Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

 

έκανα αίτηση φορητότητας από vf σε cosmote. Αφού υπέγραψα τα χαρτιά και παρέλαβα τις κάρτες, η vf επικοινώνησε μαζί μου με καλύτερη αντιπροσφορά. Όμως δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση φορητότητας (η cosmote με είχε μπαλάκι, πάρε τηλ εκει πάρε τηλ εδω...πέρασαν 2-3 μερες) και ξαφνικά χάθηκε το σήμα της vf και πλέον είμαι στην cosmote.

Επικοινώνησα στη vf, και μου είπαν ότι πλέον πρέπει να ξανακάνω αίτηση φορητότητας, και περιμένω να μου πουν εάν θα ισχύει η αντιπροσφορά τους.

 

Anyway, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στην αρχή της συνεργασίας με την vf έιχα πληρώσει διπλό πάγιο εάν θυμάμαι καλά (έχουν περάσει 10 χρόνια) κάτι σαν εγγύηση... Αυτά τα χρήματα θα πιαστούν στην εκκαθάριση του λογαριασμού?

 

Ελπίζω να μην έχω μπλέξιμο με πέναλτυ κτλ, είχα ενεργοποιήσει έκπτωση αντι επιδοτησης με ελευθερο συμβόλαιο από ότι μου είχανε πει...

 

οταν λες "δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση φορητότητας" εννοείς οτι προσπάθησες τηλεφωνικα, ή εστειλες ΦΑΞ απο καταστημα COSMOTE;

 

θυμασαι τι αντιπροσφορα σου εκανε η Βονταφον;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας παιδιά,

 

έκανα αίτηση φορητότητας από vf σε cosmote. Αφού υπέγραψα τα χαρτιά και παρέλαβα τις κάρτες, η vf επικοινώνησε μαζί μου με καλύτερη αντιπροσφορά. Όμως δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση φορητότητας (η cosmote με είχε μπαλάκι, πάρε τηλ εκει πάρε τηλ εδω...πέρασαν 2-3 μερες) και ξαφνικά χάθηκε το σήμα της vf και πλέον είμαι στην cosmote.

Επικοινώνησα στη vf, και μου είπαν ότι πλέον πρέπει να ξανακάνω αίτηση φορητότητας, και περιμένω να μου πουν εάν θα ισχύει η αντιπροσφορά τους.

 

Anyway, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στην αρχή της συνεργασίας με την vf έιχα πληρώσει διπλό πάγιο εάν θυμάμαι καλά (έχουν περάσει 10 χρόνια) κάτι σαν εγγύηση... Αυτά τα χρήματα θα πιαστούν στην εκκαθάριση του λογαριασμού?

 

Ελπίζω να μην έχω μπλέξιμο με πέναλτυ κτλ, είχα ενεργοποιήσει έκπτωση αντι επιδοτησης με ελευθερο συμβόλαιο από ότι μου είχανε πει...

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, αυτό που σε εξασφαλίζει είναι γραπτή αίτηση ακύρωσης με φαξ. Ελπίζω να βγάλεις άκρη πάντως.

Για το άλλο σκέλος της ερώτησής σου: Στον πρώτο λογαριασμό πληρώνεις τη χρήση που έκανες και προπληρώνεις τον επόμενο μήνα. Από τότε και στο εξής όλα τα πάγιά σου είναι προπληρωμένα για τον επόμενο μήνα. Με τη διακοπή της σύμβασης, βγαίνει εκκαθαριστικός λογαριασμός που πρέπει να σου πιστώσουν τις ημέρες που έχεις πληρώσει και δεν είχες σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

έκανα αίτηση φορητότητας από vf σε cosmote. Αφού υπέγραψα τα χαρτιά και παρέλαβα τις κάρτες, η vf επικοινώνησε μαζί μου με καλύτερη αντιπροσφορά. Όμως δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση φορητότητας (η cosmote με είχε μπαλάκι, πάρε τηλ εκει πάρε τηλ εδω...πέρασαν 2-3 μερες) και ξαφνικά χάθηκε το σήμα της vf και πλέον είμαι στην cosmote.

