Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι διάρκεια έχει το συμβόλαιο;;;

 

Για 18 μήνες.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι την τεταρτη εγινε το πρωτο και πεμπτη εστειλαν το δευτερο το πηρα παρασκευη.

σε πηραν τηλεφωνο για το ποτε θα σου στειλουν το νεο συμβολαιο?

Link to comment
Share on other sites

σε πηραν τηλεφωνο για το ποτε θα σου στειλουν το νεο συμβολαιο?

 

Ναι την τριτη θα μου ερθει το νεο συμβολαιο χωρις καρτες (τις εχω απο το προηγουμενο). Και ειδη που πηρα για να δω στην εξηπηρετηση με εχουν στην καρτελα μου με 17.31 τελικη.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Απο vodafone μου ειπαν οτι δεν γινεται αλλα δεν τους εχω πολυ εμπιστισυνη

 

Εχω στο ιδιο ΑΦΜ και μητρωο 3 γραμμες

 

Στο myacount στις συσκευες φαινεται σαν προεπιλεγμενη η δικια μου σε samsung galaxy s3 που εχω εγω.

 

Τα αλλα δυο Ipnone της γυναικας μου και της κορης μου παλι η δικια μου

 

Γινεται σε αυτα να οριστει σαν προεπιλεγμενη στο myacount η συνδεση του καθε κινητου ?

 

Ευχαριστω.

 

Edit

 

Καλα εκανα και δεν τους ειχα εμπιστοσυνη....

Εφτιαξα γα την γυναικα μουυ νεο acount με το δικο της ονομα αλλα ΑΦΜ δικο μου αφου στο ονομα μου ειναι η συνδεση αλλα αλλο αριθμο κινητου (τον δικο της) και αλλο username και pasword και μια χαρα βλεπει την δικη της μονο συνδεση αλλα βεβαια με το ονομα μου.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Απο vodafone μου ειπαν οτι δεν γινεται αλλα δεν τους εχω πολυ εμπιστισυνη

 

Εχω στο ιδιο ΑΦΜ και μητρωο 3 γραμμες

 

Στο myacount στις συσκευες φαινεται σαν προεπιλεγμενη η δικια μου σε samsung galaxy s3 που εχω εγω.

 

Τα αλλα δυο Ipnone της γυναικας μου και της κορης μου παλι η δικια μου

 

Γινεται σε αυτα να οριστει σαν προεπιλεγμενη στο myacount η συνδεση του καθε κινητου ?

 

Ευχαριστω.

 

Edit

 

Καλα εκανα και δεν τους ειχα εμπιστοσυνη....

Εφτιαξα γα την γυναικα μουυ νεο acount με το δικο της ονομα αλλα ΑΦΜ δικο μου αφου στο ονομα μου ειναι η συνδεση αλλα αλλο αριθμο κινητου (τον δικο της) και αλλο username και pasword και μια χαρα βλεπει την δικη της μονο συνδεση αλλα βεβαια με το ονομα μου.

 

Αν θες να βλέπεις το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας και ιντερνετ μπορείς στον browser του κινητού να γράψεις την εξής διεύθυνση με τα δεδομένα όμως ανοιχτά " myusage.vodafone.gr "

Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή για κάθε μια από τις 2 γραμμές είναι.

Μου είχαν κάνει προσφορά αρχικά με 24.7 και έστειλαν τα συμβόλαια με courier και υπέγραψα. Μετά με πήρε η Cosmote και μου έκαναν προσφορά στα 20 την οποία δέχτηκα και έστειλα fax ακύρωσης στην Vodafone.

Χθες αντιπροσφορα στα 17.3 και μου είπαν ότι απλά θα μου στείλουν τα νέα συμβόλαια να υπογράψω.

Πάντως από το τηλέφωνο μου έδωσε την αίσθηση ότι αν το παζαρευα ίσως έπεφταν και άλλο :-P

 

Εγω ειχα ανανεωσει πριν 2 μηνες με 26,88 την καθε γραμμη(καλη τιμη για τα τοτε δεδομενα).Σημερα ενεργοποιησα επιπλεον εκπτωση μετα απο απειλη φορητοτητας στα 18,80 την καθε γραμμη(παντα για 12μηνη δεσμευση),χωρις καν να κανω αιτημα φορητοτητας στην κοσμοτε.Ξερουν για την προσφορα που τρεχει και οποιος εχει το red1 σε πολυ υψηλοτερη τιμη απο τα 22 ευρω που δινει το απεριοριστα 65 η κοσμοτε καλο θα ειναι να ενοχλησει το τμημα παραπονων της βονταφον αμεσα,η να επιλεξει τη μεταφορα στην κοσμοτε.Πρεπει να υπαρξει επιτελους ενας ανταγωνισμος υπερ του καταναλωτη.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι καλυτερα τα 12μηνα συμβολαια της Vodafone σε σχεση με τα 18μηνα της Cosmote για οσους πετυχαμε τιμες κατω απο 20 ευρω γιατι μου φαινεται δυσκολο να πεσουν κι αλλο σε ενα χρονο και ισως δεν μας ξαναδινει τις ιδιες τιμες η Vodafone και ισως η Cosmote σταματησει την ακρως επιθετικη της πολιτικη που πρωτη φορα βλεπω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι καλυτερα τα 12μηνα συμβολαια της Vodafone σε σχεση με τα 18μηνα της Cosmote για οσους πετυχαμε τιμες κατω απο 20 ευρω γιατι μου φαινεται δυσκολο να πεσουν κι αλλο σε ενα χρονο και ισως δεν μας ξαναδινει τις ιδιες τιμες η Vodafone και ισως η Cosmote σταματησει την ακρως επιθετικη της πολιτικη που πρωτη φορα βλεπω.

