Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την έκανα τηλεφωνικά την αίτηση φορητότητας. Είχε αναφερθεί το νούμερο του φαξ αλλά δεν το βρίσκω. Τώρα το 2108006300 μιλάει συνέχεια και το 13897 με έχει στην αναμονή πάνω από μισή ώρα.

Έστειλα email στην cosmote. Θα δείξει.

Εγινε αντιπροταση απο τη Vodafone απο 18,80€ για δυο γραμμες στο RED1.

 

τα τηλεφωνα της Cosmote δεν μπορω να τα πιασω, εστειλα ενα ΦΑΞ στο 2108145291

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγινε αντιπροταση απο τη Vodafone απο 18,80€ για δυο γραμμες στο RED1.

 

τα τηλεφωνα της Cosmote δεν μπορω να τα πιασω, εστειλα ενα ΦΑΞ στο 2108145291

 

Απαντησα πιο πανω...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

... εστειλα ενα ΦΑΞ στο 2108145291

Cosmote είναι αυτό? Γερμανός? e value?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου περίπτωση έχει ως εξής:

 

Μια βδομάδα πριν, κάνω αίτηση σε κατάστημα Γερμανού για μονή σύνδεση στο Cosmote 65 από Vodafone. Την επόμενη μέρα με παίρνει μια κοπέλα από τα κεντρικά Cosmote να με ενημερώσει ότι η αίτηση φορητότητας ακυρώθηκε και θα την υποβάλλει ξανά. Της δίνω το οκ! Το βράδυ της ίδιας μέρας επικοινωνεί από το κατάστημα του Γερμανού o υπάλληλος να με ρωτήσει μήπως θέλω να μεταφέρω και δεύτερη γραμμή για μεγαλύτερη έκπτωση. Του λέω, "Μα ακυρώθηκε η αίτηση μου!". Μου απαντάει "Όχι! Είναι ενεργή."

 

Την επόμενη μέρα επικοινωνεί η Vodafone μαζί μου, με αντιπρόταση την οποία και δέχομαι. Με παραπέμπουν να ακυρώσω το ενεργό αίτημα στο γνωστό fax και στο γνωστό νούμερο. Εγώ προτιμώ να πάω την επόμενη μέρα από το ίδιο το κατάστημα να ακυρώσω προσωπικά το αίτημα. Στο κατάστημα, με παραπέμπουν στον υπεύθυνο του καταστήματος και αφού με ενημερώνει ότι καλύτερη πρόταση από τη δική τους δεν θα βρω (!) μετά από τη δική μου πίεση μπαίνει στο σύστημα να κάνει την ακύρωση της φορητότητας, αλλά με ενημερώνει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι, γιατί η αίτηση έχει ήδη απορριφθεί!

 

Με το που βγαίνω από το κατάστημα επικοινωνώ με το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης της Vodafone και μου λένε ότι το αίτημα στα δικά τους συστήματα είναι ενεργό, και αμέσως μετά επικοινωνώ και με το 13893 και μετά με το 13897, το νούμερο εξυπηρέτησης των αιτήσεων από Vodafone προς Cosmote της Cosmote, όπου επίσης με ενημερώνουν ότι και στα δικά τους συστήματα είναι ενεργό, αλλά ότι δεν μπορεί να ακυρωθεί τηλεφωνικά από αυτούς, πάρα μόνο από το κατάστημα από το οποίο έγινε!

 

Την επόμενη μέρα πάω σε δεύτερο κατάστημα της αλυσίδας, όπου και αυτοί με ενημερώνουν ότι μπορώ να ακυρώσω μόνο στο κατάστημα που έκανα την αίτηση. Προχτές στέλνω το γνωστό φαξ στο 21081... με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ με αποδεικτικό αποστολής το οποίο προφανώς αγνοείται από την Cosmote και σήμερα πάλι λαμβάνω sms ενημέρωσης από το Vodafone ότι το αίτημα παραμένει ενεργό!! Επικοινωνώ και στο 210 8006300 ούτε και εκεί είναι υπεύθυνοι για την ακύρωση...

 

Μια βδομάδα τώρα είμαι μπαλάκι... Απαράδεκτη η στάση της Cosmote και των συνεργατών της. Απλώς απαράδεκτη. Κρίμα γιατί είμαι και πελάτης της σε άλλο νούμερο το όποιο όπως δείχνουν τα πράγματα μάλλον και θα μεταφέρω αλλού.

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρέπεται τι είχες και τι προσφορά σου έκαναν???