Επικοινώνησα στη vf, και μου είπαν ότι πλέον πρέπει να ξανακάνω αίτηση φορητότητας, και περιμένω να μου πουν εάν θα ισχύει η αντιπροσφορά τους.

 

Anyway, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στην αρχή της συνεργασίας με την vf έιχα πληρώσει διπλό πάγιο εάν θυμάμαι καλά (έχουν περάσει 10 χρόνια) κάτι σαν εγγύηση... Αυτά τα χρήματα θα πιαστούν στην εκκαθάριση του λογαριασμού?

 

Ελπίζω να μην έχω μπλέξιμο με πέναλτυ κτλ, είχα ενεργοποιήσει έκπτωση αντι επιδοτησης με ελευθερο συμβόλαιο από ότι μου είχανε πει...

 

Τι αντιπροσφορα σου εκανε η vf για να παραμεινεις?Ξερει κανεις απο προσωπικη εμπειρια αν κανοντας εκ νεου αιτηση φορητοτητας για κοσμοτε,ενω το συμβολαιο μου ληγει σε 10 μηνες παιζει να μου δωσουν το red1 σε καλυτερη τιμη απο τα 26,88 που το εχω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλη εκανε αιτηση φορητοτητας σε καρτοκινητο απο Vodafone cu σε Cosmote και την πηραν τωρα τηλ οτι τις δινουν με 10 ευρω τον μηνα ανανεωση 360 λεπτα προς ολους και το ποσο της καρτας αθικτο να το κανει οτι θελει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλη εκανε αιτηση φορητοτητας σε καρτοκινητο απο Vodafone cu σε Cosmote και την πηραν τωρα τηλ οτι τις δινουν με 10 ευρω τον μηνα ανανεωση 360 λεπτα προς ολους και το ποσο της καρτας αθικτο να το κανει οτι θελει.

Ωχ τόσο έχει πέσει το ζόρισμα για κέρδη που το κάνουμε ευρέως και στα καρτοκινητά; Μπράβο... :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι παω εγω Γερμανο να υπογραψω αιτηση για μεταφορα σε cosmote 65 (1500 προς ολους , 1500 sms και 1500ΜΒ internet) με 21 και κατι ευρω τελικη για μια συνδεση voda 45 που με εκπωση πληρωνω 29 ευρω και ενα καρτοσυμβολαιο που με την εκπτωση το πληρωνω 14,56

 

Για να δουμε...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τόσο έχει πέσει το ζόρισμα για κέρδη που το κάνουμε ευρέως και στα καρτοκινητά; Μπράβο... :D

 

Αυτα να τα βλεπουν οι φιλοι που κυνηγουν τα 18μηνα συμβολαια.

Κι ερχοντα ακομα καλυτερες προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα να τα βλεπουν οι φιλοι που κυνηγουν τα 18μηνα συμβολαια.

Κι ερχοντα ακομα καλυτερες προσφορες.

Δεν έχουν καμία σχέση όσα δίνουν τα συμβόλαια με αυτές των καρτοκινητών οπότε δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης.

Για τις καλύτερες προσφορές ξέρεις οτι έρχονται ή υποθέτεις;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμία σχέση όσα δίνουν τα συμβόλαια με αυτές των καρτοκινητών οπότε δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης.

Για τις καλύτερες προσφορές ξέρεις οτι έρχονται ή υποθέτεις;

 

Εχω 2 φιλους που εκπαιδευονται στη βοντα μαζι με πολλουουουους αλλους για τελεμαρκετιν και ακουγονται κατι πολυ χαμηλες τιμες.

Μαλλον υποθεση ειναι αλλα δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια.

Αν καποιος εξαντλει λογω επαγγελματος χρονους το συμβολαιο αξιζει γιατι μπαινει στα εξοδα.

Σε ιδιωτες δεν αξιζει γιατι υπαρχουν πολλοι τροποι να μειωθουν τα εξοδα.

Μιλαω παντα για οικονομια. Αν καποιος δεν ενδιαφερεται, δεν ασχολειται με το φορουμ αυτο γιατι εδω αυτο ειναι το μονο που αναφερουμε.