 

Εννοείται ότι οι τιμές θα πέσουν κι άλλο. Δεν είναι φαγητό που θα το πάρεις όσο και να κάνει. Κινητό είναι....και το κατώτατο όριο είναι να σου παίρνουν όσα έχεις να δώσεις.

Εστω και 5€ τον χρόνο. Ειδικά με τις εναλλακτικές μεθόδους, κανείς "λογικός" επαγγελματίας, δεν χρησιμοποιεί κινητό για πολλές κλήσεις όταν απ τα σταθερά είναι δωρεάν και στα κινητά είναι 0,005€/1' και χωρίς συμβόλαια.

Μόνον οι απληροφόρητοι φτωχοί και οι έχοντες πληρώνουν 40άρια+ τον μήνα για χρόνους που δεν χρησιμοποιούν.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα παρεμεινα στην vodafone με δυο γραμμες στα 18.80 η καθε μια ( 1500 ολα ) και 18μηνο συμβολαιο επειτα απο απαιτηση μου, τωρα αν εκανα καλα η οχι θα φανει στην πορεια. (για το 18μηνο)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, συγγνωμη κιολας, αλλα πώς πετυχατε τετοιες τιμες στο red 1; τρεχει καποια προσφορα που δεν εχω παρει χαμπαρι;

μηπως ισχυει μονο για δυο γραμμες και πανω;

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα παρεμεινα στην vodafone με δυο γραμμες στα 18.80 η καθε μια ( 1500 ολα ) και 18μηνο συμβολαιο επειτα απο απαιτηση μου, τωρα αν εκανα καλα η οχι θα φανει στην πορεια. (για το 18μηνο)

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα....μόλις αξίζει διακόπτεις το συμβόλαιο χωρίς πρόβλημα και χωρίς ποινή. Αφού είναι έκπτωση παγίου και μοιράζεται σε όλους τους μήνες δεν υπάρχει πρόβλημα. Ψυχολογικοί είναι οι λόγοι και μόνον.

Αρκεί να εξαντλείς τους χρόνους πραγματικά και όχι αφήνοντας ανοιχτό το κινητό ωστε να τελειώσουν τα δωρεάν λεπτά.:D

Πρόλημα επί της ουσίας, υπάρχει μόνο στην επιδότηση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

2 γραμμες και φορητοτητα :)

 

Δεν χρειαζεται φορητοταητα απο αλλου για να παρεις αυτα απο Vodafone αλλα να κανεις αιτηση φορητοτητας αλλου αν εισαι ηδη συνδρομητης και θα στα δωσουν ...απλοχερα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παντως στο 17,31 που δινει η βονταφον η κοσμοτε δινει κατι αναλογο ή εστω το ιδιο?

γιατι μου φαινεται οτι η κοσμοτε ειναι πιο ακριβη?

Link to comment
Share on other sites

παντως στο 17,31 που δινει η βονταφον η κοσμοτε δινει κατι αναλογο ή εστω το ιδιο?

γιατι μου φαινεται οτι η κοσμοτε ειναι πιο ακριβη?

 

Εμενα κατω απο 21,80 δεν μου εδωσε αλλα για να φυγω απο vodafone μου εδινε δυο παγια δωρο

Για δυο γραμμες αυτα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα....μόλις αξίζει διακόπτεις το συμβόλαιο χωρίς πρόβλημα και χωρίς ποινή. Αφού είναι έκπτωση παγίου και μοιράζεται σε όλους τους μήνες δεν υπάρχει πρόβλημα. Ψυχολογικοί είναι οι λόγοι και μόνον.

Αρκεί να εξαντλείς τους χρόνους πραγματικά και όχι αφήνοντας ανοιχτό το κινητό ωστε να τελειώσουν τα δωρεάν λεπτά.:D

Πρόλημα επί της ουσίας, υπάρχει μόνο στην επιδότηση συσκευής.

