Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορεί να αποδείξει με κάποιο τρόπο ότι αυτή η κίνηση είναι για το συγκεκριμένο μητρώο και οχι για κάποιο αλλο (η αιτιολογία είναι VODAFONE BILL PAYMENT ή VODAFONE ATHIN GR). Η μόνη λύση είναι να ακυρωθεί η πληρωμή από την τράπεζα και να την κάνει ξανα.

Και εννοείται να τραβάτε screenshot την επιβεβαίωση ώστε να είστε σίγουροι ότι σε περίπτωση λάθους θα βρουν την πληρωμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν μπορεί να αποδείξει με κάποιο τρόπο ότι αυτή η κίνηση είναι για το συγκεκριμένο μητρώο και οχι για κάποιο αλλο (η αιτιολογία είναι VODAFONE BILL PAYMENT ή VODAFONE ATHIN GR). Η μόνη λύση είναι να ακυρωθεί η πληρωμή από την τράπεζα και να την κάνει ξανα.

Και εννοείται να τραβάτε screenshot την επιβεβαίωση ώστε να είστε σίγουροι ότι σε περίπτωση λάθους θα βρουν την πληρωμη.

 

Δε συμφωνώ μαζί σου, από τη στιγμή που εγώ σου στέλνω στο screenshot και μιλάω για το δικό μου μητρώο, ποιανού να ήθελα να πληρώσω δηλαδή, κάποιου άλλου; Θα πρέπει με βάση την ημερομηνία και το ποσό η Vodafone να βρει την πληρωμή μου και να τη βάλει εκεί που θέλω εγώ, ακόμα και λάθος στο μητρώο να έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει λάθος μητρώο τότε η μόνη λύση είναι η ακύρωση, γιατί το μητρώο ουσιαστικά είναι ένας αύξων αριθμός.

Καταλαβαινω τον εκνευρισμό σου, όλοι μας τον περνάμε τώρα τελευταία με τα απανωτά λάθη τους, αλλά δυστυχώς άκρη θα βγάλεις μόνο με την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς το Vodafone GIGA unlimited ultra με προσφορά να δούμε πόσο μπορούμε να το πάρουμε με έκπτωση παγίου .

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει σταθερό τηλέφωνο αντί του 13830 λόγω υπερβολικής χρέωσης από δίκτυο εκτός Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει σταθερό τηλέφωνο αντί του 13830 λόγω υπερβολικής χρέωσης από δίκτυο εκτός Vodafone;
6944403830

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το red 1 που λήγει σε ενα μηνα περιπου στα 26,50€.

Μου προτάθηκε το ιδιο στα 31€ πλεον η το red plus στα 29,12€.

Ρώτησα σε τι τιμη θα μου έδιναν το red start και η απαντηση ηταν στην ιδια τιμη με το plus αφου και καλα αυτη η τιμη ειναι για φορητότητα και γινεται κατ´εξαιρεση σε μενα.

Τι λέτε ;

Εχω πιθανότητα για κατι καλύτερο στην τιμη ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

To Red plus στα 29,12 είναι τέλειο αφού τώρα με 34,4 δίνουν το red start σε νέους πελάτες.

Το red start ίσως να θεωρείται χαμηλότερο πακέτο, μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με το τμήμα διακοπών. Μπορείς 9-5 να τους καλέσεις και με λίγη πίεση να σε συνδέσουν, ή να στείλουν αίτημα για να σε καλέσουν αυτοί.

Το αίτημα για να σε καλέσουν δεν σημαίνει ότι θα γίνει και καρτοκινητο, μπορεί να σου κάνουν καλύτερη προσφορά ή απλά να τους πεις θα το σκεφτώ και να μην αλλάξει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

To Red plus στα 29,12 είναι τέλειο αφού τώρα με 34,4 δίνουν το red start σε νέους πελάτες.

Το red start ίσως να θεωρείται χαμηλότερο πακέτο, μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με το τμήμα διακοπών. Μπορείς 9-5 να τους καλέσεις και με λίγη πίεση να σε συνδέσουν, ή να στείλουν αίτημα για να σε καλέσουν αυτοί.

Το αίτημα για να σε καλέσουν δεν σημαίνει ότι θα γίνει και καρτοκινητο, μπορεί να σου κάνουν καλύτερη προσφορά ή απλά να τους πεις θα το σκεφτώ και να μην αλλάξει τίποτα.

 

Δεν ξέρω τι συμβολαια έχετε εσείς.

Εγώ έκανα Καρτοπρογραμμα student απο CU φοιτητικο καρτοκινητο.