Ειμαστε το φορουμ των φτωχων.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει και σε ιδιώτες. Η ιδεολογία που πλασάρεται πυκνά συχνά τον τελευταίο καιρό οτι το συμβόλαιο είναι κακό πράγμα γιατί δεν συμφέρει κτλ είναι αντικειμενικά λάθος. Αν δεν έχει κάποιος συγκεκριμένες απαιτήσεις π.χ. προς συγκεκριμένη ομάδα καρτοκινητών ή συγκεκριμένους αριθμούς το καρτοκινητό δεν συμφέρει (εκτός κι αν είναι κάποιο από τα δύο φοιτητικά VF/Cosmote). Το κριτήριο δεν είναι αν είσαι επαγγελματίας ή ιδιώτης αλλά τι απαιτήσεις έχεις. :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει και σε ιδιώτες. Η ιδεολογία που πλασάρεται πυκνά συχνά τον τελευταίο καιρό οτι το συμβόλαιο είναι κακό πράγμα γιατί δεν συμφέρει κτλ είναι αντικειμενικά λάθος. Αν δεν έχει κάποιος συγκεκριμένες απαιτήσεις π.χ. προς συγκεκριμένη ομάδα καρτοκινητών ή συγκεκριμένους αριθμούς το καρτοκινητό δεν συμφέρει (εκτός κι αν είναι κάποιο από τα δύο φοιτητικά VF/Cosmote). Το κριτήριο δεν είναι αν είσαι επαγγελματίας ή ιδιώτης αλλά τι απαιτήσεις έχεις. :)

 

εγώ θα έλεγα 'ποιές είναι οι πραγματικές σου ανάγκες'.... Ημουν στο παρελθόν σε συμβόλαια vodafone και κοσμοτε και μάταια πλήρωνα... Δε μιλάμε όλοι 'απεριόριστα'. Εγώ μιλάω 'απεριόριστα' (για μένα είναι περίπου 350' σε wind + 200' σε vodafone + 40' προς όλους και πάλι μου περισσεύουν λεπτά από τα πακέτα) και χρεώνομαι περίπου 5 ευρώ (μέσο όρο) κάθε μήνα για όλα.

 

όσο αφορά τους επαγγελματίες, τον ένα μήνα μπορεί να έχει λεφτά, τον άλλο μήνα μπορεί να μην έχει. Οταν βγεί ο δεύτερος λογαριασμός + φραγή εξερχομένων (και συσσωρεύονται τα μηνιαία πάγια, που στο τέλος μπορεί να συμβεί και η φραγή εισερχομένων), τί θα κάνει τότε; Ποιός είναι ο χαμένος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλαμε για πολεμο μεχρι εσχατων !!!

 

Ειδε η Voda την αιτηση φορητοτητας για cosmote στις δυο γραμμες και μου δινει τα ιδια δηλ 1500 λεπτα προς ολους , 1500 sms προς ολους και 1,5GB ιντερνετ αντι 21,05 στα 18,80 τελικη τιμη με ΦΠΑ και τελη !!!

 

Επισης μια αλλη καινοτομια οτι τα 1500ΜΒ ιντερνετ σε δυο καρτες sim και να εχω 750ΜΒ εγω και να δωσω την sim με τα αλλα 750ΜΒ σε αλλον για χρηση ιντερνετ αν θελω βεβαια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα 'ποιές είναι οι πραγματικές σου ανάγκες'.... Ημουν στο παρελθόν σε συμβόλαια vodafone και κοσμοτε και μάταια πλήρωνα... Δε μιλάμε όλοι 'απεριόριστα'. Εγώ μιλάω 'απεριόριστα' (για μένα είναι περίπου 350' σε wind + 200' σε vodafone + 40' προς όλους και πάλι μου περισσεύουν λεπτά από τα πακέτα) και χρεώνομαι περίπου 5 ευρώ (μέσο όρο) κάθε μήνα για όλα.