 

Γεια σας παιδιά,

 

έκανα αίτηση φορητότητας από vf σε cosmote. Αφού υπέγραψα τα χαρτιά και παρέλαβα τις κάρτες, η vf επικοινώνησε μαζί μου με καλύτερη αντιπροσφορά. Όμως δεν πρόλαβα να ακυρώσω την αίτηση φορητότητας (η cosmote με είχε μπαλάκι, πάρε τηλ εκει πάρε τηλ εδω...πέρασαν 2-3 μερες) και ξαφνικά χάθηκε το σήμα της vf και πλέον είμαι στην cosmote.

Επικοινώνησα στη vf, και μου είπαν ότι πλέον πρέπει να ξανακάνω αίτηση φορητότητας, και περιμένω να μου πουν εάν θα ισχύει η αντιπροσφορά τους.

 

Anyway, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Στην αρχή της συνεργασίας με την vf έιχα πληρώσει διπλό πάγιο εάν θυμάμαι καλά (έχουν περάσει 10 χρόνια) κάτι σαν εγγύηση... Αυτά τα χρήματα θα πιαστούν στην εκκαθάριση του λογαριασμού?

 

Ελπίζω να μην έχω μπλέξιμο με πέναλτυ κτλ, είχα ενεργοποιήσει έκπτωση αντι επιδοτησης με ελευθερο συμβόλαιο από ότι μου είχανε πει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αποδέχτηκα την αντιπροσφορά της Vodafone και έμεινα. Έχουν περάσει 2 εβδομάδες και την πρόσθετη SIM για τα επιπλέον 750 ΜΒ στο Red1 δεν την έχω λάβει. Η απάντηση της εξυπηρέτησης (σε mail) είναι ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου για την αποστολή σε 2-3 μέρες (Δευτέρα αυτό). Σήμερα τους έγραψα στο Facebook ότι περιμένω να παραλάβω την καρτούλα μέχρι αύριο, αλλιώς θα κάνω καταγγελία της σύμβασης μαζί τους και μετά πάω στην ΕΕΤΤ.

Κοροϊδία, όσο δεν πάει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote είναι αυτό? Γερμανός? e value?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ειναι της υπηρεσιας προωθησης προϊοντων cosmsote

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να πιάσω τηλέφωνο όλη μέρα στην Cosmote. Πήρα την Voda και μου είπαν θα το αναλάβουν αυτοί. Μόλις ήρθα σπίτι πήρα τηλ στο 13830 και με ενημέρωσαν ότι σταμάτησαν τη φορητότητα και θα με πάρουν αύριο μεθαύριο για να ενεργοποιηθεί το Red 1 με 18,80 1500 λεπτά +1500 SMS + 1500ΜΒ με 12μηνο συμβόλαιο.

Ίδωμεν.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είχαμε βρει μια ισορροπία με τις φορητότητες για ένα δίμηνο, άρχισαν πάλι τα όργανα.

Όσο κι αν προσπάθησε ο νέος κανονισμός φορητότητας να ρυθμίσεις αυτές τις στρεβλώσεις, εάν οι εταιρείες δεν αποφασίσουν να ορθολογίσουν τη διαδικασία, εμείς θα πληρώνουμε τη νύφη.

 

Κουράγιο σε όσους γίνονται μπαλάκι μεταξύ εταιρειών. Τουλάχιστον, ξέροντας τα κόλπα, φροντίζετε όσο μπορείτε να μην τους αφήνετε περιθώριο για προφορικές "διαβεβαιώσεις" και να κάνετε κάθε επικοινωνία γραπτά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακυρώθηκε η φορητότητα στη wind και από το απόγευμα ενεργοποιήθηκε το red1 με 21.5 για 2 γραμμές και 12μηνη αναναίωση. Πάντως πρέπει να γίνεται χαμός με τις φορητότητες γιατί την wind 2 μέρες παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου έλεγε μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα ξαναπάρτε αργότερα και σήμερα υπήρχε πρόβλημα και στην vdf. Αν πάντως αυτές οι προσφορές γίνονται επειδή έφυγε κόσμος προς τα καρτοκινητά τότε σημαίνει ότι όλοι μαζί μπορούμε να πετύχουμε πολλά:D
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα εκανα ενα καρτοσυμβολαιο και μια συνδεση στο ονομα μου και ενα καρτοσυμβολαιο της κορης μου που πηρα στο ονομα μου πρωτα σε red1 με 18,81 ευρω τελικη

 

1500 λεπτα για ολους , 1500 sms και 1,5GB internet

 

Στα καρτοσυμβολαια αλλαξε sim αλλα οχι και ο αριθμος

 

