερασω :)

Link to comment
Share on other sites

Το λεω πιο πολυ για τον φιλο Stelara AF που τον χρεωσαν γιατι ξεπερασε τα 750ΜΒ

 

Θα του τα επιστρεψουν σιγουρα

 

Οι υποιποι σε ποσσες μερες ειδατε τα 1500 και πηρατε τις sim ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Γιαννη ,

Θα τους ζητησω επιστροφη χρηματων . Δεν ειναι θεμα τα 5-10 Ευρω , αλλα η μη τηρηση των λεγομενων τους . Εχω ζητησει 3 φορες να μιλησω με τον Κυριο που μου εκανε την προσφορα , αλλα μονο τη μια και πρωτη φορα με καλεσε για να μιλησουμε.

 

@vrs5 , θα ενημερωσω για οτι νεοτερο . Ελπιζω να βγαλουμε ακρη συντομα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Γιαννη ,

Θα τους ζητησω επιστροφη χρηματων . Δεν ειναι θεμα τα 5-10 Ευρω , αλλα η μη τηρηση των λεγομενων τους . Εχω ζητησει 3 φορες να μιλησω με τον Κυριο που μου εκανε την προσφορα , αλλα μονο τη μια και πρωτη φορα με καλεσε για να μιλησουμε.

 

@vrs5 , θα ενημερωσω για οτι νεοτερο . Ελπιζω να βγαλουμε ακρη συντομα .

 

Ετσι πρεπει να κανουμε....Κι εγω παλιοτερα ειχα χρηματικη διαφορα που δεν εφταιγα και ευκολα μου πιστωσαν τον λογαριασμο.

 

Κι εγω για να καταφερω να δω τα 1500ΜΒ σε 15 μερες εκανα παρα πολλα τηλεφωνα

 

Οταν μαλιστα μπηκαν τα 1500 δεν μου αφαιρεσαν καπου 150 ΜΒ που ειχα ηδη καταναλωσει απο τα αρχικα 750ΜΒ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 1500 ρε παιδιά; εγώ στο red 1 είμαι και εχω 750. Τι δεύτερες κάρτες λέτε;

 

Την ωρα της ''συμφωνιας'' απλα ζητησα 1500 ΟΛΑ και τα πηρα ;)

 

Καλησπερα Γιαννη ,

@vrs5 , θα ενημερωσω για οτι νεοτερο . Ελπιζω να βγαλουμε ακρη συντομα .

 

Οκ αναμενω και εννοειτε οτι νεοτερο εχω και εγω αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 1500 ρε παιδιά; εγώ στο red 1 είμαι και εχω 750. Τι δεύτερες κάρτες λέτε;

 

Την ωρα της ''συμφωνιας'' απλα ζητησα 1500 ΟΛΑ και τα πηρα ;)

 

 

 

Οκ αναμενω και εννοειτε οτι νεοτερο εχω και εγω αναφερω.

 

Εμενα μου τα εδωσαν απο μονοι τους . Εδωσαν και καρτες sim για καθε γραμμη που μπορω να διαχειριστω τα 1500ΜΒ ή απο κινητο ή μεσω mobile internet απο υπολογιστη

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...