1000' προς όλους

600' προς Vodafone

100 SMS προς όλους

5GB κάθε μήνα και επιπλέον 10GB τους πρώτους δύο μήνες

Vodafone Thank You,οι 1+1 κωδικοί χωρίς χρέωση

Τελική τιμή με ΦΠΑ και Φόρο Κινητής 10,20€

Η προσφορά να σημειωθεί ήρθε τυχαία στο καρτοκινητό μου διότι δεν το έχω σαν βασικό νούμερο αλλά συχνά όταν έκανα ανανέωση έπαιρνα δώρα με GB (10GB για ένα μήνα και την τελευταία φορά πήρα 10GB για 15 μέρες).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι συμβολαια έχετε εσείς.

Εγώ έκανα Καρτοπρογραμμα student απο CU φοιτητικο καρτοκινητο.

1000' προς όλους

600' προς Vodafone

100 SMS προς όλους

5GB κάθε μήνα και επιπλέον 10GB τους πρώτους δύο μήνες

Vodafone Thank You,οι 1+1 κωδικοί χωρίς χρέωση

Τελική τιμή με ΦΠΑ και Φόρο Κινητής 10,20€

Η προσφορά να σημειωθεί ήρθε τυχαία στο καρτοκινητό μου διότι δεν το έχω σαν βασικό νούμερο αλλά συχνά όταν έκανα ανανέωση έπαιρνα δώρα με GB (10GB για ένα μήνα και την τελευταία φορά πήρα 10GB για 15 μέρες).

 

 

Η προσφορά σου ηρθε και έπρεπε να κανεις τι για να την αποδεχτείς ;

Να τηλεφωνήσει καπου ;

Κατι αλλο ;

 

 

Υγ. Δεν ειμαι εγω φοιτητής αλλα ο γιος μου σύντομα θα γινει.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά σου ηρθε και έπρεπε να κανεις τι για να την αποδεχτείς ;

Να τηλεφωνήσει καπου ;

Κατι αλλο ;

 

 

Υγ. Δεν ειμαι εγω φοιτητής αλλα ο γιος μου σύντομα θα γινει.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είχα φοιτητικό καρτοκινητό από το 2018 αλλά βασικό νούμερο έχω στην πράσινη.

Μου ήρθε στο My CU App σαν προσωπική προσφορά και με πήραν τηλέφωνο.

Μετά μου έστειλαν με email το link για να αποδεχθώ το συμβόλαιο και με ξαναπήραν τηλέφωνο.

Επίσης μου δώσανε 2 μήνες περιθώριο να φύγω χωρίς καμία ποινή και κάθε 15 βγαινει ο λογαριασμός.

Το συμβόλαιο κανονικά κάνει 20€ και δίνει 3GB αντί για 5.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω το red 1 που λήγει σε ενα μηνα περιπου στα 26,50€.

Μου προτάθηκε το ιδιο στα 31€ πλεον η το red plus στα 29,12€.

Ρώτησα σε τι τιμη θα μου έδιναν το red start και η απαντηση ηταν στην ιδια τιμη με το plus αφου και καλα αυτη η τιμη ειναι για φορητότητα και γινεται κατ´εξαιρεση σε μενα.

Τι λέτε ;

Εχω πιθανότητα για κατι καλύτερο στην τιμη ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

ειχα και εγω red 1 στα 28,64 και ανανεωσα τον Ιουνιο στο Red Plus με 31,26 οποτε το 29,12 ειναι μια χαρα τιμη εγω θα το τσιμπουσα χωρις δευτερη σκεψη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το 29,12€ δεν πέφτει ουτε απο την διακοπή συμβολαίου.

Ισχυρίζονται οτι ειναι μακράν η καλύτερη τιμη απο όλον τον ανταγωνισμό.

Επίσης στην κουβέντα οταν εγινε λόγος για καρτοκινητά μου ειπε οτι εχουν ήδη αυξηθεί οι τιμες στα συμβόλαια και σύντομα θα αυξηθούν και στην καρτοκινητή.

Θα περιμενω λιγες ημερες ακομη μηπως και δεχτώ και αλλη επικοινωνία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το 29,12€ δεν πέφτει ουτε απο την διακοπή συμβολαίου.

Ισχυρίζονται οτι ειναι μακράν η καλύτερη τιμη απο όλον τον ανταγωνισμό.

Επίσης στην κουβέντα οταν εγινε λόγος για καρτοκινητά μου ειπε οτι εχουν ήδη αυξηθεί οι τιμες στα συμβόλαια και σύντομα θα αυξηθούν και στην καρτοκινητή.

