Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς γίνεται να απενεργοποιήσουμε τη μλκία το OTP στην εφαρμογή myVODAFONE? Κάθε φορά που πάω να μπω, μου ζητάει ΚΑΙ OTP και δακτυλικό και κάθε φορά βλέπω "η εγγραφή της συσκευής πραγματοποιήθηκε". 

Η μόνη τρύπα που υπάρχει είναι να μπω με SIM αλλά εκεί δεν βλέπω τί χρωστάω αν βγει λογαριασμός 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Της κοπέλας μου δεν έχει. Μόνο απεριόριστο roaming έχει 

Επιμένεις..

Vodafone RED Unlimited https://www.vodafone.gr/files/1490798646171-ivr-vodafone-red-unlimited-IVF_prices_Vodafone_RED_Unlimited_May2023.pdf


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς γίνεται να απενεργοποιήσουμε τη μλκία το OTP στην εφαρμογή myVODAFONE? Κάθε φορά που πάω να μπω, μου ζητάει ΚΑΙ OTP και δακτυλικό και κάθε φορά βλέπω "η εγγραφή της συσκευής πραγματοποιήθηκε". 
Η μόνη τρύπα που υπάρχει είναι να μπω με SIM αλλά εκεί δεν βλέπω τί χρωστάω αν βγει λογαριασμός 

Δεν γίνεται δυστυχώς.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zerokill said:

Δεν επιμένω,της κοπέλας μου επειδή και το προηγούμενο συμβόλαιο στα 22€/μήνα δεν είχε δωρεάν κλήσεις προς ΕΕ ούτε το τωρινό έχει

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2023 at 11:53 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Είσαι σε business σχήμα,όποτε ίσως θέλει και το σταθερό να είναι σε business σχήμα. Τα απλά των ιδιωτών red unlimited δεν περιλαμβάνουν δωρεάν κλήσεις προς όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Έχουν τύχει και περιπτώσεις όπου το business έβγαινε πιο φτηνό από του ιδιώτη

Τα Unlimited περιλαμβάνουν κανονικότατα δωρεάν κλήσεις προς ΕΕ.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν επιμένω,της κοπέλας μου επειδή και το προηγούμενο συμβόλαιο στα 22€/μήνα δεν είχε δωρεάν κλήσεις προς ΕΕ ούτε το τωρινό έχει

Στείλε κενό μήνυμα στο 1284 και δες τι γράφει το sms που θα λάβει . Αν αναφέρει το παρακάτω, έχει δωρεάν. 
 

«VODAFONE: EXETE AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΓIA EΘNIKEΣ KAI ΔIEΘNEIΣ KΛHΣEIΣ ΠPOΣ E.E. KAI AΠEPIOPIΣTA SMS EΩΣ»

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, paanos said:

Το συμβόλαιο της κινητής δεν λέει κάτι. Τις I4S θα τις πάρω από κατάστημα αφού ενεργοποιηθεί η σύνδεση και θα δούμε τότε τα μια. 
Να σας πω την αλήθεια, φοβάμαι στην Αθήνα την Vodafone αλλά από γνωστούς βλέπω πως είναι οκ και η διαφορά που θα έχω ανά μήνα είναι περίπου 20€ (εκτός από 50€ που πρέπει να δώσω για το σπάσιμο του σταθερού)..

Μια χαρά δουλεύει και στο κέντρο με εξαίρεση κάποια σημεία και συνήθως και καλύτερο upload. Απλά από γειτονιά σε γειτονιά παίζουν όλες. Πάρε ένα καρτοκινητο να δοκιμάσεις πρώτα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβόλαια έτσι και αλλιώς έχουν την εγγύηση δικτύου, δηλαδή μηδενική ρήτρα αν παραδεχτούν θέμα στο δίκτυο. Δεν με ανησυχεί καθόλου 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα κάλυψης της Vodafone στο κέντρο της Θεσσαλονίκης είναι η περιοχή στο κόκκινο πλαίσιο, κατά τα άλλα μια χαρά πάει, σε λίγο θα μας πείτε ότι πιάνει σήμα μόνο στην Αριστοτέλους. image.thumb.png.67e2d315d4b1d23614d5d5bd014a2614.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Το πρόβλημα κάλυψης της Vodafone στο κέντρο της Θεσσαλονίκης είναι η περιοχή στο κόκκινο πλαίσιο, κατά τα άλλα μια χαρά πάει, σε λίγο θα μας πείτε ότι πιάνει σήμα μόνο στην Αριστοτέλους. image.thumb.png.67e2d315d4b1d23614d5d5bd014a2614.png