 

όσο αφορά τους επαγγελματίες, τον ένα μήνα μπορεί να έχει λεφτά, τον άλλο μήνα μπορεί να μην έχει. Οταν βγεί ο δεύτερος λογαριασμός + φραγή εξερχομένων (και συσσωρεύονται τα μηνιαία πάγια, που στο τέλος μπορεί να συμβεί και η φραγή εισερχομένων), τί θα κάνει τότε; Ποιός είναι ο χαμένος;

Εννοείται πως δεν μιλάμε όλοι απεριόριστα! Γιαυτό λέω οτι είναι καθαρά θέμα τι χρειάζεται ο καθένας κάθε μήνα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν μιλάμε όλοι απεριόριστα! Γιαυτό λέω οτι είναι καθαρά θέμα τι χρειάζεται ο καθένας κάθε μήνα :)

έλα όμως που στην Ελλάδα η πλειοψηφία των καταναλωτών ζει ακόμη στην εποχή των 'αστακομακαρονάδων'....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλαμε για πολεμο μεχρι εσχατων !!!

 

Ειδε η Voda την αιτηση φορητοτητας για cosmote στις δυο γραμμες και μου δινει τα ιδια δηλ 1500 λεπτα προς ολους , 1500 sms προς ολους και 1,5GB ιντερνετ αντι 21,05 στα 18,80 τελικη τιμη με ΦΠΑ και τελη !!!

 

Επισης μια αλλη καινοτομια οτι τα 1500ΜΒ ιντερνετ σε δυο καρτες sim και να εχω 750ΜΒ εγω και να δωσω την sim με τα αλλα 750ΜΒ σε αλλον για χρηση ιντερνετ αν θελω βεβαια .

 

τελειωνε το συμβολαιο σου η εκανες αιτηση φορητοτητας ενω επρεπε να πληρωσεις την οποια ωφελεια ειχες απο την εκπτωση παγιου?εχω 2 γραμμες στο red1 me 26,88 για 12μηνο συμβολαιο(10 μηνες υπολοιπο ακομα)και σκεφτομαι να κανω αιτημα φορητοτητας σε κοσμοτε μηπως μουκανουν κι εμενα καλυτερη αντιπροσφορα.Γι αυτο επικεντρωνομαι στο εαν εληγε το συμβολαιο σου,μηπως δεν ασχολουνται αφου θα πρεπει να τους πληρωσω για να φυγω.

Link to comment
Share on other sites

Ειδε η Voda την αιτηση φορητοτητας για cosmote στις δυο γραμμες και μου δινει τα ιδια δηλ 1500 λεπτα προς ολους , 1500 sms προς ολους και 1,5GB ιντερνετ αντι 21,05 στα 18,80 τελικη τιμη με ΦΠΑ και τελη !!!

 

Κάπου εδώ αρχίζω και αισθάνομαι τελείως κορόιδο... :( Και μου χτυπάνε κιόλας τα νούμερα ότι έχω έκπτωση 40 % σε ένα πρόγραμμα περασμένων ετών το οποίο είναι σε διπλάσια τιμή από ότι είναι το αντίστοιχο σημερινό εμπορικά διαθέσιμο.

 

Φορητότητα που θέλετε...

Link to comment
Share on other sites

τελειωνε το συμβολαιο σου η εκανες αιτηση φορητοτητας ενω επρεπε να πληρωσεις την οποια ωφελεια ειχες απο την εκπτωση παγιου?εχω 2 γραμμες στο red1 me 26,88 για 12μηνο συμβολαιο(10 μηνες υπολοιπο ακομα)και σκεφτομαι να κανω αιτημα φορητοτητας σε κοσμοτε μηπως μουκανουν κι εμενα καλυτερη αντιπροσφορα.Γι αυτο επικεντρωνομαι στο εαν εληγε το συμβολαιο σου,μηπως δεν ασχολουνται αφου θα πρεπει να τους πληρωσω για να φυγω.

 

Σημαντικο κι αυτο που λες...Οχι δεν ειχε ληξει το συμβολαιο και θα τους πληρωνα και την εκπτωση που ειχα παρει για 5 μηνες καπου 50+ ευρω για την συνδεση.Το καρτοσυμβολαιο θα εληγε τον Νοεμβριο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

[

Σημαντικο κι αυτο που λες...Οχι δεν ειχε ληξει το συμβολαιο και θα τους πληρωνα και την εκπτωση που ειχα παρει για 5 μηνες καπου 50+ ευρω για την συνδεση.Το καρτοσυμβολαιο θα εληγε τον Νοεμβριο.