 

επιστρέφεις αναλογικά μέρος της αναβάθμισης για τους μήνες που έχεις λάβει την έκπτωση

Link to comment
Share on other sites

επιστρέφεις αναλογικά μέρος της αναβάθμισης για τους μήνες που έχεις λάβει την έκπτωση

 

το συμβολαιο που υπογραφεις οταν κανεις νεα συνδεση λεει το ποσο της επιδοτησης και τι ποσοστο θα πρεπει να πληρωσεις, αν θελεις να το σπασεις, αναλογα και με το ποσο καιρο μετα την εναρξη θα γινει αυτο

αν δεν παρεις συσκευη και θελεις εκπτωση στο παγιο, το ποσο της επιδοτησης ειναι 0€, επομενως δεν πληρωνεις τιποτα για να το διακοψεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται φορητοταητα απο αλλου για να παρεις αυτα απο Vodafone αλλα να κανεις αιτηση φορητοτητας αλλου αν εισαι ηδη συνδρομητης και θα στα δωσουν ...απλοχερα.

 

Ισως φταιω εγω που δεν τα εγραψα αυτα για να καταλαβει καποιος καλυτερα αλλα αυτο εγινε ;):)

Link to comment
Share on other sites

το συμβολαιο που υπογραφεις οταν κανεις νεα συνδεση λεει το ποσο της επιδοτησης και τι ποσοστο θα πρεπει να πληρωσεις, αν θελεις να το σπασεις, αναλογα και με το ποσο καιρο μετα την εναρξη θα γινει αυτο

αν δεν παρεις συσκευη και θελεις εκπτωση στο παγιο, το ποσο της επιδοτησης ειναι 0€, επομενως δεν πληρωνεις τιποτα για να το διακοψεις

 

δεν ισχύει κάτι τέτοιο. εκτός κι αν ισχύει μόνο για τη VODAFONE αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 4 νούμερα σε εταιρικό πρόγραμμα. Τα 2 από τα νούμερα τα ανανέωσα για 12 μήνες με έκπτωση στο πάγιο τον περασμένο Φεβρουάριο και για τα άλλα 2 δεν είμαι πια δεσμευμένος. Μπορώ να ζητήσω να πέσει η τιμή κάτω από τα 20€ όπως αναφέρετε περνώντας όλες τα νούμερα σε vodafone red 1 ή πρέπει να περιμένω να συμπληρωθεί ο χρόνος του συμβολαίου;
Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή για κάθε μια από τις 2 γραμμές είναι.

Μου είχαν κάνει προσφορά αρχικά με 24.7 και έστειλαν τα συμβόλαια με courier και υπέγραψα. Μετά με πήρε η Cosmote και μου έκαναν προσφορά στα 20 την οποία δέχτηκα και έστειλα fax ακύρωσης στην Vodafone.

Χθες αντιπροσφορα στα 17.3 και μου είπαν ότι απλά θα μου στείλουν τα νέα συμβόλαια να υπογράψω.

Πάντως από το τηλέφωνο μου έδωσε την αίσθηση ότι αν το παζαρευα ίσως έπεφταν και άλλο :-P

μπηκα και εγω σε αυτο το προγραμμα με 22,30 την τεταρτη θα παω να υπογραψω σε καταστημα, δηλαδη μετα που θα υπογραψω θα με παρει η κοσμοτε για αντιπροσφορα;

Link to comment
Share on other sites

@DemetreKre

Ναι για Vodafone μιλαω, οι αλλες εταιρειες δεν ξερω τι κανουν

Και γω εχω εκπτωση σε παγιο για 2 γραμμες και μου ειχαν πει πριν 2μηνες οτι θα πληρωσω ποινη. Θα τους πω τωρα οτι κατι τετοιο δεν ισχυει αφου δεν εχω παρει συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις τι γραφει το συμβολαιο σου σαν ποσο επιδοτησης. Νομιζω ειναι στην πρωτη σελιδα κατω από τα στοιχεια σου. Αφου ειχες εκπτωση στο παγιο, λογικα πρεπει να γραφει 0. Με βαση αυτο θα τους απαντησεις και αστους να λενε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 4 νούμερα σε εταιρικό πρόγραμμα. Τα 2 από τα νούμερα τα ανανέωσα για 12 μήνες με έκπτωση στο πάγιο τον περασμένο Φεβρουάριο και για τα άλλα 2 δεν είμαι πια δεσμευμένος. Μπορώ να ζητήσω να πέσει η τιμή κάτω από τα 20€ όπως αναφέρετε περνώντας όλες τα νούμερα σε vodafone red 1 ή πρέπει να περιμένω να συμπληρωθεί ο χρόνος του συμβολαίου;

 

Μια χαρα μπορεις ειδικα αν ...απειλησεις φορητοτητα ειδικα την στιγμη που εχεις δυο γραμμες αδεσμευτες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...