Συμφωνώ με τα παραπάνω και προσθέτω ακόμη ένα καλό προβληματικό σημείο το οποίο έχω οργώσει (όπως και την υπόλοιπη πόλη) στο CellMapper, μιας και πηγαίνω πολύ συχνά, αυτό Ολυμπιάδος με Θεοτοκοπούλου.

k.thumb.jpg.12ff607f170a9505845296ba9b621ef2.jpg

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα. 

Μία ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι πολύ καλά. 

Στο πρόγραμμα business unlimited μπορούμε να βγάλουμε ως 4 extra i4s sim και στο Unlimited Red 1?

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει από Vodafone καρτοκινητο μεταφορά υπολοίπου σε άλλο πάροχο και πως; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sakis077 said:

Γεια σας, θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει από Vodafone καρτοκινητο μεταφορά υπολοίπου σε άλλο πάροχο και πως; Ευχαριστώ 

Δεν μπορεί να γίνει μεταφορά υπολοίπου σε καμία περίπτωση 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Sakis077 said:

Γεια σας, θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει από Vodafone καρτοκινητο μεταφορά υπολοίπου σε άλλο πάροχο και πως; Ευχαριστώ 

Μόνο εάν πείσεις την Vodafone να σου δώσει λεφτά στο χέρι 😉

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αλανια μου,

Λογου της αυξησης +1 ευρω στον λογαριασμο σταθερης, βρηκα την ευκαιρια να "παιξω μπαλιτσα" μαζι τους..

Λοιπον να τονισω οτι ειμαι συνδρομητης και στην κινητή τους, εχω Vodafone RED Unlimited που πληρωνω ενα 20ρικο την δεδομενη στιγμη, και στο οικιακο εχω 100fttc με απεριοριστα σταθερα και 360 λεπτα κιν και εξωτερικο, με ενα 20ρικο ακομα.

Πηρα στο τμημα διακοπων σταθερης τους ειπα οτι θα εξαφανιστω απο αυτους με μηδενικη ρητρα αποχώρησης λογου της αυξησης +1 αν δεν μου γινει νεα πιο συμφερουσα προσφορα την οποια θα εξεταζα . Μου εδωσε λοιπον ολλα αυτα που εχω στα 18 ευρω με νεο συμβολαιο και χωρις την αναπροσαρμογη μετα απο ενα χρονο του +1,5ευρω . 

Το αφησα στην αναμονη για να δω τι θα μου δωσουν την 1 Δεκέμβρη & απο την κινητη που θα τους παρω (λογου της αυξησης στις κλησεις στο εξωτερικο που εχουν ανακοινώσει) 

Αν το κατεβασω και εκει , που θα το κατεβασω ειναι σιγουρο, θα ειναι ενα "fair deal" . Θα σας ενημερωσω.

Αν εχεις και κιν. σε αυτους, και εισαι αποφασιμενος να τα μαζεψεις και να φυγεις αν δεν σου αρεσει το χ,ψ , δεν διακινδυνεύουν να σε χασουν για κανεναν λογο.. Εξακριβωμένο 2 φορες για την ωρα. (Τα συμβολαια κιν. τους καινε πιο πολυ απο ολα)

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ny_city said:

Καλησπερα αλανια μου,

Λογου της αυξησης +1 ευρω στον λογαριασμο σταθερης, βρηκα την ευκαιρια να "παιξω μπαλιτσα" μαζι τους..

Λοιπον να τονισω οτι ειμαι συνδρομητης και στην κινητή τους, εχω Vodafone RED Unlimited που πληρωνω ενα 20ρικο την δεδομενη στιγμη, και στο οικιακο εχω 100fttc με απεριοριστα σταθερα και 360 λεπτα κιν και εξωτερικο, με ενα 20ρικο ακομα.