 

Έκανα και εγώ φορητότητα πριν λήξει το συμβόλαιο, και μου είπαν πως θα πληρώσω το αναπόσβεστο για τους υπολοιπόμενους μήνες του συμβολαίου, και όχι για αυτούς που την είχα πάρει όπως σου είπαν εσένα.

 

Να σημειώσω πως είχα κάνει έπτωση αντί επιδότησης προφορικά χωρίς υπογραφές, και σε αυτή την περίπτωση με είχαν πει πως όποτε θέλεις φεύγεις χωρίς δεσμευση. Ή μου είπαν ψέμματα στην αρχή ή μου το λένε τώρα σαν εκφοβισμό, ή να μου φάνε την εγγύηση που είχα δώσει όταν πρωτοσυνδέθηκα με την μορφή αναλογικού παγίου.

 

Νομίζω πως εάν δεν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής, δηλαδή στην πράξη να σου δώσουν ένα ποσό μαζεμένο στην αρχή του συμβολαίου για να αγοράσεις τη συσκευή, και φύγεις κατά τη διάρκεια του συμβολαίου, δεν χρωστάς τίποτα. Οι εκπτώσεις υπολογίζονται και δίνονται ανά μήνα. Δεν δίνεται μονομιάς το συνολικό ποσό της εκπτωσης ώστε να τους χρωστάς, όπως γίνεται στην περίπτωση της επιδότησης συσκευής.

 

Διάβασα και κάποιες άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις σε προηγούμενες σελίδες, κάποιοι τα πλήρωσαν, κάποιοι όχι.

Link to comment
Share on other sites

και ενα καρτοσυμβολαιο που με την εκπτωση το πληρωνω 14,56 .

Ποιο καρτοσυμβολαιο ειναι αυτο, τι σου δινει?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καρτοσυμβολαιο ειναι αυτο, τι σου δινει?

 

Εδινε 1500 λεπτα προς vodafone 1500 sms προς vodafone και 20 ευρω γαι αλλες χρησεις αν θυμαμαι καλα.Το ειχε η γυναικα μου

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα τηλεφωνικά αίτηση φορητότητας στην cosmote στο 65 με τελική τιμή 36,68€(18μηνο συμβόλαιο). Αφού υπέγραψα την αίτηση φορητότητας (προχτές) που ήρθε με courier, πριν λίγο με πήραν τηλέφωνο από τη Vodafone για αντιπροσφορά με 33, κάτι ευρώ για 12μηνο συμβόλαιο.

Είναι καλή η προσφορά ή έχουν δώσει και παρακάτω (πάντα για μία γραμμή μιλάω);

Επίσης, μου είπαν και για μια άλλη sim με άλλα 750mb internet. Μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο στο κινητό μου τηλέφωνο και το 1,5gb, αν θέλω, χωρίς να χρησιμοποιήσω αυτά τα 750 σε άλλη συσκευή; Ή, τέλος, μπορώ ένα μήνα να χρησιμοποιώ τον ένα μήνα όλα τα 1,5gb στο τηλέφωνό μου και τον άλλο μήνα 750 στο τηλέφωνο και 750 σε άλλη συσκευή;

Της είπα ότι θέλω να το σκεφτώ και θα με πάρει αργότερα τηλέφωνο.

Πιστεύετε ότι το red1 με 1,5gb είναι καλή προσφορά στα 33 ή να αρνηθώ με τη λογική να μου κάνουν καλύτερη προσφορά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 γραμμες 26,88 η καθε μια.

 

Εχουν δωσει και με 26.80 το εχουν αναφερει σε προηγουμενα ποστ.

Στα υπολοιπα ναι τα χρησιμοποιεις οπως θες.

Επειδή το παρακολουθώ το θέμα πολύ στενά αυτές τις μέρες το είχα διαβάσει, αλλά το έδωσαν τόσο για δύο γραμμές, όχι για μία.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...