Θα περιμενω λιγες ημερες ακομη μηπως και δεχτώ και αλλη επικοινωνία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

επειδη εκανα και εγω ακριβως το ιδιο δεν νομιζω να σου κανουν κατι καλυτερο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

επειδη εκανα και εγω ακριβως το ιδιο δεν νομιζω να σου κανουν κατι καλυτερο

 

 

Περιμενω να μου πουν τιμη και για την πιο ελαφριά έκδοση του προγράμματος με 4+4γβ.

 

Δηλαδη ειναι ταρίφα το 29,12€ για το red plus ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιος το πρόγραμμα vodafone black?Αξίζει για τα λεφτά του?

 

https://www.vodafone.gr/black/

Link to comment
Share on other sites

Στα 164,30 οχι, το Vodafone giga unlimited είναι στα 69,5€ και έχει τις περισσότερες παροχές του black.
Link to comment
Share on other sites

Στα 164,30 οχι, το Vodafone giga unlimited είναι στα 69,5€ και έχει τις περισσότερες παροχές του black.

 

Λογικά θα κάνουν και καλύτερη τιμή αν έχεις και σταθερό και επίσης δίνουν καινούργιο smartphone και πολλά άλλα καλούδια πέρα από τις παροχές δεν συμφωνείς?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Με τα σχεδόν 100 ευρώ κάθε μήνα για 24 μήνες (δηλαδή η διαφορά των δυο προγραμμάτων) παίρνεις 2 κινητά των 1200€.

Τα έξτρα καλούδια είναι για τα μάτια του κόσμου. Αν έχεις κινητό με εγγύηση δεν θα το πας να στο φτιάξουν αυτοί, μπορεί να σου δίνουν κάποια έκπτωση αλλά δεν είναι επίσημη αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στους οποίους απευθύνεται το πρόγραμμα δεν έχουν σαν πρώτη προτεραιότητα τα απεριόριστα δεδομένα αλλά την απεριόριστη ομιλία και τα πακέτο roaming ειδικά σε χώρες εκτός Ευρώπης. Δεν υπάρχει άλλο πακέτο στην Ελλάδα που να συνδυάζει το σύνολο των παροχών αυτών και πιστεψέ οι δυνητικοί πελάτες του συγκεκριμένου προγράμματος δεν εχουν κανένα απολύτως θέμα να δινουν 150+ Ευρώ μηνιαίως.. Εξάλλου μέχρι στιγμής το πρόγραμμα παρέχεται μόνο με πρόσκληση από την Vodafone σε ήδη υπάρχοντες πελάτες με βάση το προφίλ τους.. Εχω πολύ φιλικό μου πρόσωπο που ειναι στο πρόγραμμα εδώ και 11 μήνες οπότε το έχω δεί από πρώτο χέρι.

 

Είναι μια premium πρόταση που απευθύνεται σε ειδικό κοινό το οποίο μεταξύ άλλων θέλει να νοιώθει αυτή τη διαφορετικότητα και να την πληρώνει. (Δεν σχολιάζω την ορθότητα ή μη του concept)

 

Υπάρχουν δεκάδες προιόντα και υπηρεσίες που εχουν φτιαχτεί με αυτή τη λογική. Eνα παράδειγμα παρακάτω

 

https://www.forbes.com/advisor/credit-cards/reviews/centurion-from-american-express/

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το 29,12€ δεν πέφτει ουτε απο την διακοπή συμβολαίου.

Ισχυρίζονται οτι ειναι μακράν η καλύτερη τιμη απο όλον τον ανταγωνισμό.

Επίσης στην κουβέντα οταν εγινε λόγος για καρτοκινητά μου ειπε οτι εχουν ήδη αυξηθεί οι τιμες στα συμβόλαια και σύντομα θα αυξηθούν και στην καρτοκινητή.

Θα περιμενω λιγες ημερες ακομη μηπως και δεχτώ και αλλη επικοινωνία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Τελικα ανανέωσα στο start με απεριόριστες κλήσεις, 6000 μηνυματα και 8γβ στα 23,7€.

 

Καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου και ειναι σε πολυ καλη τιμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ανανέωσα στο start με απεριόριστες κλήσεις, 6000 μηνυματα και 8γβ στα 23,7€.

 

Καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου και ειναι σε πολυ καλη τιμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καθόλου άσχημα

Εγώ σαν φοιτητής έχω Καρτοπρογραμμα με 10,2€

1000' προς όλους,600' Vodafone,100sms

5GB Internet

Και με 17,90 σταθερό έως 24,απεριόριστα σταθερά και 240' σε κινητά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

23,7€ μαζί με την έκπτωση του σταθερού;

 

Έχει έκπτωση από σταθερο καθως και διπλασιασμο GB(4GB δίνει το start κανονικά).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...