Πηρα στο τμημα διακοπων σταθερης τους ειπα οτι θα εξαφανιστω απο αυτους με μηδενικη ρητρα αποχώρησης λογου της αυξησης +1 αν δεν μου γινει νεα πιο συμφερουσα προσφορα την οποια θα εξεταζα . Μου εδωσε λοιπον ολλα αυτα που εχω στα 18 ευρω με νεο συμβολαιο και χωρις την αναπροσαρμογη μετα απο ενα χρονο του +1,5ευρω . 

Το αφησα στην αναμονη για να δω τι θα μου δωσουν την 1 Δεκέμβρη & απο την κινητη που θα τους παρω (λογου της αυξησης στις κλησεις στο εξωτερικο που εχουν ανακοινώσει) 

Αν το κατεβασω και εκει , που θα το κατεβασω ειναι σιγουρο, θα ειναι ενα "fair deal" . Θα σας ενημερωσω.

Αν εχεις και κιν. σε αυτους, και εισαι αποφασιμενος να τα μαζεψεις και να φυγεις αν δεν σου αρεσει το χ,ψ , δεν διακινδυνεύουν να σε χασουν για κανεναν λογο.. Εξακριβωμένο 2 φορες για την ωρα. (Τα συμβολαια κιν. τους καινε πιο πολυ απο ολα)

 

Δεν θυμάμαι όμως στην σταθερή μέχρι πότε είναι η περίοδος δωρεάν αποχώρησης

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησε σε αυξήσεις στις τιμές των vdsl 50 και 100 η vf μετά τη nova

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2023 at 1:25 ΠΜ, CaptainNickGR said:

Το πρόβλημα κάλυψης της Vodafone στο κέντρο της Θεσσαλονίκης είναι η περιοχή στο κόκκινο πλαίσιο, κατά τα άλλα μια χαρά πάει, σε λίγο θα μας πείτε ότι πιάνει σήμα μόνο στην Αριστοτέλους. image.thumb.png.67e2d315d4b1d23614d5d5bd014a2614.png

Ήμουν χθες Ναυαρίνου στο Ηλιοτρόπιο. Στη παρέα είχαμε παιδιά με Vodafone 4G σε iPhone…ειδοποιήσεις και ενα μήνυμα έστελνες έως εκεί. Προχθές ήμουν στο Mira για ναργιλέ Σβωλου με Παλαιών Πατρών Γερμανού. Το 4G με μια γραμμή οριακά. Με iPhone πάλι ο φιλος που ήταν μαζί. 
Στα ίδια σημεία η Nova είναι πιο λειτουργική. 

On 16/11/2023 at 7:25 ΠΜ, memoriesradio said:

Συμφωνώ με τα παραπάνω και προσθέτω ακόμη ένα καλό προβληματικό σημείο το οποίο έχω οργώσει (όπως και την υπόλοιπη πόλη) στο CellMapper, μιας και πηγαίνω πολύ συχνά, αυτό Ολυμπιάδος με Θεοτοκοπούλου.

k.thumb.jpg.12ff607f170a9505845296ba9b621ef2.jpg

Πάντως φίλος που έμενε στη Ρακτιβάν μέσα στο σπίτι δεν είχε σήμα,έβγαινε έξω. 
Γενικα η Άνω Πόλη είναι δύσκολη στη κάλυψη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rebel1 said:

1fe21236cc51ed16570eb87365796602.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tamam!

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;

Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, cgioris said:

Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;

Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;

Δεν είναι άσχημο, αν και έχω διαβασει και για χαμηλότερα. Ζήτα τους δωρεαν i4s.

Δεν είναι άσχημο, αν και έχω διαβασει και για χαμηλότερα. Ζήτα τους δωρεαν i4s.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cgioris said:

Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;

Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;

Καλά το δινει…θα το έπαιρνα. Εγώ όσο είχα συμβόλαιο στα 24€ το είχα και 17€ το σταθερό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;
Παιδιά το unlimited ιδιώτη χωρίς σταθερό μου το δίνουν 23 ευρώ τελική τιμή. Το αποδέχομαι λέτε;

Αν δεν παζαρεύεται πιο κάτω η τιμή ειναι καλή.
Αν δεν παζαρεύεται πιο κάτω η τιμή ειναι καλη



Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...