Αυριο θα παρω για τις εκπτωσεις και να μου στειλουν αλλες 3 sim για mobile internet αν θαλω να μοιραζω τα 1500ΜΒ internet

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, στο καρτοσυμβόλαιο τι πήρες και με πόσα λεφτά;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Αν γυρισω τη συνδεση σε καρτοκινητο και, αφου ολοκληρωθει η διαδικασια, ξαναγυρισω σε συνδεση, ξερετε αν θα επωφεληθω απο την εκπτωση των νεων συνδεσεων που λεει στο e-shop;

Δε θελω να μπλεξω με φορητοτητες, απο τη μια για να μη μπλεξω απο τη μια εταιρεια στην αλλη οπως καποια posts που διαβασα και απο την αλλη, γιατι μπορει και να .........πετυχει η φορητοτητα(!) και θελω να φυγω απο vdf :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, στο καρτοσυμβόλαιο τι πήρες και με πόσα λεφτά;

 

Και στο καρτοσυμβολαιο το δικο μου (εχω και συνδεση) και στης κορης μου που πηρα στο ονομα μου δηλαδη συνολικα 3 γραμμες πηρα στα 18,82 τελικη 1500 λεπτα για ολους 1500 sms και 1500ΜΒ internet που μπορω να τα καταναλωσω ή απο το κινητο ή με στικακι απο laptop κλπ.

 

Για το στικακι θα μου στειλουν με courier αλλες 3 sim

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Αν γυρισω τη συνδεση σε καρτοκινητο και, αφου ολοκληρωθει η διαδικασια, ξαναγυρισω σε συνδεση, ξερετε αν θα επωφεληθω απο την εκπτωση των νεων συνδεσεων που λεει στο e-shop;

Δε θελω να μπλεξω με φορητοτητες, απο τη μια για να μη μπλεξω απο τη μια εταιρεια στην αλλη οπως καποια posts που διαβασα και απο την αλλη, γιατι μπορει και να .........πετυχει η φορητοτητα(!) και θελω να φυγω απο vdf :lol::lol:

 

Φίλος μου για να μετρήσει σαν νέος πελάτης, έκανε φορητότητα από vodafone συμβόλαιο σε κάρτα cosmote, που δεν έχει ελάχιστο χρόνο παραμονής, και μετά φορητότητα στο συμβόλαιο vodafone που ήθελε σαν νέος συνδρομητής πλέον. Και η δουλειά έγινε σε μια εβδομάδα περίπου, αφού για τη φορητότητα χρειάζεται 3 μέρες, ενώ για να γίνει ένα συμβόλαιο κάρτα θέλει ένα μήνα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν από την Cosmote και μου έδωσαν το Απεριόριστα 65 στα 20 ευρώ για κάθε νούμερο, σε σχέση με τα 24,73 της Vodafone. Οπότε έστειλα fax για ακύρωση.

 

Από την cosmote μου είπαν να στείλω στο δικό τους fax την απόδειξη αποστολής. Αλλά από αυτό δεν φαίνεται τίποτα...

Μήπως πρέπει να στείλω μαζί και αυτό που έστειλα στην Vodafone?

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου για να μετρήσει σαν νέος πελάτης, έκανε φορητότητα από vodafone συμβόλαιο σε κάρτα cosmote, που δεν έχει ελάχιστο χρόνο παραμονής, και μετά φορητότητα στο συμβόλαιο vodafone που ήθελε σαν νέος συνδρομητής πλέον. Και η δουλειά έγινε σε μια εβδομάδα περίπου, αφού για τη φορητότητα χρειάζεται 3 μέρες, ενώ για να γίνει ένα συμβόλαιο κάρτα θέλει ένα μήνα.

 

Μου βαζεις ιδεες χεχε :p

Ξερεις αν αυτο γινεται απο το ιντερνετ ή πρεπει να παω σε καταστημα cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για πείτε μου τη γνώμη σας γιατί εκεί στη βόνταφον θα με τρελάνουν. Έχω στη wind το XSmall πακέτο (40 ευρώ το μήνα κινητό σταθερό και ιντερνετ) και πήρα στη βονταφον να μου κάνουν μια προσφορά. Μου είπαν με έκπτωση αντί επιδότησης μου δίνουν πάγιο 42 ευρώ με τις ίδιες παροχές, ενώ με επιδότηση το πάγιο πάει στα 52 ευρώ και η επιδότηση είναι 18 (ναι καλά διαβάσατε ΔΕΚΑΟΚΤΩ) ολόκληρα ευρώ.

Εγώ νόμιζα ότι θα είχα καλύτερη προσφορά από της wind για επιδότηση για να με κάνουν πελάτη. Τι παίζει, δεν νοιάζονται πλέον και πολύ για φορητότητες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μου βαζεις ιδεες χεχε :p

Ξερεις αν αυτο γινεται απο το ιντερνετ ή πρεπει να παω σε καταστημα cosmote;

 

Το είχαμε κάνει από κατάστηαμ Πλαίσιο αυτό τότε, οπότε και οι δύο αιτήσεις είχαν γίνει από το Πλαίσιο. Ήταν κανονική φορητότητα, οπότε λογικά πρέπει να γίνεται..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να κάνω σάλτο μορτάλε από CU σε εταιρικό της cosmote. Μου είπαν από την cosmote, ότι η προσφορά ισχύει μόνο για φορητότητα από υφιστάμενες συνδέσεις συμβολαίου.

 

Μέσα σε πόσο χρονικό διάστημα μπορώ να κάνω εταιρικό καρτοπρόγραμμα το CU, και μετά να κάνω φορητότητα στην cosmote; Για πόσο διάστημα θα χρεωθώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να πιάσω τηλέφωνο όλη μέρα στην Cosmote. Πήρα την Voda και μου είπαν θα το αναλάβουν αυτοί. Μόλις ήρθα σπίτι πήρα τηλ στο 13830 και με ενημέρωσαν ότι σταμάτησαν τη φορητότητα και θα με πάρουν αύριο μεθαύριο για να ενεργοποιηθεί το Red 1 με 18,80 1500 λεπτά +1500 SMS + 1500ΜΒ με 12μηνο συμβόλαιο.

Ίδωμεν.

 

Update. Με πήραν σήμερα από Cosmote και μου είπαν ότι η VF έχει μπλοκάρει τη φορητότητα από χτες. Αιτία: Λάθος όνομα συνδρομητή. :lol:

Άμα θέλουν όλα γίνονται.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για ...τον πολεμο

 

Δεν ηξερε η cosmote οτι υπεγραψα στην vodafone και με πηρα να μου δωσει τις 3 γραμμες με 21 ευρω και δυο παγια δωρο !!!!

 

Τωρα πεταξε το πουλακι...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στον Ιανουάριο, με το γνωστό κόλπο της φορητότητας, πέτυχα έκπτωση στο πάγιο μου της Βόνταφον. Επειδή μου έχει γίνει πρόταση από Κοσμοτέ, μπορώ να φύγω, αν το αποφασίσω, από τη Βόνταφον χωρίς να πληρώσω πέναλτι;

Ουδέποτε υπέγραψα κάποιο συμβόλαιο μετά την έκπτωση του παγίου μου.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στον Ιανουάριο, με το γνωστό κόλπο της φορητότητας, πέτυχα έκπτωση στο πάγιο μου της Βόνταφον. Επειδή μου έχει γίνει πρόταση από Κοσμοτέ, μπορώ να φύγω, αν το αποφασίσω, από τη Βόνταφον χωρίς να πληρώσω πέναλτι;

Ουδέποτε υπέγραψα κάποιο συμβόλαιο μετά την έκπτωση του παγίου μου.

 

Εμενα μου ειπαν οτι θα με παρουν και για ηχογραφιση της συμφωνιας...Αυτο ειναι σαν να υπεγραψα

 

Μηπως το ειχες κανει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στον Ιανουάριο, με το γνωστό κόλπο της φορητότητας, πέτυχα έκπτωση στο πάγιο μου της Βόνταφον. Επειδή μου έχει γίνει πρόταση από Κοσμοτέ, μπορώ να φύγω, αν το αποφασίσω, από τη Βόνταφον χωρίς να πληρώσω πέναλτι;

Ουδέποτε υπέγραψα κάποιο συμβόλαιο μετά την έκπτωση του παγίου μου.

αν ισχύει η πρόταση της κοτε ακόμα?

Απ τη στιγμή που πλήρωσες το πρώτο συμβόλαιο (ανεξάρτητα απ την μαγνητοφώνηση), σημαίνει ότι αποδέχτηκες το συμβόλαιο.

Τωρα τι πέναλτι θα πληρώσεις εξαρτάται από το τι όρους δέχτηκες όταν "υπόγραψες".

Τι επιδότηση πήρες.....ρωτα τους να σου πούνε.

Αλλά η υπογραφή σου υπάρχει (ασχετα αν δεν υπόγραψες) και δεν μπορείς να επικαλεστείς ότι δεν υπόγραψες φυσικά. (νομικά πάντα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...